Zmiana skoku tłoka TX200

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

jakiii
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 987
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 18:12
Tematy: 0
Lokalizacja: O-c
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiana skoku tłoka TX200

Post autor: jakiii »

brrupsz pisze: z uszczelką 25mm od hw97k,
25mm ? A to ciekawe. :-?
Dzień bez pykania to dzień przepykany - Zuka Mikume
brrupsz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 81
Rejestracja: 05 listopada 2009, 19:32
Tematy: 3
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiana skoku tłoka TX200

Post autor: brrupsz »

Uszczelki do 97k/77k są dostępne w dwóch rozmiarach. Popularniejszy to 26mm ponieważ taki rozmiar tłoka/id cylindra weihrauch stosuje w nowszych karabinkach.
krzysiek_-199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 19 września 2008, 14:54
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiana skoku tłoka TX200

Post autor: krzysiek_-199 »

Witam! krystianzach- możesz napisać co konkretnie Anglicy ingerują w konstrukcję? sławol75-o ile wydłużyłeś trzpień? i ile teraz masz skok?-zamknięta uszczelka robiona? czy można kupić takową aby pasowała na stożek mocujący TX-a?-co to znaczy :ingerencja w "tp"?-ile orientacyjny koszt całości? Efekt rozumiem :mniejszy odrzut i miodniejsza praca systemu. brrupsz-czy uszczelki 25mm o kt piszesz (ze starych wersji HW 97) pasują na stożek TX-a? Dzięki z góry za odpowiedzi. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
slawol75
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 316
Rejestracja: 19 lipca 2009, 10:49
Tematy: 6
Lokalizacja: WSST Strzelec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Zmiana skoku tłoka TX200

Post autor: slawol75 »

krzysiek_-199 pisze:krzysiek_-199
Trzpień wydłużyłem o 1,2cm Łapie ostatnia zapadka zabezpieczająca na cylindrze. Skok o ile dobrze udało mi się zmierzyć to 84 mm. Na drugim tłoku spróbuje 2cm. Napięcie wstępne na sprężynie 3,1 (od eresa) ok 2,5cm Co do tp to trzeba tłumić. Oryginalnie wychodziły 3,4-3,6 tak wyczytałem. Można spokojnie do 3,2 lub niżej. To dobierał mi serwis wiatrowy ich pytaj. Oni mają nowego typu uszczelki i tylko oni mają opanowaną technologię wykonania takiego trzpienia. O koszt musisz zapytać SW...
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2020, 18:56 przez slawol75, łącznie zmieniany 1 raz.
zawsze środkiem krzyża :-D
brrupsz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 81
Rejestracja: 05 listopada 2009, 19:32
Tematy: 3
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiana skoku tłoka TX200

Post autor: brrupsz »

krzysiek_-199 pisze: brrupsz-czy uszczelki 25mm o kt piszesz (ze starych wersji HW 97) pasują na stożek TX-a?
Wydaje mi się, że stożek mocujący jest innego typu. Napisz do Senia, odpowie Ci na sto procent. Na pewno pasują z adapterem skracającym skok, ale samej uszczelki nie próbowałem.
krystianzach
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 197
Rejestracja: 23 lipca 2014, 19:49
Tematy: 2
Lokalizacja: Zachełmie/Goleniów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiana skoku tłoka TX200

Post autor: krystianzach »

krzysiek_-199 pisze:Witam! krystianzach- możesz napisać co konkretnie Anglicy ingerują w konstrukcję? ....... Pozdrawiam
Anglicy przerabiaja tłok i cylinder na 22 mm, rozwiercają transferport i zmieniają uszczelki. Jak dobrze poszukasz na angielskich forach to znajdziesz.
Było: Hatsan 90 --->Daystate X2 -->HW97--> Walther Lg Dominator
Jest: Diana 75 03'82 i coś jeszcze 8-)
Awatar użytkownika
hogan
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 2289
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 20:11
Tematy: 21
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Ekspert Wiatrówki
Kontakt:

