iŻ 35M się tnie

Moderator: Moderatorzy WBP

ericwww
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 24 stycznia 2020, 08:37
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

iŻ 35M się tnie

Post autor: ericwww »

cześć . strzelałem sobie dziś z nowego nabytku iż 35m 22lr i co drugą łuskę przycinał. amunicja lapua SK pistol match. pistolet jest z 94roku , wyczyszczony i nasmarowany ( ale nie za mocno ) - co moze być przyczyną? z góry dziekuję za sugestie.
Walther PP, Beretta 92FS, IŻ 35M, FWB 300S, Steyr LP1, FWB90, Diana 75,
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: iŻ 35M się tnie

Post autor: Shooter7 »

Sprobuj amunicje

CCI oraz RWS Pistol.

Troche kaprysny jest ! :)

:wink:
ericwww
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 24 stycznia 2020, 08:37
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: iŻ 35M się tnie

Post autor: ericwww »

@Shooter7 dzięki spróbuję
Walther PP, Beretta 92FS, IŻ 35M, FWB 300S, Steyr LP1, FWB90, Diana 75,
Awatar użytkownika
aksel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1278
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 13:13
Tematy: 42
Lokalizacja: Zawisza Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: iŻ 35M się tnie

Post autor: aksel »

SK Pistol Match jest wolniejsza od standardowego naboju o ponad 30 m/s. Ma prawo nie współpracować z ciężkim zamkiem/mocną sprężyną. IŻ zapewne zaakceptuje większość amunicji o "klasycznej" prędkości ok.320 m/s. Która okaże się najcelniejsza to już kwestia indywidualnego doboru.
Guns and .....roses
ericwww
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 24 stycznia 2020, 08:37
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: iŻ 35M się tnie

Post autor: ericwww »

@aksel dzieki tez mam nadzieję zę to za słabe ammo, pistolet jest stalowy, cięzkawy i robiony trochę młotkiem na kowadle a trochę gumówką. ale ma swój urok.
Walther PP, Beretta 92FS, IŻ 35M, FWB 300S, Steyr LP1, FWB90, Diana 75,
Awatar użytkownika
aksel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1278
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 13:13
Tematy: 42
Lokalizacja: Zawisza Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: iŻ 35M się tnie

Post autor: aksel »

Wiem , kiedyś na niego polowałem a jeszcze bardziej na jego niemiecką odmianę czyli Walthera KSP-200 w laminacie ,bo Niemcy zrobili "damę z wieśniaczki" . :-D Ostatecznie z braku dostępności kupiłem Hammerli 208 -ten łyka równo wszystko od SK Pistol Match przez wszelkie karabinowe do HV-ek. Niestety jest dla mnie trochę za mały i lekki więc obecnie najchętniej operuję z Walthera GSP z własnoręcznie dorobioną rękojeścią. Jest ok ale będę szukał dalej , czegoś co jeszcze lepiej będzie mi odpowiadać .
Guns and .....roses
and.rzej
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 02 czerwca 2013, 00:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Łańcut
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: iŻ 35M się tnie

Post autor: and.rzej »

Mój KSP 200 łyka SK pistol match bez żadnego wybrzydzania,, więc chyba nie w amunicji jest problem.
Awatar użytkownika
spap1111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 10 czerwca 2008, 16:27
Tematy: 2
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: iŻ 35M się tnie

Post autor: spap1111 »

Przeczyść dobrze magazynek, obejrzyj szczęki. Spróbuj też może innej amunicji np Sk standard plus. Może twój egzemplarz lubi tłustą amunicje wtedy posmaruj troche pare kulek i sprawdź miałem juz tak z jednym iż-em.
Anschutz 1813 Supermatch, Hammerli Sp 20 .22lr/.32wc, Benelli .32 wc, Feinwerkbau P8x, Steyr LP1, Matchguns mg5e, CZ SP 01 Shadow, Walther Ssp, Matchguns mg2, Matchguns mg4,Walther PDP, Stag 10,5, Drulov du10, Aeron b98, Vostok mc55-1
ericwww
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 24 stycznia 2020, 08:37
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: iŻ 35M się tnie

Post autor: ericwww »

przycina cci sv, żółte cci topshot i belotke. smarowane i niesmarowane. czyli raczej sprzęt uszkodzony, może ktos poleci sensownego rusznikarza wrocław albo kogos przy a4 wrocław kraków tarnów? dzięki
Walther PP, Beretta 92FS, IŻ 35M, FWB 300S, Steyr LP1, FWB90, Diana 75,
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1364
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: iŻ 35M się tnie

Post autor: rokada »

ericwww pisze: 19 maja 2020, 21:37strzelałem sobie dziś z nowego nabytku iż 35m 22lr i co drugą łuskę przycinał.
Przycinał czyli konkretnie co było nie tak?

