Evanix semi-auto

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

harada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 64
Rejestracja: 19 stycznia 2008, 12:02
Tematy: 4
Lokalizacja: tarnow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Evanix semi-auto

Post autor: harada »

Pamiętam jak dobrych kilka lat temu oglądałem filmik promocyjny FX Airguns gdzie koleś strzelał z Monsona z zamontowanym kolimatorem do glinianych rzutków !! cóz to był za wypas!!!! i generalnie to była moja jedyna przygoda z karabinkami pcp tego typu. Po lepiej niż kilku latach oraz kilkoma karabinkami pcp pojawił sie na mojej drodze Evanix Air Speed, marka sama w sobie nie jest mi obca gdyż udalo mi sie przez dłuższą chwile posiadać Rainstorma oraz Blizarda...bardzo miło wspominam oba karabinki lecz nie da sie ukryć że to masywne kawałki drewna i metalu. Dokładnie tak samo jest jest z Air Speedem ..moje wrażenie po wyjęciu z pudła to " ło matko ale bydle cieżkie ..kto to widział tyle kg do pudła napchać ";/..ale z czasem wyszło ze to błogosławieństwo bardziej niż przekleństwo ale do pokolei

Evanix przychodzi standardowo zapakowany w kartonowe pudło z czerwonym logiem "EVANIX" oraz powszechnie stosowane przez producentów zęby rekina z góru oraz u dołu. Od producenta dostajemy 2 magazynki ..oraz końcówke do ładowania. Sam karabinek jest wykonany dobrze nie ma ostrych krwędzi niedoróbke itp..i porównanie że to leprzy Hatsan moim zdaniem jest wyssane z palca ( moje poczucie estetyki ). Człowiek nie był by do końca sobą jakby nie sprawdził jaka lufa jest wmontowana i jak to wygląda od środka.. bardzo ładnay widok trzeba powiedzieć lustro !!! nie jestem rusznikarzem wiele luf nie widziałem w swoim życiu ale mogę powiedzieć że niema się do czego przyczepić.



Cmyk Cmyk myk myk ..i karabinek napchany powietrzem niczym mój brzuch po bigosie:):) i ..nagle zaskoczyło mnie niczym zima drogowców ze mamy tutaj szyne 22..szybciutko tel od ziommka do ziomka nikt nie poratuje bo kazdy tylko mam pod 11 mm. Dobrze ze zawsze jest alternatywne rozwiązanie udałem się do lokalnego sklepu myśliwskiego i tutaj wielkie podziękowania do właściciela sklepu " Chata Myśliwego " w Tarnowie Krzyśka który nie dość że urzyczył mi monatżu to jescze udostępnił Weavera do którego montaż był przymocowany:) więc automatycznie problem jakie szkiełko posadzić rozwiązał się sam.

Mazgazynki wygładaja bardzo porządnie aczkolwiek sposób ładowania wydaje się dosć kontrowersyjny..dopiero z czasem zrozumiałem ze do karabinka automatycznego to jest bardzo trafnie dobrana konstrukcja.Samo ładowanie jest proste i nie sprawia jakichkolwiek problemów.
Magazynek na miejsce i ognia !!! cykl strzału sam w sobie jest wyrażnie słyszalny dla ucha i nie mam tutaj na myśli samego strzału tylko prace systemu i czuć odrzut..tak karabinek kopie nie strasznie ale jednak i tutaj masa przychodzi z pomocą staje się zupełnie zrozumiałęm że waga nie jest tutaj przypadkiem. Strzał sam w sobie jest dość głośny jest al'a płaszcz lufy ale dodatkowy tłumik byłby nawet lepiej niż wskazany.



Jeżeli chodzi o celność bo to chyba kwintesencja sama w sobie w każdym karabinku . Jako że miałem możliwość porównania lufy w p15 i lufe w Evanixie to ...p15 wypada w mojej ocenie blado...same bruzdy wydają się w Evanixe głębsze i powinien lubic bardziej exacta niz p15. Doklądnie tak też jest..
41 metrów....

wszytko wystrzelone bez większego składania się ...bardzo na szybko..niestety nie poratuje zdjeciem 41 metrów ale udalo mi sie zmieścić caly magazynke w nakrętce po w.minetalnej przybitej gwoździem.:)
( tel ...padł )
Mała galeria..






