Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Ciekawe i mniej ciekawe dyskusje, które nie pasują do żadnego innego działu.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Josef
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2965
Rejestracja: 26 grudnia 2006, 17:06
Tematy: 40
Lokalizacja: Kalisz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Josef »

A jeszcze trochę i zabraknie wody. :-D
Tylko powrót do korzeni nas uratuje. Pytanie tylko, jak głęboko cofniemy się. :-D
Ostatnio zmieniony 03 grudnia 2019, 12:18 przez Josef, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PawelW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7560
Rejestracja: 26 lutego 2006, 11:40
Tematy: 109
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: PawelW »

Józiu, wódy nigdy nie zabraknie :)
----------------------------------------
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla ciebie, zapytaj, czy mógłby tego nie robić
Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Ślubek »

PawelW pisze:Józiu, wódy nigdy nie zabraknie :)

:052:
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: adnikauto »

Nowy Cannonball rekord! :shock: ... /ze Wschodniego do Zachodniego Wybrzeza USA/

There's a new Cannonball Run record: 2,825 miles in 27 hours and 25 minutes
That's an average speed of 103 miles per hour. *Average*

https://www.autoblog.com/2019/12/03/can ... ew-record/



There's a new Cannonball Run record: 2,825 miles in 27 hours and 25 minutes
https://news.yahoo.com/theres-cannonbal ... 00446.html

Obrazek

P.S. Swoja droga 10 mil powyzej limitu daje ci mandat a tutaj srednia 103m/h :shock: :)
Ostatnio zmieniony 04 grudnia 2019, 12:42 przez adnikauto, łącznie zmieniany 1 raz.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9714
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Senio »

 ! Message z: Senio
Temat opon zimowy letnich i całorocznych uważam zamknięty. Wywalę wszystko na ten temat co się pojawi. Więc nie ciągnijcie tego bo już mdli od tego
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Shooter7 »

Marek- pisze:
Senio pisze:
E tam. Upalają gruzy e-36 aż iskry lecą. Wpisz w YT "gruz e36" i zobaczysz i dresa i tanie upalanie.
Może stare filmy, u mnie w okolicy już ich nie widać, za to czarne audi i 1:10 pasaty królują.
enjoy

od 06:00 zaczyna robic sie ciekawie ! :)



:wink:
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9714
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Senio »

Jesteśmy na ostrym zakręcie". Premier szykuje duże zmiany dla kierowców. W bardzo krótkim tempie wprowadzamy trzy dodatkowe ograniczenia

- po pierwsze jest to pierwszeństwo pieszego przed wejściem na pasy.

-Po drugie jest to ograniczenie do 50 km/h jazdy pojazdów w terenie zabudowanym przez całą dobę

- Również wdrażamy zasadę, że w sytuacji przekroczenia (prędkości) powyżej 50 km/h poza terenem zabudowanym, to również będzie można odebrać prawo jazdy - stwierdził szef rządu.

O ile dwa ostatnie potrafię w jakiś sposób zrozumieć, nie koniecznie zaakceptować to pierwsze to dla mnie kuriozum. Jak na moje obserwacje, piesi już chodzą jak święte krowy (często to są kierowcy którzy właśnie swojego biolida zaparkowali). Nie wspomnę o młodzieży ze słuchawkami na globusie i oczami w smartfonie. Teraz w przypadku ich pierwszeństwa przed wejściem na pasy po mojemu dopiero się zacznie ich prawdziwa eliminacja bo przecież mają pierwszeństwo więc nic ich nie rusza. Tu należy wstawić krótkie przysłowie.

Cmentarze są pełne tych co mieli pierwszeństwo.

