Walther LGV Master Pro 4,5mm - kilka fotek i mały test po wyjęciu z pudełka

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

pawel992
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 225
Rejestracja: 09 listopada 2014, 21:56
Tematy: 8
Lokalizacja: PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Walther LGV Master Pro 4,5mm - kilka fotek i mały test po wyjęciu z pudełka

Post autor: pawel992 »

Witam postanowiłem napisać kilka słów i wrzucić parę zdjęć nowego zakupu - Walther LGV Master Pro 4,5mm. :033:
Niedawno naszło mnie kolejny raz na... karabinek sprężynowy. Dolny naciąg jakoś nie przypadł mi do gustu więc HW97, TX200 i LGU odpadają. Miałem sporo modeli HW i właściwie to już miałem kupić model 95 ale myślę sobie, trzeba spróbować czegoś nowego. Strzelam przeważnie z lunetą więc LGV w tej wersji pasuje jak znalazł bo nie ma szyny na muszkę, ani nie zostaną dziury w kostce po śrubach montażowych szczerbinki. Jest też nakładka na lufę imitująca tłumik i poprawiająca chwyt przy łamaniu. Do wyboru LGV skłoniły mnie też opinie, że karabinek strzela przyzwoicie już po wyjęciu z pudełka. Sporo Było też negatywnych opinii, np. na temat kiepskiej jakości oksydy i mechanizmu spustowego, a raczej plastikowego języka w tej półce cenowej. Ale zaryzykowałem.

Długość 109,5 cm
Długość lufy 45 cm
Waga 4,2 kg, z lunetą i montażem 5 kg
Szyna 11mm
Automatyczny bezpiecznik
Regulowany mechanizm spustowy
Osada bukowa

Kilka fotek :

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Baka policzkowa ambi, dość wysoka. Mam montaż średni ale chyba wygodniejszy będzie wysoki. Stopka regulowana góra / dół i pod kątem prawo / lewo.

Obrazek

Oksyda, moim zdaniem bardzo ładna, nie taka jak w AA ale myślę, że HW niczym nie ustępuje.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Chwyt

Obrazek

Zaraz po wyjęciu z pudełka strzeliłem przez chrono po 10x QYS Domed i JSB Exact. Diesla nie zauważyłem. Śruty nieważone brane jak leci. Wyniki poniżej :

10x QYS Domed 0,550g :
1. 235,8 m/s
2. 234,8 m/s
3. 234,8 m/s
4. 263,3 m/s
5. 234,7 m/s
6. 233,9 m/s
7. 235,1 m/s
8. 235,0 m/s
9. 234,7 m/s
10. 236,3 m/s
Eśr 15,21 J
Vśr 235 m/s

10x JSB Exact 0,547g :

1. 239,8 m/s
2. 238,4 m/s
3. 242,4 m/s
4. 239,3 m/s
5. 240,7 m/s
6. 244,2 m/s
7. 243,7 m/s
8. 243,3 m/s
9. 240,0 m/s
10. 244,6 ms/
Eśr 16,06 J
Vśr 242 m/s


Myślę, że jest bardzo dobrze, szczególnie na QYS Domed. JSB już tak stabilnie nie latał.

Wstawię dwie tarcze z 20m po 10x pierwszy QYS, drugi JSB. Wiem, wiem szału nie ma ale dawno nie strzelałem ze sprężyny :583: Postawa stojąca, karabinek podparty o ogrodzenie, mało stabilna... Strzeliłem po 3 tarcze każdym - wstawiam lepsze.

Obrazek
Obrazek

Samo strzelanie - Wiatrówka dość ciężka, ale ma to swoje plusy. Bardo ładnie pracuje blokada lufy. Nigdy to uderzanie w lufę mi się nie podobało. Szczególnie przy HW95s gdzie zatrzask trzymał jak wściekły. Tu lekko naciskamy, lufa opada i możemy naciągać sprężynę. Przy naciągu cisza, nic nie ociera, nie skrzeczy itp. Mechanizm spustowy się uzbraja i zaskakuje bezpiecznik. Kciukiem przesuwamy w górę i można strzelać i tu niestety rozczarowanie. Mechanizm w HW wygrywa pod względem płynności i działania. Nawet w dużo tańszym terrusie sprawia lepsze wrażenie. Na pewno da się to poprawić i wyregulować, jeszcze tego nie robiłem. Sam język też zamówiłem już metalowy. Spust po pokonaniu pierwszego oporu i odpuszczeniu języka spustowego przy ponownym ściąganiu, nie stawia już oporu jak za pierwszym razem i wraca do poprzedniego punktu drogi praktycznie na oporze sprężynki. Strzał jest szybki, krótki, nic nie brzęczy. Strzelam tylko rekreacyjnie i nie widzę potrzeby poprawek w tym względzie. Jest stabilnie i przyjemnie. W późniejszym czasie postaram się sprawdzić jak strzela na około 50m i opisać dalsze wrażenia z użytkowania.