Żeby nie było, że napisałem tylko po to, żeby coś napisać, to dodam, że mam IŻ-a 35M, i gdy testowałem różną amunicję, to strzelał bez problemu z belotki, SK Magazine, SK Standard Plus, SK Pistol Match, SK Pistol Match SP. Zostałem przy SK Magazine, bo ma odpowiedni stosunek jakości do ceny i moich umiejętności pistoletowych.
ericwww
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 24 stycznia 2020, 08:37
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: iŻ 35M się tnie

Post autor: ericwww »

przycinał czyli powracający zamek zgniatał pustą łuskę w pół a nowy nabój był już wprowadzony do lufy
Walther PP, Beretta 92FS, IŻ 35M, FWB 300S, Steyr LP1, FWB90, Diana 75,
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1364
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: iŻ 35M się tnie

Post autor: rokada »

Wygląda na to, że wyrzucanie łuski nie działa dobrze. Istotnie, przyczyną może być za mocna sprężyna powrotna w stosunku do amunicji. Upewniłbym się też, że komora jest dobrze wyczyszczona i porównał, jak łatwo wchodzi do komory nabój z tej amunicji, na której nie ma zacięć, w porównaniu do tej, na której są zacięcia.
I oczywiście tradycyjnie nie zaszkodziłoby wypróbowanie innego magazynka.

Co do samej broni, to moim zdaniem niewyeksploatowany i porządnie traktowany egzemplarz powinien strzelać tak, że w zdecydowanej większości przypadków ograniczeniem wyniku będzie strzelec. Konstrukcja jest specyficzna (zwłaszcza rozkładanie i składanie wymaga odrobiny wprawy, żeby nie giąć przy tym sprężyny powrotnej), wykonanie jest typowo radzieckie (ważne elementy są OK, inne są mocno przaśne), firmowe okładziny chwytu mają tendencję do dość szybkiego luzowania się przy strzelaniu... Ale to nie zmienia faktu, że to jeden z bardzo porządnych boczniaków.
ericwww
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 24 stycznia 2020, 08:37
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: iŻ 35M się tnie

Post autor: ericwww »

pomogło dokładne wymycie w benzynie- do suchego , dosłownie kropelka oleju silikonowego w newralgiczne miejsca i amunicja geco semi-auto, na 100 strzałow tylko 7-8 fajek czyli duuużo lepiej. jestem prawie całkiem zadowolony. i celny jest skubaniec.
na krawędzi wyrzutnika był malenki uszczerbek od uderzających łusek, wygładziłem go delikatnie pilniczkiem i kropelka pkb -- będę miał co sprawdzać następnym razem.
'pozdrawiam i dziekuje wszystkim za rady.
Walther PP, Beretta 92FS, IŻ 35M, FWB 300S, Steyr LP1, FWB90, Diana 75,
Awatar użytkownika
bartek75
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 618
Rejestracja: 23 listopada 2007, 22:28
Tematy: 47
Lokalizacja: Kościan
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: iŻ 35M się tnie

Post autor: bartek75 »

W razie potrzeby podjedź do Tobysa. Uratował już nie jednego Iża-35. Trasa Wrocław-Poznań.
CZ-75SA, IŻ-35M, Ural-2, Walther GSP, RT 47, Glock 17, PM Makarow, Anschutz 54 i 1813, Toz-35, Hammerli 280, Howa 1500, Beretta 92FS, Erma 85
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1364
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: iŻ 35M się tnie

Post autor: rokada »

ericwww pisze: 22 maja 2020, 21:32amunicja geco semi-auto
Może trochę przessadzam, lecz byłbym ostrożny z używaniem tej amunicji. Kiedyś sprawdzałem, jaką amunicję lubi mój S&W41, i wypróbowałem również to Geco. Strzelał OK, ale miałem wrażenie, że wyraźnie mocniej uderza zamkiem w szkielet przy przeładowaniu, więc darowałem sobie jej używanie. Ale nie wykluczam, że to tylko moje skubiektywne wrażenie/złudzenie, bo nie weryfikowałem tego żadnymi pomiarami.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”