Beretta BM59 - opinie?

Moderator: Moderatorzy WBP

erwinrommel44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 74
Rejestracja: 26 listopada 2015, 21:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: erwinrommel44 »

byłem ostatnio przetestować na amunicji GGG 175gr oraz na S&B 180gr. Wygląda na to ze woli jednak tą cieższą, mimo ze o złowtówke tańszą. Na 100m na 4 strzały jedna 10, jeden 10/9 oraz dwie 8. Wszystko w prawie jednej linii lekko zagiętej.
czak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 21 sierpnia 2007, 15:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Posen
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: czak »

Najważniejsze, że trzyma skupienie. Strzelałem z. 308 S&B z pociskiem 147grs i wyniki były średnie, za to brak jakichkolwiek problemów z funkcjonowaniem broni.
erwinrommel44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 74
Rejestracja: 26 listopada 2015, 21:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: erwinrommel44 »

Obrazek
erwinrommel44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 74
Rejestracja: 26 listopada 2015, 21:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: erwinrommel44 »

na ta 6 u góry nie ma co patrzec bo się pośpieszyłem. Ogolnie średni jestem jeśli chodzi o ten mechaniczny celownik typu przeźernikowy. Jakos bardziej wole muszka szczerbinka. Tu nigdy nie wiem do konca czy dobrze mam na srodku muszke.
Ostatnio zmieniony 30 listopada 2020, 19:45 przez erwinrommel44, łącznie zmieniany 1 raz.
erwinrommel44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 74
Rejestracja: 26 listopada 2015, 21:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: erwinrommel44 »

Obrazek
erwinrommel44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 74
Rejestracja: 26 listopada 2015, 21:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: erwinrommel44 »

czak pisze: 21 listopada 2020, 12:18 Najważniejsze, że trzyma skupienie. Strzelałem z. 308 S&B z pociskiem 147grs i wyniki były średnie, za to brak jakichkolwiek problemów z funkcjonowaniem broni.
dałem ciała bo mogłem po kazdej serii zaznaczyc i strzelic fote by było iadomo co jest z ktorej bo tak to wyglada chaotycznie. Jedynie pierszej zrobiłem. Bo chciałbym przy okazji ie czegos dowiedziec czemu te 3 dolny prawy róg tak mi uciekaja.
czak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 21 sierpnia 2007, 15:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Posen
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: czak »

Szkoda, że nie zaznaczyleś przestrzelin poszczególnych serii... Jeżeli grupa po lewej stronie na godzinie 11 stanowi efekt jednej serii na 100 metrów, to moim skromnym zdaniem karabin ma dobrą lufę a strzelec potencjał! Wędrowanie śpt może być uzależnione od braku przyzwyczajenia do przeziernika i "ostrzelania" z tych przyrządów.
erwinrommel44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 74
Rejestracja: 26 listopada 2015, 21:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: erwinrommel44 »

Przyznam koledze racje. Gdybym zznaczył kółeczko poszczególne serie byłoby wiadomo co i jak. Te przestrzeliny na 11 jak zauwazyles, mimo ze fajnie wygladaja to nie sa napewno z jednej serii, to napewno pamietam. Ale planuje w tym tygodniu pojechac jezcze raz na ten sam dystans i na ta sama odleglosc z ta sama amunicja. Co do przeziernika to nie chce sie glupio tlumaczyc ale nie jestem do niego przyzyczajony. W ciagu swojej "kariery" strzeleckiej zawsze tylko muszka i szczerbinka. AK, mauser, mosin, sksy. Tutaj to dla mnie nowe doswiadczenie. W miedzyczasie jedynie troche AR15. Troche poradziłem sie bardziej doświadczonych kolegów jak powiniene z tego strzelac to zobacze jak pojdzie. Zdjęcia z tego rónwniez wrzuce.
erwinrommel44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 74
Rejestracja: 26 listopada 2015, 21:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: erwinrommel44 »

Co do lufy to nie jest ideał. Takie 7/10. Ale jak wloze nabój od strony korony do lufy, to spokojnie mam te z 4mm wystające, plus gwint jest ostry. Między bruzdami widac gdzieniegdzie jakieś bruzdy ale taki ich urok. I to chyba kazdy jaki jest dostepny na rynku. Pytałem roznych sklepach w roznych czesciach Polski i zawsze ta sama historia.
ThePatriarch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 170
Rejestracja: 22 marca 2007, 00:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: ThePatriarch »

