Jak rejestrujecie - na sport, czy kolekcję?

Moderator: Moderatorzy WBP

maciek8791
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 62
Rejestracja: 28 października 2020, 17:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Jak rejestrujecie - na sport, czy kolekcję?

Post autor: maciek8791 »

Koledzy mam pytanie. W przypadku gdy macie promesy na sport oraz na kolekcję, jak to rozdzielacie?

Ja dla przykładu rozkminiam to tak :

1. Do noszenia mam broń lekką (glock) więc on poszedł na sportową

2. Karabin , strzelba (broń długa której i tak nie nosisz) - to idzie na kolekcjonerkę. W razie jakiś problemów (nie da się zrobić licencji albo coś) to zostaje mi jako "broń sportowa kolekcjonerska".


Jak wy robicie z ciekawości? Też macie podobny "plan" jak ja?
pozdrawiam Maciek
Spyderco
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 428
Rejestracja: 15 listopada 2018, 10:27
Tematy: 13
Lokalizacja: Opole
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak rejestrujecie - na sport, czy kolekcję?

Post autor: Spyderco »

Mam wszystko na sport, przepisane z kolekcji, załatwiłem to w 10 minut w WPA. Następne jednostki także wpiszę na sport, jak się skończy miejsce to rozszerzę.

Pozwolenie jest albo na broń sportową albo kolekcjonerską, nie ma w tym temacie hybrydy.
.22, .223, 9x19, 12GA
maciek8791
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 62
Rejestracja: 28 października 2020, 17:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak rejestrujecie - na sport, czy kolekcję?

Post autor: maciek8791 »

To mnie zaskoczyłeś, czy to znaczy, że nie mogę zarejestrować część broni na sport, a część na kolekcję tak jak mam promesy na sport lub na kolekcję?
Z ciekawości mogę spytać czemu wszystko na sport zrobiłeś?
pozdrawiam M
Awatar użytkownika
mic-ek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 29 września 2016, 20:02
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak rejestrujecie - na sport, czy kolekcję?

Post autor: mic-ek »

Kolega powyżej pewnie mówi o tzw. pełnej kolekcjonerskiej. A Ty zapewne o sportowej do celów kolekcjonerskich. Tak na prawdę nie ma to większego znaczenia. Ja wszystkie historyczne mam w kolekcjonerskiej, 3 gunowe i osobiste w sportowej a reszta wynalazków w szkoleniówce.

Ps. Dwa tygodnie temu jeszcze nie wiedziałeś jakiś pistolet a już go nosisz przy tyłku? :wink:
.22 lr,.32 s&w long, 7,62x25, 9x18 makarov, 9x19, 7,62x54R, .308win, 7,62x39, 12/70, 16/70, 7,62x39, 5,56x45
kichu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 06 lipca 2020, 15:53
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak rejestrujecie - na sport, czy kolekcję?

Post autor: kichu »

Ktoś tu chyba nie zrozumiał oryginalnego pytania. Autorowi jak się domyślam chodzi o schemat, w którym ktoś ma dwa pozwolenia czyli sport + kolekcjonerke w zakresie broni sportowej, co kupować i rejestrować na pozwolenie sportowe, a co na kolekcjonerskie.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3245
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak rejestrujecie - na sport, czy kolekcję?

Post autor: biper »

Serio nie mają ludzie większych problemów?
Niedługo będą szukać na forach odpowiedzi, jak tyłek podcierać.
Rejestruj tak jak chcesz, jak masz miejsce, jaki masz plan..

:090:
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak rejestrujecie - na sport, czy kolekcję?

Post autor: franek »

Hmm,
to ja dorzucę jeszcze jedno ... "na sport" nam zarejestrowanych kilka ściśle kolekcjonerskich sztuk, które czasem użyczam kolegom, jak wystawę robią ... a z drugiej strony na kolekcję mam kilka hmmm mało kolekcjonerskich ale fajnych rzeczy bo ... akurat takie promesy miałem pod ręką jak się okazja trafiła ..
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
Awatar użytkownika
Wiedzmin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 847
Rejestracja: 03 sierpnia 2020, 11:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak rejestrujecie - na sport, czy kolekcję?

Post autor: Wiedzmin »

biper pisze: 19 listopada 2020, 22:25 Serio nie mają ludzie większych problemów?
Niedługo będą szukać na forach odpowiedzi, jak tyłek podcierać.
Rejestruj tak jak chcesz, jak masz miejsce, jaki masz plan..

:090:
Nie do końca. Niektórzy obawiają się mechanizmu nowej ubojki. Któryś projekt przepowiadał, że pozwolenie sportowe z zarejestrowaną bronią danego typu będzie się konwertować do lepszego pozwolenia w nowej ustawie, niż kolekcjonerskie. Oczywiście jest to gdybanie i wróżenie z fusów, ale mnie przekonał na tyle, że póki mam miejsca na sportowym, to je zapełniam i dopiero potem będę zapełniał kolekcję.

