Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Moderator: Moderatorzy WBP

rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: rzufik1 »

kill0l pisze:W 'hali karabinowej' jeszcze przed zamknięciem strzelnicy mozna bylo strzelać pistolet .22lr. Gdzies tak 4-5 stanowisk było przerobionych na 25m boczny zapłon. Czasem Maciek z Arsenału tam też prowadził zajęcia jak w hali pistoletowej było za dużo ludzi.

ale ta "prowizorka" została rozebrana. Sam nie jeden raz na niej strzelałem. Skoro zarządca mówi ze można to .... :)
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1340
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: Marin205 »

rzufik1 pisze: ... na FB gdzie Strzelnica Pasternik jak i Maria wyraźnie mówią że MOŻNA...... że są ustawione tarcze na 25m.
Wiec albo coś zrobili i można..... albo ktoś wprowadza tu w błąd?
To co napisałem to tylko moja opinia, więc proszę się nią nie sugerować.
Informacji od Marii w temacie strzelań na 25 m w hali 50 m nie słyszałem. Słyszałem natomiast wcześniej o tym, że nie było decyzji, potem, że decyzja była ale dotyczyła "Strzelnicy Wojskowej" po lewej stronie od wjazdu. Marię znam i nie podejrzewam, że to problem z czytaniem decyzji, na podstawie której strzelnica jednak została zamknięta. Pomimo, że mi osobiście napisała, że decyzji nie ma.

Widziałem tyle co na profilu FB Strzelnicy Pasternik. Zresztą podobno za chwilę mają otworzyć halę na 25m (taką plotkę słyszałem) więc co za różnica miesiąc w tą czy tamtą. Zaraz strzelnica będzie hulać w całości. Super. Może masz racje. Z drugiej logika by wskazywała, że po takim okresie nie będą ryzykować, że ktoś zadzwoni z popierdółką tak jak poprzednim razem.
kill0l pisze:W 'hali karabinowej' jeszcze przed zamknięciem strzelnicy mozna bylo strzelać pistolet .22lr. Gdzies tak 4-5 stanowisk było przerobionych na 25m boczny zapłon. ....
Podobno (nie wiem nie widziałem) zostało to rozebrane. Jednak skoro Strzelnica twierdzi, że można obecnie strzelać to po co wtedy budowała dodatkowe zabezpieczenie z opon.

Trzymam kciuki w każdym razie by jak najszybciej ogarnęli osie centralnego zapłonu i całą resztę.
Obrazek
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: MarcinKr »

Można.
max-bit
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 162
Rejestracja: 02 kwietnia 2015, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: max-bit »

Może tam dziś podjadę (mało casu kruca fuks)
I zobaczę jak tam to obecnie wygląda :)
Co do strzelania z krótkiej jak napisali że można to znaczy że można.
Ja na FB zadałem to pytanie i napisali że tak.
Maciej.N
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 324
Rejestracja: 07 kwietnia 2016, 22:07
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: Maciej.N »

Warunki pogodowe jak marzenie tylko na strzelnicę
Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: Darlon »

od razu mówię - mój post nie wniesie nic specjalnie nowego
byłem tam wczoraj kilka minut przed 18:00 żeby sprawdzić chociażby czy budynków nie wyburzyli (żart)
pawilon pozamykany w cholere, ale w środku pozaświecane światło i stoją jakieś samochody. w miejscu gdzie był sklep, pusto i coś wygląda jak by było organizowane. po stronie kominka też pozaświecane światło i widać jak by ślady remontu czy "rewitalizacji" pomieszczeń. w miejscu gdzie znajdowała się buda na pawilonie miałem wrażenie, podkreślam, miałem wrażenie, że kawałek ściany został wyburzony i zasłonięty folią budowlaną. może się mylę, nie chciałem chodzić po terenie żeby się nikt nie czepił a z grubsza obszedłem budynek od frontu, zresztą ciemno było. mam wrażenie że na prawdę idzie ku dobremu. szkoda że o tej porze nie byłem w stanie znaleźć nikogo kto by mógł coś na ten temat powiedzieć. co do innych spraw - znak "top gun" dalej stoi więc podejrzewam że ta abominacja na myśliwskim dziku dalej stoi. nie mam nic do ludzi czy firmy ale zniszczyli miejsce które na tej strzelnicy bardzo lubiłem. będę tam przejeżdżał w sobotę w godzinach popołudniowych jak jeszcze będzie jasno pewnie, to zajadę, może kogoś spotkam to się popytam i może pozwolą zobaczyć co jest zrobione i co dalej.
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
krissu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 11 lipca 2016, 14:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: krissu »

krissu pisze:Na stronie klubu Arsenał, widziałem informację o zawodach śrutowych, czyli trap, a także karabinowych. Mają się odbyć na pasterniku 19-01-2020.
Tak tylko przypomnę.
Sardej
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 06 stycznia 2019, 10:57
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: Sardej »

