Cuda z portali aukcyjnych - Part. 2

Wiatrówki chińskie i inny sprzęt na tym poziomie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1004
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cuda z portali aukcyjnych - Part. 2

Post autor: Linek »

https://m.olx.pl/oferta/wiatrowka-slavi ... n=7&page=1

Slavia CCCP mistrz marketingu sprzedaje iżyka
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Cuda z portali aukcyjnych - Part. 2

Post autor: Shooter7 »

Linek pisze:https://m.olx.pl/oferta/wiatrowka-slavi ... n=7&page=1

Slavia CCCP mistrz marketingu sprzedaje iżyka
Notaben barzo celna i donosna :wink:

:wink:
Sandacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 03 listopada 2016, 09:49
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cuda z portali aukcyjnych - Part. 2

Post autor: Sandacz »

Pytałem o tę "slavię" made in CCCP. Dziś widzę że już opis poprawił.
Awatar użytkownika
GreedyDuck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 05 września 2019, 11:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cuda z portali aukcyjnych - Part. 2

Post autor: GreedyDuck »

https://allegrolokalnie.pl/oferta/wiatr ... -mm-luneta

Po zauważeniu, że Copperhead jest za 300zł w sklepie nowy na gwarancji i zaproponowaniu niższej ceny sprzedawca zrobił się nieuprzejmy. :!:
Walther LG 210 / FWB 65 / FWB 150 // Walther Terrus / Beeman P-17 // Crossman Vigilante.
elstir
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 17 czerwca 2020, 12:55
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Cuda z portali aukcyjnych - Part. 2

Post autor: elstir »

Witam wszystkich,

Po przeczytaniu trochę forum chciałbym kupić używaną łamaną 4,5mm dianę, hw lub slavię w budżecie najlepiej do 500zl.

Przeglądając ogłoszenia uwagę moją zwróciło ogłoszenie
https://www.olx.pl/oferta/wiatrowka-dia ... EIUSn.html

Czy szanowne grono pomogłoby mi ocenić czy warto?

Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
BENSA
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 12 czerwca 2017, 19:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cuda z portali aukcyjnych - Part. 2

Post autor: BENSA »

Jeżeli środek wygląda tak, jak z zewnątrz, to nie warto.
Za takie pieniądze, to lepiej poszukaj hatsana 90 (nowego). Np. w Serwisie Wiatrowym. Po modyfikacjach całkiem fajna rekreacyjna sprężyna.
AA S400 + Vortex Crossfire II 6-18x44, Hammerli 480, HW40 + Walther 2x20, SHARP INNOVA 1210 + DOE 6x32 S AO MD.
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl
elstir
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 17 czerwca 2020, 12:55
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Cuda z portali aukcyjnych - Part. 2

Post autor: elstir »

Dzięki za info ale lubię rzeczy z duszą i wolę przedmiot, który służył przez 40-50 lat komuś, który ma historię, ktory pachnie tą historią :)
Tak jak pisałem chciałbym wiekową dianę, hw lub slavię chcuaż pewnie kolega ma rację, że value for the money hatsan górą.

Czy rada żeby szukać w lepszym stanie? Tylko w lepszym stanie to pewnie inna półka cenowa?

Pozdrawiam.
mactech
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 04 czerwca 2020, 14:06
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Cuda z portali aukcyjnych - Part. 2

Post autor: mactech »

Witam,

Czy mogę prosić aby ktoś doradził mi nad wyborą broni? Jestem początkujący chciałbym od czegoś zaczać niedrogiego bo tak na prawdę nie wiem czy w dłuższym terminie poprostu mi się to nie znudzi.
Proszę coś na początek doradzić dla amatora bo w sklepach zazwyczaj wciskają rzeczy ta aby sprzedać a wolę doradzić się od niezależnych osób.Dobry pomysł to spirulina i jej właściwości
Ostatnio zmieniony 16 lipca 2021, 15:17 przez mactech, łącznie zmieniany 2 razy.
nowy
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1209
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 12
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cuda z portali aukcyjnych - Part. 2