Po zapełnieniu sportowej oczywiście rozszerzenie. A po zapełnieniu kolekcjonerskiej także rozszerzenie. Kpina w ogóle, że osoba z pozwoleniem musi się prosić o kolejne sztuki.
BLACK GUNS MATTER
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak rejestrujecie - na sport, czy kolekcję?

Post autor: LARPAK »

Jak wejdzie coś, że sportowe pozwolenie okaże się nieco lepsze od kolekcjonerskiego w nowen ustawie to wtedy można zrobić ruch na kwitach.

A prawda jest taka, że nikt nie wie co może się okazać lepsze zarówno pod kątem broni jak i rodzaju pozwolenia.
Spyderco
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 428
Rejestracja: 15 listopada 2018, 10:27
Tematy: 13
Lokalizacja: Opole
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak rejestrujecie - na sport, czy kolekcję?

Post autor: Spyderco »

Przerejestrowałem wszystko na sport i mam święty spokój z kwestią kaprysu sprzedawcy przy zakupie amunicji - raz w trakcie przejazdu przez nasz piękny kraj potrzebowałem raz dwie paczki półpłaszczy 9x19, pan w sklepie do mnie - "sprzedajemy takie tylko na pozwolenie sportowe, nie kolekcjonerom". Nie miałem ochoty się kopać, było to krótko po zmianie przepisów i wprowadzeniu kategorii broni. Z głupotą nie wygram, kupiłem w innym sklepie.
Noszę broń przy sobie, mam taki nawyk, jadąc na strzelnicę mogę mieć załadowane magazynki do wszystkiego i tyle, dlatego sportówka.
.22, .223, 9x19, 12GA
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak rejestrujecie - na sport, czy kolekcję?

Post autor: MarcinD »

Ja to nawet nie wiem jak mam porejestrowane, musialbym w ksiazeczce sprawdzac. Na pewno klocka mam na sportowe i jednego AR-a, a cala reszta to chyba jak promesa podeszla.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
wryg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 11 stycznia 2008, 00:57
Tematy: 11
Lokalizacja: Prudnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak rejestrujecie - na sport, czy kolekcję?

Post autor: wryg »

franek pisze: 20 listopada 2020, 06:11 ... akurat takie promesy miałem pod ręką jak się okazja trafiła ..
Według opolskiego WPA nie ma znaczenia jaką promesę wręczyłeś sprzedającemu, najważniejsze to przy rejestracji się określić czy sport czy kolekcja (sportowa). Byle nie mieć więcej niż w decyzjach.

Pozdrawiam
22 lr, 9x19 para, 357 mag, 45 acp, 223 rem, 308 win, 12 gauge
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak rejestrujecie - na sport, czy kolekcję?

Post autor: KG92RS »

Kiedyś, przygotowując się do rozszerzenia, przerejestrowałem na kolekcję kilka sztuk. Doprowadziło to do sytuacji, w której miałem jeszcze kilka promes kolekcjonerskich, ale już nie miałem miejsc w tym pozwoleniu (za to miałem mnóstwo miejsc w sportowym). Jakiś czas później, już po skutecznym rozszerzeniu, rejestrując nowy zakup w innym celu, niż ten, do którego była wystawiona promesa, po krótkiej rozmowie na te tematy, rejestrujący stwierdził, że gdybym wtedy, przed rozszerzeniem, kupił broń na promesę kolekcjonerską, to naraziłbym się na zarzut nielegalnego posiadania broni... Mimo, że miałem miejsca w drugim pozwoleniu...
Tuba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 20:58
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak rejestrujecie - na sport, czy kolekcję?

Post autor: Tuba »

MarcinD pisze: 21 listopada 2020, 22:14 Ja to nawet nie wiem jak mam porejestrowane, musialbym w ksiazeczce sprawdzac. Na pewno klocka mam na sportowe i jednego AR-a, a cala reszta to chyba jak promesa podeszla.
Luzak jesteś. Miałem wpisane w książeczce cel posiadania sportowy D, zamiast kolekcjonerski E. Niby nic istotnego, ale cały czas pamiętałem, że to sztuka kolekcjonerska. Była to oczywista pomyłka WPA, a ja raczej nie chcę ( nie wolno mi ) się pomylić. Mam listę i pozaznaczane co na jakie pozwolenie.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jak rejestrujecie - na sport, czy kolekcję?

Post autor: MarcinD »

Trudno powiedziec, czy luzak, po prostu w dzisiejszym stanie prawnym nie ma to w zasadzie zadnego znaczenia dla mnie. Nie uzyczam, nabitej w zasadzie nie nosze, ksiazeczke ze wpisem musze miec ze soba dla kazdej, z ktora sie przemieszczam, pestki kupowac mi wolno, elaborowac (gdybym zechcial) tez dla obu pozwolen, wiec literka w pozwoleniu jest malo istotna.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”