Re: Zmiana skoku tłoka TX200

Post autor: hogan »

slawol75 pisze: Przy tradycyjnej uszczelce tłok może dobijać do dna cylindra i mamy metaliczny dźwięk + uklepywanie tego grzybka.
Sławku, wystarczy że uszczelka standardowa wystaje tylko nie cały 1 mm ( a tak jest ) i nie ma opcji by mocowanie ( stożek ) na tłoku dobił do dna cylindra.
brrupsz pisze:Wydaje mi się, że stożek mocujący jest innego typu..
Uszczelka tłoka od HW 97 starego typu ( 25 mm ) i od HW 30 która też ma 25 mm nie podejdzie do TX-a, jedynie po przeróbce mocowania.
Ostatnio zmieniony 05 lutego 2020, 21:13 przez hogan, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam Waldemar.
www.airgunservice.pl
Awatar użytkownika
slawol75
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 316
Rejestracja: 19 lipca 2009, 10:49
Tematy: 6
Lokalizacja: WSST Strzelec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Zmiana skoku tłoka TX200

Post autor: slawol75 »

hogan pisze: Sławku, wystarczy że uszczelka standardowa wystaje tylko nie cały 1 mm ( a tak jest ) i nie ma opcji by mocowanie ( stożek ) na tłoku dobił do dna cylindra.
Moje odczucia były inne. Czasem wyraźnie było słychać jak czoło tłoka dobija do cylindra. W zależności od sprężyny i było słychać taki metaliczny odgłos. Ten grzybek sklepałem, ale może to tylko w BMK...Uważam ze pełna usczelka jest lepsza. A tak na marginesie to może w uszczelce tkwi jakiś potencjał? Jakby czoło było grubsze lub pod nią byłby 1mm powietrza to może byłaby jakaś większa amortyzacja? Jest poduszka powietrzna, ale i tak na końcu dobija do końca...Angole coś tam robią 8-)
zawsze środkiem krzyża :-D
Awatar użytkownika
hogan
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 2289
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 20:11
Tematy: 21
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Ekspert Wiatrówki
Kontakt:

Re: Zmiana skoku tłoka TX200

Post autor: hogan »

W TXe nie dobija w BMK może stożek jest grubszy, wtedy splanowanie go np. o 1 mm dało by tą amortyzującą poduszkę o której piszesz.
Nie twierdzę że pełne uszczelki są gorsze, tylko zaciekawiło mnie to dobijanie i metaliczny dźwięk którego ja nie zaobserwowałem nawet w BMK 40.
Pozdrawiam Waldemar.
www.airgunservice.pl
krzysiek_-199
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 19 września 2008, 14:54
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiana skoku tłoka TX200

Post autor: krzysiek_-199 »

Z ciekawości kupiłem tę nową zamkniętą uszczelkę TX-a -jest z tych twardych -można ją założyć wg mnie tylko po wrzuceniu do wrzątku. Opór po włożeniu do cylindra wyraźnie większy niż miękkiej Zepto -pierwszy strzał wyraźnie cichszy jednak po kilkudziesięciu strzałach już prawie podobnie jak było przedtem na starej miękkiej Zepto-energia ciut wzrosła i jednak trochę cichsza. Na Yotubie widziałem kiedyś jak zakładają do tłoka TX-a który jest bez trzpienia jakby do środka drugi tłok już z trzpieniem i pokazują potem wiatrówkę zawieszoną na sznurkach prawie bez odrzutu-może ściema a może coś prawdy? Oraz z tym kombinowaniem Anglików nad zmniejszaniem śr tłoka do 22mm z równoczesnym zmniejszeniem kanału dolotu powietrza i zmniejszaniem skoku tłoka -jak to się sprawdza ? -w sumie ciekawe. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
hogan
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 2289
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 20:11
Tematy: 21
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Ekspert Wiatrówki
Kontakt:

Re: Zmiana skoku tłoka TX200

Post autor: hogan »

krzysiek_-199 pisze: TX-a który jest bez trzpienia jakby do środka drugi tłok już z trzpieniem i pokazują potem wiatrówkę zawieszoną na sznurkach prawie bez odrzutu-może ściema a może coś prawdy? Oraz z tym kombinowaniem Anglików nad zmniejszaniem śr tłoka do 22mm z równoczesnym zmniejszeniem kanału dolotu powietrza i zmniejszaniem skoku tłoka -jak to się sprawdza ? -w sumie ciekawe. Pozdrawiam
Już kiedyś o tym pisałem, bo to nie nowość na YT z Krzyśkiem Siudą robiliśmy cuda z TX-em i LGU, potem ze stuningowanym Prospostem z moim tuningiem i jeszcze jego dopieszczeniem ( znamy Krzyśka ), pojechał na MŚ i je zdobył.
Tak że, jak ktoś umie i chce nich poprawia/testuje, kombinuje i chętnie popatrzę na jego efekty, dodam że nie ma karabinka sprężynowego bez odrzutu nie stosując mechanizmu taki jak ma Diana 54, Anschutz 380, FWB 300 itp.

