Vis 100

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
pkl66
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 512
Rejestracja: 11 lutego 2014, 10:55
Tematy: 36
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis 100

Post autor: pkl66 »

Od czasu pierwszego pistoletu na plastykowym szkielecie nic nie jest nowe. Zawsze następni zaczynają od miejsca gdzie ktoś skończył. Chociaż można pójść dalej polimer to też żadna rewolucja, ot kolejne coś tam w rozwoju. Idea i konstrukcja ta sama od wieków. Kawał rury z której wylatuje kawałek ołowiu ot i cała historia rozwoju broni palnej ;laughing: ;laughing:
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3658
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis 100

Post autor: bezduszny »

MAG98 po face-liftingu to nie jest NOWA konstrukcja.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
kriss91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 227
Rejestracja: 18 września 2017, 16:01
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis 100

Post autor: kriss91 »

Sig Sauer P226 po face liftingu zwany P226 LDC czy jeszcze tam jakies x-five również. CZ TS Orange, Shadowki i Tanfoglia wszelkiego rodzaju również sie do tego zaliczają. Ale tego juz oczywiście nie widzisz..
JackDaniels41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 04 czerwca 2016, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis 100

Post autor: JackDaniels41 »

Pewnie że nie widzi, nawet jeśli widzi :-D bo kolega bezduszny to, mówiąc językiem polityki tak zwana... opozycja totalna :-D ;laughing: :)
kelvinpiotr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 361
Rejestracja: 23 kwietnia 2017, 09:31
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis 100

Post autor: kelvinpiotr »

Tylko, że tam nikt nie wypiera się tego że to Sig 226 i pozostaje to dalej w nazwie . Tu fabryka reklamuje wyprodukowanie nowego pistoletu w nazwie z MAg iem nie mającym nic wspólnego. I nie mieszajcie do tego polityki bo to akurat porównań do jaśnie rządzących może być sporo . Ale zostawmy to na inną okazję . :wink:
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1944
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis 100

Post autor: Dexter »

Czemu sądzicie, że nie widzi? Przypuszczam, że widzi. SIG 226>>SIG 226 LDC. Juz nazwa sugeruje, że to "wersja" 226 i tyle, wszystko jest jasno i "uczciwie". Nikt nie wmawia, że 226 LDC to zupełnie nowe coś. Podobnie jak nikt nie wmawia, że Shadow czy TS to coś innego niż 75 po (większym czy mniejszym) faceliftingu. Nikt tez nie twierdzi, że Tanfo to nie jest kolejny klon cezety.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3223
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis 100

Post autor: biper »

Mam wrażenie, że niektórzy czerpią wiedzę TYLKO z forum, jakby innych źródeł nie było.
A tymczasem prosty przykład:


Film sprzed ponad 1.5roku (styczeń 2019), nagrywany w Fabryce Broni w Radomiu.. I co? I już w DRUGIEJ minucie pada stwierdzenie"
"pistolet konstrukcyjnie wywodzi się z tego" przy czym prowadzący pokazuje MAG-a.
Jeszcze raz podkreślę: prawie DWA lata TEMU, w FABRYCE BRONI w Radomiu.

:090:
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis 100

Post autor: LARPAK »

@biper:
nie każdy ogląda/czyta tego typu rzeczy - przy czym zwróć uwagę, że tutaj sam jeden redaktorek najpierw pisał, że VIS100 to nie jest MAG, a potem już pisał, że FB jednak sięgnęło po dokumentację MAG'a, ale zmienili nieco części w środku.

Więc jak ktoś jego słowa traktuje jak dobrą monetę to będzie wierzył w tego typu głupoty.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3658
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis 100

Post autor: bezduszny »

kriss91 pisze: 08 września 2020, 19:47 Sig Sauer P226 po face liftingu zwany P226 LDC czy jeszcze tam jakies x-five również. CZ TS Orange, Shadowki i Tanfoglia wszelkiego rodzaju również sie do tego zaliczają. Ale tego juz oczywiście nie widzisz..
A to ten temat jest o P226 i CZ ?
No pacz... nie zauważyłem ;laughing:

I nie przystawiaj produktów FBR do innych producentów, bo...
tak wygląda oferta Glock'a
tak wygląda oferta CZ
tak wygląda oferta SIG Sauer'a
a tak wygląda ... FB Radom

Widzisz różnicę i miejsce w szeregu ?
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3223
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis 100

Post autor: biper »

LARPAK pisze: 08 września 2020, 22:08 @biper:
nie każdy ogląda/czyta tego typu rzeczy - przy czym zwróć uwagę, że tutaj sam jeden redaktorek najpierw pisał, że VIS100 to nie jest MAG, a potem już pisał, że FB jednak sięgnęło po dokumentację MAG'a, ale zmienili nieco części w środku.

