Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Jedrula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 830
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 20:22
Tematy: 25
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Jedrula »

Jak dla mnie to ruchem drogowym powinna rządzić logika i wnioski wyciągane z praw fizyki, a nie "grzeczność" kij wie jak pojmowana.
Owszem wielu kierowców łamie prawo tylko odpowiedzią na to nie jest dorzucanie przepisów, a egzekwowanie tych co są, bywam dość często niestety w takim Wrocławiu, mimo powtarzanych dość często akcji "Pieszy" nie pamiętam kiedy widziałem policję, to czego my chcemy. No przepisy dadzą tyle że po fakcie kierowca będzie odpowiadał za złamanie większej ilości, nie ma komu egzekwować obecnych a co dopiero nowe.
Do tego dodajmy absurdalne przejścia bez sygnalizacji na drogach dwu pasmowych z ograniczeniem 70.
Piesi to już na końcu ale też mają w tym swoją cegiełkę.Głupota poraża, sam miałem kilka a widziałem kilkanaście akcji gdzie na dwupasmowej na przejściu z signalizacją gość pakuje się pod auto bo on zdąży.
Tak że ja sugeruję zacząć egzekwować to co jest, poprawić infrastrukturę i ewentualnie myśleć o zmianie. Bo w tej chwili dokładanie pierwszeństwa pieszym nie ma sensu.
Zobaczymy statystyki, czy będzie jakaś statystycznie istotna zmiana.
Pozdrawiam
Jędrzej
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9728
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Senio »

Josef pisze:Jestem zdecydowanym zwolennikiem proponowanych zmian.
Popatrz na tych oszołomów. Takich filmów masz masę. Pamiętaj że oni za chwilę będą mieli pierwszeństwo.



Życzę ci wielu takich pieszych jeśli masz takie podejście. I oby nie zapomnieli zaparkować Ci w zadku z raz na tydzień po kolejny remoncie, jak będziesz ich uprzejmie przepuszczał.
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: czemar »

Uszczęśliwianie ludzi na siłę .
Ale to juz było .....
Ja bym zaczął od odcięcia młodych od sieci na ulicy
Starszych wpakował w mydelniczki na bateryjkę z ograniczeniem do 30km/h
Tylko czy wtedy znikną wypadki ?
Co dalej zakaz sprzedaży sznurka po wiecej niż 30cm bo się nikt nie powiesi ?
Rozumu każdy ma tyle ile ma mieć , datę swoją także
Czasami coś nie wyjdzie i tyle .
Ale karać lub uczyć na siłę ogół bo jednostki to debile to chyba się nie sprawdzi .
Bardziej szedł bym w kontrole ludzi z zakazem prowadzenia pojazdów np. czip i czytniki w aucie .
Jak jesteś uczciwy nikt Ci czipa nie zasadzi a jak jesteś głupi to masz co masz .
Wtedy Najsztuby by nie polowały na babcie .... :)
M.
Vortex na Kruszynie :one:
slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: slaw2 »

Co tak naprawdę powiedział słynny Mateusz
-Powołujemy fundusz, który będzie dodatkowo pozwalał zainwestować w infrastrukturę bezpieczeństwa drogowego,
Brakło dobrze płatnej roboty dla swoich i trzeba im ją dać. Ktoś musi roznośić ulotni i robić kawę oraz za***rdalać w czasie najbliższych wyborów . "Wolontariuszom " się odwdzięczymy pewną pracą w nowym funduszu .
Koszty takiego jednego pracownika to przynajmniej 2500 do łapy , 2500 pozostąłych kosztów takich jak ZUS , urlopy , podatki i odprawy , i przynajmniej 2000 na łebka za biurka , pokoje komputery ogrzewanie stróża .
Razem wyjdzie z 7000 a ten fundusz jak znam życie to będzie rósł jak Bambusowy kijek .


takie jak przejścia dla pieszych, ronda, spowalniacze różnego rodzaju. I to jest jedno zagadnienie,
Znaczy że coś co kosztuje 100000 zł - jak się Państwo weżmie za budowę to będzie 10 x droższe . Wydamy idiotycznie setki milionów złotych , żeby znowu swoi mieli robotę :one:
Jak to wygląda w praktyce to widać w Kętach . Co noc ktoś się rozwala na rondzie idiotycznie postawionym na prostej drodze
http://www.mamnewsa.pl/gospodarka/ciemn ... dzo-uwazac
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 7
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: wichura »

