Jak rejestrujecie - na sport, czy kolekcję?

Moderator: Moderatorzy WBP

KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak rejestrujecie - na sport, czy kolekcję?

Post autor: KG92RS »

MarcinD pisze: 22 listopada 2020, 13:56 literka w pozwoleniu jest malo istotna
Dokładnie. Ja się staram pilnować, żeby w sportowym mieć po jednej sztuce ze wszystkich kalibrów, które mam -> tak na wypadek "W", czyli powrotu zakazu zakupu amunicji do broni kolekcjonerskiej.
irek76
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 64
Rejestracja: 06 października 2010, 12:16
Tematy: 6
Lokalizacja: Pulawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak rejestrujecie - na sport, czy kolekcję?

Post autor: irek76 »

No i kwestia zawodów.. czasem nie pozwalają startować z kolekcjonerską. Nie wiem czemu
Awatar użytkownika
Simon WRC
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 214
Rejestracja: 11 listopada 2019, 08:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Wołomin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak rejestrujecie - na sport, czy kolekcję?

Post autor: Simon WRC »

Ja przyjąłem podobną zasadę jak autor pierwszego postu. Na sport rejestruję coś, co można teoretycznie nosić i do tego zaliczyłem pistolety, pompkę, kałacha i Grota :). Co prawda noszenie karabinów i strzelb u nas na razie nie jest zbyt popularne, ale może przyjdą czasy, że będzie jak w Stanach ;laughing:.
Reszta na kolekcjonerskie. Tak naprawdę wielkiego znaczenia to nie ma, ważne żeby zostawić sobie przynajmniej po jednej promesie jednego i drugiego, bo jak trafi się nagle fajna okazja, to lecisz i kupujesz a nie bawisz się w przerejestrowania czy wnioski o promesy.
9x19 ; 45ACP ; 32ACP ; 44Mag ; 357Mag ; 38Spec ; 22LR ; 223Rem ; 5.56x45 ; 7,62x39 ; 308Win ; 12/70
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak rejestrujecie - na sport, czy kolekcję?

Post autor: MarcinD »

KG92RS pisze: 22 listopada 2020, 18:14 Dokładnie. Ja się staram pilnować, żeby w sportowym mieć po jednej sztuce ze wszystkich kalibrów, które mam -> tak na wypadek "W", czyli powrotu zakazu zakupu amunicji do broni kolekcjonerskiej.
No i to ma kupe sensu, ale ze ty jestes maniakiem to musisz kombinowac, a ja biedny zuczek mam malo broni i tyle slotow ze wszystko przepisze na sport i jeszcze mi zostanie. A nawet gdybym mial pelno, wystarcza ze 2 miejsca wolne po jednym na kazdym pozwoleniu i wtedy w razie potrzeby mozna rotowac do celu zakupow przy zalozeniu, ze bedzie mozna miec amunicje do kolekcjonerki ale nie bedzie mozna jej kupowac. A tak zdaje sie juz bylo kiedys.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
nzpetter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 października 2016, 02:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak rejestrujecie - na sport, czy kolekcję?

Post autor: nzpetter »

Sportowa do celów sportowych / Sportowa do celów kolekcjonerskich / Dopuszczenie

Ja wszystko rejestruję na sport.

Miałem ostatnio sytuację że się przeprowadzałem, więc broń i amunicja leżała użyczona u kolegi w szafie. W tym czasie panowie z przeprowadzek przenosili pustą S1. Po umiejscowieniu szafy z powrotem sprzęt i pestki przyjechały do środka.

Gdybym miał na kolekcję to musiałbym albo przerejestrować albo taszczyć ze sobą.
Kolekcję trzymam tylko na wypadek zmiany ubojki albo likwidacji noszenia (chociaż też nie noszę na codzień, tylko w zasadzie na strzelnicę jak jadę z długą).
-----------------------------------------
Obrazek
Awatar użytkownika
Smerf
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 382
Rejestracja: 02 marca 2009, 07:33
Tematy: 11
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak rejestrujecie - na sport, czy kolekcję?

Post autor: Smerf »

MarcinD pisze: 22 listopada 2020, 22:56 A nawet gdybym mial pelno, wystarcza ze 2 miejsca wolne po jednym na kazdym pozwoleniu i wtedy w razie potrzeby mozna rotowac do celu zakupow przy zalozeniu, ze bedzie mozna miec amunicje do kolekcjonerki ale nie bedzie mozna jej kupowac. A tak zdaje sie juz bylo kiedys.
Rozwiń to będzie można mieć ale nie kupić??? :512:
Darek vel Smerf

"U początku filozofii stoi - zdziwienie. "
"Strzelmistrz - Łódź"
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak rejestrujecie - na sport, czy kolekcję?

Post autor: MarcinD »

Co w tym dziwnego? Nasze prawo nie takie rzeczy widzialo, mysliwi mogli kupic bron krotka ale juz nie moga, za to ci co kupili wczesniej moga miec, tlumiki mozna miec, ale juz niekoniecznie zalozyc, proch czarny mozna miec, ale kupic tylko z ekb, chyba ze od kolegi, to wtedy bez ekb, baa kiedys dawno temu za komuny mozna bylo miec mala ilosc marychy na wlasne potrzeby ale kupic nie mozna bylo, sadzic rzecz jasna tez nie, wiec brala sie u ludzi znikad jak mniemam...
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak rejestrujecie - na sport, czy kolekcję?

