Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Moderator: Moderatorzy WBP

donpablo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 177
Rejestracja: 02 marca 2014, 22:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: donpablo »

Bartek78 pisze:Odszczekuję swoje słowa, że nie da się załatwić zniżki w Bochni:

Zmiany , zmiany, zmiany, w biznesach normalna sprawa.
Tydzień temu podwyżki - bo monopol, a dzisiaj promocja - obniżka, żeby mieć lepszą ofertę.

Dlatego się im dziwiłem, że nie próbowali abonamentu klubowiczom Arsenału sprzedać, bo mieliby już klienta złapanego na rok.

Tak czy siak ja się ciesze - odrobina konkurencji, może nam wszystkim tylko wyjść na dobre,
a oferta dla klubowiczów naprawdę świetna.
kill0l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 10 stycznia 2014, 02:22
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: kill0l »

Obstawiam, że niedługo Pasternik wprowadzi abonamenty. Jestem z Arsenału, cieszą mnie zniżki w Bochni...za które pewnie klub płaci z naszych składek ale mimo wszystko jak na Pasterniku będzie można strzelać centralny to będzie wygrywać z Bochanią, przynajmniej dla mnie. Mieszkam z 2-3km od Pasternika co powoduje, że chce mi się wyskoczyć żeby wystrzelać nawet 1-2 paczki amunicji... Natomiast wyjazd do Bochni wiąże się już z wyprawą no i tylko w weekendy.
.45 ACP / 9x19 / 12GA / .223
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: franek »

kill0l pisze: Mieszkam z 2-3km od Pasternika co powoduje, że chce mi się wyskoczyć żeby wystrzelać nawet 1-2 paczki amunicji... Natomiast wyjazd do Bochni wiąże się już z wyprawą no i tylko w weekendy.
O! wrwszcie ktoś patrzy na to rozsądnie ... Ja mieszkam w Krakowie ale od wschodniej strony ... wdług google mam
do Pasternika 16km/40 min albo 25km/30min
do Bochni 42km/35 minut
do Myslenic 30km/35minut

Pasternik ma jedną zaletę ... możliwy jest dojazd Środkami Masowej ZagładyKomunikacji
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1209
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 12
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: Mumin_ »

franek pisze: Pasternik ma jedną zaletę ... możliwy jest dojazd Środkami Masowej ZagładyKomunikacji
Amunicję kupujesz na strzelnicy? Bo przepisy porządkowe MPK Kraków w paragrafie 11 stanowią:
W pojazdach nie wolno przewozić:
[...]
2. przedmiotów cuchnących, łatwopalnych, wybuchowych, żrących, radioaktywnych, trujących oraz innych materiałów niebezpiecznych
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: Darlon »

panowie, ale to nie o tym temat.
podłączam się do pytania o proch czarny - kiedy będzie możliwe strzelanie?
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
mike4356
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 03 października 2012, 23:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: mike4356 »

Pewnie wtedy kiedy i z centralnego będzie można. Operator ma dawać znać na bieżąco
Maciej.N
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 326
Rejestracja: 07 kwietnia 2016, 22:07
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: Maciej.N »

Dzisiaj odwiedziłem strzelnicę i faktycznie można strzelać z bocznego zapłonu i z długiej i krótkiej. Niestety pusto na strzelnicy byłem sam chyba jest jeszcze obawa przed strzelaniem tam. Sam miałem obawy i przed strzelaniem pytałem obsługę czy aby nie narażam się na jakieś nieprzyjemności. Ponoć nie wszystko jest ok. Zobaczymy jestem wpisany w książkę to mnie znajdą. Próbowałem dopytać jak przyszłość się kształtuje dla strzelnicy to jest optymizm za kilkanaście dni powinny być kolejne pozwolenia na centralny zapłon jak i ma ruszyć część myśliwska. Na terenie cały czas coś się robi, jest ogólne duże sprzątanie, planowanie stanowisk. Miejmy nadzieję że tak będzie. Opłata 30 zł. Miła atmosfera i uśmiechy obslugi szczególnie miłej Pani, którą pozdrawiam
donpablo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 177
Rejestracja: 02 marca 2014, 22:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: donpablo »

kill0l pisze:Obstawiam, że niedługo Pasternik wprowadzi abonamenty. Jestem z Arsenału, cieszą mnie zniżki w Bochni...za które pewnie klub płaci z naszych składek ale mimo wszystko jak na Pasterniku będzie można strzelać centralny to będzie wygrywać z Bochanią, przynajmniej dla mnie. Mieszkam z 2-3km od Pasternika co powoduje, że chce mi się wyskoczyć żeby wystrzelać nawet 1-2 paczki amunicji... Natomiast wyjazd do Bochni wiąże się już z wyprawą no i tylko w weekendy.
jak masz 2km do Pasternika, to ciężko zrobić lepszą ofertę,

ja mieszkam na drugim końcu Krakowa, więc albo mam 25 km po obwodnicy, albo 11 przez miasto - ale to zawsze korki, a na obwodnicy tylko czasami.
Bochnia niewiele dalej, czas dojazdu porównywalny.