Post autor: Mumin_ »

mactech pisze: 18 czerwca 2020, 12:03Czy mogę prosić aby ktoś doradził mi nad wyborą broni?
Tutaj masz pełne informacje, pogrupowane po cenach. Nie ma za co :)
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
mactech
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 04 czerwca 2020, 14:06
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Cuda z portali aukcyjnych - Part. 2

Post autor: mactech »

Super dziękuję Tobie ślicznie :)
nowy
toby
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 05 kwietnia 2004, 09:48
Tematy: 1
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cuda z portali aukcyjnych - Part. 2

Post autor: toby »

„Full service” czy „service for fool”

Przeglądałem ofertę lunet na olx i moją uwagę przyciągnęła luneta:

https://www.olx.pl/oferta/luneta-hawke- ... 72049f4cd2

Tak mnie poruszyło, iż w promocyjnej cenie mogę stać się właścicielem oryginalnej (może) ściereczki Hawke i nowatorskiej lunety i mieć w końcu w jednej lupce do wyboru i SF i AO, że postanowiłem poszukać innych ciekawych produktów w ofertach sprzedającego – pewnie koszty dostawy byłyby niższe.

Dalej szukając lunety znalazłem kolejny produkt wykorzystujący high-tech:

https://www.olx.pl/oferta/luneta-celown ... acc5fc34fd

Może ktoś z kolegów podpowie co to za technologia „szkła powlekane zielenią wszystkich zakątków co świadczy o dobrej jakości optyki”.

Czas na wybór montażu. Wybrałem średni, choć byłem pełen obaw, że może być trochę za niski:

https://www.olx.pl/oferta/montaz-jedncz ... 47d1ecf940

Rzut oka na foto rozwiał moje obawy, tym bardziej że Sprzedający informuje iż „mocowanie typu "Jaskółczy ogon" na cztery śruby, oraz kołek stopujący, co zapewnia stabilność podczas oddawania strzału”, a ja ze stabilnością mam problemy.
Niski ale wysoki, poprawia statykę i jeszcze te „Śruby oraz imbus w zestawie” - czego chcieć więcej?
Tłumika !
I tu na Sprzedającego i nowe technologie mogę liczyć – wreszcie jest „Tłumik Lejkowy”

https://www.olx.pl/oferta/tlumik-lejkow ... 6f83ec3788

Cena może nie za bardzo, ale w końcu „lejkowy”.
Martwi mnie tylko, że „Lomalować trzeba go samemu”. Dlaczego? Sprzedający szczerze informuje: „bo na to już nie mam czasu”.

Karabinek bez gwintu do mocowania tłumika, a chińskie adaptery tłumika ponoć podłej jakości więc poszukałem u Sprzedającego i jest:

https://www.olx.pl/oferta/przejsciowka- ... d2d955b4af

Może bez technologicznych fajerwerków, ale jaka za to jakość wykonania! Nic to, że od środka ruda – cena czyni cuda. A może oksyda jest gratis i jak w przypadku tłumika „Lomalować trzeba go samemu”?

Przeglądam dalej i szczęściu nie wierzę, wszystko w jednym, Sprzedający oferuje także naprawę wiatrówek i „Tuning szeroko pojęty (sprężyny tuningowe, sprężyny gazowe, prowadnice, uszczelki)”:

https://www.olx.pl/oferta/wiatrowka-nap ... 3c903c4b9b

„Tuning wiatrówki polega na wykonaniu i dopasowaniu elementów, które poprawiają pracę karabinków” co mając na uwadze perfekcyjną jakość wykonania adaptera tłumika wygląda zachęcająco, co najmniej tak jak adapter :)
Użyte do naprawy części też będą pewnie najwyższej jakości i oryginalne jak luneta Hawke.
Sprzedający odkrył, że „Zbyt luźna i krótka prowadnica na sprężynie powoduje, że Hatsan niemiłosiernie brzęczy i wierzga ..”. Cóż nasi uznani tunerzy kombinowali z systemem zamkniętej sprężyny chyba zainspirowani Hatsanem - tylko wykonanie poprawili tej „prowadnicy na sprężynie”. Mogą też pozazdrościć Sprzedającemu technologii usuwania nadlewek: „Tłok i cylinder jest myty z opiłków i fabrycznych nadlewek”.
Aż trudno uwierzyć, że Hoganowi za przysłowiową miedzą taka konkurencja wyrosła :)

