Co na pierwszy rewolwer??

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
dr_tayson
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 106
Rejestracja: 09 lutego 2013, 20:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: dr_tayson »

Cześć wszystkim,

Chyba ze dwa tygodnie miałem przyjemność przetestować od treningowego kolegi S&W w .357, 686 chyba i muszę powiedzieć że mnie to całkiem mocno zafascynowało.
Zawsze z mega przymrużeniem oka patrzyłem na rewolwery, ale by dorosłem żeby mieć chociaż jeden rewolwer w kolekcji.

No i tutaj pytanie do znawców tematu. Rozważam raczej używkę na swój pierwszy rewolwer, stąd pytanie jaki model polecicie, który jest sprawdzony konstrukcyjnie jako "wół roboczy"?
Rozważam S&W, Colt lub Ruger. Cel posiadania to narazie typowe zabawowe strzelanie do blach, ale pomyślałem że chętnie nauczyłbym się technik zarówno dobycia jak i przeładowań przy obronnym użyciu rewolwera. Wygląda to jak całkiem ciekawy zestaw umiejętności do nauki i szlifowania.

Będę niezmiernie wdzięczny za rekomendacje ;)
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: Shooter7 »

686 - tak jak wymieniles

Nowy Python

Manurhin 73

Korth

:wink:
robin.boss
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 10 stycznia 2018, 14:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: robin.boss »

Skoro kolego zacząłeś od S&W to kulturą pracy wszystko będzie udawało rewolwer :wink: Oczywiście przerysowałem to bardzo (bo jest dużo modeli z pięknym spustem) ale też dużo firm umywa się do konstrukcji S&W. Najlepiej starsze konstrukcje 586 czy 686 jeśli chodzi o S&W. Sprawdzone są też starsze modele Taurus lub Rossi zwłaszcza z iglicą na kurku. Fajny i polecany przez wielu strzelców jest również Ruger GP100.
petn
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 16 marca 2016, 14:29
Tematy: 0
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: petn »

Tak jak shooter7 pisze ja z tej listy w miarę zasobności portfela bralbym w tej kolejności: korth, manurhin, python,s&w 686 na samym końcu listy były by rugery, taurusy, rossi, alfy. Na liście perełek i do sportu i kolekcji zkr 551.Ale jeśli ma to być tylko strzelanie do blach rekreacja to może coś westernowego?
Ostatnio zmieniony 22 marca 2020, 09:26 przez petn, łącznie zmieniany 1 raz.
BISKUPKING61
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1353
Rejestracja: 19 grudnia 2004, 00:07
Tematy: 110
Lokalizacja: POZNAŃ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: BISKUPKING61 »

Do zabawowego strzelania do blach KORTH za 2500-5000E?
https://www.egun.de/market/item.php?id=7698162
Oczywiście, że można.
Manuhrin też parę groszy kosztuje:
https://www.egun.de/market/item.php?id=7776647
https://www.egun.de/market/item.php?id=8228957'
Mam 2 S&W z lufami 6"-rewelacyjny spust i super celność. Polecam do tarczy.
Natomiast dla fanu mam takie coś (ale z klasycznymi przyzadami):
https://www.egun.de/market/item.php?id=8223970
Super zabawa za małe pieniądze!
Kyle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 04 kwietnia 2014, 12:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: Kyle »

Fajne są te rewolwery na magnum .357 mające bębny na 7-8 naboi 8-) Jak to jest z odrzutem na .357? Faktycznie na np. 7" mniejszy odrzut, niż powiedzmy 5" ?
Awatar użytkownika
dr_tayson
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 106
Rejestracja: 09 lutego 2013, 20:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: dr_tayson »

Drodzy,

wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi ;]

Moje serce jest najbliżej Colt Python, zawsze to było moje marzenie w kontekście rewolwera, jednak patrząc po forach i opiniach to ta re-edycja 2020 ma chyba jeszcze sporo chorób wieku dzieciecego? Na materiałach które czytałem sporo było na temat usterkowości. Co o tym sądzicie?

Jak nie Python to najbardziej mnie kręcą.... S&W 629 w .44, wspomniany 686, ew. ten S&W PERFORMANCE CENTER Model 627 wygląda naprawę świetnie również....

Korth to jeżeli chodzi o wygląd totalnie nie moja bajka, a podobać się musi ;)
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: Shooter7 »

petn pisze:Tak jak shooter7 pisze ja z tej listy w miarę zasobności portfela bralbym w tej kolejności: korth, manurhin, python,s&w 686 na samym końcu listy były by rugery, taurusy, rossi, alfy.
Z Twoja kolejnscia moge sie zgodzic, ale z tym Rossi*m to pojechales po bandzie !

