Jaki "Kałach"?

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Mike_low
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 31 maja 2010, 15:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: Mike_low »

Mam do kupienia AKM produkcji bułgarskiej. tanio bo 1800zł za nowy, brzydki jak cholera bo ma dziwną kolbę (podobno na rynek amerykański taki wymóg) Pomyślałem że mógłbym go poprzerabiać pod siebie i kupić go do tyrania. Ktoś miał doświadczenie z tymi bułgarami? Wygląda jakby był malowany zwykłą farbą ale nie martwi mnie to. Co wiecie o lufach i kompatybilności bebechów z innymi AKM'ami?
Panas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 28 września 2020, 10:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: Panas »

Koledzy,
Przymierzam się do zakupu swojego pierwszego Kałaszka, a dokładnie Radomskiego (11) AKMSa.
Niestety moja wiedza z zakresu budowy mechanizmów jest znikoma, dlatego potrzebuję opinii na temat jakości przeróbki z wersji samoczynnej na samopowtarzalną. Mam nadzieję że na podstawie poniższych zdjęć taka analiza będzie możliwa. Z góry dziękuję za pomoc.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: KG92RS »

Nie widać zdjęć. Nie wrzucaj ich z google-a, bo to nigdy nie działa. Polecam imgur.com - tam nigdy nie ma kłopotów.
Panas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 28 września 2020, 10:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: Panas »

czy link do albumu pomoże ?
https://photos.app.goo.gl/HAHp8gkfwoTbDvXC9
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: KG92RS »

Pomógł. Bezpiecznik/spust samoczynny jest, widać ucięty ogon przerywacza i nie widać, żeby coś było wspawane za przerywaczem. Wygląda bardzo dobrze.
Panas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 28 września 2020, 10:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: Panas »

Bardzo dziękuję
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: Spitfire24 »

KG92RS pisze: 10 grudnia 2020, 15:31 Pomógł. Bezpiecznik/spust samoczynny jest, widać ucięty ogon przerywacza i nie widać, żeby coś było wspawane za przerywaczem. Wygląda bardzo dobrze.
Czy jak ci podeślę link do moich kałachów to też pomożesz ocenić jakość przeróbek?
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: KG92RS »

Spitfire24 pisze: 11 grudnia 2020, 00:46 Czy jak ci podeślę link
Nie ma problemu. Ślij.
maniutek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 21:54
Tematy: 0
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: maniutek »

Koledzy litości,dajcie się wyspać koledze KG92RS,trzecia nad ranem .Jeszcze przyśni mu się koszmarna jakość przeróbek waszych kałachów i będzie trzęsło chłopem. :103:
Będzie lepiej...
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: KG92RS »

maniutek pisze: 11 grudnia 2020, 18:34 dajcie się wyspać koledze KG92RS
Kolega KG92RS, jako informatyk, przywykł do aktywności o najróżniejszych porach, więc możesz się nie przejmować moim dobrostanem :103:
maniutek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 21:54
Tematy: 0
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: maniutek »

Sztywnym i smutnym tworem stało się to forum.Z jednej strony porażająca infantylność techniczna a z drugiej......
Będzie lepiej...
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: KG92RS »

maniutek pisze: 12 grudnia 2020, 19:10 Z jednej strony porażająca infantylność techniczna
Bez przesady, nie każdy musi się znać na technicznych szczegółach działania broni. Niektórzy maja ochotę z niej tylko strzelać - wolno im. W wielu dziedzinach, wraz z ich upowszechnieniem, dzieje się tak samo -> zobacz, jak to jest z np. krótkofalarstwem. W moich czasach licealnych, żeby zdobyć licencję, trzeba było być sprawnym elektronikiem (egzamin na świadectwo uzdolnienia) -> trzeba było mieć wiedzę i umiejętności pozwalające na samodzielną budowę radia... Teraz? Jedyne, czego trzeba się nauczyć na pamięć, to troszkę przepisów i kody Q... A z "elektroniki" -> wskazać wybrany blok na schemacie blokowym... A radio kupuje się w sklepie. To źle? Nie, wręcz przeciwnie - bo oznacza, że rzecz jest dostępna dla każdego, a nie tylko dla "garstki świrniętych entuzjastów" :)

PS. I znowu siedzę po nocy :)
Awatar użytkownika
Bezimienny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 294
Rejestracja: 29 sierpnia 2009, 18:51
Tematy: 22
Lokalizacja: Torzym
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: Bezimienny »

Zapytam o pewne AK, kojarzy ktos Intrac Arms Knox ? Taki mini PSL w 7,62x39. Maja takiego mega tanio w Son of Gun i jestem ciekaw czy jest ok, wymagan nie mam duzych. Z tego co znalazlem to jest ok, w hameryce opinie raczej dobre, ogolnie nie spotkalem sie z tym by narzekano na ten model, inna jego nazwa to Cugir zamiast Intrac. Spotkal sie ktos z nim? Jeali za cene ponizej 2000 (nowy niby) byl by ok to bym go wzią, pierwsze co to wymiana a wlasciwie zamontowanie kompensatora (idealny byl by z SWD/PKM ale i urzadzenie ala AK74 mi sie lodoba a podobno dziala jak powinno, wymyslne frezowane mi sie nie widza bo psuja wyglad jak dla mnie) Co o tym sądzicie?

Dodam tylko ze mi wystarczy zeby karabinek nie byl totalnym chlamem, domyslam sie ze np Rogow robi zapewne lepsze, ale mi pasi cena a dodatkowo wielbie tą kolbe, PSL poza moim zasiegiem i ammo drozsza a i po co mi taka armata a tu mam wszystko czego chce, cena ok, kaliber jedyny sluszny, kolba miodzio, dostepnosc czesci ogromna bo niby (i tu tez warto by potwierdzic) w pelni zamienne z innymi AK. Doradzcie bo nie chce popełnić błędy.
VIS 100 M1 (9x19), AKM (7,62x39), JW25(TU-KKW 22lr), Mossberg Maverick 88 (12ga), Taurus 90 (22lr), KK-150 (22lr), Ermox X9 (12ga), ZKK600 (30-06), Norinco NP29 (9X19)
Pozdrawiam Łukasz Kliszewski
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: KG92RS »

Jednego pinu mu brakuje, więc - jak dla mnie - odpada. Nie mówiąc już o tym, że taka kolba, z komorą bez podcięcia wygląda obrzydliwie.
Awatar użytkownika
Bezimienny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 294
Rejestracja: 29 sierpnia 2009, 18:51
Tematy: 22
Lokalizacja: Torzym
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: Bezimienny »

Kwestia gustu, ale technicznie nadaje sie do czegokolwiek poza oddaniem na zyletki? Wizualne mi sie podoba, a brak tego pinu (domyslam sie ze chodzi o pin "tratatatata") znaczenia vhyba zadnego nie ma poza tym zeby se był, czy sie myle?
VIS 100 M1 (9x19), AKM (7,62x39), JW25(TU-KKW 22lr), Mossberg Maverick 88 (12ga), Taurus 90 (22lr), KK-150 (22lr), Ermox X9 (12ga), ZKK600 (30-06), Norinco NP29 (9X19)
Pozdrawiam Łukasz Kliszewski
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”