Plotki o nowej ustawie

Moderatorzy: Dariusz DC, Navigare, montrala, Jka

Jedrula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 830
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 20:22
Tematy: 25
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: Jedrula »

montrala pisze: 17 lipca 2020, 17:27
ravkill pisze: 17 lipca 2020, 14:37 A w czym problem uchwalić zakaz noszenia broni, w przypadkach innych niż posiadanie broni do ochrony osobistej
Nic nie trzeba uchwalać. Minister właściwy dla spraw wewnętrznych zmienia swoje własne rozporządzenie i nie ma noszenia. Coś czego kompletnie nie rozumieli koledzy krzyczący o "prawach nabytych" i walczyli z projektem FRSwP, bo przenosił noszenie do ustawy po prostym egzaminie.
Jako, że byłem jednym z nich, to odpowiem koledzy to doskonale rozumieją tylko usiłowali duetowi T+L wytłumaczyć, że skoro pozwolenia do osobistej mogły przechodzić pod nową z noszeniem bez egzaminu to pozostałe też by mogły, tylko ktoś koniecznie chce się ograniczać.
Szczególnie, że argumenty duetu T+L były najpierw "my sie znamy najlepiej, a wy jesteście szury i kury wam szczać prowadzać", a potem "bo sportowcy to strzelają tylko statycznie".
Argument jaki ty podałeś nigdy nie padł, a przynajmniej nie w dyskusjach, które widziałem. 75% tej awantury było spowodowane zachowaniem T+L , które można zdefiniować "łaskawie dajemy wam ustawę, całujcie panów", hyba nie warto przypominać o durnym zakazie powyżej 5kg prochu czarnego, wynikającym z niczego, gdzie trzeba było autora z błotem mieszać żeby dotarło.
Pozdrawiam
Jędrzej
SAYR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 20 maja 2020, 18:32
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: SAYR »

Mumin_ pisze: 17 lipca 2020, 15:07Masz rację: wydaje Ci się :)
Wiele wyjaśni lektura Ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie, w szczególności rozdziału 3 "Polski związek sportowy". Grzebanie w ubojce niewiele tu zmieni.
Kolega zwrócił uwagę na ważny aspekt obecnych przepisów. Natomiast obecna władza nauczyła mnie mieć otwartą głowę na dowolny fikołek legislacyjny.
Przecież zawsze można wprowadzić dodatkowy cel posiadania. I moim zdaniem PZSS nie będzie walczył o zachowanie w swoich szeregach strzelców innych niż „prawdziwie sportowych”.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: montrala »

Jedrula pisze: 19 lipca 2020, 13:42 skoro pozwolenia do osobistej mogły przechodzić pod nową z noszeniem bez egzaminu to pozostałe też by mogły,
Nie, nie mogły. Tylko pozwolenia na broń palną bojową w celu ochrony osobistej oraz w celu ochrony innych osób i mienia miały ustawową podstawę i pozwalały na automatyczne zachowanie tego prawa (ale i tak dalej miały być cykliczne egzaminy). Tylko żeby zrozumieć różnice między podstawą ustawową i pozaustawową trzeba mieć odrobinę pojęcia o tym jak działa proces legislacyjny. Tak się składa, że FRSwP korzysta ze wsparcia zawodowych legislatorów, którzy potrafią takie problemy wyłapać i wskazać. Niestety rzeczywistość legislacji jest bardziej skomplikowania niż fejsbókowy aktywizm.

Drugi aspekt, to fakt, że politycy, a nawet urzędnicy wyższego szczebla nie do końca zdają sobie sprawę z masowości praktyki codziennego noszenia broni przez sportowców (a nie tylko w drodze na i ze strzelnicy). Osobiście uważam, że przyciąganie ich uwagi do tego faktu narobi więcej szkody niż pożytku. No i wygląda na to, że tak właśnie się stało i temat ma zostać pozamiatany. Brawo! Gratulacje!
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
polemass
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 563
Rejestracja: 11 października 2014, 20:04
Tematy: 17
Lokalizacja: Przegnily Wychodek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: polemass »

Po co ironizujesz Montrala?-komu gratulacje i oklaski???
Jezeli w koncu sa jacys prawnicy w tym temacie po stronie strzelcow to niech teraz znajda w statystykach na ile noszenie broni przyczynilo sie do poprawy lub pogorszenia bezpieczenstwa w PL?
Jak im wyjdzie ze nie ma tematu-podstaw do obostrzen to wtedy zbierac sily i rozjechac walcem ustawodawce a nie obwiniac sie nawzajem bo ktos prawde powiedzial :-/
Jedrula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 830
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 20:22
Tematy: 25
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: Jedrula »

Z całym szacunkiem do ustawowych speców, ale noszenie sportowej wynika wprost z ustawy, co jeszcze przed rozporządzeniem z 2014 podnosiło wielu, zdaje się że chyba i 9x19. Poprzednie rozporządzenia miało niesłusznie tego noszenia zakazywać, a dopiero nowe (2014) wracało porządek prawny i jedynie regulowało techniczne kwestie noszenia.
Tak zapytam, gdzie ustawa zezwala nosić kat A a nie wspomina o D?

