Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Moderator: Moderatorzy CP

KrzysiekM
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 12 listopada 2020, 19:18
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: KrzysiekM »

Zawody na Świcie jak zwykle na najwyższym poziomie. Osoby odpowiedzialne zarówno za sędziowanie, liczenie wyników itd. jak i za koordynację całych zawodów z MLAIC wywiązały się ze swoich obowiązków na medal. Miło było się ze wszystkimi zobaczyć, przywitać i porozmawiać. :wink: Widziałem, że na stronie mlaic.pl zostały zamieszczone tarcze dziewczyn. Wiem, że to nie jest obowiązek organizatora, jednakże byłbym bardzo wdzięczny za zamieszczenie moich tarcz, szczególnie tych z godziny 10:00 na podobnej zasadzie jak zamieszczono tarcze chyba Agnieszki Kroczak z 97 pkt. pod wynikami z piątku. Za spełnienie mej prośby z góry dziękuję.

Semen. pisze: 13 czerwca 2021, 09:32 Doświetlenie tarcz zrobiło dobrą robotę
Panie Leszku, mógłbym prosić o dokładniejszy opis? Strzelając w piątek na osi 50m żadnego doświetlenia tarcz nie doświadczyłem, więc jestem tym zaintrygowany. Pozdrawiam.
Krzysiek
Awatar użytkownika
żeglarz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 120
Rejestracja: 22 maja 2012, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Imielin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: żeglarz »

Czytając posty po zawodach aż żal serce ściska że nie dane mi było z Wami rywalizować. Bardzo jestem ciekaw wyników z drugiego dnia zwodów i czekam z niecierpliwością na ich udostępnienie.
Gratuluję wszystkim zawodnikom a szczególnie naszym przemiłym Paniom. Pokazane tarcze robią wrażenie. Ciekaw jestem jak wyglądają tarcze debiutanta
Krzysia, bo wyniki ma bardzo ładne.
Jeszcze raz gratuluję wszystkim zawodnikom i organizatorom za udane mistrzostwa i do zobaczenia :piwo:
Józek
CKS Stare Strzelby
strzelać każdy może - trochę lepiej lub trochę gorzej...
Awatar użytkownika
Semen.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 22 stycznia 2010, 19:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Biłgoraj
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: Semen. »

Cześć.

Tarcze mają obecnie sztuczne doświetleni. Nie rzuca się to w oczy bo nie jest to jakieś jaskrawe oświetlenie ( musi zapewne spełniać przepisy ISSF) ale jest znacznie lepiej niż w ubiegłym roku.
W kontraście ze słonecznym oświetleniem przedpola nadal wydaje się, że tarcze powinny być jaśniej oświetlone ale to już chyba efekt mojego starczego wzroku :) No cóż, na tej strzelnicy wymogi ISSF nie mogą być naginane z powodu naszych ułomności :033: . Chociaż Zbyszek Rybka postawił postulat wyodrębnienia kategorii dla inwalidów :one: bo nasz wzrok kwalifikuje nas już do tej kategorii :-D . Ale ty Krzysiu masz jeszcze sokoli wzrok więc nasze rozterki Cię jeszcze nie dotyczą :-D
Gratuluję pierwszego występu na ME :piwo: . Fajny wynik. W przyszłym roku, w Doiczlandzie, będziesz już doświadczonym zawodowcem :-D .
KrzysiekM
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 12 listopada 2020, 19:18
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: KrzysiekM »

Semen. pisze: 13 czerwca 2021, 18:01 Gratuluję pierwszego występu na ME :piwo: . Fajny wynik.
Jak dla mnie to była totalna klapa z porażką... Wręcz 3 kroki w tył. Mój wynik znacznie poniżej moich oczekiwań... I cały misterny plan obalenia twierdzenia "jeszcze się nastrzelasz" poszedł się paść :-D. Na następne zawody w Starachowicach kupuję okulary z żółtym filtrem oraz kamerę podłączoną do lunety :-D. Jak się okazało chyba jestem durniem bo strzeliłem podobno 8 razy do jednej tarczy :583: (a podobno nawet dwa razy po osiem razy). Tak więc chyba stałem się największym kombinatorem na tych zawodach :-D.
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: kapera »