+ Wykonanie
+ Nadaje się do strzelania po wyjęciu z pudełka
+ Blokada lufy

- Mechanizm i język spustowy.

Kto dotrwał do końca to :piwo: to mój pierwszy taki " opis " a ja zapytam właścicieli LGV / LGU jak ustawić mechanizm spustowy, żeby pracował porównywalnie do spustu record z HW ? Czy sama zmiana na metalowy załatwi sprawę ?
Feinwerkbau 603 4,5mm, CZ 457 Varmint 20" .22LR, LFA LF556 Battle 14,5" .223Rem, Tikka T3x CTR 24" .308Win
G17 9x19mm
Muszu87Tyc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 02 października 2018, 19:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Tychy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGV Master Pro 4,5mm - kilka fotek i mały test po wyjęciu z pudełka

Post autor: Muszu87Tyc »

Cześć, podobnie jak Ty w Lgu zamontowalem od razu jezyk tuningowy jedbak mimo dokladnej regulacji aby zmniejszyć drogę spustu w wkleiłem z przodu w osłonę spustu ok 2mm kawałek plastiku. Załatwiłem temat na taśmie dwu stronnej ( ta bez pianki). Był to akurat dokładnie szlifowany kawałek patyczka do liczenia dla dzieci. Miał wymiary ok 2x 2mm, długość ok 1 cm( musi mieścić się pomiędzy płaskim elementem nad językiem spustowym- jego część a osłoną ) wklejany wszerz oslony oczywisci . Wymagało to trochę prób gdyż zbyt szeroki element powodował że sprężyna się nie zaczepiała. Efektem tego jak wspomniałem było uzyskanie przybliżenia się spustu o ok 5-7mm co za tym idzie bardziej dopasował się do średniej wielkości dłoni. Polecam ten "myk"
Tx200hc,
Walther LGV
Beeman P17
Muszu87Tyc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 02 października 2018, 19:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Tychy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGV Master Pro 4,5mm - kilka fotek i mały test po wyjęciu z pudełka

Post autor: Muszu87Tyc »

Dodam jeszcze, że cały zabieg jest nie widoczny i calkowicie nie inwazyjny a poprawia komfort strzelania ( Lgu, Lgv) ma chwyt raczej dla długiej dloni poza tym jeśl chcesz pierwszą drogę skrócić to będzie to.
Nie porownam tego spustu do Records bo nie miałem hw jednak do spustu Cd ten Waltherowski w.w modeli się nie umywa. Zapewne wymaga dużych czarów bo nawet tunningowy ni jak się ma do fabrycznego Cd w Tx

Mimo wszystko życzę Ci miłej zabawy bo dażę Karabinki tej konstrukcji osady, systemu dużym sentymentem.

Pisz na Pw jeśli chciałbyś aby ten spust się tak nie dodał, pomogę.
Tx200hc,
Walther LGV
Beeman P17
pawel992
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 225
Rejestracja: 09 listopada 2014, 21:56
Tematy: 8
Lokalizacja: PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGV Master Pro 4,5mm - kilka fotek i mały test po wyjęciu z pudełka

Post autor: pawel992 »

Dzięki za odzew i rady tu i przez PW :piwo:

Dziś w końcu miałem okazję postrzelać w hali na 25 metrów ze stabilnym podparciem. Śruty bez zmian :
1 - QYS Domed 4,50mm
2 - JSB Exact 4,52mm.
Strzeliłem 5 tarcz po 10x do każdej, śrut barny z puszki jak leci, wyniki niżej :

QYS
Obrazek
Najlepsza z QYS
Obrazek



JSB
Obrazek
Najlepsza z JSB
Obrazek

Jak dla mnie wyszło bardzo dobrze, niewiele lepiej szło mi z AA S400f tam nie musiałem się tak starać no ale to inne systemy. Kopniak naprawdę niewielki ale jeśli choć trochę zmienimy chwyt zaraz widać to na tarczy. Co ciekawe już w momencie strzału wiesz, że coś poszło nie tak i śrut ląduje gdzieś obok. Miałem takie dziwne wrażenie, że na QYS strzał jest inny, jakby wolniejszy ale przyjemniejszy, ale może wymyślam głupoty :583:

Na koniec strzeliłem sobie dla zabawy 25x do tarczek Air Benchrest skoro dystans się zgadzał :033:
Obrazek

Ma ktoś takie tarcze do wydruku na A4 ale 25 szt, żeby były całe, a nie obcięte do pola "7" ?
Feinwerkbau 603 4,5mm, CZ 457 Varmint 20" .22LR, LFA LF556 Battle 14,5" .223Rem, Tikka T3x CTR 24" .308Win
G17 9x19mm
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGV Master Pro 4,5mm - kilka fotek i mały test po wyjęciu z pudełka

