2002 Twinmaster ALLROUNDER

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

2002 Twinmaster ALLROUNDER

Post autor: adnikauto »

Witam,


Chcialbym dzisiaj napisac pare slow na temat pistoletu opisanego wiele razy na tym Forum jak i w prasie "branzowej"... :wink:
http://www.pm.home.pl/guns/twinmasters.html

Zakupu musze przyznac dokonalem zupelnie przypadkowo - /jeden z Menadzerow z Airguns of Arizona wyprzedawal swoje "lezaki" :-D /

Pistolet jest w doskonalym stanie, niemalze jak nowy, z dwoma magazynkami, dwiema wkladkami jedno strzalowymi, przejsciowka do ladowania, instrukcja oraz z ochydna plastikowa czarno/zolta rekojescia- "dzieki ktorej" - pistolet niemalze wypadal mi z reki przy strzelaniu... brrr... :583:

Przyznam, ze do konca nie zdawalem sobie sprawy, ze w/w pistolet jest wyposazony w spust rewolwerowy DA/SA - Double Action, Single Action.

Przy pierwszym strzelaniu, myslalem ze pistolet jest zepsuty - naciskalem na spust, naciskalem a on ani drgnal... :shock: dopiero przy naprawde duzym nacisku pistolet wystrzelil... tak, na "oko" spust mial ze 3 kg +/- 0.5 kg

Nie mam nic w wiatrowkach lub broni palnej, ktora posiadam o tak ciezkim i nieprzewidywalnym spuscie.... :shock: :roll:
Do tego ten cholerny grip... uff

..............................................

Zanim zaczne wchodzic w blizsze opisy chcialbym wyjasnic dlaczego kupilem wspomniany pistolet - otoz, "przezbrajam sie" czyli przechodze na srut o wiekszym kalibrze i potrzebuje "cos" bym mogl wystrzelac posiadane przez mnie sruty w cal. .177 - tyle i tylko tyle... :-D

Pierwsza sprawa to zmiana gripu!

Znalazlem na brytyjskim Ebayu goscia, ktory robi/drukuje gripy do Twinmastera... po krotkiej konwersacji oraz czekaniu pistolet dostal super ergonomiczny, z regulowana polka prawy grip w rozmiarze "M".

Obrazek

Na pewno nie taki ladny jak laminat fabryczny ale super komfortowy, spelniajacy zadanie i pistolet w koncu przestal "wypadac" mi z reki :103:

Po drugie - przy ladowaniu/podlaczaniu pelnego kartusza - zepsulem uszczelke :roll:

Obrazek



Dzieki pomocy Kolegi Senia udalo sie dotrzec do kolejnych Brytyjczykow, ktorza robia takie uszczelki i malo tego, dostarczaja je z mazidlem silikonowym po to by proces zakladania byl udany i nie powodowal uszkodzenia nowej uszczelki...

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek



Nareszcie pistolet wyglada OK, lezy w reku OK, teraz mozna sprawdzic o co chodzi z tym spustem...
... ale zanim do tego dojdziemy obejrzyjmy z czym mamy doczynienia :one:

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


Widac, ze pistolet byl w rekach goscia /milosnika strzelectwa/ a nie jakiegos "mamlasa" :one:
50 punktow do szpanu - no, kto ma takie nalepki...?


Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek


Teraz wracamy do historii ze spustem- co jest grane?
Najpierw DA...

Obrazek Obrazek Obrazek

No to juz mamy odpowiedz... jak dla mnie taki spust w pistolecie pneumatycznym jest nie do przyjecia... !!! :(


A jak to czyli /spust/ wyglada w SA...???

Obrazek Obrazek


O, tutaj jest juz OK... do Match'owego 500 g mu brakuje ale z takiego juz da sie celnie strzelac.... moze cos z tego jednak bedzie :103: ...???
Przy wykorzystaniu ergomicznej/regulowanej rekojesci pistolet w SA mode daje duzo radosci ze strzelania... :one:


Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek


...............................................


Nastepnym razem sprawdze pistolet na chrono - /predkosc srutu oraz energie/ przy czym byc moze wersja na rynek USA jest bardziej "energetyczna"... niz europejska - zobaczymy...???
:one:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
wiki09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 460
Rejestracja: 26 sierpnia 2014, 21:53
Tematy: 6
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 2002 Twinmaster ALLROUNDER

Post autor: wiki09 »

A gwint zapewne poligonalny , co oczywiście nie zmienia faktu , że celne diabelstwo jest . Zdjęcia przestrzelin z imadła . Z jednej ręki już nie tak słodko , choć można go polubić ( albo znienawidzić ) i przyzwoity wynik wystrzelać .
Obrazek
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 2002 Twinmaster ALLROUNDER