Więc jak ktoś jego słowa traktuje jak dobrą monetę to będzie wierzył w tego typu głupoty.
Tylko warto czasem sprawdzić, czy się nie powtarza głupot, opierając się na 1 źródle.
W ten sposób mamy takich "płaskoziemców" i "antyszczepionkowców".. Bo się komuś nie chce kliknąć i poszukać innego źródła.

@bezduszny
Mnie też boli to, że Polska, jako największy kraj w regionie w branży zbrojeniowej (dla cywili) ma najmniej do zaoferowania.

Ale na takie rzeczy trzeba patrzeć poprzez kontekst historyczy i mówię to o naszej historii NAJNOWSZEJ, czyli po pseudo-upadku komunizmu.
Jakby się tak dobrze przyjrzeć, to FB zaczęła w miarę normalnie funkcjonować w ciągu ostatnich kilku lat.
I tak jak nie jestem zwolennikiem obecnych rządów, to staram się być obiektywny.. I tu muszę przyznać, że obstawiam, i\z gdybyśmy mieli u władzy dalej "kolesiostwo" z PO, to z programu GROT-a i PR-15 Ragun to co najwyżej mielibyśmy wyprowadzone z budżetu MON grube miliony.

Glock zaczynał (dla służb) od noża i jednego modelu - "17".. Mają za sobą prawie 40 lat !!! niezakłócanego politycznymi zawieruchami i politycznym złodziejstwem rozwoju. O CZ i Sigu nawet nie wspominam.
Obecną FB (o ile nie zmieni się w przyszłości podejście "polityków") i ich ofertę na rynek cywilny będzie można oceniać za 20 lat i wtedy porównywać do takich kolosów jak Glock, CZ itp.
I warto chyba w końcu przyznać, że pojawienie się w ciągu 2-3 lat całkiem fajnej oferty dla cywili na tak niszowym rynku, jak Polska, od rodzimego producenta, to nie jest taki zły wynik.

Ale wątek miał być o VIS100, a nie producencie.. Więc ja się już zamykam, bo VIS mi się wizualnie bardzo podoba. W ręku miałem kiedyś Raguna (prototyp?) - było to przy okazji pokazów lotniczych w Radomiu w 2015r. Nie pamiętam, czy wówczas wyglądał on tak jak teraz PR-15/VIS100, ale w ręku leżał świetnie.
Teraz czekam na rzeczowe relacje użytkowników, bo za biedny jestem, aby testować nowinki na rynku. Także nie ryzykuję zakupów na wczesnym etapie produkcji, choć niski numer seryjny może kiedyś czymś zaprocentować np. jeśli okaże się, że jednak rynek nie wchłania VISa-100 tyle ile fabryka by oczekiwała i zaprzestaną produkcji.

Jak dla mnie VIS-100 optycznie - fajny, OR - super, cena - atrakcyjna.. Postrzelać z niego by się jeszcze przydało gdzieś, aby już ostatecznie podjąć decyzję o gromadzeniu "celowanego funduszu kapitałowego" :)
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Adam1983
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 231
Rejestracja: 04 października 2017, 22:28
Tematy: 15
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis 100

Post autor: Adam1983 »

Nieroztropnie jest uważać, iż to, że pistolet jest oparty na istniejącej konstrukcji, stanowi jego wadę. Oparty na MAG 98? Świetnie, unikniemy poważniejszych chorób wieku dziecięcego. Poza tym, co to w ogóle jest za argument? Czemu miałaby to być wada? Glock tłucze to samo od początku lat 80. i trudno to uznać za wadę konstrukcji. Dajcie spokój. Pistolet jak pistolet.

To jest w ogóle odrębny temat: przywiązanie osób zainteresowanych bronią palną do szczegółów. Te niekończące się debaty - czy lepszy jest Glock, czy CZ75, czy SFP9? A może VIS100 albo Rex? Z którego strzela się najsuperturbooptymalniej?? Te ochy i achy, bo tu zrzut zamka taki, a tu siaki, a ten kopie troszkę bardziej, a ten troszkę mniej.

Panie i panowie, postawię kontrowersyjną tezę, że wszystkie współczesne pistolety jednej klasy (bojowe/wyczynowe itd) są niemal identyczne i jeśli ktoś strzela dobrze, to będzie dobrze strzelał z VIS100, Glocka, CZ, Siga 320 i Beretty 92fs.

