Jaki "Kałach"?

Moderator: Moderatorzy WBP

kaflon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 69
Rejestracja: 12 lipca 2016, 10:10
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: kaflon »

Cześć

Orientuje się ktoś gdzie w mazowieckim znajdę sowieckiego AKM z tymi fajnymi aluminiowymi magazynkami w zestawie?
Z tego co widzę to są z bakelitami i tymi starymi gładkimi.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Olimp-Arms
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 12 października 2015, 22:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: Olimp-Arms »

Cześć.

Taki zestaw Cię interesuje ? Możemy dowieźć do Warszawy. Skąd konkretnie jesteś ?

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Handel bronią i amunicją, usługi rusznikarskie.
Koncesja MSW nr B-003/2014
Tel. 505-006-586, 503-023-498
e-mail: biuro@olimp-arms.com
kaflon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 69
Rejestracja: 12 lipca 2016, 10:10
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: kaflon »

Tak, toczno :-) Pruszków.
Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: Darlon »

poszukuję informacji od posiadaczy sajg serii 100 ze składaną kolbą - kombinuję jak jakoś w miarę tanio umożliwić wymianę kolby na coś innego. niestety produkty zenitco pomimo tego że są super cechują się strasznymi cenami. znalazłem tanie (relatywnie jak za taki kawałek metalu) adaptery ME Ukraine ale próbuję zrozumieć logikę ich nazewnictwa...

https://www.me-pro.com.ua/tyuning-oruzh ... 3-121.html

jest opisany jako nie składany ale mi się wydaje że jest on wpinany w zawias kolby i w zasadzie się składa - tzn jest sam w sobie elementem ruchomym. ma też po drugiej stronie jakby wycięcie na zatrzask oryginalny jak w kolbie? ktoś to może testował?

w sumie pytanie też o kompensator - planuję saigę mk 102 - więc 223 - da się do tego kupić jakiś kompensator? podobno są tam jakieś kwiatki z odległością gwintu od końca lufy i coś tam nie gra?

to już przy okazji - ktoś gdzieś wspominał o tym że pasują też magazynki od beryla - czy to prawda? nigdzie nie idzie dostać magazynków oryginalnych a to trochę zastanawia...
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
Awatar użytkownika
jasi3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 344
Rejestracja: 11 października 2016, 15:01
Tematy: 14
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: jasi3k »

To tak - akurat saigi nie mam, ale się wypowiem, bo to ten sam system mocowania co w AKSU, a do AKSU akurat zakładałem już inne kolby i sobie i Koledze z forum. Ten adapter jest identyczny jak zakończenie kolby FAB UAS SAIGA (https://www.zfi-inc.com/product/uas-sai ... for-saiga/), która to właśnie po przeróbkach pasuje do AKSU.
Akurat kwestia nieskładania może być związana z tym, że będziesz musiał podpiłować trochę to wyżłobienie bo może się zacinać (masz opisaną adaptację kolby tutaj) http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=24&t=180228.
Waszym zadaniem nie jest umierać za swoją Ojczyznę, ale zrobić wszystko by wróg zdechł za swoją...
Ramesses
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 425
Rejestracja: 03 listopada 2018, 21:45
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: Ramesses »

Oglądałem to w MU . Akurat kwestia nieskładanie polega na tym że zwolnisz blokadę zawiasu i kolbę złożysz ale mufa w którą wkręcasz rurę oprze się o komorę i kolba odstaje pod kątem ok. 20-30 stopni. Gościu radził żeby przyjść z karabinem i sprawdzić czy jako tako pasuje. Na pewno trzeba coś pilnikiem podrobić. Tak więc kompatybilność taka sobie.
Co do magów to pytaj u tych co oferują broń. Nie zawsz wystawiają w ofercie ale czasami mają. Orginalne drogie ok. 250-300 zł. Na Brownellsie były Promagi taniej. Berylowskie trzeba podcinać. Też rozważałem zakup 223 ale jednak wybrałem jedynie słuszny kaliber.
9x19/357mag/45ACP/.22 LR/223rem
Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: Darlon »

