Kondycja na strzelnicy

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Railman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 361
Rejestracja: 05 grudnia 2010, 12:13
Tematy: 65
Lokalizacja: Wrocław/Kiełczów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Kondycja na strzelnicy

Post autor: Railman »

Czy da się / jak długo można strzelać w miarę celnie jednym ciągiem ? Zauważyłem że pierwsze strzały wchodzą jeden po drugim w czarne, a im dalej w las to zaczynam siać po białym.
Czy stosujecie jakieś przerwy między seriami ? Jakie długie serie, jakie przerwy ? Jakieś inne "sztuczki" dla zachowania sprawności strzeleckiej ?
Awatar użytkownika
Włodek61
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 15:08
Tematy: 0
Lokalizacja: PT już nie, teraz Łowicz i TM - czasami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kondycja na strzelnicy

Post autor: Włodek61 »

O jakiej Ty kondycji nawijasz strzelając 13 razy na zawodach :) kondycja to jest jak strzelasz pneumatyka stojąc 60 strzałów :) albo 3x 20 w bocznym :) oczywiście piszę o zawodach a nie o jakiś popierdółkach na strzelnicy :)
chcę wrócić do dawnego hobby .....i tyle :kukaracza:
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2771
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kondycja na strzelnicy

Post autor: kewalsPL »

Z bocznego zapłonu na wiosnę strzeliłem na próbę (czy jeszcze dam radę) 100 strzałów w 12-15 minut- 3 wyszły w białe. Z CP zazwyczaj strzelam z pistoletu 40 do 50 strzałów i czuję zmęczenie łapki od nabijania- jadę do domu (strzelam pomiędzy 80 a 90 punktów na serię ale w białym też czasem znajdę ze dwie na dzień).60 minęło :-/
Awatar użytkownika
Włodek61
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 15:08
Tematy: 0
Lokalizacja: PT już nie, teraz Łowicz i TM - czasami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kondycja na strzelnicy

Post autor: Włodek61 »

Kondycja potrzebna jest na zawody , punkty się liczą :) na treningu / strzelnicy liczy się radocha :)
chcę wrócić do dawnego hobby .....i tyle :kukaracza:
emi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 375
Rejestracja: 19 września 2007, 09:33
Tematy: 7
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kondycja na strzelnicy

Post autor: emi »

Kondycja w strzelectwie jest bardzo ważna, ale nie oznacza, że musisz ją sobie wyrabiać na strzelnicy.
Poćwiczyć można w domu / mieszkaniu. Postać z pistoletem w postawie strzeleckiej np. 30s odpoczynek 30s przez 1/2h. Jeżeli rączka za bardzo się trzęsie :), poćwicz 20/40s zwiększając obciążenie np. co 2 tygodnie. Po miesiącu zobaczysz różnicę. Jeżeli żonę wkurza widok pistoletu, trzymaj litrową butelkę (piwa :103: ) dobra - 1,5l wody.
Kondycję trzeba wypracować, nie ma na to żadnych "sztuczek" :-D
Emi
wsteczniak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 345
Rejestracja: 08 sierpnia 2007, 20:16
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kondycja na strzelnicy

Post autor: wsteczniak »

Polecam bieganie 3x w tygodniu po 1h. Gwarantuję, że poprawią się wszystkie parametry każdego organizmu co niewątpliwie przeloży się na efekty na strzelnicy.
Za górami, za lasami żyją baby z kuta.ami :)
Awatar użytkownika
Włodek61
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 15:08
Tematy: 0
Lokalizacja: PT już nie, teraz Łowicz i TM - czasami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kondycja na strzelnicy

Post autor: Włodek61 »

emi pisze: 21 listopada 2020, 19:06 Kondycja w strzelectwie jest bardzo ważna, ale nie oznacza, że musisz ją sobie wyrabiać na strzelnicy.
Poćwiczyć można w domu / mieszkaniu. Postać z pistoletem w postawie strzeleckiej np. 30s odpoczynek 30s przez 1/2h. Jeżeli rączka za bardzo się trzęsie :), poćwicz 20/40s zwiększając obciążenie np. co 2 tygodnie. Po miesiącu zobaczysz różnicę. Jeżeli żonę wkurza widok pistoletu, trzymaj litrową butelkę (piwa :103: ) dobra - 1,5l wody.
Kondycję trzeba wypracować, nie ma na to żadnych "sztuczek" :-D
już to widzę jak żonę wkurza bardziej widok pistoleta niż piwa :)
chcę wrócić do dawnego hobby .....i tyle :kukaracza:
emi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 375
Rejestracja: 19 września 2007, 09:33
Tematy: 7
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kondycja na strzelnicy

