Pistolet do 1000 zł

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

Awatar użytkownika
mirek123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1736
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, 13:16
Tematy: 0
Lokalizacja: scyzorownia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do 1000 zł

Post autor: mirek123 »

Pisanie o strzelaniu matchowym a używanie sprzętu a'la matchowego to chyba ma się nijak. Ja ze swojej strony proponuje kupić coś za 400-500zeta na CO2 byle miało matchowy spust i regulowane przyrządy i przeróbka na pcp .
I za 1500 mamy sprzęt match i można "strzelać"
FEG GPM-01
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2018
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do 1000 zł

Post autor: Dexter »

A coś takiego istnieje? Czy po prostu piszesz o przerobieniu puszkobijcy? Bo wtedy masz przerobionego puszkobijce za 1500... Kiedy za 1350 już można mieć porządny, prawdziwy pistolet tarczowy. Widywałem po tyle matchowe walthery cp2. Nie rozumiem Cię chyba ;).
Awatar użytkownika
GreedyDuck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 05 września 2019, 11:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do 1000 zł

Post autor: GreedyDuck »

Kandar CP1-M po superwiatrówkach, kupiony za 300coś z drugiej ręki.


Drugie strzelanie po zakupie, na widoku 7/7 strzałów (strzelnicę mi zamykali). Trochę za duży dla mnie, z LOVa 21 łatwiej mi się strzelało. No ale póki co wynik jak w karabinie po 4 miesiącach, aż w szoku jestem. xD
Walther LG 210 / FWB 65 / FWB 150 // Walther Terrus / Beeman P-17 // Crossman Vigilante.
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 615
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 20
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do 1000 zł

Post autor: Łysy »

Kumpel ma na sprzedanie po klubowego FWB C20 na CO2 , sprawnego działającego i strzelającego jak to FWB . Fakt nie wygląda na nówkę a raczej wręcz przeciwnie. Ale jest to pistol znany, celny i bardzo trwały . jeśli wygląd zewnętrzny nie jest dla ciebie najważniejszy to mogę ci dać namiar do niego. Z tego co mi mówił to za 7 stówek by oddał. Widziałem takiego kiedyś przerobionego na PCP z kartuszem od steyera LP10 , całkiem zacnie to wyglądało a strzelało jeszcze lepiej.
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
Awatar użytkownika
mirek123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1736
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, 13:16
Tematy: 0
Lokalizacja: scyzorownia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do 1000 zł

Post autor: mirek123 »

Dexter pisze:A coś takiego istnieje
Mnie się trafiło
A o przerobieniu puszkobijcy nie pisz bo takowy na pewno nie ma spust matchowego .
Ostatnio zmieniony 14 stycznia 2020, 22:06 przez mirek123, łącznie zmieniany 1 raz.
FEG GPM-01
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2018
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do 1000 zł

Post autor: Dexter »

No właśnie to nie ja pisałem o puszkobijcy z maczowym spustem, też mnie to zdziwiło.
Awatar użytkownika
Kraku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 06 sierpnia 2013, 17:12
Tematy: 16
Lokalizacja: Świętochłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do 1000 zł

Post autor: Kraku »

sirwolf78 pisze:Napisz, proszę, coś więcej o zmniejszeniu komory po spreżeniu.
Co tu pisać...? Czoło tłoka w gamoniu ma kilka mm luzu do dna komory sprężania. Ja te kilka mm wypełniłem klejem na gorąco (nakładane na pół-ciepło na czoło tłoka). Zrobiłem kanalik - w nowym klejowym czole - aby powietrze ładnie wchodziło do bloku zaworu i tyle.

Co do sprzętu matchowego który decyduje o tym czy strzelamy match czy nie, to się nie wypowiem bo boli mnie twarz od facepalma. Zaczyna się robić wątek o 'chodzeniu po bułki'...
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2018
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do 1000 zł

Post autor: Dexter »

Oesu, znowu się zacznie "liczą się umiejętności a nie sprzęt" oraz do dobrej zabawy nie potrzebuje sprzętu za miliony"... Jedno i drugie to półprawda ale jednak na Wigrach nikt w kolarstwo się nie bawi. Tyle dla mnie bo wiem w jakim kierunku rozmowa zmierza. Miłego strzelania z czego by to nie było.
Awatar użytkownika
mirek123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1736
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, 13:16
Tematy: 0
Lokalizacja: scyzorownia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do 1000 zł

Post autor: mirek123 »