Co do uwalnia, gratulacji itd. retoryka stosowana od wieków, dziękuję postoje,
Sugeruję, żeby się środowisko zdecydowało co wolno mówić a co nie, jakiś podręcznik wydało czy coś.
Z komentarzy autorów ustawy to można było wywnioskować, że są pierwszymi, którym owe noszenie przez sportowców przeszkadza.
Pozdrawiam
Jędrzej
reddccrew
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 26 stycznia 2020, 18:04
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: reddccrew »

A dlaczego ludzie mieliby nie nosić skoro to zgodne jest z prawem? Nie ma incydentów z ludźmi którzy noszą broń. Bynajmniej ja nie słyszałem. Nie rozumiem podejścia niektórych naprawdę.
Awatar użytkownika
Smerf
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 382
Rejestracja: 02 marca 2009, 07:33
Tematy: 11
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: Smerf »

Zgodnie z ustawą broń odprzodową mogę nosić przy pasku i naładowaną więc o czym temat, tak jak poprzednik napisał nie ma tematu i nie podgrzewajmy atmosfery, siekierę mogę nosić mogę, młotek mogę nosić mogę, gwoździe długie mogę nosić mogę, generalnie mogę nosić mnóstwo przedmiotów którymi mogę wyrządzić krzywdę - dajmy spokój.
Darek vel Smerf

"U początku filozofii stoi - zdziwienie. "
"Strzelmistrz - Łódź"
reddccrew
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 26 stycznia 2020, 18:04
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: reddccrew »

A co jeżeli okaże się że jakiś kaliber wypadnie z prawa i zostanie uznany jako nienależący już do pozwolenia. Okaże się że wspaniały ustawodawca nie przewidzi go już. I posiadanie go nie będzie zgodne z prawem. Czy wtedy prawo zadziała wstecz? Co z jednostkami które mają wartość będzie orzeczony przepadek na rzecz państwa...
Quar
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 03 października 2019, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: Quar »

A ja tak sobie myślę, bo wszyscy się boją, a co jeśli chcą zliberalizować prawo w tym zakresie? Sprawdzałem i w 2011 roku PiS głosował ZA pozytywnymi zmianami (np. usunięcie uznaniowości). Fakt, tamten PiS i obecny PiS to nie to samo ale jednak.
Pomyślcie, dlaczego nie ujawnili planów przed wyborami? Ujawniając opinii publicznej, że chcą zaostrzyć prawo do posiadania broni zyskali by znacznie więcej głosów. Strzelcy to mała społeczność, 200tyś ma pozwolenia, 0,5% populacji Polski, dla części z nich sprawa broni nie jest najistotniejsza bo to tylko hobby jedno z wielu. Większość społeczeństwa broni się boi, uważa, że nie jest potrzebna by cywile ją mieli (i w sumie to prawda, nie licząc sytuacji ew. wojny w Polsce jest na tyle bezpieczne, że ani z pistoletem ani nawet z nożem chodzić nie trzeba).
Więcej by zyskali gdyby utrudniali dostęp do broni pod pretekstem, żeby bandyci nie mieli broni. Nie sądzicie?

Tak samo zrobili z LGBT. Osób LGBT jest zapewne znacznie więcej niż posiadaczy broni. A mimo to kampania Dudy była przeciwko nim. Dlaczego? Bo Znacznie więcej osób jest przeciwna LGBT, tym samym poświęcili te głosy wyborów by zyskać więcej konserwatywnych wyborców.
Pamiętacie protesty pod sądami? Mieli je w du***. Serio myślicie, ze teraz nie chcą ujawnić nowej uobia bo się boją reakcji społecznej, protestów strzelców? Protesty i sprzeciw społeczny nie był by nawet w 1/4 tak silny jak w przypadku innych reakcji społecznych - pod sądami, czarne protesty, lekarze rezydenci. Ba, media by nawet za dużo o tym nie gadały, bo jak powiedział kaczyński - dostęp do broni w Polsce to marginalna sprawa. Mało kogo by to interesowało.

