Klony AR-15 - część I

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1324
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Klony AR-15

Post autor: sql »

Hoz85 pisze:Mnie drażni jak każdy na forum twierdzi, że robi 100/100 ze 100m z TeOrEtYcZnIE słabej konfiguracji, a jak sprawdzam wyniki zawodów KCZ na 50m to widzę podium z wynikami między 82 a 85 pkt.
Mnie to śmieszy, a nie drażni, ale jaki to ma związek z gwintem?
Czy sugerujesz, że ja fantazjuję? Licytował się nie będę.
To może inaczej, czy komuś (osobiście) rozerwała się amunicja 55gr przy szybkim gwincie 1:7?
Ktoś miał problemy na 100, 200, 300m?
Czy tylko rysunek z netu buduje opinię?
Wystrzelałem tych 55tek kilkanaście tysięcy, to jakąś próbkę powiedzmy że mam.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Spitfire24 »

Mam Rugera AR556, lufa 16", gwint 1:7, układ gazowy carbine. Nie zauważyłem ani jednego skośniaka na tarczy bez względu na odległość od 10 do 300m. Oczywiście na kulce Sierry 69g lub 77gr skupienie jest lepsze niż na fmj 55gr, ale to raczej oczywiste.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Wilek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 654
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 11:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Warszawy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Wilek1 »

Hoz85 pisze:
sql pisze:...mnie też drażni to straszenie ludzi gwintem 1:7.
Mnie drażni jak każdy na forum twierdzi, że robi 100/100 ze 100m z TeOrEtYcZnIE słabej konfiguracji, a jak sprawdzam wyniki zawodów KCZ na 50m to widzę podium z wynikami między 82 a 85 pkt.

Później taki ktoś, poszukujący rady, kupuje swojego pierwszego ARa i zdziwko go łapie, że robi 50-60 pkt. ...i siup pierwszy AR ląduje na bazarku koło dziesięciu innych ARów co to robić miały 100/100.
mozesz wierzyc lub nie:
- na 50m bez zadnego wysilku i przyblizenia (sam kolimator), z najtanszych amo same 10, a na 100m mieszcze sie w 9-10 spokojnie (tarcza TS2 pistoletowa, podporka-bipod/biegowka) napisalbym prawie same 10 bo czasem sa jakies odskoki w 9
- nie jest to zaden wyczyn, nie chwale sie - po prostu TS2 ma calkiem spore okregi

to co piszesz moze wynikac z kilku rzeczy:
- na treningi i postrzelac ludzie uzywaja duzej tarczy pistoletowej TS2 (bo wlasnie takie daja na wiekszosci strzelnic) a na zawodach bywaja mniejsze/ciasniejsze lub mikroskopijne (konkurencje snajper 100m) ?
- uzywaja mechanicznych przyrzadow z ktorych nie latwo o wynik na 100m - KCZ to chyba wlasnie jest wymagane ?
- przykladowo ja chodze czaaasem na 50/100m przystrzelac przyrzady i "zobaczyc" jak jest ale na te zawody i konkurencje o ktorych mowisz nie chodze wogole bo mnie kompletnie nie interesuja, moze chodza klubowicze strzelac z klubowej, albo na mechanice... ? nie wiem.... (bo strzelam tylko dynamike)

PS. Gwintem sie ludzie mniej przejmuja niz sie wydaje (w AR15), wszyscy o nim gadaja ale o zakupie to faktycznie decyduje cena, opinia i wyposazenie (loze, przyrzady, kolby) a nie gwint...
Ostatnio zmieniony 07 lutego 2020, 10:02 przez Wilek1, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Klony AR-15

Post autor: montrala »

