Tikka 22lr jako pierwszy kbks

Moderator: Moderatorzy WBP

kelvinpiotr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 361
Rejestracja: 23 kwietnia 2017, 09:31
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tikka 22lr jako pierwszy kbks

Post autor: kelvinpiotr »

Na niejednej Tikka T1 sprawdza się bardzo dobrze
LAPUA .22LR SK LONG RANGE MATCH
Pudełko ok 35 zł .
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tikka 22lr jako pierwszy kbks

Post autor: bezduszny »

jarecki13 pisze: 25 lipca 2021, 22:07 /.../ niestety nie chce przekroczyć 2500 zł wiec musi być vortex ewentualnie coś z delty z niższej półki /../
Poczekaj i dozbieraj te 4000 PLN na PSTII 5-25 SFP EBR-4 MOA lub Javelin'a ... bo będziesz żałował po kilku wyjściach na strzelnicę.
Mam PSTII 5-25 FFP EBR-7C MRAD i już raz złapałem się na tym, że luneta mnie ograniczyła na 300m.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
jarecki13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 152
Rejestracja: 24 stycznia 2021, 10:41
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tikka 22lr jako pierwszy kbks

Post autor: jarecki13 »

Domyślam się ,że mogę żałować ,ale pewnie wiesz sam jak to jest , człowiek chce na już a nie ciągle czekać , do tego dochodzi jeszcze temat żona, która jak by się dowiedziała o cenie optyki to by mnie chyba zjadła :)
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tikka 22lr jako pierwszy kbks

Post autor: bezduszny »

Dlatego poczekaj i dozbieraj....
bo potem będziesz musiał i tak dozbierać (tylko więcej) bo swoją sprzedasz poniżej kosztu zakupu.
Wtedy też żona będzie miała "ale" ... ale jeszcze dodatkowo pojedzie ci "po starej lunecie" ;laughing:

piszę to z praktyki
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
jarecki13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 152
Rejestracja: 24 stycznia 2021, 10:41
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tikka 22lr jako pierwszy kbks

Post autor: jarecki13 »

kelvinpiotr pisze: 25 lipca 2021, 22:12 Na niejednej Tikka T1 sprawdza się bardzo dobrze
LAPUA .22LR SK LONG RANGE MATCH
Pudełko ok 35 zł .
Czyli już coś mamy , wezmę na 100% , dzięki za podpowiedź , czyli już dwie do testowania wspomniana standard plus i do tego long range match , coś mi się wydaje ,że ta zabawa puści mój budżet z dymem i to dosłownie :)
jarecki13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 152
Rejestracja: 24 stycznia 2021, 10:41
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tikka 22lr jako pierwszy kbks

Post autor: jarecki13 »

bezduszny pisze: 25 lipca 2021, 22:40 Dlatego poczekaj i dozbieraj....
bo potem będziesz musiał i tak dozbierać (tylko więcej) bo swoją sprzedasz poniżej kosztu zakupu.
Wtedy też żona będzie miała "ale" ... ale jeszcze dodatkowo pojedzie ci "po starej lunecie" ;laughing:

piszę to z praktyki
No powiem ci ,że się uśmiałem ,że pojedzie mi po starej lunecie :-D :-D
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tikka 22lr jako pierwszy kbks

Post autor: Spitfire24 »

kelvinpiotr pisze: 25 lipca 2021, 21:33 Szyny, jeżeli będziesz strzelał na 200 m nie potrzeba , w zalezności od zakresy regulacji lunety , ja na swoich nie potrzebuję .
Vortex spokojnie wystarcza, mam cztery sztuki i jakoś żaden zepsuć się nie chce , szczególnie przed zawodami .
Kolegę z 1 MOA skupienia na 300 m zapraszam na Czaplę na zawody . Za każdym razem będzie stał na pudle i to najwyższym , bo ten 1 MOA to na tarczy TS-4 to same dychy i dziewiątki . ( jak strzela na celność a nie skupienie :wink: :wink: )
Jeżeli będzie chciał strzelać (a napisał, że chce) na 300m to szyna jest niezbędna.
O Vortexach pisałem w kontekście problemów moich kolegów, ja mam Delty i NF.
Pare razy już planowałem na Czaplę przyjechać, ale czas nie jest z gumy. A na pudle i to najwyższym to u was zwykle @piotrjub stoi :).
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
kelvinpiotr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 361
Rejestracja: 23 kwietnia 2017, 09:31
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tikka 22lr jako pierwszy kbks