A co z obowiązkiem rejestracji w ciągu miesiąca? Kupiłem klasyka, do remontu, ale nie ma opcji żeby to zrobić w ciągu 30 dni. Zarejestrować nie mogę, bo nie ma możliwości zrobienia przeglądu... Ale ubezpieczyć od Odpowiedzialności Cywilnej muszę, bo jak by tak komuś w moim garażu krzywdę zrobił, to musiałbym grande kupę kasiory wywalić na rentkę dla poszkodowanego. To dopiero jest CHORE.
Edit.
Obowiązek przerejestrowania był też wcześniej, tylko nie było konsekwencji zaniechania, teraz będzie od 200 - 1000pln-ów kary. A co najważniejsze, kiedyś można było czasowo wyrejestrować pojazd, teraz nie ma takiej możliwości. Reasumując, są tylko 2 opcje, albo kupujesz pojazd w pełni sprawny, albo nie kupujesz wcale. A jeśli w Twoim nowo nabytym "nievolkswagenie" coś się zepsuje, a na części musisz poczekać, to najlepiej go od razu zezłomować...
Ostatnio zmieniony 15 grudnia 2019, 21:45 przez wichura, łącznie zmieniany 1 raz.
.177, .22, .25, .30, .44
slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: slaw2 »

A co z obowiązkiem rejestracji w ciągu miesiąca? Kupiłem klasyka, do remontu, ale nie ma opcji żeby to zrobić w ciągu 30 dni............. To dopiero jest CHORE.
Idż się powiesić :one: - w wypadku na drodze nie zginiesz Mateuszowi statystyki nie zepsujesz . O powieszonych nikt nigdy nie mówi .
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 7
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: wichura »

slaw2 pisze: Idż się powiesić
Powieśmy się wszyscy pracujący, niekorzystający z "czegokolwiek+". Ale ktoś musi na podatki zapitalać, żeby to wszystko utrzymać :roll: .
.177, .22, .25, .30, .44
oldtimer
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 439
Rejestracja: 28 września 2005, 09:02
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: oldtimer »

Taaaa...... który to klasyk powiedział, że państwo nasze jest bezradne/nieudolne w sprawach wielkich i nikczemne/mściwe w sprawach drobnych.... :-/
slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: slaw2 »

Ale ktoś musi na podatki zapitalać, żeby to wszystko utrzymać
Jak mawia wielki ojciec narodu Jarosław - to może ty za głupi na prowadzenie firmy jesteś i płacenie podatków .
https://natemat.pl/284185,co-kaczynski- ... acenie-zus

Mnie tego tłumaczyć nie musisz - sam zapitalam i płacę podatki jak łacznie zsumować to 60% :033:
Ale już zwolniłem ludzi kupiłem maszyny i nikogo nie zatrudniam i mam w du*** :piwo: . Zarabiam lepiej jak kiedyś . Ale wszyscy moi znajomi prowadzący normalne firmy narzekają . Wczoraj dowiedziałem się że kumpela zamyka firmę i zwalnia ludzi . Brat , matka i siostra też rozważają likwidacje miejsc pracy . Niedługo przyjdzie takie bum jeb że będzie . Dam du** za garnek zupy :one: . To normalne Barany nie rozumieją ze za wszystko przyjdzie kiedyś zapłacić . Na razie wszystko w górę aby było na wszystko w gratisie . Ale to taka piramida finasowa. Która kiedyś je***e z wielkim hukiem . " Polityka bezpieczeństwa drogowego " to nic innego tylko zakamuflowana zbiórka pieniędzy na potrzeby rozdawnictwa - którą i tak kiedyś przyjdzie spłacić . Obecnie posiadamy zadłużenie na obywalela łacznie z noworodkiem 530.000 zł (pięcset trzydzieści tysiecy złotych ) To jak my spłacimy po pół bańki na łebka ? ;laughing: Ja tego nie widzę.
Nawet mandaty po 2000 za czerwone swiatło i 1000 za przejscie dla pieszych - sytuacji nie uratują .

Pozdrawiam waszym narodowym pozdrowieniem Beee, beee, beee .
Sprzedajcie samochody skoro was nie stać kupcie barany to się oszczędzi na 500 + , ZUS i innych becikowych .
Taaaa...... który to klasyk powiedział, że państwo nasze jest bezradne/nieudolne w sprawach wielkich i nikczemne/mściwe w sprawach drobnych....
Potwierdza się wielki poziom inteligencji społeczeństwa .
Josef
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2973
Rejestracja: 26 grudnia 2006, 17:06
Tematy: 40
Lokalizacja: Kalisz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Josef »