A tak na koniec, gdyby ktoś szukał nowych karabinków po tuningu - Sprzedający ma ich sporo w swojej ofercie :)

Ja na zakupy i tuning nie zdecydowałem się zaniepokojony treścią opisów ofert. Może się czepiam i problem to jedynie nieudolny opis ? Może ktoś z kolegów miał jakieś doświadczenia z tym Sprzedającym i przyjdzie przeprosić i odszczekać wszystko powyżej?

Duży plus dla Sprzedającego - dowiedziałem się co znaczy słowo lufbiksa.
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1426
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cuda z portali aukcyjnych - Part. 2

Post autor: Yurko »

Ej! Jak można nie znać pana Irka? Przecież to sławny tuner! Znany np. z darmowego "moletowania" (ponieważ lubi w pracy używać kombinerek - to taki znak firmowy) Podobno też ma umiejętności Ninji - staje się niewidzialny, gdy ktoś ma reklamacje... :wink:

Ale to pewnie tylko złośliwe plotki. Ja znam tylko jednego jego byłego klienta, któremu sprzedał kompletnie "zrypaną" (nie jestem pewny, czy to nie jest brzydkie słowo) wiatrówkę, ze złamaną szpilką popychacza śrutu, prawdopodobnie też włożył w ten sprzęt gorsze części z kilku innych zepsutych wiatrówek i wyposażył to wszystko w podróbkę lunety "BSA". Tak serio to na taki "model biznesowy" brak słów.

W zasadzie warto było by założyć tej firmie osobny temat. Być może pojawili by się i zadowoleni klienci. Człowiek np. sprzedaje tanio lufy. Nieraz słyszałem np. wystawiając oryginalną kutą na zimno lufę Comety: A czemu ona kosztuje aż 300 zł, skoro np. pan X z OLX sprzedaje podobną za 100-150 zł? Tylko że pan X potrafi Wam do Waszego PCP założyć lufę od B1 :one:
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
eeepiotr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 64
Rejestracja: 11 marca 2013, 18:20
Tematy: 1
Lokalizacja: opolszczyzna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cuda z portali aukcyjnych - Part. 2

Post autor: eeepiotr »

Oj tak
miałem okazję osobiście poznać fachowca naprawa trwała ok rok trzy razy byłem po odbiór i faktycznie działała całe dwadzieścia strzałów.
Po rozmowie telefonicznej dowiedziałem się że z karabinka nic nie będzie.
Tu na forum sprzedałem na części oryginalne Hammerli z lat 70 z bocznym naciągiem.
Strasznie mi było jej żal ponieważ była bardzo celna miała lekki spust i śrut ładowało się przez otwierany kanalik ( brak możliwości obcięcia palców).
Pro Sport , PP20
zoraki07
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 28 maja 2020, 12:13
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Cuda z portali aukcyjnych - Part. 2

Post autor: zoraki07 »

dowiedziałem się co znaczy słowo lufbiksa.

W tym konkretnym przypadku i w wolnym tłumaczeniu znaczy - tandeta
Awatar użytkownika
krajsik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 15 stycznia 2012, 14:03
Tematy: 3
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Cuda z portali aukcyjnych - Part. 2

Post autor: krajsik »

Łucznik wz. 70 / Slavia 631 / Steyr FT + Stryker HD
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „"Najlepsze, najszybsze, najtańsze"”