jasi3k pisze: 23 października 2020, 00:19 To tak - akurat saigi nie mam, ale się wypowiem, bo to ten sam system mocowania co w AKSU, a do AKSU akurat zakładałem już inne kolby i sobie i Koledze z forum. Ten adapter jest identyczny jak zakończenie kolby FAB UAS SAIGA (https://www.zfi-inc.com/product/uas-sai ... for-saiga/), która to właśnie po przeróbkach pasuje do AKSU.
Akurat kwestia nieskładania może być związana z tym, że będziesz musiał podpiłować trochę to wyżłobienie bo może się zacinać (masz opisaną adaptację kolby tutaj) http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=24&t=180228.
ok, to jest pomocna opinia. w zasadzie ta kolba by załatwiła sprawę. planuję też używać montażu bocznego pod kolimator więc i tak pewnie będą problemy z pełnym składaniem. ten problem likwiduje niestety tylko zenitco z kolbami PT bo one się składają w drugą stronę, ale ponad 1000 zł za kolbę do AK to lekka przesada.

kupowałeś może w tym sklepie? sklep w izraelu... wygląda to podejrzanie bo ta kolba tam jest bardzo tania... w polsce 2x drożej.
ta kolba ma aluminiowy zawias? bo widzę że niektóre są na plastikowym
Ramesses pisze: 23 października 2020, 04:00 Oglądałem to w MU . Akurat kwestia nieskładanie polega na tym że zwolnisz blokadę zawiasu i kolbę złożysz ale mufa w którą wkręcasz rurę oprze się o komorę i kolba odstaje pod kątem ok. 20-30 stopni. Gościu radził żeby przyjść z karabinem i sprawdzić czy jako tako pasuje. Na pewno trzeba coś pilnikiem podrobić. Tak więc kompatybilność taka sobie.
Co do magów to pytaj u tych co oferują broń. Nie zawsz wystawiają w ofercie ale czasami mają. Orginalne drogie ok. 250-300 zł. Na Brownellsie były Promagi taniej. Berylowskie trzeba podcinać. Też rozważałem zakup 223 ale jednak wybrałem jedynie słuszny kaliber.
no to ten adapter pewnie odpuszczę bo jak podliczyć do tego jeszcze buffer tube i kolbę jakąś np magpula czy fab to wyjdzie więcej niż gotowa fab a ta ma jeszcze regulowaną bakę co przy ak nie jest bez znaczenia, tym bardziej że docelowo będzie kolimator na boczniaku

magazynki sobie bez problemu dopiłuję - dużo trzeba kombinować? czy to tylko kosmetyka? chodzi bardziej o to czy taka modyfikacja nie powoduje np wypadania z gniazda czy gubienia pestek itp...

a kompensatory? ktoś, coś...?
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
Awatar użytkownika
jasi3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 344
Rejestracja: 11 października 2016, 15:01
Tematy: 14
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: jasi3k »

kupowałem zarówno w ZFI jak i https://www.yrsinc.com/ - oba sklepy mają jednego właściciela, paczki przychodzą pocztexem w tydzień. Na około 15 moich paczek na cło poszła jedna. Tam zawias jest aluminiowy - ta z posta o AKSU to właśnie od nich.
Waszym zadaniem nie jest umierać za swoją Ojczyznę, ale zrobić wszystko by wróg zdechł za swoją...
Awatar użytkownika
Simon WRC
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 214
Rejestracja: 11 listopada 2019, 08:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Wołomin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: Simon WRC »

Może podepnę się z pytaniem.

