Klony AR-15 - część I

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: kuras999 »

Co do kompensatora/hamulca i spustu to też sprawa nie jest taka oczywista jak dla mnie. Miałem hamulec i wróciłem do A2 bo przy odpowiedniej elaborce i treningu nie czuje się w ogóle odrzutu. Strzelam praktycznie tylko dynamikę i szczerze mówiąc uwielbiam milspecowy spust w AR. Nigdy mi przez myśl nawet nie przeszło żeby nawet sprężynki wymieniać, na prawdę nie rozumiem tej potrzeby nie mam jakoś problemów żeby przełamać palcem te 3,2kg. Uwielbiam jego charakterystykę ściana/przełamanie. Lekki spust pewnie byłby lepszy do strzelania tarczowego. A w dynamice jak przebiegnie się kawałek i strzela z zadyszką do tego adrenalina buzuje wyraźny opór może być już plusem. Na wynik największy wpływ ma trening, braku treningu nie da się zastąpić dobrym drogim i markowym sprzętem. I jak na moje zdecydowanie bardziej opłaca się kupić coś tańszego i tego dużo używać niż karabin za 10k i go tylko pucować i dbać żeby ryska się nie pojawiła.
Awatar użytkownika
Bomb_Squad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 320
Rejestracja: 27 grudnia 2012, 20:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Bomb_Squad »

Jak pisałem wcześniej przy pierwszym "taktycznym" zacięciu urwiesz to cudo za 16$
Because We do not beg for Freedom, We fight for It ! ! !
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Spitfire24 »

@BombSquad
Twój filmik niczego nie dowodzi. Mnie się raz przytrafiło takie zacięcie i usuwałem je w dokładnie taki sam sposób i mojej dźwigni nic się nie stało.
Mam kilku znajomych dużo więcej strzelających i nikt nie słyszał o takiej urwanej rączce. Więc chyba na siłę próbujesz obronić swoją nietrafioną wypowiedź.
Ja kończę tego off-topa bo kolega zadał pytanie o zakup ARa,
A tak przy okazji:
Bomb_Squad pisze:Tak się składa że niedawno kupowaliśmy dla kolegi taki karabinek i wszystkie opcje przerabialiśmy włącznie z wyżej wspomnianą z oddzielnym "upperem" i "lowerem" w SF, jednak cena gotowego BCM (z kolbą i nową tubą) w innym sklepie była bardziej atrakcyjna.
Nikt nie wspominał o zakupie osobno lowera i uppera w Semper Fi, (więc nie czytałeś ze zrozumieniem zarówno moich propozycji jak i kolegi @crucial) chyba próbujesz na siłę namówić kolegę na zakup BCMa. Czyżbyś był kolejnym "influencerem" związanym z lokalnym sprzedawcą? :090:
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Spitfire24 »

Mam nadzieję, że jako sędzia IPSC rozwiejesz moje wątpliwości.
sql pisze: Rączka z reguły urywa się przy tej dziurce i jeśli ostre krawędzie wygną się do góry, to wnętrze uppera masz porysowane. Pewnie to tylko kwestia estetyki, ale zawsze.
Czy kiedykolwiek miałeś na zawodach taką sytuację, że podczas przeładowania, (a nie usuwania awarii "fail to extract" co podlinkował @BombSquad) zawodnikowi uszkodziła się dźwignia przeładowania?
sql pisze: Jeśli masz ambicje być bliżej niż dalej złota, to jeden położony tor (nie masz czym wprowadzić naboju do komory) kładzie zawody - tu nie ma żadnej fantazji.
Pomijając sytuacje w trakcie przebiegu, czy jeżali rozpatrywana przez nas usterka pojawi się po komendzie "load and make ready" ale przed sygnałem startu (pkt 5.7.1.1), to czy zawodnik ma prawo w ciągu 2 minut naprawić na torze broń za pomocą innej dźwigni otrzymanej od innego zawodnika? Bo jeżeli tak to przebieg liczony jest normalnie po sygnale start.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 25 września 2012, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Klony AR-15

Post autor: SpaceDog »

Gdyby nie ci wyśmiewani ,,influencerzy"... to 90% tego forum nadal strzelałoby wyłącznie z kałacha :027: a o kalibrze 6.5 creedmoor dowiedziałoby się podczas kolejnej wojny.
a o istnieniu np. red dotów na pistoletach dowiedziałbyś się dopiero podczas następnej wycieczki służbowej do USA...