Post autor: adnikauto »

@wiki09

Podpisuje sie obydwiema rekami pod kazdym Twoim slowem...!!! :one:
Szczegolnie tymi dotyczacymi polubienia lub znienawidzenia... :621: mialem taki odruch by pobiec po siekiere i rozwalic go na pol... :evil:

Dalem jednak jemu i sobie druga szanse i pomimo, ze trzymalem go w reku dopiero pare razy to... skubaniec ma cos w sobie- to raz, dwa jak strzelam z magazynka przy recznym napinaniu kurka tryb SA- to calkiem przyjemnie sie z niego strzela :-D


Twoja tarcza dowodzi, ze pistolet- moze byc i jest celny aczkolwiek dla mnie jest to nieosiagalne /takie skupienie/... ba, nawet strzelajac w najlepszej dla mnie konfiguracji strzelam z wykorzystaniem drugiej reki... taki mam juz nawyk :(


P.S.
Powiedz prosze Kolego- w jaki sposob odkrecac i przykrecac kartusz by odbywalo sie to bez przepalania uszczelek...???
Nigdy wczesniej nie odlaczalem/podlaczalem kartusza pod cisnieniem... :651: :?:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
wiki09
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 460
Rejestracja: 26 sierpnia 2014, 21:53
Tematy: 6
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 2002 Twinmaster ALLROUNDER

Post autor: wiki09 »

Nie mam już go, ale był ten sam problem.
Ja po prostu w nurkowym sklepie kupiłem dość spory zapas uszczelek. Miły sprzedawca jak mu powiedziałem w czym problem, spojrzał, dopasował, wyjął z szuflady garść i sprzedał, a że to groszowe sprawy, przestałem sobie tym głowę zawracać.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 2002 Twinmaster ALLROUNDER

Post autor: adnikauto »

Zrobilem pomiary na chrono :)

Albo robie to od razu albo... odkladam na swiete nigdy... :-D
Gotowalem obiad, robilem pranie i pomierzylem pistolet... moze jestem i stary ale ciagle... zwinny ;laughing: :)

Napompowalem kartusz, odlaczylem od pompki Hilla, podlaczylem do pistoletu - jakos tym razem obylo sie bez fajerwerkow i uszkodzonych uszczelek... chyba pic polega na bardzo powolnym odkrecaniu... bo jednak 200 lub 180 Bar puszczone "na szybko" rozwali kazda uszczelke...


Jakby ktos potrzebowal:
http://www.qualifire.com/xms/files/Novi ... r_engl.pdf


Obrazek Obrazek Obrazek


Jak widac do testow uzylem dwa rodzaje srutu: lzejszy i ciezszy...

Obrazek Obrazek Obrazek


Stanowisko przygotowane - Ognia...! ;laughing:

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek


Nasuwa sie bardzo ciekawy wniosek:

- srut "ciezki" Meisterkulgen 8.2 grain
- mianowicie, ze gdyby odrzucic z pomiaru pierwszy strzal- ja nazywam go "zimnym strzalem" /dokladnie jak w broni palnej/ to byl pierwszy strzal po napelnieniu kartusza i w ogole pierwszy strzal dzisiejszego popoludnia/ - to wyniki z chrona wskazywalyby na wrecz rewelacyjnie/genialnie dzialajacy regulator w 20- letnim pistolecie...
- dzieki 8- strzalowemu magazynkowi i recznym napinaniu kurka strzelanie zajmuje doslownie pare sekund do oproznienia magazynka... :103:
cos jak Brudny Harry... :)

Dalsze zdjecia:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek


A teraz porachujmy energie:

- srut Meisterkulgen 8.2 grain/432.27 fps = 4.61 J lub 3.40 ft/lbs
- srut Diabolo Basic 7.0 grain/476.26 fps = 4.77 J lub 3.52 ft/lbs


Wynika z tychze rachunkow, ze wspomniany pistolet jest w limicie europejskim, nie jest demonem "szmocy" blizej mu do Target Shooting lub Silhouette niz do rozbijania butelek po piwie czy dziurawienia starych laptopow...
/spokojnie, wysoce energetyczny pistolet do tego celu /destrukcji/ - juz jest na ukonczeniu... bo ja pistoletowiec jestem/

Zostala do przetestowania celnosc- i tutaj z cala doza prawdopodobienstwa moge stwierdzic, ze pistolet okaze sie celniejszy niz strzelec... :) ale to juz w nastepnym poscie...