Post autor: kelvinpiotr »

Ano stoi, tylko na 300 nijak nie robi 1 MOA :wink:
piotrjub
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 20 listopada 2011, 19:07
Tematy: 0
Lokalizacja: 3 Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tikka 22lr jako pierwszy kbks

Post autor: piotrjub »

Bo się nie da :-D a jak się uda to jak by człowiek w totolotka wygrał :-D co jest prawie nie realne.
Generalnie 300m dla mnie to czysta matematyka a nie strzelanie.
Na 200m jeszcze można się pobawić coś tam próbując korygować.
Mam Tikka T1x, kupiłem ją z uwagi że jest wyposażona w kolbę taką jak mam w innych jednostkach do strzelań taktycznych.
Wydaje mi się że CZ 457 da (ocena subiektywna) trochę lepsze skupienie, bardzo delikatna subiektywna różnica ale zauważalna według mojej oceny. Nie wiem jak z pracą zamka, a mój wybór T1x już wspominałem - kolba którą widać na zdjęciu.
Ostatnio strzelałem z T1x wybierając amo do niej - najlepiej latała na SK Rifle Match (cena - efekt).
Luneta - to wybór pomiędzy kasą a efektami jakie chcemy osiągnąć. Koledzy piszą dołóż do Delty Jawelin a dla mnie to za słaba luneta.
Dobra luneta jest zawsze sporo droższa od broni chyba że masz naprawdę drogą broń. A moja Tikka w tej osadzie wychodzi parę razy więcej niż standardowa cena Tikki.
Pisałem już o tym jak dopytywałem Igora o lunetę do .22LR - powiedział luneta musi być taka jak strzelamy Long Range na normalnych karabinach.
Całkowicie się z nim zgadzam. Wybór jest zasadniczo prosty - ile możemy - chcemy wydać. Na jednej jednostce mam zainstalowaną Lunetę celowniczą Delta Optical Stryker HD 5-50x56 SFP DLS-3 - zaleta cena, nigdy mechanicznie mnie nie zawiodła oraz zakres regulacji 100MOA - wada jak ją porównuje do NF Cometition czy Marcha HighMaster to mnie wku...a że ją kupiłem a nie przynajmniej NF Competition. Cena robi wszystko, najtaniej NF mogę dostać za 11200,- a Deltę o której wspomniałem kolega mi może załatwić za około 6000zł (delikatnie poniżej). Czy warto dać prawie 2x więcej, jak mam kasę to tak, a jak nie mam to nie ma problemu z wyborem.
Do strzelań tarczowych mam trochę inny zestaw i widać na nim zamontowana lunetę Delta o której wspomniałem.
Ceny się nie oszuka a wybór w zależności co chcemy osiągać.
Moje ostatnie testy w Lublewie z Tikki T1x, widać z jakiej amunicji strzelałem, widać z czego moja Tikka przyzwoicie strzela. To broń do taktyki a do tarczy są lepsze :-D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
222; 223; 243; 308; 30-06; 8x57JRS; 9,3x62; 375H&H; 12/70; 16; 20; 22 LR; 6,35; 7,65; 9 Para; 9 Makarov; 38 Special; 6BR; 30BR; 6,5x47; 284; 6mmAR; 6.5 SLR; 416Barrett;
jarecki13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 152
Rejestracja: 24 stycznia 2021, 10:41
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tikka 22lr jako pierwszy kbks

Post autor: jarecki13 »

Nie no egzemplarz jest zacny , ale raczej nie na moją kieszeń :wink: , co do celności to mówisz ogólnie o cz457 czy jakieś wybrane modele MTR lub Varmint , bo długo się zastanawiałem nad bronią i wybór padł na tikka ze względu na wagę i rozmiary , zastanawiałem się nad Cz457 MTR ale ta kolba w ogóle mi się nie podoba i do tego waga jest dość duża , mój syn raczej by nie ogarnął takiej broni. Co do Tikki to tak jak pisałem chodzi o wagę ,osadę i celność do tego cena jest ok , jeszcze zastanawiałem się nad syntetykiem od cz ale jakoś mi przeszło jak zobaczyłem tikke.
piotrjub
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 20 listopada 2011, 19:07
Tematy: 0
Lokalizacja: 3 Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tikka 22lr jako pierwszy kbks

Post autor: piotrjub »

