Jaki "Kałach"?

Moderator: Moderatorzy WBP

KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: KG92RS »

Z tego, co widziałem, to się nadaje. Tragedii nie ma. Ów pin jest "tratatatatata" tylko przy okazji - głównym zadaniem tego, co na nim wisi, a co nazywa się bezpiecznikiem samoczynnym, jest zabezpieczenie przed strzałem przy nie do końca zaryglowanym zamku. Jak najbardziej ma znaczenie także w trybie samopowtarzalnym. Cała Ameryka strzela bez tego, więc się da, ale mnie denerwuje kastrowanie świetnego projektu i czynienie go potencjalnie mniej bezpiecznym, bo ktoś ma uczulenie na słowo "samoczynny".
Awatar użytkownika
Bezimienny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 294
Rejestracja: 29 sierpnia 2009, 18:51
Tematy: 22
Lokalizacja: Torzym
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: Bezimienny »

Aaaaa to dobrze wiedzieć, przyznam że nie wiedziałem o tym, dziękuje za doinformowanie, możliwe że rzecz rzeczywiście całkiem istotna. Skoro cała ameryka daje rade bez tego to może jakoś przeżyje. Jestem zdecydowany Twoja wiedza i opinia pomogła podjąć mi decyzje, bo skoro nie ma tragedii to mi starczy, dziękuję.
VIS 100 M1 (9x19), AKM (7,62x39), JW25(TU-KKW 22lr), Mossberg Maverick 88 (12ga), Taurus 90 (22lr), KK-150 (22lr), Ermox X9 (12ga), ZKK600 (30-06), Norinco NP29 (9X19)
Pozdrawiam Łukasz Kliszewski
Stoowa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 41
Rejestracja: 13 listopada 2019, 18:20
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: Stoowa »

O którym pinie piszecie? Część zdjęć u mnie się niestety nie ładuje...
Awatar użytkownika
Bezimienny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 294
Rejestracja: 29 sierpnia 2009, 18:51
Tematy: 22
Lokalizacja: Torzym
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: Bezimienny »

Doszkoliłem się w temacie i chodzi o to:

Obrazek

W tym rumunie o którego pytałem brak tego pinu a zarazem brak też tego bezpiecznika który zapobiega temu by kurek ruszył w strone iglicy zanim zamek będzie totalnie z przodu. Może bym sie bał gdyby cała ameryka z tego nie strzelała, a skoro tam się wiele nie dzieje to nie ma co totalnie skreślać tego karabinka.
VIS 100 M1 (9x19), AKM (7,62x39), JW25(TU-KKW 22lr), Mossberg Maverick 88 (12ga), Taurus 90 (22lr), KK-150 (22lr), Ermox X9 (12ga), ZKK600 (30-06), Norinco NP29 (9X19)
Pozdrawiam Łukasz Kliszewski
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: LARPAK »

Bezpiecznik samoczynny później przemianowany na spust samoczynny tak gwoli ścisłości.

Broń bez niego będzie działała, ale trzeba mieć tą świadomość, że nie tak to zostało zaprojektowane.

To, że w USA tak strzelają to nie znaczy, że dobrze robią bo oni nie mają nawet otworu na trzecią oś, ani oryginalnych komór zamkowych i większość ich AK to gówno poskładane przez różne warsztaty z różnych części i to jeszcze nie do końca oryginalnych aby być w zgodzie z ichnim prawem 922r.
Awatar użytkownika
Bezimienny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 294
Rejestracja: 29 sierpnia 2009, 18:51
Tematy: 22
Lokalizacja: Torzym
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: Bezimienny »

Wiem że ich prawo jest chore, ale skoro tyle tego u nich jest bez tego pinu i działa to czy jest to niezbędne? widząc jak to działa domyślam sie że lepiej to mieć niż nie, ale czy naprawde brak tego eliminuje taką broń? wiem że mój wybór czy brać czy nie, jestem niemal zdecydowany i nawet świadomość braku tego mnie jakoś nie zniechęca puki co, ale opinie z chęcią poznam, jak sam widze jestem świeży w temacie a wiedza to potęga i lepiej sie doedukować.
VIS 100 M1 (9x19), AKM (7,62x39), JW25(TU-KKW 22lr), Mossberg Maverick 88 (12ga), Taurus 90 (22lr), KK-150 (22lr), Ermox X9 (12ga), ZKK600 (30-06), Norinco NP29 (9X19)
Pozdrawiam Łukasz Kliszewski
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: LARPAK »

Przy braku spustu samoczynnego trzeba odpowiednio dokonać zabezpieczenia pozostałych osi mechanizmu spustowego, kurek nie zatrzymuje się na zaczepie spustu samoczynnego i często podchodzi nieco wyżej powodując blokowanie suwadła - problemy opisywane na forum, w związku z czym moim zdaniem może dochodzić do zupełnie innego zużywania się części karabinka.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: KG92RS »

Brak bezpiecznika samoczynnego (tak, wiem od połowy lat sześćdziesiątych, oficjalnie to ustrojstwo nazywa się spustem samoczynnym, ale z wyboru, w przypadku egzemplarzy, które nie potrafią strzelać ogniem ciągłym, posługuję się poprzednią nazwą, bo bardziej odpowiada rzeczywistości) nie jest szczególnym zagrożeniem w przypadku broni użytkowanej "cywilnie" -> czyli regularnie czyszczonej, nie taplanej przesadnie w błocie, brudzie, piachu itp. Ale trzeba mieć świadomość, że - pomimo małego prawdopodobieństwa - wypadek może się zdarzyć. A wtedy różnie może być...
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: KG92RS »

Bezimienny pisze: 13 grudnia 2020, 21:48 ale czy naprawde brak tego eliminuje taką broń?
Dla mnie - tak. Nie po to zostało to wymyślone i przetestowane we wszelkich możliwych warunkach, żeby teraz usuwać część mechanizmu, bo komuś się nazwa nie podoba. Mimo, iż prawdopodobieństwo wystąpienia awarii z tego powodu nie jest duże - ja nigdy takiej broni nie kupię. HOWGH!
Awatar użytkownika
Bezimienny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 294
Rejestracja: 29 sierpnia 2009, 18:51
Tematy: 22
Lokalizacja: Torzym
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: Bezimienny »

Dziękuję za opinie, doszkolę się jeszcze bardziej w temacie.