Hoz85 pisze:Jak widzisz po powyższej grafice
Wstawianie ciągle tej samej grafiki nie spowoduje nagle, że jej zawartość stanie się prawdą. Oparta jest ona na założeniu, że pocisk można ustabilizować "za bardzo" co już dawno badania balistyki odrzuciły*. Tak długo jak prędkość obrotowa pocisku nie powoduje jego rozerwania (co jest możliwe w kalibrze .223 dla pocisków o masie 30-40gr przy skoku 1:7), to nie stanowi to żadnego problemu. Do tego należy brać pod uwagę, że to strzelania precyzyjnego it tak wybiera się najczęściej amunicję z długi pociskiem typu HPBT, a te dla .223 występują najczęściej powyżej 62gr. Choć sam jedne z najlepszych grup na 100m z HK MR223 z lufą 16.5" miałem amunicją Hornady Superformance V-Max 53gr. Ponadto trzeba pamiętać, że prędkość obrotowa (a więc stabilizacja pocisku) jest pochodną nie tylko skoku gwintu, ale także prędkości początkowej. Dlatego "szybki" skok lufy jest praktycznie konieczny przy krótszych lufach. O ile 1/8" jest jeszcze całkiem OK dla luf 18" i dłuższych, to dla 16.5" i krótszych jeżeli mam wybór, to zawszę wezmę 1/7" (przy 11" i mniej to wolałbym nawet 1/6" jakby było dostępne).

* idealną stabilizacją martwią się głównie strzelający precyzyjnie, a tacy strzelcy używają dobrej jakości pocisków, o czym pisze tu balistyk z firmy Sierra: https://sierrabulletsblog.com/2015/05/0 ... bilization. Dodatkowo polecam ten raport badań balistycznych Armii USA. W skrócie również nie odkryli problemów z nadmierną stabilizacją. Co prawda występuje kwestia tego, że pocisk z bardzo dużą prędkością obrotową na bardzo długich dystansach może nie podążać swoją osią za trajektorią, co powoduje wzrost oporu powietrza, ale lekkimi pociskami (a tych może to ewentualnie dotyczyć) po pierwsze nie strzela się na ekstremalnie duże dystanse, po drugie z natury rzeczy mają one bardziej płaską trajektorię, a tam gdzie ich prędkość już znacznie spada i tak nie można spodziewać się specjalnie dobrego skupienia: https://www.arl.army.mil/arlreports/201 ... R-5182.pdf

TL;RD Jak możecie to kupujcie 1/7" i niczym się nie frasujcie. A jak wasz wymarzony karabin ma 1/8". 1/9" czy 1/12" to czy naprawdę akurat to odwiedzie was od zakupu?
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Dino1984
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 760
Rejestracja: 05 czerwca 2008, 14:22
Tematy: 93
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Dino1984 »

Chciałbym Mk 12 Mod 0... ale mnie nie stać ;laughing:

W związku z powyższym szukam AR15, który pozwoli na precyzyjne (poniżej 1 MOA, ale bez ambicji na 0,1 MOA) strzelanie do 600 m. Założenia to lufa 18", ciężkie kulki, bardziej Mykita niż Long Shot.

- Stag Varminter - nie chcę, bo brzydki
- Stag 3Gun Elite - wygląda spoko, tylko nie wiem jak ta lufa ogarnie dłuższe dystanse
- NJ AR15 MK2 SPR 18" od Doctor Gunów - z opisu wygląda jak prawdziwy SPR, pytanie czy ktoś miał go w rękach i może coś więcej na jego temat powiedzieć?
- Inne. Co byście polecili?

Z góry dzięki za rady, polecenia i wskazówki.
.177, 22LR, 5,45x39, .223, 6,5x55 SE, .300BLK, .308, 7,62x54R, 30-06, 9x19, 44 Mag, 12 ga
KS Proelia
"Ubi concordia, ibi victoria"
Jedrula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 830
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 20:22
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Jedrula »