Przypomina mi się taka scena, jak kiedyś próbowałem wybrać ten optymalny pistolet. Kolega przywiózł kilkanaście modeli pistoletów "służbowych". Właśnie wówczas odkryłem, że nie ma między nimi praktycznej różnicy. I kupiłem Glocka :)
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis 100

Post autor: LARPAK »

@biper:
właśnie problem jest w tym, że takim góru "płaskoziemców" w świecie VIS100 był/jest remov, który przez lata twierdził, że to nie jest MAG. Aż tu nagle stwierdza, że jednak sięgnięto do dokumentacji MAG'a a jego wyznawcy dalej twierdzą, że VIS100 to nie jest MAG.

Przy czym MAG to przeprojektowany P226.

Oferta FB jest słaba i głównie opiera się na broni po wojskowej i w takim tępiei podejściu to ona się nie powiększy za szybko - zwłaszcza, że oni głównie wersje cywilne robią na podstawie broni dla wojska więc jak dla wojska nic nowego nie zrobią to i na rynek cywilny nie będzie.


EDYTA:
@Adam1983:
to nie jest wada. Wadą jest twierdzenie, że VIS100 to super nowa konstrukcja i zaprzeczanie temu, że wywodzi się z MAG'a.

Różnice w broni bojowej są, ale trzeba je zauważyć - chociażby kurek vs. bijnik, kąt chwytu, wysokość zamka, reset, praca spustu, manipulatory - zrzut magazynka, zaczep zamka itd.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3658
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis 100

Post autor: bezduszny »

biper pisze: 08 września 2020, 23:03 /../
I tak jak nie jestem zwolennikiem obecnych rządów, to staram się być obiektywny.. I tu muszę przyznać, że obstawiam, i\z gdybyśmy mieli u władzy dalej "kolesiostwo" z PO, to z programu GROT-a i PR-15 Ragun to co najwyżej mielibyśmy wyprowadzone z budżetu MON grube miliony.
To ja tylko przypomnę, że budowa NOWEJ fabryki ruszyła na koniec 2012 roku a ukończona w 2014.... czyli za ?
Pierwsza prezentacja Raguna w 2014 roku.
MSBS ? Spójrz na lata...

Ale jak coś wiesz o NOWYCH konstrukcjach/programach FB od 2015 roku, to chętnie spojrzę :one:
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
Sobilak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 105
Rejestracja: 19 lutego 2015, 09:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Nisko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis 100

Post autor: Sobilak »

Myślę, że te zmiany i dodanie OR to musieli.
Raz, żeby uatrakcyjnić ofertę ( czy ktoś by tak zachwalał gdyby nie było tego wycięcia, dodatkowych okłądek uchwytów i takich przyrządów celowniczych ?)
Dwa, żeby rózniło sie od wersji wojskowje jak najbardziej.
HK-USP9mm, HK-USP45 Tactical, HK-USP9mm Tactical, SIG-P320 XCarry Legion, HK-MR223A3 11', Mossberg 590A1, GSG Firefly
kriss91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 227
Rejestracja: 18 września 2017, 16:01
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Vis 100

Post autor: kriss91 »

@LARPAK
Bardzo możliwe że FB mówi że VIS 100 nie ma nic wspólnego z MAGiem 95/98 a w rzeczywistości jest inaczej. Nie zaprzeczam temu. Ja w to nie wnikam, dla mnie to nie ma znaczenia. Dla mnie znaczenie ma czy pistolet działa, jest niezawodny, w miare ergonomiczny i wytrzymały, to wszystko. Nie zwracam uwagi czy producent powołuje sie na starą konstrukcje czy całkiem nową bo to nie ma wpływu na działanie broni (pod warunkiem że nie jest to konstrukcja uważana za taka która ma dużo wad i są z nią problemy). Dla Ciebie wazniejsze jest podejście fabryki, ja skupiam sie konkretnie na danym produkcie zwracając uwage czy jest dobry czy zły. O Visie 100 na razie nie można powiedziec czy jest dobry czy zły, za krótko jest na rynku.

@bezduszny
Acha, czyli jak zaczynamy mówić o tym że inni nic nowego nie wymyślili to nie ma tematu, temat nie jest o CZ i Sig Sauerze...

To prawda, inni producenci w nazwach piszą np Sig Sauer P226 LDC wypuszczając cos nowego na rynek. Nie zmienia to faktu że nie wymyslili nic nowego tylko bazują na starej konstrukcji
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”