Stłuczek w zadek nie da się pominąć. Już są często przy przejściach, a będzie ich dużo więcej. Ja nie wiem kto to wymyślił, ale obecnie rowerzyści taranują pieszych na chodniku, piesi dostaną pierwszeństwo przed samochodami na drodze i generalnie tylko SOP sobie radzi, bo ma w pompce wszystko i wszystkich.
Ostatnio zmieniony 15 grudnia 2019, 15:51 przez Senio, łącznie zmieniany 1 raz.
Klurik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 135
Rejestracja: 16 lutego 2016, 15:38
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Klurik »

Kolejny temat przy którym uzbrajam się w popcorn ;)
“He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man.” - Dr. Johnson
Jedrula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 830
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 20:22
Tematy: 25
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Jedrula »

Zamilcz krwiożerczy morderco pieszych, twoje mokre sny są o zabijaniu bidnych pieszych którzy są zabawieniem dla naszych wielkich miast niszczonych przez blachosmrody.
Mniej więcej na takim poziomie przedstawia się dyskusja z miejskimi aktywistami co sa fanami tego rozwiązania i im nie przemówisz.
Ot trzeba będzie powiększyć dydstans miedzy autami, cieszę się że jak dobrze pójdzie to duże miasto wojewódzkie będę odwiedzał ze dwa razy w roku
Pozdrawiam
Jędrzej
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Marek- »

Cmentarze są pełne tych co mieli pierwszeństwo. .
I może o to chodzi, w końcu premier jakoś tam współpracuje z NFZ i ZUS
oldtimer
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 439
Rejestracja: 28 września 2005, 09:02
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: oldtimer »

Jako kierowca i pieszy w jednej osobie - nie mam nic przeciwko, aby nałożyć na pieszych obowiązek WYRAŹNEGO zasygnalizowania jadącym kierowcom ZAMIARU wejścia na przejście dla pieszych WYSOKO UNIESIONĄ RĘKĄ. Jestem tolerancyjny, może być to ręka lewa lub prawa, zależnie od orientacji politycznej pieszego.
Josef
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2965
Rejestracja: 26 grudnia 2006, 17:06
Tematy: 40
Lokalizacja: Kalisz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Josef »

Jedrula pisze:Ot trzeba będzie powiększyć dydstans miedzy autami, ....
A co, jeździsz na tzw. "zderzak"? Nic mnie bardziej nie wkur...ia, jak widzę w lusterkach takiego kierowcy za sobą. Bardzo pozytywny wniosek. :-D
...cieszę się że jak dobrze pójdzie to duże miasto wojewódzkie będę odwiedzał ze dwa razy w roku
Same plusy takiego wniosku. Mieszkańcy tych będą bardzo wdzięczni. :-D
Jedrula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 830
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 20:22
Tematy: 25
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Jedrula »

Miałem raczej na myśli raczej z 10m na jakieś 25m, bo się spodziewam nagłych i ostrych hamowań co przejście.
Co do miast to ja zwyczajnie nie trawię takich powyżej 100tys, a z nowymi przepisami i tabunem ludzi z gatunku "Homo zombie" będą jeszcze bardziej niestrawne.
Ostatnio zmieniony 15 grudnia 2019, 18:03 przez Jedrula, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Jędrzej
Josef
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2965
Rejestracja: 26 grudnia 2006, 17:06
Tematy: 40
Lokalizacja: Kalisz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: Josef »