Mossberg MMR pro z tych tańszych będzie miał lufę tej długości ale po za trafianiem w blachę 200mm na 200m to innych "dystansowych" doświadczeń nie mam.
Warto pomyśleć o złożeniu na zamówienie czegoś np. w Gunshelp czy też ściąganym AeroPrecision.
Kosztowo to z 7 tys bym przyszykował na taki karabin
Pozdrawiam
Jędrzej
Dino1984
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 760
Rejestracja: 05 czerwca 2008, 14:22
Tematy: 93
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Dino1984 »

Jedrula pisze:(...) złożeniu na zamówienie czegoś np. w Gunshelp (...)
Gadałem z Gunshelp - nie zrobią. Ogólnie to mnie rozczarowali, bo wszyscy ich tak chwalą a okazuje się, że po prostu składają tylko ze swoich części i np. lufy SPR nie zrobią/nie sprowadzą...

7kPLN to akceptowalny budżet, tyle mniej więcej kosztuje STAG 3GUN i NJ-15 od Doctorów
.177, 22LR, 5,45x39, .223, 6,5x55 SE, .300BLK, .308, 7,62x54R, 30-06, 9x19, 44 Mag, 12 ga
KS Proelia
"Ubi concordia, ibi victoria"
mike33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 26 stycznia 2015, 12:45
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: mike33 »

Ktoś jakoś niedawno na jednym z for na fejsie opisywał, jak dzięki Mirkowi z Semperfi udało mu się ściągnąć graty i złożyć ar za rozsądne pieniądze i co ważniejsze na jedna promesę, gdzie graty szły każda cześć oddzielnie. Poszukaj na broń palna lub broń palna forum. Można też od razu bezposrednio do Mirka napisać przez jego stronę Semper fidelis, może sam coś doradzi, podpowie.
maciek199815
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 233
Rejestracja: 03 lipca 2012, 12:22
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: maciek199815 »

Koledze wyżej zapewnię chodzi o ten post:

Jest to ciekawa opcja dla ludzi którzy wiedzą co chcą.
Dino1984
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 760
Rejestracja: 05 czerwca 2008, 14:22
Tematy: 93
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Dino1984 »

maciek199815 pisze: Jest to ciekawa opcja dla ludzi którzy wiedzą co chcą.
Pod warunkiem, że ten czy inny producent w USA ma to czego chcesz :)
.177, 22LR, 5,45x39, .223, 6,5x55 SE, .300BLK, .308, 7,62x54R, 30-06, 9x19, 44 Mag, 12 ga
KS Proelia
"Ubi concordia, ibi victoria"
dirtypeter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 93
Rejestracja: 28 sierpnia 2018, 15:34
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: dirtypeter »

Awatar użytkownika
Crucial
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 48
Rejestracja: 23 lutego 2016, 10:38
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Crucial »

dirtypeter pisze:A te ktoś wie/używał? http://progres-bron.pl/products/nuova-j ... CzZywyDhfc
To tylko kolejny rebrand z Korei. :wink:
gniwko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 17 października 2016, 18:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: gniwko »

Poważnie? Czyli NJ i PAC to to samo?
Awatar użytkownika
Crucial
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 48
Rejestracja: 23 lutego 2016, 10:38
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Crucial »

gniwko pisze:Poważnie? Czyli NJ i PAC to to samo?
Prawie, z tego co wiem to PAC klepie własne lufy z bliżej nieokreślonej stali, które najpewniej nie są w żaden sposób wykończone. :-D
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Hoz85 »

Pierwsze słyszę żeby karabinki Nuova Jager pochodziły z Korei.
To włoska produkcja.
Karabinki były używane przez włoską policję i wojsko.
Od kilku lat dostępne także na rynku cywilnym.

Chyba, że Włosi kupowali je w Korei i importowali do kraju - w co wątpię znając ich podejście do krajowych produktów. Wszystko musi być włoskie.

Czy karabinek to poziom Ferrari 458 czy bardziej Fiat Panda...nie wiem. Nie miałem przyjemności postrzelać ani pomacać. Opinii też niedużo.
Ostatnio zmieniony 12 kwietnia 2020, 15:10 przez Hoz85, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”