Nie kolego nie robi się wątek o bułkach tylko piszesz w dziale match o pistolecie typowo do ogródka ( pomijam fakt że strzelasz z gamonia lepiej niż ja ze swojego matchowego fega - mnie się nie chce trenować)
Jako że temat pistolet do 1000zl to mnie wyszło około 1200-1300 czyli zakup pistolet CO2 i przeróbka na pcp. Pistolet ma i matchowy spust i regulowane przyrządy .
Można więc powiedzieć że się zmieściłem w kwocie :mad:
FEG GPM-01
Awatar użytkownika
mirek123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1736
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, 13:16
Tematy: 0
Lokalizacja: scyzorownia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do 1000 zł

Post autor: mirek123 »

...
Ostatnio zmieniony 14 stycznia 2020, 23:16 przez mirek123, łącznie zmieniany 1 raz.
FEG GPM-01
kris-b
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 06 sierpnia 2019, 13:53
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do 1000 zł

Post autor: kris-b »

hilary22 pisze:Kumpel ma na sprzedanie po klubowego FWB C20 na CO2
.
Poproszę namiary na kolegę
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do 1000 zł

Post autor: mildot »

Dexter pisze:Oesu, znowu się zacznie "liczą się umiejętności a nie sprzęt" oraz do dobrej zabawy nie potrzebuje sprzętu za miliony"... Jedno i drugie to półprawda ale jednak na Wigrach nikt w kolarstwo się nie bawi. Tyle dla mnie bo wiem w jakim kierunku rozmowa zmierza. Miłego strzelania z czego by to nie było.
Pięknie to ująłeś. :)
Niemal poetycko!
Strzelam... bo lubię. ;)
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 930
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do 1000 zł

Post autor: Zbigniew Rybka »

Po co przerabiać CO2 na PCP? Z meczówek strzela się w warunkach kontrolowanych (hala), a z mojego doświadczenia wynika, że temperatura między +5 a +35 nie robi różnicy w celowaniu i trafianiu :-D , nie wspominając o kosztach butli i ciśnieniach. Kupić coś w rodzaju Walthera CPM-1 za 1500, gaśnicę śniegową 5 kg za 150 pln i strzelać przez rok lub dłużej. Trzydziestoletnie CPM-1 dają skupienie jak fabryczne (jedna dziura fi 5mm na 10m), pokonasz niejednego z LP10.
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Awatar użytkownika
mirek123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1736
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, 13:16
Tematy: 0
Lokalizacja: scyzorownia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do 1000 zł

Post autor: mirek123 »

Nie każdy ma możliwość trenowania na hali a różnica 30°( to przy CO2 dużo . Dużo za dużo ).
No ale co kto uważa
Ja kupiłem za 500 włożyłem razem z pompką + przeróbka około 1000zeta +200 ( a pompowanie takiego kartusza do pistoletu to niecała minuta) i za 1500 jestem pewny że wszystko moja wina a nie sprzętu .
Ostatnio zmieniony 15 stycznia 2020, 17:28 przez mirek123, łącznie zmieniany 1 raz.
FEG GPM-01
Awatar użytkownika
GreedyDuck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 05 września 2019, 11:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pistolet do 1000 zł

Post autor: GreedyDuck »

Odgrzebię temat, bo mi się Kandar posypał.

Wszyscy mi polecają Lov 21 jako tańszy zamiennik (od matchówki), bo więcej jak tysiaka nie mam ochoty teraz przeznaczać na pistolet, a bez pistoletu trochę mi smutno. Jednakże 420zł+przesyłka+ciężarki itp. itd. i się robi 1/3 matchówki. Ugh. Jak jest z celnością i spustem w Beemanie P-17? Czy celność bardzo odstaje od Lova? Postrzelałem trochę z klubowego Tau i teraz mi się strasznie tego Lova trzyma, a ze względu na jego konstrukcję nie wiem czy dam radę dorobić do niego chwyt (myślałem o zakupie drukowanego 3D i zamontowania na Love tworząc niby-matchówkę za 600zł). Wpadłem jednak na pomysł, żeby sobie kupić na razie Beemana, pobawić się nim i w międzyczasie dozbierać/upolować coś lepszego. Strasznie mi się to TAU podoba, ale 2.5k nowy, a używek ze świecą szukać...


No chyba, że ktoś ma lepszą propozycję to chętnie rozważę: http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=108&t=185170
Walther LG 210 / FWB 65 / FWB 150 // Walther Terrus / Beeman P-17 // Crossman Vigilante.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”