Gratulacje z osiągniętych wyników :piwo:

Link do komunikatu https://mlaic.pl
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Awatar użytkownika
Semen.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 22 stycznia 2010, 19:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Biłgoraj
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: Semen. »

KrzysiekM pisze: 13 czerwca 2021, 18:25 I cały misterny plan obalenia twierdzenia "jeszcze się nastrzelasz" poszedł się paść .
Haaaa :-D . Chciałeś przeskoczyć ten etap? Niema tak :) .
Tu mi się przypomina mój pierwszy występ na MP (a miałem już za sobą dobre występy i nawet wygrane zawody). Złożyłem się, spojrzałem przez diopter i.... o dżizas :124: dlaczego ten czarny punk tak wściekle lata???? I tak było już do końca konkurencji :-? . Chyba nie da się tego etapu przeskoczyć.
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7302
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: marekp »

Na stanowisko zabieram 14 fiolek z prochem. Ukladam 6 plus 7 i jedna oddzielnie. To jest ten "bialy strzał". To samo robie z kulkami. Wiec caly czas widze ile mam strzalow. I strzelam najpierw 6 potem 7 jak sa stale tarcze - chodzi o to ze jak sie pomyle i strzele dodatkowo do pierwszej a nie do drugiej to jest ok. W Starachowicach po 6 lub 7 strzałach jest zmiana tarczy wiec obojętne czy 6 i 7 czy 7 i 6. Warto przygotować sobie tak wszystko zeby miec dokladnie policzone. I nie więcej niz potrzeba na konkurencje. Wiem. Można rozsypac proch. Ale to mozna miec w "gratach" dodatkowy proch. Widziałem na wynikach ze protest zostal rozpatrzony negatywnie. Czyli Krzysztof Ty sie pomyliłeś po prostu. Wiem ze to bolesne. Znam przypadek dobrego zawodnika, ktory w emocjach strzelił wszystkie 13 do jednej tarczy. Potem mial pretensje ze przeciez by wygrał gdyby sie nie pomylił. Osobiscie jestem przeciwnikiem publikowania tarcz po zawodach. Liczy sie wyniki rozpatruje protesty i tarcze powinny byc zniszczone. Nie wiem jak jest tutaj. W koncu to sa korespondencyjne zawody i byc moze trzeba bedzie wrocic do mierzenia odległości za kilka miesięcy.

Publikacja tarcz prowadzi do konfliktow. Wiec jestem zdania ze po zawodach tarcz nie ma i juz.

MarekP
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 177
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: irek_39 »

Publikacja tarcz prowadzi do konfliktow. Wiec jestem zdania ze po zawodach tarcz nie ma i juz.
Mógłbyś uzasadnić dlaczego? Chyba najważniejsze jest fair play oraz przejrzystość działań. Pokazanie tarczy potwierdza wyniki strzelców - nie ma tutaj żadnej interpretacji sędziów, ponieważ zasady punktacji są oczywiste. Mając na zawodach najlepszych sędziów i odrzucony protest (?) chyba dobrze byłoby upublicznić tarcze. Tarcze są zachowane (lub udokumentowane), ponieważ wymaga tego MLAIC.
Również jestem ciekaw wyników jedynego juniora na Mistrzostwach.
Gratulacje dla wszystkich uczestników i organizatorów.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7302
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: marekp »

Publikacja tarcz to jest zacheta do oceny pracy sedziow. Tarcze po kalibracji zdjecie telefonem komorkowym i sami ocenimy. Wiec dlatego uważam ze nie publikuje sie tarcz. Zreszta nie na 100% ale wydaje mi sie ze w ISSF jest zapis ze po zakończonych zawodach tarcze sa niszczone.