wichura pisze:A co z obowiązkiem rejestracji w ciągu miesiąca? Kupiłem klasyka, do remontu, ale nie ma opcji żeby to zrobić w ciągu 30 dni. Zarejestrować nie mogę, bo nie ma możliwości zrobienia przeglądu...
Istnieje możliwość rejestracji czasowej na okres 30 dni, między innymi w przypadku konieczności naprawy pojazdu. W sumie więc daje to okres 60 dni na zarejestrowanie pojazdu. W niektórych przypadkach może to jednak nie wystarczyć. Faktycznie powstaje więc problem. Brak wyobraźni/niechlujstwo prawodawcze, to stała cecha aktualnych legislatorów. Później wiele poprawek by ogłosić ludowi, jak oni ciężko pracują. I te premie im się po prostu należą. :-D
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9728
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Senio »

Chwilę temu podnieśli akcyzę na fajki i gorzałę. Będą oduczać naród pić i palić bo tak zdrowiej.

Żarcie drożeje z dnia na dzień. Kto robi zakupy ten o tym wie. To też dla naszego dobra. Takie podwyżki leczą otyłość.

Mogę wymieniać na całą stronę tylko po co. Wystarczy klasyka

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy.

Ale, że to temat samochodowy to niech tak zostanie i ty pytanie - retoryczne. Dlatego opłata paliwowa wzrośnie od stycznia 2020 ? - nie mam zdania co ona polepszy i czego oduczą nią kierowców.
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 593
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 7
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: wichura »

Senio pisze:Chwilę temu podnieśli akcyzę na fajki i gorzałę. Będą oduczać naród pić i palić bo tak zdrowiej.

Żarcie drożeje z dnia na dzień. Kto robi zakupy ten o tym wie. To też dla naszego dobra. Takie podwyżki leczą otyłość.

Ale, że to temat samochodowy to niech tak zostanie i ty pytanie - retoryczne. Dlatego opłata paliwowa wzrośnie od stycznia 2020 ? - nie mam zdania co ona polepszy i czego oduczą nią kierowców.
Fajek nie palę, na moją gorzałę akcyzy mi nie nałożą (chyba że w formie grzywny :wink: ), jestem szczupły, z otyłości mnie nikt nie musi leczyć.
A opłata paliwowa wzrośnie, bo każdy, ja Ty i inni kierowcy i tak zapłacą za to, że mają samochód (samochody). Abonamentu RTV nie płacę, nie dla tego że jestem chytry, cwany, chcę oszukać, nie stać mnie. Nie, tylko dla tego, że to jest "opłata od posiadanego odbiornika". A ktoś mi ten odbiornik dał?, zapracowałem na niego, zapłaciłem podatek, transport itp.
Rządzący muszą mieć kasę na "Nasze" potrzeby, muszą ją skądś wziąć. A że obecna władza jest wyjątkowo hojna, więc potrzebuje więcej :-/
A że to piź.ie, bo musi, to niech się następni martwią...
Reasumując, podwyższenie mandatów- zonk, będziemy jeździć "bezmandatowo", podwyższenie kosztów utrzymania samochodu- Obrazek, bo z jazdy nie zrezygnujemy.
.177, .22, .25, .30, .44
Josef
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2973
Rejestracja: 26 grudnia 2006, 17:06
Tematy: 40
Lokalizacja: Kalisz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Josef »

Mam pytanie do Ciebie, a właściwie do Twojej inteligencji: czy znacznie, a niekiedy wielokrotnie wyższe mandaty za wykroczenia drogowe w wielu krajach na Zachodzie, szczególnie w Skandynawii, to też dojenie tamtego społeczeństwa w celach, według Ciebie, tak oczywistych?
Awatar użytkownika
kasta1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 25 listopada 2012, 15:25
Tematy: 4
Lokalizacja: z tąd
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: kasta1 »

Witam państwa.
Mam chęć kupić auto. Audi a4 1.8 quattro bex 190km 2x sline shadow line. Auto w stanie bardzo dobrym. Cena około 25tyś zł. Rocznik auta 2004. Najechane 270tys po wymianie rozrządu. Samochód od fana marki(mojego kolegi). Generalnie chodzi mi o cenę czy to nie za dużo?
Iż-40,Iż-38,crosman 1377, hatsan 70, łucznik wz-70, Diana 75 :gun2:
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: franek »

Marek- pisze:I może o to chodzi, w końcu premier jakoś tam współpracuje z NFZ i ZUS
A te przepisy będą obejmowały również tych z immunitetem (szybkie sądy czy szybkich uchwalaczy parlamentarnych) i kolumny BOR/SOP/whatever ?
jeżeli dotyczy wszystkich, to ... wszystkich .
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”