Walther Rotex RM8 Varmint UC 4,5mm

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Peter77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 06 września 2020, 13:56
Tematy: 13
Lokalizacja: lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Walther Rotex RM8 Varmint UC 4,5mm

Post autor: Peter77 »

Witam. Moje pytanie kieruję do właścicieli karabinków Walther Rotex RM8, a w szczególności do tych, którzy posiadają wiatrówkę Walther Rotex RM8 Varmint UC 4,5mm w osadzie syntetycznej. Te modele nie posiadają regulatora, lub też reduktora ? W wersjach z osadą drewnianą występują jak widzę, ale i cena nieco wyższa...
deep13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 396
Rejestracja: 15 listopada 2005, 20:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther Rotex RM8 Varmint UC 4,5mm

Post autor: deep13 »

Rotex, bez względu na rodzaj osady, posiada regulator, dość kłopotliwy w regulacji ale ma.
Peter77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 06 września 2020, 13:56
Tematy: 13
Lokalizacja: lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther Rotex RM8 Varmint UC 4,5mm

Post autor: Peter77 »

Aha, rozumiem. Jeśli po modyfikacjach, ten Rotex zbliżył by się do HW100 w jakimś stopniu, pod względem celności, to może byłaby dobra alternatywa. Setka w syntetyku niedostępna, a tutaj też tworzywo sztuczne. Wiadomo, w cenie HW100 a Rotexa różnica znaczna, to i jakość inna...
Peter77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 06 września 2020, 13:56
Tematy: 13
Lokalizacja: lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther Rotex RM8 Varmint UC 4,5mm

Post autor: Peter77 »

Napisałem do sprzedawcy, który musiał zapytać producenta. Jest regulator w kartuszu, jak się okazało. W kartuszu ? To chyba mało prawdopodobne...
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther Rotex RM8 Varmint UC 4,5mm

Post autor: Yurko »

Peter77 pisze: 20 lutego 2021, 07:53 .. Setka w syntetyku niedostępna...
Nie rozumiem...

Obrazek
Obrazek

Na rynku są, może trudno na nie trafić, ale się zdarzają.

https://idleback.co.uk/product/weihrauc ... synthetic/

Poza tym BP jest "syntetyczny"

Obrazek
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Peter77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 06 września 2020, 13:56
Tematy: 13
Lokalizacja: lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther Rotex RM8 Varmint UC 4,5mm

Post autor: Peter77 »

Miałem na myśli, że u krajowych sprzedawców niedostępne w syntetyku. Poza granicami, w UK np. można nabyć. Jak dla mnie to za dużo ceregieli, ściągać zza granicy na własną rękę. Co prawda jedna nasza krajowa firma, mogłaby mi taki model sprowadzić na zamówienie. Cena to ponad 6300zł.
Tylko to było jakieś 2 miechy temu. Obecnie mogła znowu podskoczyć do góry. Tak jak ze śrutem. W porównaniu do ubiegłego roku, za paczkę JSB EXACT trzeba zapłacić o 9 zeta więcej. Szaleństwo. Wiem, że kolega Yurko posiada HW100 BP. Z tego co czytałem, osada w nim to jest tak jak w HW110, czyli drewno pokryte miękkim w dotyku materiałem. Guma, lub jakaś masa plastyczna...Nawet na stronie Weihraucha tak pisze.
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther Rotex RM8 Varmint UC 4,5mm

Post autor: Yurko »

Z UK to rzeczywiście jest śmiesznie. Od nich nawet samej osady nie można sobie normalnie zamówić a co dopiero całej wiatrówki. Z drugiej strony, w Hiszpanii takie sprzęty są względnie tanie. Nawet angielskie. I czasami można tam coś upolować w jakiejś promocji. Tylko nie mają takich fajnych sklepów z częściami...

Co do osady w HW100BP, to mogę śmiało powiedzieć, że mimo pozorów dobrego wykonania, jest to najgorsze z możliwych ubranek dla tego systemu. Zaryzykuję to stwierdzenie nawet mimo tego, że nie miałem nigdy w rękach tej normalnej syntetycznej osady do HW.

Obrazek

Obrazek
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Peter77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 06 września 2020, 13:56
Tematy: 13
Lokalizacja: lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther Rotex RM8 Varmint UC 4,5mm

Post autor: Peter77 »

Każdy kupuje, co mu pasuje/ odpowiada. Mnie jakoś to HW100 BP nie za bardzo się podoba. Tak ogólnie, to miałem 4 typy i wszystkie w osadzie z tworzywa. Pierwotnie HW100T, który nadal jest moim faworytem. Następnie FX Wildcat MKII. Później FX Crown Continuum, tylko on w kal. 4,5mm nie występuje. Osobno lufę i magazynek przynajmniej jeden trzeba dokupywać, a to dodatkowe koszty. I ten Rotex ostatnio, który został wyeliminowany w przedbiegach. Reasumując, jeśli PCP to tylko HW100. Nie wiem tylko czy się doczekam. Możliwe, że zawiozę swoje HW97 na serwis, by modyfikacje podstawowe spowodować, i pozostanę przy sprężynie. Do samej rekreacji, w zupełności wystarczy...
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther Rotex RM8 Varmint UC 4,5mm

Post autor: rokasa58 »

Peter77 pisze: 23 lutego 2021, 12:01 Napisałem do sprzedawcy, który musiał zapytać producenta. Jest regulator w kartuszu, jak się okazało. W kartuszu ? To chyba mało prawdopodobne...
RM8 ma regulator-zewnętrzny.
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
Peter77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 06 września 2020, 13:56
Tematy: 13
Lokalizacja: lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther Rotex RM8 Varmint UC 4,5mm

Post autor: Peter77 »

To oni sami nie bardzo wiedzą, co sprzedają. Wizualnie, to ten Rotex szpetny nie jest. Fakt, ma w sobie sporo plastiku. By strzelał w miarę przyzwoicie, na poprawki go trzeba by od razu oddać...jakieś 800-1000 zł, w niego dodatkowo zainwestować... W żadnej kwestii HW100 raczej nie przebije, ale cóż...kosztuje mniej niż połowa jej, więc nie ma się co spodziewać cudów. Jeśli Rotex po modyfikacjach, będzie strzelał na tym poziomie co HW97 po przeróbkach, nie wiem właściwie czy jest sens go kupować...dla samego braku odrzutu, i nieznacznie lepszego skupienia.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”