Oś 50 m.

Sekcja CP - ZKS Warszawa

Moderator: Moderatorzy CP

Miron
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 412
Rejestracja: 12 marca 2009, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Oś 50 m.

Post autor: Miron »

Czy już "udrożniono" oś 50 m. dla cp?
A co za tym idzie zawody powszechne i Puchar Prezesa w maju się odbędą ?
Kentucky .45; Patriot .45; Hawken Ranger .45; Plains .45 dikara, Charles Moore flintlock .44 smooth, Le Page .45
Telesfor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1345
Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 18:49
Tematy: 47
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oś 50 m.

Post autor: Telesfor »

Miron , chyba nie ma szans...
Ten sezon ja bym spisał na straty - tak zawody jak treningi. Podobno ktoś gdzieś tam znalazł pociski - a to ołowiane ( i nie tylko) , więc dla uspokojenia sumienia zamknięto oś. To znaczy chyba tylko dla CP , bo kbks-y widziałem strzelają w najlepsze - kursanci , jacyś strzelcy z AR-15 w kal. 22 lR w stylu "padnij - strzel , powstań - strzel" :-D . Bo wiadomo ,że jak coś złego to winni są cykliści i strzelcy CP.
Poza tym w planach jest przebudowa strzelnicy , budowa osi 100 m na 2 stanowiska w tunelu betonowym - więc na ZKS chyba CP przejdzie do historii... :-?
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 930
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oś 50 m.

Post autor: Zbigniew Rybka »

Koledzy, nie dramatyzujcie... Ten, kto chciałby zlikwidować CP na ZKS tylko czeka na taki defetyzm! A tymczasem Zarząd podjął decyzję o możliwości strzelania CP na osi 50m w piątki, soboty i niedziele, bo wtedy jest instruktor na osi przez cały dzień i wszelkich oszołomów ma przywracać do świadomości strzeleckiej. Wtedy oś jest bezpieczna, kiedy strzela się zgodnie z jej przeznaczeniem - tarcze ustawione tylko na 25 i 50m, żadnego podnoszenia broni z palcem na spuście powyżej tarcz, strzelanie tylko do tarcz, za zrobienie dziury w blasze nad stanowiskami - 500 pln kary. Do tego w tygodniu będzie można strzelać w towarzystwie umówionego wcześniej instruktora (za opłatą zgodnie z cennikiem). Jedyną niedogodnością będzie konieczność pokrycia kosztów instruktora, dopłata do stanowiska wyniesie 10 pln od piątku do niedzieli. Prawdopodobnie po majówce wejdzie to w życie. Oczywiście na czas robót osi 100m strzelanie będzie musiało być zawieszone, ale może uda się wyłączać oś kawałkami (lewy-prawy). Jeszcze ośka nie upadła!
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Awatar użytkownika
Drużu
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 23 listopada 2015, 15:01
Tematy: 15
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Oś 50 m.

Post autor: Drużu »

Zbyszku, Koledzy mogą mieć wątpliwości i być niedoinformowani w kwestii przebudowy strzelnicy, tak jak ja i wiele innych osób czynnie korzystających z CP. Zarząd do tej pory nie ustosunkował się na forum ZKS do pytań które tam zamieściłem. Niestety nigdzie nie ma żadnej informacji, a to CP zostało póki co oficjalnie wyłączone ze strzelań nikt z inną bronią nie ma takich problemów.
Odsyłam do mojego wpisu na forum ZKS z 26.04.22

Michał Drużycki pisze:

