Najlepsze wyniki ze sprężyn na dystansie 50m

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Najlepsze wyniki ze sprężyn na dystansie 50m

Post autor: Yurko »

Tak z ciekawości zapytam, czy próbowałeś już strzelać na krótszy dystans, czy od razu się wziąłeś za 50 metrów? Bo tak, to trochę trudno od razu zgadnąć, ile w tym jest Twojej winy, ile śrutu a ile sprzętu. Gdybyś zaczął od krótszych odległości - lepiej byś widział co się dzieje w czasie strzału. Przy mniejszych dystansach, wraz z ich wydłużaniem, gdy widzisz, że wyniki się zmieniają w nieproporcjonalny sposób - wiesz że to wina śrutu którzy traci stabilność w locie. (itp.itd.)

Tzn, jeśli Ci są w ogóle potrzebne jakieś podstawy, bo może masz to już wszystko przetrenowane, i tylko mi się wydaje że zwalasz winę na sprzęt... :piwo:
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 944
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Najlepsze wyniki ze sprężyn na dystansie 50m

Post autor: Ultra3000 »

Fajny temat, to podępne się :)

No to krótko... HW 97, lupa Discovery VT-T, strzelanie z trójnogu i krzesełka wędkarskiego, śrut QYS, tarcze to 14x14 cm, a wiatr...jak to wiatr, różnie bywało.. 8-)

"8" ma 30 mm średnicy.

PS. Większości fotek innych Użytkowników nie widać...


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tarczka ma 50 mm, chyba po 5 strzalow
Obrazek

Bonus :-D odległość 30 m 8-)
Obrazek

Jak coś znajdę jeszcze to wrzucę...
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Najlepsze wyniki ze sprężyn na dystansie 50m

Post autor: ben_sage »

No i ta tarcza na tym śrucie wygląda całkiem przyzwoicie na 50m nie rakieta, ale wystarczy. Dużo puściłeś już tego śrutu przez lufę? właśnie będę nowe testy robił w przyszły weekend z exacta 5 puszek inne matryce. Teraz 3 paczki exacta 451,52,53,h&N i żaden nie lata na 50m. ;( Myślę nad tym śrutem jak exact nie podoła. Obawiam się czy ten śrut nie zasyfi lufy.
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 944
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Najlepsze wyniki ze sprężyn na dystansie 50m

Post autor: Ultra3000 »

Zależy od lufy. Mi poszło juz z 6-7 paczek jego, może wiecej. Lufy w HW nie czyszczę nigdy. Wcześniej strzelałem z Exacta ale był gorszy. W HW 45 też przeszedłem na QYS tarczowy i o dziwo kilka razy pod rząd trafiłem w pojemnik po płynie do spryskiwaczy na 50 m
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Najlepsze wyniki ze sprężyn na dystansie 50m

Post autor: rokasa58 »

KrzysztofMTB pisze: 19 maja 2020, 22:19
Nie wiem czy więcej z CFX da radę wyciągnąć?
Da się,tylko nie z wersji pudełkowej.
Poniżej widać poprawioną wersję Diany 54 (drugi tuning),mam nadzieję,że w niedzielę wypróbuję :-D .Wersja pudełkowa,to porażka,szkoda opisywać.
Obrazek
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Najlepsze wyniki ze sprężyn na dystansie 50m

Post autor: ben_sage »

Ultra3000 pisze: 20 maja 2020, 19:18 Zależy od lufy. Mi poszło juz z 6-7 paczek jego, może wiecej. Lufy w HW nie czyszczę nigdy. Wcześniej strzelałem z Exacta ale był gorszy. W HW 45 też przeszedłem na QYS tarczowy i o dziwo kilka razy pod rząd trafiłem w pojemnik po płynie do spryskiwaczy na 50 m
Teraz pytanie czy to ty zrobiłeś te bodaj 7 odskoków czy wina śrutu. Nie zauważyłem ze to z 20 strzałami tarczka, ale 13 to widać że tam ładnie weszło. W tych większych seriach widać więcej odskoków w bok i pytanie właśnie czy ze zmęczenia(długa ciągła koncentracja) za bardzo policzek nie opierałeś o bakę czy to śrut.
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 944
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Najlepsze wyniki ze sprężyn na dystansie 50m

Post autor: Ultra3000 »

nie wiem. pozycja tez dosc malo stabilna. moze tez zmeczenie bo zwykle strzelam jakies 200-250 srutow. wajcha sie trzeba tez namachac, pozniej znow zlozyc powtarzalnie. wiatr tez swoje zrobi czasem. sprezyna to ciezki kawalek chleba jednak :)
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
KrzysztofMTB
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2020, 21:58
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Najlepsze wyniki ze sprężyn na dystansie 50m

Post autor: KrzysztofMTB »

Yurko pisze: 20 maja 2020, 00:53 Tak z ciekawości zapytam, czy próbowałeś już strzelać na krótszy dystans, czy od razu się wziąłeś za 50 metrów? Bo tak, to trochę trudno od razu zgadnąć, ile w tym jest Twojej winy, ile śrutu a ile sprzętu. Gdybyś zaczął od krótszych odległości - lepiej byś widział co się dzieje w czasie strzału. Przy mniejszych dystansach, wraz z ich wydłużaniem, gdy widzisz, że wyniki się zmieniają w nieproporcjonalny sposób - wiesz że to wina śrutu którzy traci stabilność w locie. (itp.itd.)