Dzisiaj strzelałem z pistoletu bocznego zapłonu.
Stanowiska czynne:
-boczny zapłon oś karabinowa 50m
-boczny zapłon oś pistoletowa 25m (3 stanowiska, docelowo chyba 8 stanowisk)
-Trap
Osie pistoletowe 25m centralnego zapłonu w przyszłym miesiącu
Wszystko wskazuje, że do roku 2026 strzelnica będzie funkcjonować
Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1340
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: Marin205 »

Sardej pisze:... -boczny zapłon oś pistoletowa 25m (3 stanowiska, docelowo chyba 8 stanowisk)
...
też dostałem dzisiaj informację, że osie pistoletowe zostały przygotowane na pawilonie 50m. Czyli strzelnica się postarała.
Obrazek
StarP
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 12 stycznia 2019, 14:21
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: StarP »

Czy te informacje, które są tu zamieszczane jako "otrzymałem informację" to tylko po wizycie osobistej na strzelnicy, czy to z jakiejś strony z aktualnościami pochodzą?

To oczywiście moja osobista opinia, ale myślę, że dobrze by było, gdyby na bieżąco informacje pojawiały się na jakiejś oficjalnej stronie.
9
.223
5.56
.22LR
kill0l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 10 stycznia 2014, 02:22
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: kill0l »

W niedziele wpadłem na zawody. Trochę pogadałem z ludzmi i co ważne, nie padło stwierdzenie że otwarcie cetralnego jest wykluczone, z drugiej strony nie padały też nawet orientacyjne terminy dotyczące przywrócenia strzelnicy do pełnego funkcjonowania.
Podobno otwarcie osi dla cetralnego zapłonu to kwestia otrzymania ekspertyzy.

Nie wygląda to źle, z drugiej strony mając świadomość, że każdy dzień przybliża nas do zakończenia dzierżawy nie ma co popadać w hurraoptymizm... ;|
.45 ACP / 9x19 / 12GA / .223
donpablo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 177
Rejestracja: 02 marca 2014, 22:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: donpablo »

kill0l pisze:W niedziele wpadłem na zawody. Trochę pogadałem z ludzmi i co ważne, nie padło stwierdzenie że otwarcie cetralnego jest wykluczone, z drugiej strony nie padały też nawet orientacyjne terminy dotyczące przywrócenia strzelnicy do pełnego funkcjonowania.
Podobno otwarcie osi dla cetralnego zapłonu to kwestia otrzymania ekspertyzy.

Nie wygląda to źle, z drugiej strony mając świadomość, że każdy dzień przybliża nas do zakończenia dzierżawy nie ma co popadać w hurraoptymizm... ;|
To wszystko tak naprawdę zależy od biurokratycznego widzimisię, więc jak Ci mają termin podać ?
Polska to nie jest kraj, gdzie w urzędzie dostaniesz listę A , B, C, D , E spraw które trzeba załatwić i wszystko będzie ok
Może przy prostych sprawach to działa, ale przy trochę bardziej złożonych zaczyna się "wicie rozumicie".
Jednemu wszystko idzie jak po maśle, załatwia najdziwniejsze , najtrudniejsze sprawy od ręki, decyzje ma "na wczoraj"
a drugi czeka miesiące. A tu masz sprawę która ma drugie czy nawet trzecie "dno", polityczną, więc nie ma co marudzić.

Każdy dzień przybyliża nas również do śmierci i końca świata. Daj spokój, może nie hurraoptymizm, ale jest lepiej niż jeszcze miesiąc temu to wyglądało.
Bochnia zrobiła sensowną promocję, na Pasterniku jest szansa że się wkrótce sprawy wyprostują, Arsenał chce budować własną strzelnicę - no to nie jest Teksas, ale bez przesady , jest sporo powodów do ostrożnego optymizmu.
Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1340
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: Marin205 »

donpablo pisze:...Arsenał chce budować własną strzelnicę...
Arsenał buduje własną strzelnicę :D
Obrazek
mike4356
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 03 października 2012, 23:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: mike4356 »

Ale co? Że już buduję?! Po komunikatach klubu wiedziałem że są plany, ale nie sądziłem, że tak zaawansowane :D Chyba muszę w końcu pojechać na zawody w tym roku, bo coś informacji brak :D
Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1340
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: Marin205 »

mike4356 pisze:... ale nie sądziłem, że tak zaawansowane ...
Budynek stoi.
Obrazek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”