Może nie będzie tak źle jak wszyscy się spodziewają? Tak czy inaczej, jak jutro nic nie zrobią, to kolejne posiedzenie sejmu w połowie września, a więc kolejne 2-3 miesiące czasu dla tych co chcą zrobić pozwolenie.
Tuba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 20:58
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: Tuba »

Czyż nie jest zastanawiające, że wbrew naszym tutaj czarnym myślom do tej pory nic nie wprowadzono. Bynajmniej nie decyduje o tym jakiś bałagan czy nieznajomość rzeczy. Gdyby komuś bardzo zależało już dawno, którejś nocy wprowadzono by nowe przepisy i byłoby pozamiatane. Myślę, że "ktoś" tu toczy grę i to bardzo przemyślaną. Upraszczając, metoda kija i marchewki. Nie jest źle, ale może być gorzej. Mamy przygotowaną jedna ustawę - "łągodną" aby zadowolić EU i jak nas zmuszą to wprowadzimy. Jest też rzekomo ciekawsza wersja, nikt nie widział, ale bójcie się... Nie dlatego że jesteście źli i komuś zagrażacie. Za 3 lata wybory być albo nie być. Nasze głosy będą bardzo ważne albo na jedynie w tej chwili słuszną opcję albo jej koalicjanta (?)... Kwestia jak to wszystko wykorzystać i połączyć . Manipulacja, socjotechnika czy jak tam zwą...
Awatar użytkownika
Cezary73
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 14 listopada 2019, 10:19
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: Cezary73 »

Kolejna plotka związana z resortem:

- bron kolekcjonerska bez mozliwosci przemieszczania na strzelnice, zakupu amunicji - tylko sejfy, gabloty w magazynie broni bez amunicji
- bron czarnoprochowa - na normalne zezwolenie jak nitro, nie rejestracja a zezwolenie
- badania dla sportowcow co piec lat
- brak mozliwosci dopuszczenia do A ( bron palna bojowa w postaci pistoletów.....) przy okazji decyzji z sportu i pracy w ochronie

Nowa uobia ma wejsc do 6 miesiecy.
Awatar użytkownika
Smerf
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 382
Rejestracja: 02 marca 2009, 07:33
Tematy: 11
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: Smerf »

A wcześniej badania na obecność covid :) . Będzie dokument to jest o czym plotkować, albo źródło takiej dezinformacji. A i zasada prawo nie działa wstecz!!!
Darek vel Smerf

"U początku filozofii stoi - zdziwienie. "
"Strzelmistrz - Łódź"
Muck Dorsten
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 17 lipca 2019, 23:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: Muck Dorsten »

Skąd dokładniej ta plotka?
Polim
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 182
Rejestracja: 18 lipca 2017, 11:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: Polim »

Kolejna nie potwierdzona informacja:
Cyt:
"Rozczarowany takim obrotem spraw jest Grzegorz Braun. Poseł Konfederacji jest jednocześnie rzecznikiem propagowania sztuki strzeleckiej wśród polskich obywateli. Jest autorem hasła "Kościół, Szkoła, Strzelnica, Mennica".

- Nie mogę nie nazwać tego co robi rząd w tej sprawie hipokryzją. Polska jest jednym z najbardziej rozbrojonych państw w Europie. Rząd, specjalizując się w powtarzaniu frazesów o obronności państwa, jednocześnie czyni wszystko, żeby ta obronność na poziomie indywidualnym nie istniała. Państwo tak powszechnie rozbrojone nie przetrwa - mówi Braun w rozmowie z Onetem.

- Sprawa tych strzelnic to typowy przykład hipokryzji i propagandy bez pokrycia w rzeczywistości. Rzecz w tym, że rozpowiadając na prawo i lewo o tych strzelnicach, rząd jednocześnie głowi się nad projektem ustawy, która jeszcze bardziej utrudni dostęp do broni palnej obywatelom - dodaje Braun.

Lider Konfederacji przypomina, że w MSWiA jest już taki projekt, a jednemu z posłów jego ugrupowania odmówiono do niego dostępu. Zdaniem Brauna są to działania "głupie lub i zdradzieckie". Na koniec dodaje: - Rząd nie musi tworzyć strzelnic. Polscy patrioci sami stworzą warunki do rozwoju i rozkwitu sztuki strzeleckiej, zgodnie z naszymi najlepszymi narodowymi tradycjami. Trzeba tylko wreszcie przestać im przeszkadzać.

całość tutaj:
https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... q,79cfc278
Mędrcami są ci, którzy dochodzą do prawdy przez błędy. Ci, którzy upierają się przy błędach, są głupcami.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: KG92RS »

Smerf pisze: 13 sierpnia 2020, 12:38 A i zasada prawo nie działa wstecz!!!
Jeszcze w to wierzysz? Przy takim, jak obecny, poziomie legislacji??? Oni mogą sobie przegłosować WSZYSTKO co chcą, bez względu na to, ile praw, zwyczajów, logiki i nakazów tzw. dobrej legislacji rzecz łamie. Przecież o tym wyłączeniu odpowiedzialności za przestępstwa ("bo COVID") dyskutują teraz zupełnie poważnie. I to własnie ma działać wstecz...
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Legislacja o broni”