Złote myśli..
Czy to dobry materiał na pierwszy karabinek pcp?? nie zdecydowanie nie..
ale to bardzo fajny sprzet z dużym potencjałem na tunning itp itd.. potrzeba wiedzy i ciut umiejętności żeby okiełznać bestie..a czego jak czego ..mocy tutaj nie brakuje.:)
Było: Harry 95, Patriot, hw 97k,hw 80, hw 90,FXt12<AA HiPower510, Evanix Blizard,Evanix Rainstorm, HW-100a teraz fx Streamline :)
Polubilem pcp bo laduja sie od tylu^^
radecek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 828
Rejestracja: 11 lutego 2007, 22:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Evanix semi-auto

Post autor: radecek »

Udana konstrukcja i opatentowany mechanizm semi-auto działa niezawodnie ( nawet przy bardzo niskim ciśnieniu ).
Nie trzeba odrywać oka od celu, mechanizm samopowtarzalny powoduje wprowadzanie śrutu do lufy i umożliwia oddanie kolejnego strzału.
System nie posiada reduktora ciśnienia, jedynie zewnętrzne pokrętło regulacyjne ( śruba dławiąca przepływ powietrza do lufy ).

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kryspin 110
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 188
Rejestracja: 11 listopada 2015, 16:38
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Evanix semi-auto

Post autor: kryspin 110 »

Miałem ostatnio w ręce ten sprzęcik, ogólnie robi fajne wrażenie są tylko dwa ale... Pierwsze to skrzypiąca i nieco luźna plastikowa baka. Jest to do przeżycia.
Drugie i poważniejsze ale dotyczy osady konkretnie chwytu oraz wąskiej części która łączy grip z osadą .
Sam grip jest za mały a jego cieńka część jest połączona z osadą zbyt blisko. Powoduje to że trudno jest wygodnie chwycić karabinek nie opierając nadgarstka o to wycieńcie . Taki stan rzeczy jest bardzo nie wygodny .
Radzę przyszłym nabywcą pomacać przed zakupem.
Natomiast nie ma nic straconego gdyż jest alternatywa ten sam mechanizm w klasycznej syntetycznej osadzie i 500 zł taniej.
Evanix jest u nas mocno nie doceniany a sprzęty robią fajne i jest taniej niż u konkurencji
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1739
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 39
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Evanix semi-auto

Post autor: kłapek »

Fajnie, że chciało Ci się coś napisać o nowym sprzęcie ale co mi się rzuciło w oczy nie znając absolutnie firmy i karabinu
harada pisze: 17 czerwca 2019, 22:20 ... Sam karabinek jest wykonany dobrze nie ma ostrych krwędzi niedoróbke itp..i porównanie że to leprzy Hatsan moim zdaniem jest wyssane z palca ( moje poczucie estetyki )...
Może krawędzie aluminiowe są ok ale te plastikowe nie wyglądają dobrze:/
Obrazek

Tutaj chyba coś nie tak wyszło na montażu:/
Obrazek

Na równą i ładną bakę chyba również brakło pomysłu
Obrazek
Chwyt, a raczej ta dziura nie wygląda za wygodnie ale o tym napisał Kryspin 110.

Moim celem nie jest zepsucie radochy z nowego sprzętu. To się po prostu rzuca w oczy komuś kto z różnymi sprzętami wiatrowymi miał do czynienia.
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
radecek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 828
Rejestracja: 11 lutego 2007, 22:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Evanix semi-auto

Post autor: radecek »

Evanix rozwija model Cloud o futurystycznym wyglądzie, również wyposażony w mechanizm samoczynny.
Nie posiada reduktora ciśnienia. Rozwiązanie semi-auto tzn. połączenie iglicy zaworu z tłoczkiem, który wchodzi w zbijak i napina sprężynę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Działanie systemu jak w Max Air.
Obrazek

radecek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 828
Rejestracja: 11 lutego 2007, 22:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Evanix semi-auto

Post autor: radecek »

System Max Air bardziej przypomina nowoczesne LR niż klasyczne pneumatyki do strzelectwa tarczowego, stąd pierwsze wrażenie może być mieszane.
Sprzęt zadowoli tych, którzy chcą mieć niezawodny karabinek do rekreacji. Części eksploatacyjne: to uszczelki o-ring i sprężyna ( dostępne w Polsce ).
U importera można zobaczyć lub uzgodnić wypożyczenie wersji "demo".

Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”