:wink:
Fizyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 648
Rejestracja: 12 czerwca 2006, 21:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: Fizyk »

Trzeba by zacząć od wyboru długości lufy. Jeśli do blach, treningu obronnego czy ogólnej zabawy to raczej góra 4" i wtedy S&W 586/686 powinien być ok. Z lufą 6" to one już nieźle na lufę ciążą przez ten kawał pręta pod lufą. Warte rozważenia są też starsze modele S&W na ramie K: 19/66. Z lufą 6" potrafią być super celne. Z lufą 4" nie miałem przyjemnosci, ale chętnie bym sam taki kupił, jakbym znalazł w sensownej cenie. Jeśli wystarczy .38 spec. to można kupić S&W 10, wiszą aktualne ogłoszenia. Do tarczy super jest S&W 14 albo Colt Officers 38, ale wnioskuję, że nie o tarczę chodzi.

W sensownej cenie do rekreacji można też kupić Rugera serii Six: Speed Six, Security Six, Service Six. To nie S&W, ale spust w SA jest super, a w DA też nie taki ostatni. GP100 to znowu kawał armaty, nie każdemu pasuje.

Wymieniłem powyżej rewolwery, które gdzieś mi się udało widzieć w polskich sklepach czy na portalach ogłoszeniowych, bo wcale o rewolwery nie jest u nas łatwo. Nowe to raczej tylko S&W 586/686 - fajne, ale nie tanie, Alfy i HW, np. 357 Hunter.

O nowych Coltach opinie są słabe zwłaszcza o nowym pseudo-Pythonie. No ale oryginalnym Pythonem nikt by nie pogardził. Jeśli to móglby być mniejszy rewolwer zamiast takiej armaty, to czasem wychodzi gdzieś Diamondback, taki mniejszy Python. W sklepach z bronią używaną są chyba teraz ze dwa Colty Troopery Mk III. To już na nowym mechanizmie Colta, nie to co Python, ale ładne i celne. Do tego też mniej na lufę ciążą, bo pręt tylko do połowy lufy.

Z rewolwerami jeszcze jest ta kwestia, że nie każdy do każdej ręki pasuje, a jeszcze okładki można różne trafić. Trzeba się dobrze przymierzyć. Np. S&W na ramie K są jak zrobione z odlewu mojej ręki, a Tróoper jest dla mnie za duży do strzelania z jednej ręki. I przez to z jednej ręki strzelam dużo lepiej z S&W 66, a z dwóch strzelałem lepiej z Troopera.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: KG92RS »

Fizyk pisze: GP100 to znowu kawał armaty, nie każdemu pasuje.
Mój GP100 nie ma tego "pręta" po całą lufą...

Obrazek
Fizyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 648
Rejestracja: 12 czerwca 2006, 21:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: Fizyk »

Fajny, nie wiedziałem, że takie też są.
Awatar użytkownika
dr_tayson
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 106
Rejestracja: 09 lutego 2013, 20:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: dr_tayson »

Testowany był Ruger Redhawk w .44 i jeszcze ten GP100, również super!

Plan jest taki, trzeba kupić dwa.... jeden 6" w .44 i jeden maluch do 3" w 38spec.
Będę testował co się da i podejmę decyzję.
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: Shooter7 »

Ciezka lufa daje stabilizacje i przejemniej strzela sie .357 Mag.

Jezeli ktos dla fun'u puszcza 20 - 30 strzalow z .357 Mag zlufa 3 calowa, to ma moj pelen szacunek, bo jaj sobie nie wyobrazam jak mialbym oddac z niego 50 stzralow czy wiecej !

:wink:
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: Shooter7 »

dr_tayson pisze:.... jeden 6" w .44
Do czego .44 Mag ? do dziurawienia papieru ? Dla mnie to przerost formy nad trescia.

Znam tez takich ktorzy kupili S&W 500 do tego kilka paczek amunicji i chodza po klubach dajac stzrelac z niego innym, bo " KOP "za duzy i reka boli a na elaboracje nowej amunicji luski potrzebne ( odstzrelone :) )

:wink:
salve76
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 317
Rejestracja: 30 stycznia 2015, 09:02
Tematy: 8
Lokalizacja: okolice Gdańska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: salve76 »

A czemu nie strzelać do papieru z .44? Jeszcze można strzelać do popperów. (bo strzelanie do grizzly i inne misiów opada :-D ).
Sam strzelam z S&W z 6" lufą i jakoś odrzut nawet po kilku bębenkach, za jednym wyjściem, mnie nie zniechęca i przeraża.
Na zawody się nie wybieram, więc .44 jest dla mnie idealny do "zabawy".
Ostatnio zmieniony 25 marca 2020, 20:52 przez salve76, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”