Od kilku dni mam Berettę BM59 ale jeszcze nie udało mi się jej przetestować na strzelnicy. Kwestia luf w tych karabinach jest dość zagadkowa. Są matowe, ale nie wygląda to jak korozja czy zużycie. Po tym jak przyjrzałem się mojej lufie zrobiłem szybką kwerendę w zasobach internetu. Te lufy są (powinny być) chromowane, przynajmniej moja jest. Znalazłem też informację, że zmatowienie jest wynikiem fosfatowania - być może coś komuś nie wyszło i warstwa chromu uległa uszkodzeniu. Poniżej zdjęcie korony lufy w moim egzemplarzu.

Obrazek
erwinrommel44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 74
Rejestracja: 26 listopada 2015, 21:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: erwinrommel44 »

Z tego co wiem od jednego ze sprzedawców nie były chromowane. Ale tylko powtarzam to co słyszałem. Jesli chodzi o to czemu takie są to od sprzedawców wiem ze były magazynoane w takich foliowo-plastikowych workach. Prawdopodobnie sie rozzcelniły, nie zostały dobrze tez zakonserwowane na magazynowanie. Dodatkowo coś co tez zauwazylem i sie potwierdziło od tego co sie doiedzialem, to to ze przez ten kompensator nagar łatwo potem dostaje sie do lufy z niego. Jak odkreciłem tą nasadke na czubku lufy była gruba warstwa nagaru. A nigdy wczenie nie strzelalem. Po strzelaniu znowu sie pojawia. Wszystkie egzemplarze sa z jednego źródła. Gdzieś z Austrii. Nie bede podawał który sklep, ale facet na początku chciał przebierać z dostepncyh wówczas ok 200szt. Po któryms razie odpuscił bo kazda podobna. Tak ze co się trafi. Kolega gdzie kupowal bo moja ze Stef-Maru.
erwinrommel44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 74
Rejestracja: 26 listopada 2015, 21:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: erwinrommel44 »

ThePatriarch pisze: 01 grudnia 2020, 16:31 Od kilku dni mam Berettę BM59 ale jeszcze nie udało mi się jej przetestować na strzelnicy. Kwestia luf w tych karabinach jest dość zagadkowa. Są matowe, ale nie wygląda to jak korozja czy zużycie. Po tym jak przyjrzałem się mojej lufie zrobiłem szybką kwerendę w zasobach internetu. Te lufy są (powinny być) chromowane, przynajmniej moja jest. Znalazłem też informację, że zmatowienie jest wynikiem fosfatowania - być może coś komuś nie wyszło i warstwa chromu uległa uszkodzeniu. Poniżej zdjęcie korony lufy w moim egzemplarzu.

Obrazek
tutaj moja

Obrazek

Obrazek
erwinrommel44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 74
Rejestracja: 26 listopada 2015, 21:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: erwinrommel44 »

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ThePatriarch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 170
Rejestracja: 22 marca 2007, 00:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: ThePatriarch »

Kupiłem w Desantarms. Sprzedawca twierdzi, że po wystrzeleniu paczki naboi te lufy się docierają. Wierzę w to umiarkowanie, ale sprawdzę :) Anglojęzyczne źródła twierdzą, że Beretta początkowo proponowała lufy niechromowane, ale włoska armia nalegała na chromowany przewód lufy. W nternecie można znaleźć zdjęcia nowych luf i mają chromowane komory nabojowe oraz gwint. Chrom jest też na zewnątrz lufy, pod kolankiem gazowym.
erwinrommel44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 74
Rejestracja: 26 listopada 2015, 21:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta BM59 - opinie?

Post autor: erwinrommel44 »

Mi tez tak powiedzanio ze sie dotrą i wyślizgaja ale patrze na to z przymruzeniem oka. Jakos juz wystrzelalem z 30+ sztuk i nie bardzo. O tym chromowaniu to nie wiedzialem. Mylalem ze były bez chromu. Not o takim razie mocno im coś nie pykło. A gdzie kolega widzial te nowe lufy?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”