Post autor: Yurko »

Gratuluję fajnego sprzętu! Zamierzasz zostać przy tak niskim montażu? Wygląda to rewelacyjnie, więc było by szkoda zmieniać...
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Muszu87Tyc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 02 października 2018, 19:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Tychy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGV Master Pro 4,5mm - kilka fotek i mały test po wyjęciu z pudełka

Post autor: Muszu87Tyc »

Niski montaż możesz mieć za nisko w stosunku do dosyc wysokiej Baki Lgv/Lgu. Jak dla mnie najlepiej dopasowany był sportsmatch średni. Akurat dwu częściowy odpowiednik op25c czy jakoś tak. Wszystko jednak zależy od Twoich preferencji i budowy kości policzkowych.

Pozdrawiam
Tx200hc,
Walther LGV
Beeman P17
pawel992
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 225
Rejestracja: 09 listopada 2014, 21:56
Tematy: 8
Lokalizacja: PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGV Master Pro 4,5mm - kilka fotek i mały test po wyjęciu z pudełka

Post autor: pawel992 »

Dzięki Yurko. :piwo:
Na zdjęciach jest montaż średni Delty. Na upartego mógłby zostać ale wtedy policzek trzeba układać bliżej okularu lunety, gdzie baka robi się nieco niższa, a to jest mało wygodne. Obecnie zmieniłem na wysoki. Jest znacznie wygodniej i zrobiło się miejsce na butlerki :033:
Feinwerkbau 603 4,5mm, CZ 457 Varmint 20" .22LR, LFA LF556 Battle 14,5" .223Rem, Tikka T3x CTR 24" .308Win
G17 9x19mm
Zagorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 463
Rejestracja: 17 maja 2016, 23:21
Tematy: 17
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGV Master Pro 4,5mm - kilka fotek i mały test po wyjęciu z pudełka

Post autor: Zagorek »

Świetny wybór świetnego karabinka. Spust to faktycznie najsłabsza część LGU/LGV. Po założeniu metalowego znacząca poprawa pod warunkiem wykonania porządnej polerki wszystkich elementów współpracujących samego języka spustu jak i pozostałych elementów.
Walther LGU + Vortex diamondback hp 3-12x42
BMK 40 + Vortex crossfire 6-18x44
http://www.lubelskieforumstrzeleckie.pl/index.php
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGV Master Pro 4,5mm - kilka fotek i mały test po wyjęciu z pudełka

Post autor: adnikauto »

@ pawel992

Przepiekny karabinek! :one: Naprawde, chyba nawet ladniejszy od TX-a :-/ /ciezko to przychodzi stwierdzic wlascicielowi TX-a/ ale uczciwie przyznaje, jest SUPEROWY :!:

Dlaczego producent instaluje tam plastikowy spust :shock: :roll: to juz chyba tylko on sam wie... :124:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1417
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: Walther LGV Master Pro 4,5mm - kilka fotek i mały test po wyjęciu z pudełka

Post autor: czemar »

Adam było już o tym nieszczęsnym plastiku .
Ponoć bezpieczniejszy w/g niemieckich przepisów .
Osobiście w Terrusie nie przeszkadza , acz po nowym roku wezmę go chyba na warsztat i dłubnę coś laserem może nawet w nierdzewce a co :052:
M.
Vortex na Kruszynie :one:
pawel992
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 225
Rejestracja: 09 listopada 2014, 21:56
Tematy: 8
Lokalizacja: PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGV Master Pro 4,5mm - kilka fotek i mały test po wyjęciu z pudełka

Post autor: pawel992 »

Adnikauto

Czy ładniejszy nie wiem, TX200 jest też super :roll: i gdyby nie ta dźwignia naciągu pod lufą to nie było by nawet porównania.
Co do spustu to może bezpieczeństwo, a może interes w tym żeby użytkownik wyłożył jeszcze 80 zł :-D

Czemar

Miałem terrusa kilka miesięcy temu i przykre to ale tam mechanizm spustowy troszkę lepiej działał ... Myślałem, że w dużo droższym modelu LGV będzie lepiej a tu niestety rozczarowanie. No ale nic czekam na metalowy i będę kombinował, tragedii nie ma :583:
Feinwerkbau 603 4,5mm, CZ 457 Varmint 20" .22LR, LFA LF556 Battle 14,5" .223Rem, Tikka T3x CTR 24" .308Win
G17 9x19mm
pawel992
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 225
Rejestracja: 09 listopada 2014, 21:56
Tematy: 8
Lokalizacja: PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGV Master Pro 4,5mm - kilka fotek i mały test po wyjęciu z pudełka

Post autor: pawel992 »

Znudziło mnie czekanie na metalowy język Walthera. Producent chyba nie ma na stanie, bo żaden z dystrybutorów nie wie kiedy będzie dostawa. :583:
Więc telefon do Kolegi z forum i Mercury zgodził się wykonać język spustowy, podkładkę pod stopkę w kolorze i spolerować zapadki w mechanizmie.
Skoro już jest dostęp do reszty to postanowiłem zajrzeć do środka po wystrzeleniu paczki śrutu, wymyć i przesmarować wszystko tak jak opisano już na forum.