A teraz czekamy na tłok fi 22 mm w TXie i rzetelną fotorelację, Życzę owocnej pracy bo ja już to przerabiałem.

PS: Krzysiek 199 jeszcze raz Dziękuję za podzielenie się opłatkiem i obiecuję że w najbliższe Święta Cię odwiedzę, w sumie dziś leciałem koło Ciebie ( KWK Borynia ) ale nie lubię tak bez zapowiedzi :>
Ostatnio zmieniony 06 lutego 2020, 15:10 przez hogan, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Waldemar.
www.airgunservice.pl
krystianzach
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 197
Rejestracja: 23 lipca 2014, 19:49
Tematy: 2
Lokalizacja: Zachełmie/Goleniów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiana skoku tłoka TX200

Post autor: krystianzach »

krzysiek_-199 pisze:.....Na Yotubie widziałem kiedyś jak zakładają do tłoka TX-a który jest bez trzpienia jakby do środka drugi tłok już z trzpieniem i pokazują potem wiatrówkę zawieszoną na sznurkach prawie bez odrzutu-może ściema a może coś prawdy? Oraz z tym kombinowaniem Anglików nad zmniejszaniem śr tłoka do 22mm z równoczesnym zmniejszeniem kanału dolotu powietrza i zmniejszaniem skoku tłoka -jak to się sprawdza ? -w sumie ciekawe. Pozdrawiam

To nie jest sciema. Karabinki po modyfikacjach Tony'ego strzelają jak pcp.
Kolega tutaj nieźle namieszał z opisem systemu tłok/cylinder.
Oni a w zasadzie Tony Leach zmniejsza średnice cylindra poprzez wstawienie do środka tulei i wydłuża komorę sprężania. Nie zmniejszają kanału dolotu tylko go powiększają.
Tak wygląda ten zestaw:
Obrazek
Może mi ktoś kompetentny wytłumaczyć nazwę "Zepto" poproszę o konkretną definicje bo nic na ten temat nie ma w "internetach". Skąd to się wzięło i dlaczego tak się nazywa.
Ostatnio zmieniony 06 lutego 2020, 15:16 przez krystianzach, łącznie zmieniany 1 raz.
Było: Hatsan 90 --->Daystate X2 -->HW97--> Walther Lg Dominator
Jest: Diana 75 03'82 i coś jeszcze 8-)
Awatar użytkownika
hogan
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 2289
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 20:11
Tematy: 21
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Ekspert Wiatrówki
Kontakt:

Re: Zmiana skoku tłoka TX200

Post autor: hogan »

To teraz czekamy na PL wykonanie, testy itp.

Młodzi mogą pokazać co potrafią, Życzę owocnej pracy :one:
Pozdrawiam Waldemar.
www.airgunservice.pl
Awatar użytkownika
speniuch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 30 listopada 2013, 16:52
Tematy: 2
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zmiana skoku tłoka TX200

Post autor: speniuch »

Wcale się nie dziwię że Anglicy kombinują ze sprzętem. Pewnie nie mogą sobie darować że przyjechał Polak i wygrał "ich" mistrzostwa świata ;laughing: i to nie pierwszy raz. Prawda jest taka że żaden sprzęt nie zastąpi treningu, takie jest moje zdanie. Pozdrawiam
CZĘSTOCHOWA YOGI TIM :502:
AA tx200 mk3 + Vortex
Awatar użytkownika
hogan
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 2289
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 20:11
Tematy: 21
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Ekspert Wiatrówki
Kontakt:

Re: Zmiana skoku tłoka TX200

Post autor: hogan »

speniuch pisze:Wcale się nie dziwię że Anglicy kombinują ze sprzętem. Pewnie nie mogą sobie darować że przyjechał Polak i wygrał "ich" mistrzostwa świata ;laughing: i to nie pierwszy raz. Prawda jest taka że żaden sprzęt nie zastąpi treningu, takie jest moje zdanie. Pozdrawiam
Nic dodać i nic ująć, co Polskie to Polskie :one:
Co nie oznacza że nie zachęcam do poprawek/testów i dzielenia się efektami, zawsze coś z tego może wyjść.
Zaś trening czyni Mistrza.
Ostatnio zmieniony 06 lutego 2020, 16:49 przez hogan, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam Waldemar.
www.airgunservice.pl
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”