Na stronie ZKS jest lakoniczna informacja o wyłączeniu torów 50m dla strzelców czarnoprochowych. Czy dobrze rozumiem że inni strzelcy używający broni np. bocznego zapłonu będą mogli korzystać z tej osi podczas remontu? Czemu zastosowano taki ostracyzm ?
Jak długo potrwa wyłączenie CP na tych torach.
Czy nie można wyłączać torów 50m połowicznie , tak jak jest ściana oddzielająca?
W tym roku mamy w końcu po ograniczeniach pandemii możliwość wystartowania w wielu zawodach w tym wliczających się do Pucharu Polski reprezentując i to godnie sądząc po wynikach Klub ZKS. W ten sposób wyłączacie nas skutecznie z treningów.
Czy będzie organizowany 28.05.22 na ZKS Puchar Polski „Wczesna Wiosna” ?
Co z kolejnymi edycjami Pucharu Prezesa?
Co z abonamentem który strzelcy opłacili a nie mogą obecnie korzystać ze strzelnicy?
Czy tor 100m będzie dostępny dla CP?
Awatar użytkownika
jarek1300
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 283
Rejestracja: 20 kwietnia 2009, 14:40
Tematy: 18
Lokalizacja: Grochów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oś 50 m.

Post autor: jarek1300 »

Mam taki same odczucia jak Michał, nigdzie żadnej informacji. Na zadane pytania na forum klubowym odpowiedzi brak. Trochę to przykre biorąc pod uwagę to że brać CP z ZKS bardzo aktywie bierze udział we wszystkich organizowanych przez klub i dzielnice piknikach i innych imprezach na terenie klubu. Pozdrawiam Jarek
ZKS
Przeżyłem wiele lat i miałem wiele problemów, z których większość nigdy się nie wydarzyła. Mark Twain
Telesfor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1345
Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 18:49
Tematy: 47
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oś 50 m.

Post autor: Telesfor »

Zbyszku, jesli bedzie jak piszesz to swietnie , jest to rozwiazanie. Rozumiem ,ze jest glownie zasluga Twojego pisma i przekonywania Zarzadu chwala Ci za to wielka.Bardzo Ci dziekuje , bo obawy byly realne.
Ciesze sie tez, ze racjonalne argumenty zostaly wys luchane i uwzglednione, nieczesto ostatnimi czasy sie tak dzieje ...Czy jutro i w poniedzialek juz bedzie mozna strzlac z CP, czy dopiero w kolejnym tygodniu?
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 930
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oś 50 m.

Post autor: Zbigniew Rybka »

Jarku, przeceniasz moje zdolności przekonywawcze :-D , w sprawie uczestniczyło wiele osób z ich cennymi uwagami (włącznie z członkami Zarządu i instruktorami). Termin uruchomienia tego systemu na razie pozostaje nieznany, bo wszystko zależy od rozpoczęcia budowy osi 100m, podobno prace przygotowawcze są zaawansowane. Mam nadzieję, że po majówce będzie wiadomo coś konkretnego co do terminów.
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Miron
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 412
Rejestracja: 12 marca 2009, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oś 50 m.

Post autor: Miron »

Ja to tam jeszcze pamiętam te czasy, i to wcale nie tak bardzo odległe,, kiedy cp się strzelało na osi 25 m. ....

Cóż, widocznie panowie władza klubowa ma cp w przysłowiowej góralskiej "rzyci",

Smutne.

P.S. Ale skoro jest to nikłe światełko w tunelu (piątki, soboty i niedziele), to może jednak zawody się odbędą ? Przynajmniej choć tyle, bo tak czuję przez skórę, że Puchar Prezesa w tym roku pójdzie się...
Kentucky .45; Patriot .45; Hawken Ranger .45; Plains .45 dikara, Charles Moore flintlock .44 smooth, Le Page .45
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 930
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oś 50 m.

Post autor: Zbigniew Rybka »

Na osi 25m zostało przeprowadzone strzelanie pistoletowe (rewolwerowe jest w planie, bo może brudzić szyby). Decyzje jeszcze nie zostały podjęte, ale próba wypadła obiecująco. Trzymajmy kciuki! Ale szansa na strzelanie w weekendy jest mała, bo wtedy oś 25m jest bardzo obłożona, a scaleni dają większy dochód niż CP...
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Burzany
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 13 listopada 2015, 23:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oś 50 m.

Post autor: Burzany »

kolejne ograniczenia, trudności obiektywne, pętla się zacieśnia, pewnie zaraz deweloper przejmie teren zks i tyle będzie ze strzelania cp, za dużo już tego strzelania. Krowy nie dają mleka, kury się nie niosą... Do Bydgoszczy będę jeździł.... :-D
Awatar użytkownika
Drużu
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 23 listopada 2015, 15:01
Tematy: 15
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Oś 50 m.