Ja tam szanuję ludzi, którzy są tak wielkimi pasjonatami broni palnej i strzelectwa, że postanowili poświęcić swój czas (np. kosztem rodziny), pieniądze (bo nie wszyscy dostają wszystko za darmo od producentów... np. paliwo czy amunicję żeby jechać na strzelnicę) i dzielą się swoim doświadczeniem oraz przemyśleniami, które pomagają unikać dość zwykle drogich pomyłek ludziom, którzy nie mają pojęcia o wielu sprawach związanych ze strzelectwem.
Wiarygodność i rzetelność łatwo sobie zweryfikować... i nikt z szanujących się blogerów/vlogerów nie będzie wychwalał jakiegoś szitu.
No ale najlepiej knuć teorie spiskowe ;laughing:

P.S. nie trzeba być influencerem żeby polecać BCMa - wie to każdy, kto choćby raz w życiu zerknął np. na jakiekolwiek forum AR w USA...

P.S.2 Ja widziałem ułamaną dźwignię przeładowania z Aliexpresu. Co prawda nie tak radykalnie jak pisano powyżej, bo odpadł tylko ten ,,języczek", jednak i tak nie dało się przeładować broni.
Ostatnio zmieniony 30 grudnia 2019, 00:40 przez SpaceDog, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: Spitfire24 »

SpaceDog
Jak wiesz są dwie kategorie "influenserów". Ja szanuję pasjonatów i prawdziwych zapaleńców do których ciebie zaliczam. Resztę komentarza masz na PW.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 25 września 2012, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Klony AR-15

Post autor: SpaceDog »

Przeczytałem, odpisałem.
Masz rację co do ,,influencerów w ,,'' :wink:
Najlepszego!
ubejane
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 280
Rejestracja: 23 maja 2017, 02:36
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: ubejane »

Kolego TBL polecił bym Ci jeszcze sprawdzone ARy z systemem tłokowym(i nie tylko) od LMT ale Adam1983 napisał, że w Las Vegas na strzelnicy tłokowce się psują więc nie polecam ;-)
LOL
Ostatnio zmieniony 30 grudnia 2019, 00:52 przez ubejane, łącznie zmieniany 3 razy.
SP7MM
Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 25 września 2012, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Klony AR-15

Post autor: SpaceDog »

LMT i LWRC to obecnie jedne z najciekawszych konstrukcji.
Rola monolitycznych upperów z łożem przednim stała się tym bardziej znacząca, im więcej szpeju ludzie zaczęli zakładać na karabinki.
Teraz wypłynęła sprawa łóż Geissele które nie trzymają zera po upadkach i że sztywne (choć cięższe) poprzednie łoża KACa były lepsze pod tym względem.

To nie Spitfire pisał o tłokach w Vegas :027:
Ostatnio zmieniony 30 grudnia 2019, 00:45 przez SpaceDog, łącznie zmieniany 1 raz.
ubejane
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 280
Rejestracja: 23 maja 2017, 02:36
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: ubejane »

SpaceDog pisze:LMT i LWRC to obecnie jedne z najciekawszych konstrukcji.
Rola monolitycznych upperów z łożem przednim stała się tym bardziej znacząca, im więcej szpeju ludzie zaczęli zakładać na karabinki.
Teraz wypłynęła sprawa łóż Geissele które nie trzymają zera po upadkach i że sztywne (choć cięższe) poprzednie łoża KACa były lepsze pod tym względem.