Tak to wyglądało po wyciągnięciu :

Obrazek

Uszczelka tłoka praktycznie jak nowa, nie zauważyłem śladów zużycia, czy przypalenia.Prowadnica luźno wchodzi w sprężynę i widać już na niej rysy ale na razie jej nie wymieniam. Sprężyna ma splanowane końce ale trochę poprawiłem je papierem wodnym. Tak samo metalowe podkładki. Na dnie cylindra było trochę przypalonego smaru, wytarłem do sucha. Generalnie wszystkie powierzchnie ładnie wykonane. Nie znalazłem ani opiłka ani ostrych krawędzi.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz mam pytania do bardziej doświadczonych w temacie :piwo:

1. Czy poprawić papierem ściernym zaczep tłoka, czy zostawić jak jest ?
2. Tłok tylko lekko zakonserwować natomiast ślizg i zaczep tłoka lekko wysmarować smarem molibdenowym tak ?
3. Co jeszcze można poprawić w domowym zaciszu ?
4. Kiedyś na forum, któryś z użytkowników sprzedawał takie fajne zestawy do smarowania karabinków sprężynowych, ktoś ma namiary lub wie gdzie można zamówić taki zestaw ?
Feinwerkbau 603 4,5mm, CZ 457 Varmint 20" .22LR, LFA LF556 Battle 14,5" .223Rem, Tikka T3x CTR 24" .308Win
G17 9x19mm
Awatar użytkownika
Leon83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 482
Rejestracja: 28 listopada 2014, 21:24
Tematy: 1
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGV Master Pro 4,5mm - kilka fotek i mały test po wyjęciu z pudełka

Post autor: Leon83 »

Chyba sobie sprawie taką zabawkę w tym roku. Gratuluję sprzętu Pawle.

Leshiy I Razor HD LHT
FX Panthera Mini Stryker HD
pawel992
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 225
Rejestracja: 09 listopada 2014, 21:56
Tematy: 8
Lokalizacja: PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGV Master Pro 4,5mm - kilka fotek i mały test po wyjęciu z pudełka

Post autor: pawel992 »

Dzięki :piwo:

Polecam, jest aktualnie w dobrej cenie w sklepie combat :033:
Feinwerkbau 603 4,5mm, CZ 457 Varmint 20" .22LR, LFA LF556 Battle 14,5" .223Rem, Tikka T3x CTR 24" .308Win
G17 9x19mm
pawel992
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 225
Rejestracja: 09 listopada 2014, 21:56
Tematy: 8
Lokalizacja: PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Walther LGV Master Pro 4,5mm - kilka fotek i mały test po wyjęciu z pudełka

Post autor: pawel992 »

Wrzucę fotki nowego języka i podkładki od Merkurego :033: :

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Merkury spolerował współpracujące zapadki spustu, przesmarował mechanizm, dorobił regulację drugiej drogi, wymienił sprężynę odpowiadającą za opór i powrót pierwszej drogi spustu oraz sam język spustowy, który jest teraz cofnięty o jakieś 4-5mm.
Całość robi robotę i już nie chcę "recorda" :one:
Po ustawieniu pierwsza droga stawia wyraźny, płynny opór, następnie lekki stop, minimalnie większy nacisk i pada strzał. Problem spustu na zawsze z głowy - "record" się chowa :)

Były małe problemy, bo po złożeniu wszystkiego do kupy sprężyna zaczęła brzęczeć. Do teraz nie wiem co zrobiłem źle... Pomógł mi Radek, za co dziękuje i po drugim rozłożeniu, dałem nieco więcej smaru na sprężynę, założyłem ją odwrotnie na prowadnicę i po kilkudziesięciu strzałach jest już dobrze ( prędkość +/- 2m/s ). Ale na oryginalnym smarze było jakby ciszej...

Co zrobiłem źle ? Czy dajecie metalową podkładkę między dno tłoka, a kapelusz z tworzywa, tak jak to było po fabryce ?
Obecnie Ek Wynosi lekko ponad 15J, przy nówce było lekko ponad 16J, a przebieg to tylko paczka śrutu. Będę wdzięczny za opinie :piwo:
Feinwerkbau 603 4,5mm, CZ 457 Varmint 20" .22LR, LFA LF556 Battle 14,5" .223Rem, Tikka T3x CTR 24" .308Win
G17 9x19mm
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”