Sytuacja na rynku w związku z konfliktem.

Moderator: Moderatorzy WBP

loleczek196
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 07 grudnia 2018, 15:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sytuacja na rynku w związku z konfliktem.

Post autor: loleczek196 »

Kret67 pisze: 05 maja 2022, 15:04 Czy w związku z gwałtowna podwyżką cen amunicji oraz brakiem jej dostępności zauważyliście mniejszy ruch na strzelnicach?
Mniejszy ruch na strzelnicach.... yhyyyy...

Z 100 członków w klubie zrobiło nam sie w 3 miesiące 180 członków - - - - resztę sobie sam dopowiedz.


Brakowało amunicji z różnych powodów. Dzisiaj jedź do sklepu i już amunicji prawie nie brakuje.

Jeszcze miesiąc i juz ceny będą leciały na maksa w dół.
Już ptaszki mi cwierkają że S&B subsonic leci do Polski za 1.50 gdzie w każdym sklepie go masz za 2.20zl.
Co na to PFA i inne elaborki? Co na to inna zwykła amunicja 9x19mm? Będą musieli zastanowić się nad cenami.
brayan12345
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 24 czerwca 2019, 19:10
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sytuacja na rynku w związku z konfliktem.

Post autor: brayan12345 »

loleczek196 pisze: 05 maja 2022, 19:45 [quote=Kret67 post_id=2042692 time=<a href="tel:1651755866">1651755866</a> user_id=50965]
Czy w związku z gwałtowna podwyżką cen amunicji oraz brakiem jej dostępności zauważyliście mniejszy ruch na strzelnicach?
Mniejszy ruch na strzelnicach.... yhyyyy...

Z 100 członków w klubie zrobiło nam sie w 3 miesiące 180 członków - - - - resztę sobie sam dopowiedz.


Brakowało amunicji z różnych powodów. Dzisiaj jedź do sklepu i już amunicji prawie nie brakuje.

Jeszcze miesiąc i juz ceny będą leciały na maksa w dół.
Już ptaszki mi cwierkają że S&B subsonic leci do Polski za 1.50 gdzie w każdym sklepie go masz za 2.20zl.
Co na to PFA i inne elaborki? Co na to inna zwykła amunicja 9x19mm? Będą musieli zastanowić się nad cenami.
[/quote]
Myśle, że powodem tego że ludzie sie zapisują do klubu jest sytuacja za naszą granicą. W Polsce według statystyk przypada po 2.5 szt broni na 100 mieszkańców, gdzie wiekszość ma po kilka sztuk. A kontakt z bronią mieli ludzie w wojsku 15-20 lat temu i to taki, że strzelali kilka razy w ciągu 2 lat. Wiadomo, że to jak jazda na rowerze tego sie nie zapomina, ale jednak. Kolejną sprawą jest młode pokolenie. Oni kontakt z bronią mają jedynie w grach komputerowych.
Walther LG 400
Walther LG 300 XT

Yamaha XJ6
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3730
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sytuacja na rynku w związku z konfliktem.

Post autor: bezduszny »

Zapisy do klubów są...... bo to modne się zrobiło.
Znaczna większość o ile zrobi pozwolenie to kupi tylko jednego króciaka 9x19 i tyle.
Opłacą klubową imprezę by utrzymać licencję i już.

Nie wydaje mi się by strzelnice pękały w szwach.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1127
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sytuacja na rynku w związku z konfliktem.

Post autor: Mateusz70 »

Trudno powiedzieć, czy ruch na strzelnicach jest mniejszy. Byłem w majowy weekend i owszem, miałem wrażenie, że są pustki. Może jednak większość chwilowych adeptów strzelectwa gdzieś wtedy wyjechała?
Oczywiście, nie ma co kupować nadmiaru sprzętu, ale żeby ograniczać się do pojedyńczych 9x19 mm? Może dla tych, którzy mają do ochrony osobistej jest to słuszna linia? Niektórzy z tej kategorii mają kłopot, by w tarczę trafić.
loleczek196
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 07 grudnia 2018, 15:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sytuacja na rynku w związku z konfliktem.

Post autor: loleczek196 »

bezduszny pisze: 05 maja 2022, 20:19 Zapisy do klubów są...... bo to modne się zrobiło.
Znaczna większość o ile zrobi pozwolenie to kupi tylko jednego króciaka 9x19 i tyle.
Opłacą klubową imprezę by utrzymać licencję i już.