MarekP
KrzysiekM
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 12 listopada 2020, 19:18
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: KrzysiekM »

Panie Marku powtórzę to co napisałem wcześniej:
KrzysiekM pisze: 13 czerwca 2021, 17:04 Zawody na Świcie jak zwykle na najwyższym poziomie. Osoby odpowiedzialne zarówno za sędziowanie, liczenie wyników itd. jak i za koordynację całych zawodów z MLAIC wywiązały się ze swoich obowiązków na medal. Miło było się ze wszystkimi zobaczyć, przywitać i porozmawiać. :wink: Widziałem, że na stronie mlaic.pl zostały zamieszczone tarcze dziewczyn. Wiem, że to nie jest obowiązek organizatora, jednakże byłbym bardzo wdzięczny za zamieszczenie moich tarcz, szczególnie tych z godziny 10:00 na podobnej zasadzie jak zamieszczono tarcze chyba Agnieszki Kroczak z 97 pkt. pod wynikami z piątku. Za spełnienie mej prośby z góry dziękuję.
Z werdyktem sędziów nie zamierzam dyskutować.
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1676
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 37
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: stangret »

"Przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem."
Nic co prawda nie zwyciężyłem bo nie strzelałem :) (ponoć wyniki nie te 8-) ;laughing: )
Zobaczyć się z wieloma z Was po tak długim czasie na Świcie warte było więcej niż jakikolwiek medal ME :516: Proszę o więcej i częściej :piwo:
Byłem w Sobotę i zaskoczył mnie spokój i zero spiny. Jakby to był piknik jakiś a nie impreza tej rangi. To oczywiście pozytywne zaskoczenie, które przypomniało mi stare czasy :roll:
Gratulacje dla Wszystkich i podziękowania dla organizatorów
Mam nadzieję na kolejne spotkanie z okazji MP
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: Willie357 »

Stangret,ogranicz słodkie,czerwone mięso,alkohol,mączne potrawy,,jedz więcej warzyw,włącz do diety minerały,to jak potem oddasz krew i mocz to wyniki na pewno poprawią się,nie przyczepi się do nich nawet naczelny kwestionowacz Twoich wyników.
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: Darlon »

marekp pisze: 13 czerwca 2021, 22:11 Na stanowisko zabieram 14 fiolek z prochem. Ukladam 6 plus 7 i jedna oddzielnie. To jest ten "bialy strzał". To samo robie z kulkami. (...) Można rozsypac proch. Ale to mozna miec w "gratach" dodatkowy proch.
też mam poukładane 7 + 6. plus kilka w pudełku obok na biały strzał jak by co. to samo z pociskami.
w zeszłym roku na MP właśnie wysypałem proch - nasypałem do lufy, ktoś mnie obok rozproszył, nie załadowałem pocisku i przy kapiszonie proch poszedł na glebę... zorientowałem się dopiero przy odpaleniu kapiszona i odgłosu pustej lufy.
no cóż, przegrywać też trzeba umieć - miałem 12 dziur w tarczy. pewnie ten 13-ty i tak by wiele mi nie poprawił, ale trudno - takie życie

przepis jest przepis, jak się pomylisz to nie wygrywasz, to część tej zabawy
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: Marek- »

Trochę zdjęć.
Autorzy normalni, wiec jak ktoś chce to może sobie zrobić kopie, wydrukować, przykleić na lodówkę żeby nie podjadał itd.
Jak komuś potrzeba większa rozdzielczość to możemy mu wysłać.

https://mlaic.pl/zdjecia-z-korespondenc ... tw-europy/
Telesfor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1345
Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 18:49
Tematy: 47
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Korespondencyjne Mistrzostwa Europy

Post autor: Telesfor »

A nagranie z Koncertu ?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Terminy zawodów krajowych i międzynarodowych - CP”