Przy aktualnych cenach wychodzi mi to bardzo podobnie,
Bochnia ma więcej miejsc na 100m, co mnie jest istotne - bo na Pasterniku czasami były kolejki,
Z drugiej strony na Pasterniku 30 było za cały dzień, więc przy kolejce na 100m można było pyknąć z krótkiej na 25, a potem na 100m
Bochnia dla klubowiczów teraz 20 za 3 godziny na 100m, 15za 3 godziny na 15-25, wychodzi praktycznie cenowo na to samo,

No i to jest właśnie SUPER, takie dylematy lubię,
lubię mieć WYBÓR. a nie jak chłop pańszczyźniany przypisany do właściciela...... :-)

Pasternikowi życzę jak najlepiej i niech im wszystkie tory jak najszybciej odblokują, a Bochnię też polubiłem przy tym całym zamieszaniu. Będę miał teraz dylematy :-)
Ostatnio zmieniony 13 stycznia 2020, 16:48 przez donpablo, łącznie zmieniany 1 raz.
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: MaciekSz »

Mumin_ pisze:
franek pisze: Pasternik ma jedną zaletę ... możliwy jest dojazd Środkami Masowej ZagładyKomunikacji
Amunicję kupujesz na strzelnicy? Bo przepisy porządkowe MPK Kraków w paragrafie 11 stanowią:
W pojazdach nie wolno przewozić:
[...]
2. przedmiotów cuchnących, łatwopalnych, wybuchowych, żrących, radioaktywnych, trujących oraz innych materiałów niebezpiecznych
Amunicja jest tak samo łatwopalna, śmierdząca i niebezpieczna jak zapałki, zapalniczka Zippo albo puszka lakieru.
Maciek
.62 i .69
max-bit
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 162
Rejestracja: 02 kwietnia 2015, 09:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: max-bit »

Mumin_ pisze:
franek pisze: Pasternik ma jedną zaletę ... możliwy jest dojazd Środkami Masowej ZagładyKomunikacji
Amunicję kupujesz na strzelnicy? Bo przepisy porządkowe MPK Kraków w paragrafie 11 stanowią:
W pojazdach nie wolno przewozić:
[...]
2. przedmiotów cuchnących, łatwopalnych, wybuchowych, żrących, radioaktywnych, trujących oraz innych materiałów niebezpiecznych
Wg tych wytycznych to byś nie przewiózł w autobusie/tramwaju:
Farb
Rozpuszczalników
Telefonów ( baterie LiIon)
itd ....

A co do cen :) Pewnie w Bochni usłyszeli ze sie Pasternik otworzył(ra)
Więc, nie ma nic lepszego niż zdrowa konkurencja teraz jeszcze poczekajmy az A. zrobi swój obiekt.
Ostatnio zmieniony 14 stycznia 2020, 10:10 przez max-bit, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1340
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: Marin205 »

Maciej.N pisze:Dopytam o boczny zapłon czyli pawilon 50 metrów ? gdzie strzelano karabin bocznego zapłonu ? Czy pistolet bz można tam strzelić ?
;laughing:

Nie można. To jest hala karabinowa. Tarcze są na innej wysokości i tym samym nie będziesz strzelać w przechwytywacz tylko w bunkier. Do tego górne przechwytywacze nie spełnią swojej roli dla strzelań pistoletowych (projektowano je z myślą o niższej pozycji tarczy choć teoretycznie powinny zapewnić że żaden pocisk nie wyjdzie poza oś). Do tego zaraz ktoś pewnie zrobi donos na milicję i osoba strzelająca narobi nie tylko sobie problemu ale też strzelnicy.
Ostatnio zmieniony 14 stycznia 2020, 11:34 przez Marin205, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
rzufik1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 01 lutego 2014, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: rzufik1 »

Marin205 pisze: Nie można. To jest hala karabinowa. Tarcze są na innej wysokości i tym samym nie będziesz strzelać w przechwytywacz tylko w bunkier. Do tego górne przechwytywacze nie spełnią swojej roli dla strzelań pistoletowych (projektowano je z myślą o niższej pozycji tarczy choć teoretycznie powinny zapewnić że żaden pocisk nie wyjdzie poza oś). Do tego zaraz ktoś pewnie zrobi donos na milicję i osoba strzelająca narobi nie tylko sobie problemu ale też strzelnicy.

W zasadzie dobrze mówisz,jednak zobacz temat na FB gdzie Strzelnica Pasternik jak i Maria wyraźnie mówią że MOŻNA...... że są ustawione tarcze na 25m.
Wiec albo coś zrobili i można..... albo ktoś wprowadza tu w błąd?
na wyposażeniu:) .177 ; .22lr ; 9x18 ; 9x19 ; 38SP ; 357MAG ; .223 ; 6.5 x 55 SE; 12x70.... i trochę CP
Maciej.N
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 326
Rejestracja: 07 kwietnia 2016, 22:07
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: Maciej.N »

Przecież nie strzelalem tak sobie bez zgody i wiedzy zarządcy a wręcz odwrotnie zaprowadzono mnie i wskazano z którego stanowiska mogę spokojnie bezpiecznie strzelać. Są przygotowane stanowiska specjalnie dla broni krótkiej. Sami na siebie doniosą?
krissu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 11 lipca 2016, 14:01
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: krissu »

Na stronie klubu Arsenał, widziałem informację o zawodach śrutowych, czyli trap, a także karabinowych. Mają się odbyć na pasterniku 19-01-2020.
kill0l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 10 stycznia 2014, 02:22
Tematy: 10
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Strzelnica Pasternik - co się dzieje?

Post autor: kill0l »

W 'hali karabinowej' jeszcze przed zamknięciem strzelnicy mozna bylo strzelać pistolet .22lr. Gdzies tak 4-5 stanowisk było przerobionych na 25m boczny zapłon. Czasem Maciek z Arsenału tam też prowadził zajęcia jak w hali pistoletowej było za dużo ludzi.
.45 ACP / 9x19 / 12GA / .223
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”