Post autor: KG92RS »

Smerf pisze: 22 listopada 2020, 23:11 Rozwiń to będzie można mieć ale nie kupić??? :512:
To nawiązanie do przepisów, które kiedyś obowiązywały: był zakaz zakupu amunicji do posiadanej broni zarejestrowanej w celu kolekcjonerskim. Ale nie było zakazu posiadania amunicji do takiej broni. Można było - co najwyżej - kupić amunicję razem z bronią. Dlatego zdarzały się transakcje typu kałach plus 10 000 sztuk amunicji :)
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak rejestrujecie - na sport, czy kolekcję?

Post autor: LARPAK »

To nie było w przepisach, a WPA wpisywało ludziom zakaz posiadania/zakupu amunicji i zabraniało sprzedaży sklepom - szybko to naprostowano o ile się nie mylę to dzięki m.in. ś.p. 9 x 19.

Z resztą do tej pory można poczytać, że niektóre sklepy nie chcą sprzedawać jakiejś amunicji na pozwolenie kolekcjonerskie, ale na sport to nie ma problemu.
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1194
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 10
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak rejestrujecie - na sport, czy kolekcję?

Post autor: Mumin_ »

LARPAK pisze: 23 listopada 2020, 10:51 Zresztą do tej pory można poczytać, że niektóre sklepy nie chcą sprzedawać jakiejś amunicji na pozwolenie kolekcjonerskie, ale na sport to nie ma problemu.
Kodeks wykroczeń ma na to artykuł 13:
kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, odmawia sprzedaży takiego towaru, podlega karze grzywny.
Ciekawe, czy dałoby się to podciągnąć pod (ustawa koncesyjna):
Art. 24. [...]
2. Organ koncesyjny cofa koncesję albo zmienia jej zakres, gdy przedsiębiorca:
[...]
2) rażąco narusza warunki określone w koncesji lub inne warunki wykonywania koncesjonowanej działalności gospodarczej, wynikające z przepisów prawa.
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1364
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak rejestrujecie - na sport, czy kolekcję?

Post autor: rokada »

nzpetter pisze: 22 listopada 2020, 23:06Ja wszystko rejestruję na sport.
Gdybym chciał tak zrobić, musiałbym się nieźle postarać, żeby znaleźć wystarczającą liczbę konkurencji, w których mógłbym wystartować, żeby wystarczająco uzasadnić chęć posiadania aż tylu egzemplarzy broni do celów sportowych.
nzpetter pisze: 22 listopada 2020, 23:06Miałem ostatnio sytuację że się przeprowadzałem, więc broń i amunicja leżała użyczona u kolegi w szafie. [...] Gdybym miał na kolekcję to musiałbym albo przerejestrować albo taszczyć ze sobą.
Ależ skąd. Skoro to, co posiadasz, może być zarejestrowane do celów sportowych, to odpowiada celom sportowym, czyli może zostać użyczone. Niezależnie od tego, czy masz to zarejestrowane na sportowe, czy na kolekcjonerskie.
nzpetter pisze: 22 listopada 2020, 23:06Kolekcję trzymam tylko na wypadek zmiany ubojki albo likwidacji noszenia
Kolekcja jest znakomita, jeśli chodzi o kwestię liczby egzemplarzy w pozwoleniu. Potrzebujesz więcej, to występujesz o rozszerzenie i dostajesz. Wystarczającym uzasadnieniem jest fakt "wyczerpania liczby w dotychczasowej decyzji".
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1106
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak rejestrujecie - na sport, czy kolekcję?

Post autor: m2c »

W moim klubie da się 27 sztuk na sport ogarnąć, jak zacznę startować w innych klubach to pewnie uda się rozszerzyć na więcej.
Awatar użytkownika
Simon WRC
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 214
Rejestracja: 11 listopada 2019, 08:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Wołomin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak rejestrujecie - na sport, czy kolekcję?

Post autor: Simon WRC »

nzpetter pisze: 22 listopada 2020, 23:06 Sportowa do celów sportowych / Sportowa do celów kolekcjonerskich / Dopuszczenie

Ja wszystko rejestruję na sport.
Nie bardzo rozumiem, możesz doprecyzować?
Jeżeli mam 2 decyzje na 8szt. sportowej do celów sportowych i 10szt. sportowej do celów kolekcjonerskich to czy mogę zarejestrować 18 szt. na sport? Chyba nie do końca a tak wynika z Twojego wpisu...
9x19 ; 45ACP ; 32ACP ; 44Mag ; 357Mag ; 38Spec ; 22LR ; 223Rem ; 5.56x45 ; 7,62x39 ; 308Win ; 12/70
Awatar użytkownika
Cezary73
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 14 listopada 2019, 10:19
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak rejestrujecie - na sport, czy kolekcję?

Post autor: Cezary73 »

Rejestrujesz zgodnie z decyzja i slotami 8 na sport / 10 na kolekcje. Nie ma mozliwosci 18 na sport bo nie masz takiej decyzji.
Awatar użytkownika
Simon WRC
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 214
Rejestracja: 11 listopada 2019, 08:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Wołomin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak rejestrujecie - na sport, czy kolekcję?

Post autor: Simon WRC »

Cezary73 pisze: 25 listopada 2020, 08:45 Rejestrujesz zgodnie z decyzja i slotami 8 na sport / 10 na kolekcje. Nie ma mozliwosci 18 na sport bo nie masz takiej decyzji.
Dokładnie takie jest moje zrozumienie i tak też robię, ale kolega powyżej trochę zamieszał :wink:.
9x19 ; 45ACP ; 32ACP ; 44Mag ; 357Mag ; 38Spec ; 22LR ; 223Rem ; 5.56x45 ; 7,62x39 ; 308Win ; 12/70
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”