Edit:
im więcej szukam informacji i im więcej czytam tym bardziej głupieje, trafiłem na usówanie spustu samoczynnego, głownie w kontekscie montowania spustu tuningowego który skonstruowany był na rynek USA gdzie AK jest dwupinowe. Z jednej strony jest obawa że coś może być nie tak i będzie strzał zanim suwadło dojdzie do końca i co wtedy, ale skoro to produkowali, a hamuburgery tylko na tym działają to może nie ma co popadać w paranoje ( tak wiem, ktoś może dać dziesiątki przykładów że coś działa jak np deawoo tico ale jeździć by tym nie chciał, w tym i ja) tak więc sam już nie wiem. Trzeba sie przespać z tematem. Prośba do obeznanych w temacie (dużo informacji znalazłem na podstawie postów kolegi LARPAK, widze więc ogromną wiedze w tym temacie) na co zwracać uwage, jak sie zabezpieczyć przed problemami w broni tego typu, oczywiście poza wybraniem innego modelu.
VIS 100 M1 (9x19), AKM (7,62x39), JW25(TU-KKW 22lr), Mossberg Maverick 88 (12ga), Taurus 90 (22lr), KK-150 (22lr), Ermox X9 (12ga), ZKK600 (30-06), Norinco NP29 (9X19)
Pozdrawiam Łukasz Kliszewski
polemass
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 563
Rejestracja: 11 października 2014, 20:04
Tematy: 17
Lokalizacja: Przegnily Wychodek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: polemass »

Zycie to kompromisy-z dwoma pinami mozesz spac spokojnie i prawdopodobnie odsprzedac bron w przyszlosci.Jak pokazuja ostatnie zmiany w Czeskiej Republice-wszystko co zostalo przerobione z wojskowej zostanie,na jakis czas-ale nowych juz nie bedzie.Polin tez znowelizuje ta tzw.tajna ustawe niedlugo ktorejs nocy w tzw.sejmie...
Awatar użytkownika
Focus2018
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 119
Rejestracja: 25 grudnia 2018, 12:19
Tematy: 28
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: Focus2018 »

Jeśli karabinek Ci się podoba i jest niedrogi to ja bym kupił i nie panikował.

Do każdego jednego AK można mieć jakieś "ale"... a bo ten frezowany, a ten nie frezowany, a ten lufa chrom, a ten lufa nie chrom, a ten magazynek polimer, a ten nie polimer, a nie szyny nie ma, a ten szynę ma...

Oszaleć można.

Do normalnego, cywilnego, rekreacyjnego pykania kupić coś taniego i tyrać do woli. Dbać o sprzęt, czyścić, konserwować i strzelać jak najwięcej żeby frajda była.

A postrzelić to się możesz także z kałacha, który ma 3 piny. Bezpieczeństwo to podstawa przy każdej broni. Lepiej chyba być na to wyczulonym i mieć na uwadze że "moja broń nie jest bezpieczna" niż przesadnie zaufać tym "systemom" bezpieczeństwa w broni.

Bierz i kotłuj ile wlezie :502:
Awatar użytkownika
Bezimienny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 294
Rejestracja: 29 sierpnia 2009, 18:51
Tematy: 22
Lokalizacja: Torzym
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: Bezimienny »

No bo ten.... no ten..... no mam :-D
Obrazek

Standardowo był z magiem 5nb ale zanabylem dwie szt 10nb od GN (przerobione) oraz zmieniłem urządzenie wylotowe bo byla zwykla nakrętka
Ostatnio zmieniony 15 grudnia 2020, 20:13 przez Bezimienny, łącznie zmieniany 1 raz.
VIS 100 M1 (9x19), AKM (7,62x39), JW25(TU-KKW 22lr), Mossberg Maverick 88 (12ga), Taurus 90 (22lr), KK-150 (22lr), Ermox X9 (12ga), ZKK600 (30-06), Norinco NP29 (9X19)
Pozdrawiam Łukasz Kliszewski
Awatar użytkownika
Focus2018
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 119
Rejestracja: 25 grudnia 2018, 12:19
Tematy: 28
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: Focus2018 »

Gratulacje :)

Ile kosztowało to paskudztwo? :033:
Awatar użytkownika
Bezimienny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 294
Rejestracja: 29 sierpnia 2009, 18:51
Tematy: 22
Lokalizacja: Torzym
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: Bezimienny »

Nowy, z 4 magami (1szt 5nb, 2szt 10nb i 1szt 30nb) wyszedł 2000 PLN jestem mega zadowolony, ogladalem inne, nowego jacka i uzywke ruskiego AKM to nie widzialem ogromnych różnic w jakosci wykonania.
VIS 100 M1 (9x19), AKM (7,62x39), JW25(TU-KKW 22lr), Mossberg Maverick 88 (12ga), Taurus 90 (22lr), KK-150 (22lr), Ermox X9 (12ga), ZKK600 (30-06), Norinco NP29 (9X19)
Pozdrawiam Łukasz Kliszewski
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”