Mam Jacka z Rogowa oczywiście w jedynym słusznym kalibrze. Karabin praktycznie nowy, kupiony miesiąc temu. Czasami mam problem z domknięciem zamka po samoprzeładowaniu - dzieje się to mniej więcej raz na 20 strzałów i tylko przy podpiętym stalowym magazynku - zarówno 10 nabojowym dołączonym standardowo do broni jak i dokupionym 30 nabojowym. Przy zastosowaniu magazynka polimerowego absolutnie nie ma żadnego problemu.
Suwadło zatrzymuje się jakieś 10-15mm przed pozycją ryglowania i trzeba je dopchnąć.
Spotkał się ktoś z taką przypadłością? Jest jakiś sposób żeby to wyeliminować? Jeżeli karabinek działa OK z polimerowym magazynkiem, to raczej nie upatruję problemu w samej broni.
9x19 ; 45ACP ; 32ACP ; 44Mag ; 357Mag ; 38Spec ; 22LR ; 223Rem ; 5.56x45 ; 7,62x39 ; 308Win ; 12/70
polemass
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 563
Rejestracja: 11 października 2014, 20:04
Tematy: 17
Lokalizacja: Przegnily Wychodek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: polemass »

Reklamuj-jezeli masz pewnosc ze tylko stalowe to problem.To sa wedlug mnie jedyne sluszne magi do tego kalibru :-D
Gdzies masz za duzo metalu w komorze zamkowej na jakiejs czesci i plastik sie podda a metal o metal juz nie zadziala-tak po chlopsku :516:
Awatar użytkownika
frugoman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 09 grudnia 2018, 22:20
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: frugoman »

Czy mamy tu posiadaczy Saiga mk 103 którzy podzieliliby się opinią?
Przeczytałem cały ten wątek i zadziwia mnie mała popularność tego karabinu - Saiga jest współczesna i produkowana w mateczniku tej platformy (AR ma być Amerykański a kałach Ruski), wydaje się naturalnym wyborem do rekreacji. Bez ryzyka wtopy jak przy zakupie sprzętu powojskowego.
W temacie doczytalem jedynie że nie ma oksydy tylko farbę oraz o braku kompatybilności części (zakładałbym dostępność nowych części zamiennych skoro mamy dystrybucję).
Ramesses
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 425
Rejestracja: 03 listopada 2018, 21:45
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: Ramesses »

frugoman pisze: 24 listopada 2020, 19:27 Czy mamy tu posiadaczy Saiga mk 103 którzy podzieliliby się opinią?
Przeczytałem cały ten wątek i zadziwia mnie mała popularność tego karabinu - Saiga jest współczesna i produkowana w mateczniku tej platformy (AR ma być Amerykański a kałach Ruski), wydaje się naturalnym wyborem do rekreacji. Bez ryzyka wtopy jak przy zakupie sprzętu powojskowego.
W temacie doczytalem jedynie że nie ma oksydy tylko farbę oraz o braku kompatybilności części (zakładałbym dostępność nowych części zamiennych skoro mamy dystrybucję).
Jam ci jest między innymi. I niewiele do tego co już na temat karabinu napisałem mogę dodać. Chyba tylko że każdy wyjazd na strzelnicę utwierdza mnie w przekonaniu że był to trafny wybór. Choć od Kolegów z zacięciem kolekcjonerskim na tym forum przeczytałem że to nie jest prawdziwy kałach.
9x19/357mag/45ACP/.22 LR/223rem
kirs
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 08 maja 2013, 11:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Żory
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: kirs »

nie wiem czy ktoś wcześniej wrzucił, polecam ten temat (nie chwaląc się jam go uczynił ;) )


http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=24&t=166742
-= si vis pacem, para bellum =-
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7505
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: LARPAK »

Tylko Twój temat tak na prawdę traktuje o AKM/AKMS i WBP/Pioneer, a ten jest bardziej ogólny bo tych "AK" jest nieco więcej.
kirs
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 26
Rejestracja: 08 maja 2013, 11:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Żory
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Jaki "Kałach"?

Post autor: kirs »

zgadza się, ale daje jakiś pogląd na sprawę

edit: a wracając do tematu - @Dino1984 - wybrałeś coś?
-= si vis pacem, para bellum =-
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”