Pozdrawiam
:piwo:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Marcos31
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 01 maja 2010, 12:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 2002 Twinmaster ALLROUNDER

Post autor: Marcos31 »

Jesli chodzi o uszczelke to ten pistolet tak ma ze po jakims czasie pada a ze jak wczesniej wspomniano sa to groszowe sprawy wiec kupic zapas i voila.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 2002 Twinmaster ALLROUNDER

Post autor: adnikauto »

.... groszowe sprawy moze w Polsce - jakbys przeczytal caly watek ze zrozumieniem to bys bzdur nie pisal :027:
EOT

10 pcs. Rohm Valve Nose O Ring Seal - £ 33.20 z wysylka do Stanow
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2018
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 2002 Twinmaster ALLROUNDER

Post autor: Dexter »

Uszczelek do wiatrówek nie kupuje się jako uszczelki do wiatrówek tylko po prostu jako uszczelki. W sklepie z uszczelkami. I wtedy specjalistyczna uszczelka ROHM twinmaster bla bla bla z na wskroś specjalistycznego sklepu z wiatrówkami zmienia się w "oring X x Ymm" i kosztuje 10gr.

W mojej branży: uszczelka głowicy tloka potrafi kosztować 20zł. Ta sama uszczelka w sklepie z uszczelkami który mam 1500m od domu kosztuje 12gr. Superspecjalistyczny smar "do zębatek AEG, z teflonem, 10g" kosztuje pewnie z 15zł. Ten sam smar kupiony w chemicznym kosztuje 10x mniej XD tylko nie jest przepakowany w SPECJALISTYCZNY pojemniczek.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 2002 Twinmaster ALLROUNDER

Post autor: adnikauto »

@Dexter

Naprawde...? :roll:

To bardzo Cie prosze znajdz mi takie uszczelki w Polsce w sklepie po 10 gr. pokryje Twoje koszty...
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
kamazek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 marca 2016, 00:19
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 2002 Twinmaster ALLROUNDER

Post autor: kamazek »

Zgadzam się z Dexterem, przynajmniej w sprawie "dedykowanych" oringów do wiatrówek :-D
Dokładnie taka sama uszczelka o wymaganych wymiarach i parametrach kosztuje w sklepie z uszczelkami grosze.
Fakt, osoba nietechniczna nie poradzi sobie z prawidłowym pomierzeniem czasami istotnych dziesiątek milimetra średnicy czy grubości.
Wtedy przepłaca za sam oring + wysyłka.
Jestem w stanie zrozumieć wyższą cenę za uszczelkę o nietypowym np. przekroju czy użytym materiale, ale te chore ceny za zwykły oring :mad:
------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :-D
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 2002 Twinmaster ALLROUNDER

Post autor: adnikauto »

Super!

Koledzy konkretnie kto z Was znajdzie takie uszczelki od reki w sklepie w Polsce?

Pokrywam koszty zakupu oraz przesylki do USA!

Konkretnie prosze bez dorabiania ideologii.... 8-)

Powiedzmy 10 szt. na poczatek....
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
telli
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1319
Rejestracja: 06 grudnia 2004, 17:37
Tematy: 77
Lokalizacja: wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 2002 Twinmaster ALLROUNDER

Post autor: telli »

:516: Też mialem ten problem, ale tylko raz,bo pózniej dbałem o to, aby kanal w kartuszu w który wciska sie ta uszczelka był zawsze nasmarowany np. olejkiem silikonowym.
Były kiedyś takie dobre czasy,że firma Rohm wysylala rózne uszczelki gratisowo i to po kilka sztuk...było minęło jak wszystko co dobre.
PS. Spust da się ustawić do 500 g - śruba regulacji jest dostępna po demontażu rękojeści.
Twinmaster competitor/Beeman P-17/Walther PPS+laser/CZ-75D compact+laser/ Sti DutyOne/Colt Combat Clasic/CZ200S+magazynek+dłuższy kartusz+pompka PCP Webley[FX].
Marcos31
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 01 maja 2010, 12:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 2002 Twinmaster ALLROUNDER

Post autor: Marcos31 »

adnikauto pisze: 24 września 2020, 17:05 Super!

Koledzy konkretnie kto z Was znajdzie takie uszczelki od reki w sklepie w Polsce?

Pokrywam koszty zakupu oraz przesylki do USA!

Konkretnie prosze bez dorabiania ideologii.... 8-)

Powiedzmy 10 szt. na poczatek....
Oring to 3.5mm x 1.2mm 70shore
https://pl.aliexpress.com/i/32886204849.html
Marcos31
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 01 maja 2010, 12:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 2002 Twinmaster ALLROUNDER

Post autor: Marcos31 »

No to nie jest sklep w polsce :) ale chyba latwiej zalatwic samemu.
Marcos31
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 01 maja 2010, 12:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: 2002 Twinmaster ALLROUNDER

Post autor: Marcos31 »

O znalazlem gdzie kupilem swoje nipol.pl
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”