Post autor: Drużu »

Coraz fantastyczniej :one: zaczynamy już dzielić broń krótką CP na pistolet i rewolwer w kontekscie kto ma większe prawa. A wystarczy jeśli już zastreczować szybę na osi dopuszczonej do strzelań CP shame:
Kolejne ograniczenia. Teraz bez weekendów.
Czekam na dalsze rewelacje ;laughing:
Awatar użytkownika
jarek1300
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 283
Rejestracja: 20 kwietnia 2009, 14:40
Tematy: 18
Lokalizacja: Grochów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oś 50 m.

Post autor: jarek1300 »

Tak czy siak, najbliższe strzelanie bez ograniczeń mamy podczas kolejnej edycji PP we Wrocławiu.
Wyniki ekipy z Warszawy pewnie imponujące nie będą ponieważ nie mamy gdzie trenować a szkoda bo dobrze wielu z nas rozpoczęło ten sezon.
Ale kuszące są treningi w Bydgoszczy 😉
ZKS
Przeżyłem wiele lat i miałem wiele problemów, z których większość nigdy się nie wydarzyła. Mark Twain
Awatar użytkownika
Drużu
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 23 listopada 2015, 15:01
Tematy: 15
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Oś 50 m.

Post autor: Drużu »

Wracam do zainteresowanych tematem.
Prezes ZKS pochylił się nad moimi pytaniami i udzielił odpowiedzi. Jak to wygląda? Niech każdy wyciągnie wnioski sam….. :-?

Michał Drużycki pisze:
Na stronie ZKS jest lakoniczna informacja o wyłączeniu torów 50m dla strzelców czarnoprochowych. Czy dobrze rozumiem że inni strzelcy używający broni np. bocznego zapłonu będą mogli korzystać z tej osi podczas remontu? Czemu zastosowano taki ostracyzm ?
TAK oraz pneumatyk

Jak długo potrwa wyłączenie CP na tych torach.
Decyzja Zarządu po zakończeniu prac.

Czy nie można wyłączać torów 50m połowicznie , tak jak jest ściana oddzielająca?
NIE. Dla czarnego prochu jest dedykowana tylko pierwsza część osi 50m

W tym roku mamy w końcu po ograniczeniach pandemii możliwość wystartowania w wielu zawodach w tym wliczających się do Pucharu Polski reprezentując i to godnie sądząc po wynikach Klub ZKS. W ten sposób wyłączacie nas skutecznie z treningów.
TO prawda, ale w większości sami na to zapracowaliście z powodu braku samokontroli oraz nie zgłaszaniu sytuacji które nie powinny się zdarzyć np. kilkanaście przestrzelin dachu

Czy będzie organizowany 28.05.22 na ZKS Puchar Polski „Wczesna Wiosna” ?
W poniedziałek 09.05. Zarząd podejmie decyzje w tej sprawie

Co z kolejnymi edycjami Pucharu Prezesa?
Jak wyżej

Co z abonamentem który strzelcy opłacili a nie mogą obecnie korzystać ze strzelnicy?
Abonament jest na strzelnicę a nie na konkretną oś

Czy tor 100m będzie dostępny dla CP?
Nie. Nie jest planowane zejście CP do pomieszczeń zamkniętych na całym nowym obiekcie nie tylko na osi 100m
Awatar użytkownika
jarek1300
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 283
Rejestracja: 20 kwietnia 2009, 14:40
Tematy: 18
Lokalizacja: Grochów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oś 50 m.

Post autor: jarek1300 »

…tak mi się jakoś skojarzyło :-D
ZKS
Przeżyłem wiele lat i miałem wiele problemów, z których większość nigdy się nie wydarzyła. Mark Twain
jarek molga
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 643
Rejestracja: 21 listopada 2007, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Oś 50 m.

Post autor: jarek molga »

i cisza... Nawiązując do poprzedniego postu: czy odesłali chociaż okładkę paszportu, czy w ogóle temat umarł?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Sekcja CP - ZKS Warszawa”