Mały pistolet do noszenia

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Sorge
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 28 maja 2020, 20:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Sorge »

Bonus pisze: 18 lipca 2020, 12:30 Możesz o mnie myslec co chcesz, ale jeżeli myślisz, że to nie będzie wzięte pod uwagę i biegły sądowy nie zwroci na to uwagi... Hmm... Coz mogę powiedzieć... Powodzenia.
Ty się lepiej zastanów co powiesz biegłemu sądowemu, prokuratorowi i sędziemu, gdy Cię zapytają dlaczego wywaliłeś do napastnika 12-13 strzałów (jak ta policjantka z USA). Do tego na osiedlu mieszkaniowym... ;laughing:
Bonus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 02 listopada 2018, 20:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Bonus »

Nic - po prostu pójdę siedzieć, bo mam świadomość co w tym kraju mnie czeka za próbę obrony... A na pewno nie będę sie oszukiwał, że po 2 strzałach ktoś mnie uniewinni... W kraju gdzie za odparcie próby zaboru dostaje się wyroki (vide sprawa Stiopy)...
Ten post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Kret67
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 96
Rejestracja: 29 sierpnia 2018, 13:39
Tematy: 0
Lokalizacja: wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Kret67 »

Czy to nie jest dziwne, że w filmikach z za wielkiej wody ładują do faceta kilka- kilkanaście pocisków, a przykłady z naszego podwórka np. Konin, Żyrardów czy okolice Zakopanego pokazuje że starcza 1-2????
Awatar użytkownika
Sorge
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 28 maja 2020, 20:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Sorge »

Bonus pisze: 18 lipca 2020, 12:44 Nic - po prostu pójdę siedzieć, bo mam świadomość co w tym kraju mnie czeka za próbę obrony... A na pewno nie będę sie oszukiwał, że po 2 strzałach ktoś mnie uniewinni... W kraju gdzie za odparcie próby zaboru dostaje się wyroki (vide sprawa Stiopy)...
Nie musisz się oszukiwać. To oczywiście zależy od sytuacji. Jednak łatwiej będzie o uniewinnienie, gdy z trupa napastnika wyjmą dwie kule, a nie 12. Jeśli podziurawisz napastnika jak ser szwajcarski prokuratorowi prosto będzie Ci udowodnić, że tu nie chodziło o samą obronę, a o chęć zabicia za wszelką cenę.
Kret67 pisze: 18 lipca 2020, 15:26 Czy to nie jest dziwne, że w filmikach z za wielkiej wody ładują do faceta kilka- kilkanaście pocisków, a przykłady z naszego podwórka np. Konin, Żyrardów czy okolice Zakopanego pokazuje że starcza 1-2????
Nie to nie jest dziwne. Po prostu duży rozgłos mają przypadki skrajne. W USA statystycznie ludzie giną najczęściej od 2 strzałów.
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3245
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: biper »

Sorge pisze: 17 lipca 2020, 23:40 Kupiłeś sobie pistolet z 15+ pociskami. OK. Ja też. Ale nie staraj się udowodnić, że to jedynie słuszny wybór, bo narażasz się na śmieszność.
Chyba Sorge czegoś nie doczytałeś, albo osoby pomyliłeś, bo ja nie mam pistoletu z 15+.
Ani nie staram się udowodnić, że to jedynie słuszny wybór. Być może coś źle zrozumiałeś (zdarza się przy dyskusjach w sieci).. Ba powiem więcej.. Ja odczytałem to samo z Twoich wpisów. W wielu miejscach dostrzegłem ironizowanie z ludzi, którzy kupują konstrukcje typu Sig P364, Hellcat, HK-SFP SK..
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
Sorge
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 28 maja 2020, 20:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Sorge »

biper pisze: 18 lipca 2020, 18:46 Chyba Sorge czegoś nie doczytałeś, albo osoby pomyliłeś, bo ja nie mam pistoletu z 15+.
Ani nie staram się udowodnić, że to jedynie słuszny wybór. Być może coś źle zrozumiałeś (zdarza się przy dyskusjach w sieci).. Ba powiem więcej.. Ja odczytałem to samo z Twoich wpisów. W wielu miejscach dostrzegłem ironizowanie z ludzi, którzy kupują konstrukcje typu Sig P364, Hellcat, HK-SFP SK..
Wszak to nie ja , a Ty wrzuciłeś do dyskusji filmik mający dowodzić, że 6 kulek do obrony osobistej to mało. A i 14 ledwie starczyło w tym filmiku. Więc nie rżnij niewiniątka.
Poza tym nie kłam...
biper pisze: 11 czerwca 2020, 22:59 Ale im większy jesteś, tym łatwiej go ukryć. Mam XDm Compact - bez trudu chowa się pod T-shirtem.
"Model XDM Compact ma w zestawie dwa rodzaje magazynków:
– Klasyczny o pojemności 19+1
– Krótki o pojemności 13+1"
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3245
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: biper »

OK, właśnie udowodniłeś, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Chyba trzeba jednak tłumaczyć jak dziecku..
FABRYCZNIE XDm Compact dostarczany jest z magazynkiem 19-stonabojowym i 13-stonabojowym. To nie oznacza, że mam 19-tkę DO NOSZENIA.
Może też ciężko Ci się było domyślić, ale pisząc o ukryciu Compacta także nie miałem na myśli maga 19-nabojowego, z którym chwyt robi się tak samo długi, jak cały zamek.