Post autor: emi »

Bieganie też buduje kondycję, ale po 60+ mniej wskazane.
Moją kobietę tak samo wkurza piwo jak i widok broni, tylko że piwo piję rzadko, a strzelam od 16 roku życia :one: .
Emi
Awatar użytkownika
Włodek61
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 15:08
Tematy: 0
Lokalizacja: PT już nie, teraz Łowicz i TM - czasami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kondycja na strzelnicy

Post autor: Włodek61 »

Dobra , reasumując i to bez jaj. Każdy trening fizyczny , ogólny np. bieganie jest w strzelectwie przydatny. W szczegółach : jeżeli strzelasz pistol to ta butelka 1,5 l wody/piwa jak najbardziej. Jeżeli strzelasz karabin to tu butelka nie pomoże :) tu trening na sucho z karabinem jak najbardziej . Generalnie trening na sucho/ bez strzału/ to najważniejsze w karabinie i pistolecie. Moim zdaniem co 10 strzał powinien być na strzelnicy , 9 pozostałych w domu :)
W każdym razie powodzenia :one:
chcę wrócić do dawnego hobby .....i tyle :kukaracza:
emi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 375
Rejestracja: 19 września 2007, 09:33
Tematy: 7
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kondycja na strzelnicy

Post autor: emi »

Ja też nie żartowałem, ćwiczenie na sucho daje wiele. Można stać w postawie strzeleckiej dla samego obciążenia, dołożyć po pewnym czasie element celowania, ściągania spustu - czyli pełny cykl strzału. Pamiętać o prawidłowej postawie, oddychaniu, obserwować odchylenia przyrządów celowniczych podczas ściągania języka spustowego. To jest ciężka praca. Brak strzału czasami irytuje, bo lepiej jest po prostu postrzelać, ale taniej jest, gdy do treningu wprowadzi się trening bezstrzałowy.
Emi
Awatar użytkownika
mar_kow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 305
Rejestracja: 23 września 2012, 11:11
Tematy: 4
Lokalizacja: Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kondycja na strzelnicy

Post autor: mar_kow »

Kiedyś jak strzelnice pistoletowe były przy jednostce organizowane były zawody - bieg patrolowy. Biegło się zespołowo trójkami - pokonanie OSF, okrążenie stadionu i kończyło się strzelaniem na strzelnicy. Bez treningu nie było mowy o jakichkolwiek wynikach. Oczywiście wtedy człowiek był młody i piękny, teraz już tylko "piękny"... A trenować można jak pisze Kolega @emi również na sucho. Ja trenuję sobie Howdah Hunterem .58. Później tradycyjne rewolwerki i pistoleciki są lekkie jak piórko... ;laughing:
Sama statyka ćwiczenia wpływa dobrze nawet na mój chory kręgosłup...

Dodam że wyćwiczyłem w ten sposób również lewą rękę - mogę strzelać również z lewej choć wyniki są gorsze. Przy strzelaniu dynamicznym oburącz trening 2 kg kawałem metalowego walca może przysporzyć niezłych zakwasów...
Ostatnio zmieniony 22 listopada 2020, 11:49 przez mar_kow, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wiedzmin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 847
Rejestracja: 03 sierpnia 2020, 11:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kondycja na strzelnicy

Post autor: Wiedzmin »

Potwierdzam, też tak mam, że im dłużej jestem na strzelnicy, tym słabsze wyniki mam. Przydałoby się poćwiczyć, ale wiadomo jak to jest... ;laughing:

Dobrą alternatywą są wiatrówki na co2. Taki makarow jest robiony na tych samych komponentach co palny. Nabój co2 1.50zł, kulki za pół-darmo i można na działeczce trenować nawet z piwkiem jak ktoś lubi. W końcu to nie broń, a urządzenie pneumatyczne. :033:
BLACK GUNS MATTER
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Hydepark CP”