Nie wydaje mi się by strzelnice pękały w szwach.
Tiaaaa... znajdź mi człowieka co skończył na zakupie jednej sztuki. Potem strzelba za 1200zl no bo taka tania.... potem jeszcze Kalacha uzywany tani ale zawsze takiego chciałem mieć. Potem budżetowy AR bo w Hameryce takie mają.

Rzeczywistość raczej tak wygląda.

U mnie oplata klubowa nie taka mała, ale cóż za moment montują u nas ruchome cele :) Więc mi/nam tam pasuje dodatkowa setka składek. W sumie już pół roku minęło xD

Ostatni egzamin na patent w naszej okolicy to wszystkie miejsca zajęte i brakło.
loleczek196
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 07 grudnia 2018, 15:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sytuacja na rynku w związku z konfliktem.

Post autor: loleczek196 »

brayan12345 pisze: 05 maja 2022, 20:14
Myśle, że powodem tego że ludzie sie zapisują do klubu jest sytuacja za naszą granicą. W Polsce według statystyk przypada po 2.5 szt broni na 100 mieszkańców, gdzie wiekszość ma po kilka sztuk. .
Tak na to nie patrz.

W niemczech bronią jest nawet gaz pieprzowy. Nie wspominając o wiatrówkach czy ASG. W UE takie rzeczy rejestrujesz jako broń i zwiększasz statystyki.


Ja powiem tak.
Ostatnio bardzo dużo promocji strzelania było, zrobiliśmy dni otwarte, reklamy w gazetach. Pełno ludzi przyszło pomacać broń i postrzelać. Pojęcie na temat dostępu do broni zdecydowanie zmiękło i ludzie w okolicy inaczej do tego podchodzą.

Myślę że z punktu "sportowego" idzie to w dobrą stronę.

Jak dla mnie przepisy z bronią centralna powinny być tak jak teraz są.
Natomiast broń bocznego zapłonu 22lr powinna być na rejestracje :)
K.B.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 287
Rejestracja: 05 maja 2008, 11:39
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sytuacja na rynku w związku z konfliktem.

Post autor: K.B. »

Znudzi im się lada dzień. Tak jak znudziło się już pomaganie Ukraińcom. Ot, moda przeminęła. Nasze współczesne społeczeństwo to w większości pacyfiści i pantoflarze, więc na dłuższą metę zainteresowanie bronią nie utrzyma się. Teraz ludzie przychodzą postrzelać, "bo jak będę umiał strzelać, to Ruscy nie wjadą." Ale w sumie to już i tak większość ma gdzieś to, co dzieje się na Wschodzie. Strzelectwo raczej u nas nie upowszechni się.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3730
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sytuacja na rynku w związku z konfliktem.

Post autor: bezduszny »

loleczek196 pisze: 05 maja 2022, 21:15 Tiaaaa... znajdź mi człowieka co skończył na zakupie jednej sztuki.
3 na 4 znajomych którzy zapisali się w marcu do klubu chcą tylko pistolet.
Jeden w życiu nie strzelał z ostrej a jeden ma "słowne ambicje" coś tam dynamicznie strzelać... ale każdy jak mówię co mam w szafie to kwituje "pojebało Cię, nie masz na co wydawać kasy".
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
loleczek196
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 07 grudnia 2018, 15:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sytuacja na rynku w związku z konfliktem.

Post autor: loleczek196 »

pisze: 06 maja 2022, 07:00 I. Regulamin ogólny
2. Na Forum niedopuszczalne jest:
j) cytowania zbędnych części postów, nie odnoszących się do zamieszczanej odpowiedzi. Zwłaszcza, w przypadku kiedy wypowiedź odnosi się do poprzedniego wpisu.
Tez takie podejście na początku miałem. Zresztą po przygodach z "bandziorami" bardziej myślałem o broni jako pistolecie do ochrony osobistej.

A skończyło sie na tym, ze z pistoletu do ochrony osobistej jeszcze ani razu nie strzeliłem (leży w pudełku nówka) natomiast bawie się w sport. Na razie statyka i snajpienie ale powoli nabieram odwagi do strzelania w ruchu.
Awatar użytkownika
Wiedzmin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 847
Rejestracja: 03 sierpnia 2020, 11:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sytuacja na rynku w związku z konfliktem.