Tzn, jeśli Ci są w ogóle potrzebne jakieś podstawy, bo może masz to już wszystko przetrenowane, i tylko mi się wydaje że zwalasz winę na sprzęt... :piwo:
Dziękuję za radę. To było od razu 40m, dawno dawno temu strzelałem na mniejsze dystanse z chinki. Nie zwalam winy na sprzęt, pytam czy cfx może lepiej strzelać. Dlatego pytam bardziej doświadczonych.
To teraz z lunetą na ile postrzleać? 20m? 15m?
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Najlepsze wyniki ze sprężyn na dystansie 50m

Post autor: rokasa58 »

@KrzysztofMTB -Trzecia strona tego tematu, przeczytaj post i zobacz tarczkę Michała/Wintorez :-D strzelał wówczas z CFX-a
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Najlepsze wyniki ze sprężyn na dystansie 50m

Post autor: Yurko »

Nie musisz się dokładnie trzymać moich rad, ale uważam, że dobrze jest wyzerować sobie lunetę na 20 albo 25 metrów. Do 20 metrów trzeba mieć na prawdę bardzo kiepski sprzęt albo śrut, by robić wielki siewnik. Jeśli na 25 metrów będziesz trafiał w cel wielkości 2-3cm (oczywiście z podpórką) możesz sobie potrenować strzelanie do tarcz benchrest-owych.

Obrazek

To świetna rzecz, w przeciwieństwie do strzelania w jedną tarczę kilkanaście razy gdy kolejne trafienia w to samo miejsce są niewidoczne, a pojedyncze odskoki tak. jeśli będziesz zadowolony z wyników możesz zwiększyć dystans i sprawdzić, czy coś się nie dzieje. A możliwości jest bardzo wiele... Gdy zmieniasz dystans nie musisz od razu regulować lunety. Póki będzie chodziło Ci o przetestowanie karabinka, musisz tylko kontrolować skupienie. To da Ci też jakiś pogląd na temat jak Ci się układa trajektoria dla różnych śrutów. Poza tym, na 25 metrów jest większa możliwość porównania się z innymi, czy swojego sprzętu z innym sprzętem.


Co do poprawiania karabinka, to bardzo dużo tu pisano i podstawowe rzeczy są ciągle wałkowane. Coś, co mi się nie podoba w niektórych "nowoczesnych" karabinkach to zabudowania lufy utrudniające do nich dostęp. Nie wiem jak to zrobić w Twoim modelu, ale właśnie takie firmy jak Gamo potrafią seryjnie psuć swoje produkty złym wykonaniem korony lufy i dziwacznym urządzeniem wylotowym, które chyba służą tylko do zamaskowania tych niedoróbek. Ale to jest wiatrówka z potencjałem i warto nad nią popracować. Całego plastiku nie da się łatwo wymienić, ale poprawić celność na pewno...
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
KrzysztofMTB
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2020, 21:58
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Najlepsze wyniki ze sprężyn na dystansie 50m

Post autor: KrzysztofMTB »

Dziękuję @Yurko! Wymierzę w takim razie 25m i popróbuję różnymi śrutami, już zauważyłem dużą poprawę w skupieniu jak strzelam luźno trzymając wiatrówkę żeby nie walczyć z odrzutem. Jeszcze muszę dopracować pozycję, na leżąco trawa mi zasłania a na siedząco opierając łokieć na kolanie nie mam powtarzalności strzałów. Czy ewentualnie próbować na stojąco na 25m? Jak Wy strzelacie, żeby porównać te wyniki?
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Najlepsze wyniki ze sprężyn na dystansie 50m

Post autor: Yurko »

Chyba nie całkiem Cię zrozumiałem. Wydawało mi się, że pisałeś o poprawianiu osiągnięć wiatrówki. Myślałem że chodzi Ci o wyciągniecie maksimum z tego, do czego jest zdolny sprzęt. W takim wypadku możesz sobie przyjąć taką pozycję na jaką masz ochotę i używać różnych pomocy, nawet takich za które by Cię zdyskwalifikowali na zawodach benchrest-u ( na których zawodnicy siedzą sobie przy stolikach i walą z karabinków leżących na poduszkach :-D )

Wybierając podobny sposób - im bardziej ograniczymy wpływ umiejętności strzelca na wynik tym bardziej wiarygodnie będziemy mogli porównać przygotowanie karabinków.

Natomiast, jeśli to ty się chcesz z kimś porównywać, to oczywiście musisz sobie wybrać konkurencję i strzelać z godnie z przyjętymi w danej konkurencji zasadami. W tym dotyczącymi również (co w zasadzie jest jedną z podstawowych rzeczy) postawy strzeleckiej. W tym przypadku, im pozycja jest trudniejsza, tym bardziejwalory sprzętu schodzą na drugi plan, a w zasadzie brak umiejętności jest w stanie doskonale ukryć to, czy sprzęt jest dobry czy nie... :-D
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
KrzysztofMTB
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2020, 21:58
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Najlepsze wyniki ze sprężyn na dystansie 50m

Post autor: KrzysztofMTB »

No to poszło na 25m, wyniki zbliżone do 40m ale nieco lepsze. Tym razem wiatr z innego kierunku

https://photos.app.goo.gl/2Rwt5SEcnDaWjLQM8
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Najlepsze wyniki ze sprężyn na dystansie 50m

Post autor: ben_sage »

Obrazek
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Najlepsze wyniki ze sprężyn na dystansie 50m

Post autor: ben_sage »

Obrazek

Jeden odskok a na górze śrut odbił się od kulochwytu i uderzył w papier.
Leżąca z kocem na polu.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”