To nie Spitfire pisał o tłokach w Vegas :027:
ups przepraszam najmocniej - rzeczywiście, to nie był kolega Spitfire24 tylko Adam1983

a o LWRC jak i podobnie o Knights nie wspominałem bo już znacznie przekraczają założony budżet
SP7MM
TBL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 26 stycznia 2018, 23:52
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: TBL »

SpaceDog pisze:LMT i LWRC to obecnie jedne z najciekawszych konstrukcji.
Rola monolitycznych upperów z łożem przednim stała się tym bardziej znacząca, im więcej szpeju ludzie zaczęli zakładać na karabinki.
Teraz wypłynęła sprawa łóż Geissele które nie trzymają zera po upadkach i że sztywne (choć cięższe) poprzednie łoża KACa były lepsze pod tym względem.
Ok dopisuje do listy rozważań choć tak naprawdę skłaniałbym się ku temu żeby kupić kompletny karabinek w sklepie i tu zastanawiam się pomiędzy DD mk18 albo BCM recce z tym że jak już podchodzimy z ceną pod 10 000 to czemu by nie PWS MK 111 mod2 lub inny tłok z całej wymienionej 3 ki najbardziej przynajmniej z wyglądu podoba mi się Daniel Defence :)
Ostatnio zmieniony 30 grudnia 2019, 08:36 przez TBL, łącznie zmieniany 8 razy.
Carry :502: Everywhere
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Klony AR-15

Post autor: montrala »

Jak ktoś szuka dobrego ARa z lufą ok. 10-11" i koniecznie ma to nie być HK, to ciekawy jest też Haenel CR223.

Natomiast jeżeli chodzi o konstrukcje z tłokiem wewnętrznym, to zgadzam się z kolegami wskazującymi na BCM i Daniel Defense (w USA są podwykonawcą dla HK, a to o czymś świadczy!) jako solidne i sprawdzone marki. Wyżej ceniłbym tutaj KAC, ale SR-15 nie jest u nas dostępny. Oczywiście mamy też na rynku coraz więcej "butikowych" marek, ale to już inna historia.

Ale i tak najlepszy jest HK MR223A3 11"!!! ;)
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
TBL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 26 stycznia 2018, 23:52
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: TBL »

montrala pisze:Jak ktoś szuka dobrego ARa z lufą ok. 10-11" i koniecznie ma to nie być HK, to ciekawy jest też Haenel CR223.
Haenel CR223 przypadkiem ostatnio nie jest to ten karabinek, który wygrał przetarg dla jednostek SPKP w polskiej policji ? Wygrał właśnie z HK ale to pewnie dlatego, że policja zawsze wybiera tańsze oferty wiem bo sam służę w tej formacji. Drugie pytanie czy jest on kompatybilny z częściami AR15 z USA ? Jeśli tak to chyba mamy bingo cena 8800 zł, za...scie się prezentuje ale tylko w tej wersji z krótką lufą i ma tłok!

A tu link do Art o przetargu https://www.google.com/amp/s/tech.wp.pl ... 9a%3famp=1
Ostatnio zmieniony 30 grudnia 2019, 13:48 przez TBL, łącznie zmieniany 3 razy.
Carry :502: Everywhere
TBL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 26 stycznia 2018, 23:52
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: TBL »

Ok doczytałem z tą kompatybilnością trochę słabo ale do przełknięcia.

na plus dla Heńka :
- łatwy demontaż
- solidna konstrukcja,
- tłok,
- cena
- podoba mi się, jest chemia
- przyrządy mechaniczne składane w zestawie

Minus:
- wszystkie części do niego tylko od Heńka albo HK
- waga

Drugi w kolejce jest DD MK18

Trzeci BCM Recce 11
Carry :502: Everywhere
Awatar użytkownika
mgmg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 172
Rejestracja: 05 kwietnia 2018, 13:18
Tematy: 0
Lokalizacja: podkarpacie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Klony AR-15

Post autor: mgmg »

Pozwolę sobie tez dać ci mała radę ale trochę inną niż jaki AR.
Nim polecisz wydać 10k+ zrób sobie tydzień ochłonięcia i wróć do tematu wtedy. Kiedy opadną emocje mózg potrafi całkiem racjonalnie na chłodno podpowiedzieć co będzie lepsze i może się okazać, że AR za 5k wystarczy. Kupowanie w "gorączce" zakupowej to zawsze zły pomysł.
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”