Post autor: Wiedzmin »

biper pisze: 25 kwietnia 2022, 21:15 @Procjon - trafiłeś faktycznie w kiepskim okresie.. :109:
Ja bym szukał na Twoim miejscu używek, jeśli nie masz planu B na zakupy. A używki się trafiają, jakoś niedawno chyba nawet tu na forum była Tikka TAC A1.

@Wiedźmin
Wydaje mi się, że porównujesz nie te ustroje co trzeba. U nas bezpośrednio po 2WŚ wszedł terror NKWD.
To co będzie na Ukrainie raczej będzie można porównać do sytuacji po wojnie na Bałkanach.. Ta broń do dzisiaj wypływa w Europie, niestety zazwyczaj jako nielegalna i w związku z różnymi nieciekawymi zdarzeniami, których pokłosiem były zaostrzenia dyrektyw UE..
I co, ruski po zajęciu Ukrainy nie wprowadzą terroru NKWDv2? Nie wierzę w to niestety.
BLACK GUNS MATTER
claw99
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 14 grudnia 2015, 22:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sytuacja na rynku w związku z konfliktem.

Post autor: claw99 »

bezduszny pisze: 06 maja 2022, 07:00 3 na 4 znajomych którzy zapisali się w marcu do klubu chcą tylko pistolet.
Skonfrontuj znajomych z z ich postanowieniami za 2-3 lata. Ludzie mają tendencje do gadania więcej niż wiedzą/rozumieją.

Ja przed zrobieniem pozwolenia chciałem tylko kałacha. Przy zakupie sprzedawca mówił że kolekcjonowane broni wciąga, ale ja dalej się upierałem. Trzy miesiące po kałachu rejestrowałem już subcompacta 9x19 a rok później pompę. Za każdym razem miałem ważny powód posiadania tej sztuki :) Przy 4, 5 i 6, 7 sztuce obiecywałem sobie, że to już totalnie ostatnia. Na razie od roku spokój. Walczę :)

Postanowienia świeżaka to co innego niż praktyka. Poszukaj raczej w otoczeniu osób, które mają pozwolenie od lat i tylko 1 szt 9x19 i zobacz ile ich jest na tle innych.
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1442
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 22
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sytuacja na rynku w związku z konfliktem.

Post autor: LongTom »

Przy 30 sztuce mówiłem, że to na pewno ostatnia, bo skończyły mi się sztuki na pozwoleniu...
Potem rozszerzenie pozwolenia i ... po 40 sztukach do szafy nie chce się zmieścić nawet paczka pestek...
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3730
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sytuacja na rynku w związku z konfliktem.

Post autor: bezduszny »

claw99 pisze: 07 maja 2022, 11:34 /.../
Tylko oni nie interesują się strzelectwem.
Jeden z nich tylko strzelał trochę dynamicznie/taktycznie z pistoletu i mu się spodobało.
Reszta.. jak pokażesz 9x19, .45ACP i .223 ...... to nie nazwą amunicji bo nie znają.

Zapisali się na fali mody... i tyle.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
Wiedzmin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 847
Rejestracja: 03 sierpnia 2020, 11:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sytuacja na rynku w związku z konfliktem.

Post autor: Wiedzmin »

claw99 pisze: 07 maja 2022, 11:34 Postanowienia świeżaka to co innego niż praktyka. Poszukaj raczej w otoczeniu osób, które mają pozwolenie od lat i tylko 1 szt 9x19 i zobacz ile ich jest na tle innych.
Jakiś UBek się znajdzie z pozwoleniem do ochrony osobistej i tylko jedną sztuką... :)
BLACK GUNS MATTER
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2014
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sytuacja na rynku w związku z konfliktem.

Post autor: Dexter »

Przytłaczająca większość strzelców nie interesuje się strzelectwem. Przytłaczająca większość strzelców nie jest nie tylko na tym ale i na żadnym forum "o broni". Mają papier "bo zrobili". Kupili gloka i na strzelnicy są może raz na pół roku. Budowanie wyobrażenia o strzelcach na podstawie np TEGO forum jest totalnie błędne. Większość posiadaczy prawa jazdy wcale nie jest miłośnikami motoryzacji.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”