Ślepaki 9mm legalne bez kwitów ?

Moderator: Moderatorzy WBP

Stachu23231
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 211
Rejestracja: 23 czerwca 2010, 16:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ślepaki 9mm legalne bez kwitów ?

Post autor: Stachu23231 »

Te kilkaset tysięcy osób to moim zdaniem jednak Wystarczająco. Gdyby strzelcy się nie liczyli to prawo by było takie jak przed 2011 a jednak jakiś progres jest. A temat broni palnej i dostępu jest dosyć często poruszany ogólnie w internecie. Poparcie społeczne do zmian w prawie jest. Główny problem to właśnie brak zorganizowania środowiska. A którym projekcie mowa? Projekt Kukiza?
Bolo1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 137
Rejestracja: 22 listopada 2019, 17:15
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ślepaki 9mm legalne bez kwitów ?

Post autor: Bolo1 »

JAC72 pisze: 26 grudnia 2020, 11:48 pytasz się o skuteczność broni gazowej. Już kilka przykładów otrzymałeś. Ja dodam sytuację z lat 90-tych z pewnego miasta. Przed restauracją szarpanina. Dwóch gości, przepychanki, pyskówka, w końcu ostre mordobicie. Jeden z uczestników, gdy byli w zwarciu, wyciąga gazówkę i strzela kilka razy z odległości może 0,5 m prosto w twarz rywala. I co? Furia zagazowanego. Jakby nowe siły wstąpiły w niego. Właściciel gazówki przewrócony, skopany, pistolet rzucony gdzieś w krzaki. Gapie bardziej płakali od gazu niż "postrzałek".
To takie opowieści z "mchu i paproci" ale cóż, może nie był pijany a naćpany?
p.s. po strzale z pół metra, a już na pewno po kilku strzałach to okulista nie miałby co robić.
Bolo1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 137
Rejestracja: 22 listopada 2019, 17:15
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ślepaki 9mm legalne bez kwitów ?

Post autor: Bolo1 »

Marek303 pisze: 26 grudnia 2020, 14:47 Tak trudno zaakceptować, że broń gazowa, czy to 9mm pak czy jakakolwiek inna to zwykłe gówno?
Jest to naciąganie frajerów na kasę. Wmawianie ludziom, że mogą się skutecznie obronić czymś, co jest trudniejsze w obsłudze od zwykłego gazu w puszce, dostarcza mniej środka drażniącego niż zwykły gaz w puszce a koszty pozyskania są kilkadziesiąt razy wyższe od gazu w puszce. I o to właśnie chodzi - żeby skubać frajerów.
Kolega myśli, że mając w kaburze 9 mm Para skutecznie się obroni? To wmawianie "frajerom", że tak naprawdę tak jest. Prościej, taniej i skuteczniej jest posiadanie 50 cm rurki w rękawie.
Być może dla jednej osoby posiadanie takiej broni daje poczucie bezpieczeństwa i zarazem jest bezpieczniejsze niż posiadanie broni kulowej. O "gustach" czyli potrzebach trudno dyskutować a na pewno nie należy nikogo nazywać "frajerem".
Ale jeżeli już kolego wspomina o "frajerach", to kim jest ten który pokonuje tyle przeszkód (kursy, egzaminy), przechodzi badania, kupuje broń, zamyka ją w pancernej kasie i tak naprawdę niewiele z nią może zrobić?
Może prościej pójść na strzelnicę?
:piwo:
JAC72
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 759
Rejestracja: 11 września 2009, 20:36
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ślepaki 9mm legalne bez kwitów ?

Post autor: JAC72 »

@Bolo1, nie wykluczam, że był naćpany (albo naćpany i pijany). Nie od dzisiaj wiadomo, że gazowe słabo działają na osoby pod wpływem będące. A to, że dostał centralnie w twarz, to moja subiektywna ocena sytuacji w szamotaninie. Być może nie wszystkie strzały trafiły np. na oczy. Naturalnym jest, że pewnie starał się odwrócić twarz od broni. Fakt pozostaje faktem, że finalnie chłop uszedł z życiem.
JAC72
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ślepaki 9mm legalne bez kwitów ?