Efekt na tarczy to subiektywne odczucia moje. Nie mam doswiadczeni z 457, porównuje różne tarcze jakie ktoś czasami pokazuje. Kupuj to co ci wizualnie i organoleptycznie bardziej pasuje :-D , obie jednostki są bardzo dobrym wyborem.
222; 223; 243; 308; 30-06; 8x57JRS; 9,3x62; 375H&H; 12/70; 16; 20; 22 LR; 6,35; 7,65; 9 Para; 9 Makarov; 38 Special; 6BR; 30BR; 6,5x47; 284; 6mmAR; 6.5 SLR; 416Barrett;
Volver
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 289
Rejestracja: 09 marca 2009, 16:22
Tematy: 5
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tikka 22lr jako pierwszy kbks

Post autor: Volver »

To dodam od siebie kilka uwag. Kupiłem właśnie zestaw: CZ 457 Synthetic, szyna CZ 25 MOA 11mm/ 22mm i optykę Meopta Meostar Optika 6 4,5-27 x 50. Powiem tak, miałem kilka Vortexów Viper, miałem dużo do czynienia z Vortexem Diamondback Tactical i mam kilka sprzętów optycznych od Swarovskiego. Jeśli możesz, to odpuść sobie Vortexa i tańsze Delty. Zapłaciłem za lunetę 2600, a jej jakość mogę porównać do optyki klasy cenowej 7000 zł. Jest kapitalna, jakość mechaniki, kliki, wieże, regulacja 90 MOA, podświetlenie punktu i wykonanie - klasa sama dla siebie w tym budżecie. Wykonana w Czechach nie w Chinach, 10 lat gwarancji, ale to sprawdzona marka, a polityka cenowa jak widać - przyjazna. Więcej na PW, bo jeszcze pomyślisz, że coś tu sprzedaję (poza rewolwerem na bazarku ;-)) Jest kapitalny film, gdzie gość porównuje Optikę 6 3-18x50 do Vortexa PST II 3-15x44. Dopiero tu widać, jak to jest zrobione (w Vortexie tu i tam plastik, w Meopcie tylko metale w mechanizmach zero-stop itp, nieostrość pola obrazu poza centrum w Vortexie i różną transmisję). Mam wrażenie, że od pewnego czasu Vortex w liniach niższych niż Razor poszedł po całości i pomału oszczędza. Ma markę i zaczyna zarabiać. Meopta ma obraz o wybitnym kontraście, ostrości i rozdzielczości aż do ok 20x, pow jest nadal bardzo dobry, a 27x OK. Powłoki i transmisja łamią równorzędnym cenowo Vortexom gnaty, praca pod niskie Słońce - jak w Swarovskim. Mechanika - świetna. Jakość optyki jest powalająco lepsza w Meopcie, mechanika lepsza a jej cena wobec obecnych cen Vortexów nawet tylko PST II jest deklasująca. Mam jakieś doświadczenie z optyką, chętnie pomogę.
Volver
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 289
Rejestracja: 09 marca 2009, 16:22
Tematy: 5
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tikka 22lr jako pierwszy kbks

Post autor: Volver »

Dla uzupełnienia. CZ 457 Synthetic, optyka j.w. , urządzenie wylotowe A-Tec Wave :621: , podparcie przednie z Harrisa i tylne z własnej pięści pod kolbą :-D ammo SK Rifle Match, 50m, brak wiatru, 22 st, Pasternik, seria 5 strzałów - najlepsza grupa CTC 11 mm - najgorsza grupa 18 mm. Uczę się karabinu, choć z czterotaktami z optyką mam doświadczenie od 10 lat. Uważam, że spokojnie do zrobienia poniżej 10 mm i to z zapasem. Więc, czy Tikka?? Ja wolę swoją CZ 457.
kelvinpiotr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 361
Rejestracja: 23 kwietnia 2017, 09:31
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tikka 22lr jako pierwszy kbks

Post autor: kelvinpiotr »

Z Tikki na zamkniętej strzelnicy też bez wiatru :wink: gdy przystrzeliwałem optykę i dobierałem amunicję na koniec robiłem pięcioma strzałami jeden otwór o średnicy ok 8-9 mm , nie za każdym razem, bo jak coś spartoliłem to pojawiał się odskok ale ... można.
Volver
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 289
Rejestracja: 09 marca 2009, 16:22
Tematy: 5
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Tikka 22lr jako pierwszy kbks

Post autor: Volver »

Można, to wciąga, naprawdę. Aż korci 200 m, dla sprawdzenia się.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”