Równie dobrze mógłbyś się dopierdzielić, że Glock 26 przyjmuje magazynki 33-nabojowe i jak ktoś sobie taki kupi, to pewnie do NOSZENIA.
19-tka z przedłużką, jest o tyle fajna, że na strzelnicy mogę się bawić, mając pełny chwyt, a wciąż ten sam spust, te same przyrządy. ROZUMIESZ teraz?!


Tak, wrzuciłem filmik, że 6 to MOŻE być mało. Podobnie jak sam wrzuciłem porównanie .45ACP i 9Para, gdzie poza niemal identyczną skutecznością (wciąż to pomijasz, choć wcześniej cisnąłeś, jako to .45ACP wspaniała, a potem szybko uciekłeś do .357mag), zawarty był też argument na korzyść stanowiska "wystarczy 6".
Moim skromnym jednak zdaniem, mając obecnie w ofercie broń o gabarytach takich samych jak małe 1-rzędowce, nie ma sensu się ograniczać do 6szt. Bo można się kiedyś załapać na sytuację wykraczającą poza "1-3szt. załatwiają sprawę". Dlatego uważam, że głównym czynnikiem w doborze broni do CCW powinna być wygoda obsługi, dobycia. W moim przypadku taki komfort pewnego chwytu dają mi dwurzędowce. Wąski chwyt jednorzędowców po prostu zupełnie nie leży w moich rękach.

I tu wracam do tego co pisałem na samym początku: decyduje przede wszystkim osobnicza anatomia, co Ty zanegowałeś, twierdząc, że pewne rzeczy są stałe, niezależnie od wszystkiego.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
Sorge
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 28 maja 2020, 20:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Sorge »

biper pisze: 18 lipca 2020, 20:59 FABRYCZNIE XDm Compact dostarczany jest z magazynkiem 19-stonabojowym i 13-stonabojowym. To nie oznacza, że mam 19-tkę DO NOSZENIA.
Oznacza. Bo magazynek 19 nabojowy to magazynek podstawowy. Klasyczny. 13 nabojowy jest specyfikiem. Poza tym nie ma o co się spierać. To magazynek dwurzędowy. Do samoobrony w Polsce potrzebny jak... umarłemu kadzidło. ;laughing:
biper pisze: 18 lipca 2020, 20:59. Podobnie jak sam wrzuciłem porównanie .45ACP i 9Para, gdzie poza niemal identyczną skutecznością (wciąż to pomijasz, choć wcześniej cisnąłeś, jako to .45ACP wspaniała, a potem szybko uciekłeś do .357mag), zawarty był też argument na korzyść stanowiska "wystarczy 6".
A możesz kłamczuszku wrzucić cytat w którym twierdzę, że .45 ACP jest taka wspaniała?
maciek199815
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 233
Rejestracja: 03 lipca 2012, 12:22
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: maciek199815 »

Jeden, na wypadek awarii pierwszego. Razem całe 21 sztuk.
Ostatnio zmieniony 19 lipca 2020, 12:46 przez montrala, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: 2. Na Forum niedopuszczalne jest: j) cytowania zbędnych części postów, nie odnoszących się do zamieszczanej odpowiedzi. Zwłaszcza, w przypadku kiedy wypowiedź odnosi się do poprzedniego wpisu.
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1209
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 12
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Mumin_ »

Bonus pisze: 18 lipca 2020, 10:47Wątek ma chyba na celu wybranie odpowiedniego pistoletu do noszenia
Taki cel miał 4 lata temu, myślisz, że dalej szuka? :D :D
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Spitfire24 »

Jako autor tego wątku mogę powiedzieć, że już dawno znalazłem :-D , aczkolwiek czytuje opinie kolegów. Poza tym cały czas wychodzą nowe konstrukcje, także trzymam rękę na pulsie.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1209
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 12
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Mumin_ »

Cicho, koleżanka Sorge właśnie zdefiniowała, że to już nie jest wątek o pistolecie do noszenia, tylko do samoobrony. W Polsce!
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
Awatar użytkownika
Sorge
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 28 maja 2020, 20:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Sorge »

Mumin_ pisze: 19 lipca 2020, 00:22 Cicho, koleżanka Sorge właśnie zdefiniowała, że to już nie jest wątek o pistolecie do noszenia, tylko do samoobrony. W Polsce!
Po pierwsze "kolega". Po drugie -... broń Boże. Noś sobie co chcesz na wypadek ataku UFO, zombi, ninja.... czy zwykłego, prozaicznego ... komornika. W kraju nad Wisłą, jest tak wiele zagrożeń, że aż trudno ogarnąć. Wszak prawda? :one:
s1k0r3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 390
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: s1k0r3k »

Tak to jest jak jutubowi teoretycy biorą się za pisanie na tematy o których nie mają pojęcia.
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 985
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 8
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mały pistolet do noszenia

Post autor: Fokat »

Apel do wszystkich.
Panowie, dajcie już spokój z przepychankami. To jest indywidualna sprawa, czy komuś wystarczy amunicji czy nie. Jak dla mnie może mieć 5 magazynków za pazuchą i 4 paczki w kieszeniach. Jak tylko zdrowie i prawo pozwala, to czemu nie?
Przypominam że najsłynniejszy antyterorysta epoki PRL, paradował w latach 90 tych z DE :)
Skupmy się na temacie wątku, zanim rozpęta się kolejny shitstorm na temat noszenia broni w polskich uwarunkowaniach.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”