Post autor: Hoz85 »

Bolo1 pisze: 27 grudnia 2020, 19:44
Marek303 pisze: 26 grudnia 2020, 14:47 Tak trudno zaakceptować, że broń gazowa, czy to 9mm pak czy jakakolwiek inna to zwykłe gówno?
Jest to naciąganie frajerów na kasę.
Kolega myśli, że mając w kaburze 9 mm Para skutecznie się obroni?
Użytkownik Marek303 niepotrzebnie użył słowa "frajer".
Chodzi o typ człowieka, który łatwo się zmanipuluje ideą promowaną przez różne sklepy z militariami - "broni gazowej bez pozwolenia", albo "broni na kule gumowe/pieprzowe do samoobrony". Ogólnie sprzętu do samoobrony imitującego w pewien sposób działanie broni palnej, dodającego sobie w ten sposób "powagi" w działaniu i wartości obronnej.

Nie padło też stwierdzenie, że łatwiej jest obronić się 9mm para niż gazem czy innym narzędziem - to już Ty dopowiedziałeś.
Tematu nawet lepiej nie roztrząsać, bo zlecą się ludzie mówiący, że 9mm Para to rzeczywiście syf i że jedyny prawilny jest .45ACP. :568:

Nie ma też co obracać stwierdzenia "frajer" przeciwko posiadaczom broni. Nie każdy robi kwity bo żyje w strachu i potrzebuje czegoś do obrony życia, zdrowia czy dobytku. Dla wielu osób to tylko dodatkowy argument dla przejścia drogi uzyskania pozwolenia na WBP.
Dla mnie najlepszym narzędziem do samoobrony, oprócz tego co dała mi natura - rąk, nóg i instynktu samozachowawczego - jest gaz pieprzowy (mimo tego, że mógłbym nosić broń).
Dlaczego?
Aaaaaaaa boooo stosunek wartości obronnych do późniejszych konsekwencji użycia (oczywiście w stosunku do mnie - osoby broniącej się) jest według mnie bardzo OK.
Bolo1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 137
Rejestracja: 22 listopada 2019, 17:15
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ślepaki 9mm legalne bez kwitów ?

Post autor: Bolo1 »

Nie padło też stwierdzenie, że łatwiej jest obronić się 9mm para niż gazem czy innym narzędziem - to już Ty dopowiedziałeś.
Ja :shock: tylko rozwinąłem myśl ;laughing:
Wmawianie ludziom, że mogą się skutecznie obronić czymś, co jest trudniejsze w obsłudze od zwykłego gazu w puszce,
Generalnie, moje zdanie jest takie: albo wszystkim albo nikomu, albo wszędzie albo nigdzie.
Jak to rozumiem, badania plus wywiad = zgoda na zakup. Noszenie przy sobie i używanie nawet na swojej działce - ponosząc pełną odpowiedzialność za ewentualne skutki. W innym przypadku wystarczy mi strzelnica.
Marek303
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 100
Rejestracja: 19 sierpnia 2016, 12:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ślepaki 9mm legalne bez kwitów ?

Post autor: Marek303 »

Bolo1 pisze: 27 grudnia 2020, 19:44 Ale jeżeli już kolego wspomina o "frajerach", to kim jest ten który pokonuje tyle przeszkód (kursy, egzaminy), przechodzi badania, kupuje broń, zamyka ją w pancernej kasie i tak naprawdę niewiele z nią może zrobić?
Prawo nie zabrania trzymać broń na nocnej szafce. Oczywiście pod obecność właściciela.
Są już u nas dostępne tzw. sejfy szybkiego dostępu, na jeden pistolet, otwierane odciskiem palca. Niestety nie dorobiły się jeszcze klasy S1.
Awatar użytkownika
Wiedzmin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 847
Rejestracja: 03 sierpnia 2020, 11:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ślepaki 9mm legalne bez kwitów ?

Post autor: Wiedzmin »

Jestem przekonany, że w sejfy.pl rozmawiałem z kimś o sejfie spełniającym S2 czy tam 1143 z zamkiem biometrycznym. Jednak dopłaty za sam zamek było tyle, co sam sejf kosztował.

O taki chyba:
https://cyngiel.com.pl/sklep/szafy-sejf ... f-na-bron/

Jak jest atestowany w klasie B, to nie widzę żadnego problemu, dlaczego miałby naruszyć S1?
BLACK GUNS MATTER
escobar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 122
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 07:42
Tematy: 16
Lokalizacja: Iława
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ślepaki 9mm legalne bez kwitów ?

Post autor: escobar »

Ktoś zainteresowany ? lepszej oferty nie widziałem ;laughing:


https://www.olx.pl/d/oferta/pistolet-hu ... 98fbe50030
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”