Jestem zdecydowanym zwolennikiem proponowanych zmian.
Co do obowiązku ustąpienia pierwszeństwa dla pieszych, także znajdujących się jeszcze przed przejściem dla pieszych, to praktycznie już coraz częściej ta zasada jest stosowana na zasadzie "grzeczności". Po takim zachowaniu rozpoznaje się także kulturę osobistą kierowców. Takie przepisy już dawno obowiązują w wielu krajach UE, szczególnie w Skandynawii, i nikt tam nie narzeka z tego powodu. Do Polski te rozwiązania, lecz na zasadzie "grzeczności" wprowadzili w głównej mierze Polacy podróżujący po tych krajach i dali przykład dla innych rodaków - tych bardziej kulturalnych. Wprowadzenie takich przepisów tylko usankcjonuje prawnie to, co już w praktyce w dużej mierze jest stosowane. Mam wątpliwości tylko, czy ta zmiana radykalnie poprawi bezpieczeństwo pieszych. Aktualnie obowiązuje, np. przepis o zakazie wyprzedzania przed przejściem dla pieszych, gdy ruch nie jest kierowany, albo o bezwzględnym zakazie omijania kierującego, który zatrzymał się przed przejściem, albo o zakazie wyprzedzania kierującego, który zatrzymuje się przed przejściem, by ustąpić pierwszeństwa pieszemu. Ilość kierowców niestosujących się do tych zakazów budzi trwogę. Przecież ci potencjalni bandyci drogowi znają te przepisy, a tylko mają je w du...ie. Dlatego moje wątpliwości w zakresie skuteczności proponowanej zmiany w tym względzie. Mam jednak cichą nadzieję, że chociaż do kilku z tych dotychczasowych potencjalnych bandytów drogowych ta zmiana dotrze i częściej "wyhamują" przed przejściem dla pieszych. Smutne jest tylko to, że grzeczność na drodze oraz usankcjonowanie jej formalnie musiała przyjść z Zachodu. Zresztą, jak wiele innych zmian.
Mam także nadzieję, że ta zmiana przynajmniej w jakimś stopniu doprowadzi do spowolnienia ruchu pojazdów w terenie zabudowanym przez przybliżenie go do obowiązujących prędkości, jeśli już nie do zgodnej z przepisami.
slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek samochodowy kupujemy, jeździmy, naprawiamy etc. - Część 2

Post autor: slaw2 »

Jesteśmy na ostrym zakręcie". Premier szykuje duże zmiany dla kierowców. W bardzo krótkim tempie wprowadzamy trzy dodatkowe ograniczenia
Ostro bym polemizował - stworzenia zamieszkujące terytorium dawnych polan nie są na zakręcie tylko na łące . Barany pasają się na łące ewentualnie są w stajni . To że nasz rząd Tworzy nam nowe idiotyczne przepisy .... jego prawo . Prawem barana jest się na nie godzić , bo o żadne bezpieczeństwo tu nie chodzi. Chodzi o to by człowiek stał się godzącym na wszystko baranem i tyle . Jak go władza kopie w dupę to baran nic nie zrobi .
Zastanawiające jest że na to wszystko się godzimy.
- po pierwsze jest to pierwszeństwo pieszego przed wejściem na pasy.
Nawet radiowozów nie trzeba będzie żeby walnąć 500- 1000 zł mandatu . Wystarczy nożny patrol drogówki . Zawsze można konfidenta kolegę w cywilnych ciuchach na przejście wysłać i z 10000 zł w mandatach na godzinę napieprzyć . Brawo niech stado baranów dalej godzi się na traktowanie ich jak baranów .
-Po drugie jest to ograniczenie do 50 km/h jazdy pojazdów w terenie zabudowanym przez całą dobę.
Wordy - już chyba za mało kasy zarabiają , to będą mieć dodatkowych nowych uczniów . W nocy łatwiej będzie trzepać mandaty . Z daleka widać czy jadący z naprzeciwka czasem nie mruga i można dodatkowo mandat nałożyć .
W czasach Komucha Jaruzelskiego i naszej Syrenki

Obowiązywało 60 km/h Syrenka miała ABS, ASR i penis wie jeszcze co . Może by tak cofnąć się 40 lat wstecz i normalnie jeżdzić a nie jak ostatnie patafiany 50 /h na normalnej pustej drodze w nocy . To dopiero partole drogówki będą waliły mandatami .
Również wdrażamy zasadę, że w sytuacji przekroczenia (prędkości) powyżej 50 km/h poza terenem zabudowanym, to również będzie można odebrać prawo jazdy - stwierdził szef rządu
Wordy znów będą mieć nowych klijentów i kasę , a Barany się oswiecą gdzie ich miejsce w stadzie baranów . Wiwat barany - Beeeeeeeeeeeeeee. Panowie godzący się na te dobre zmiany władzy . Pozdrawiam was serdecznie Beeeeeeeeeeeee.

Tak apropo - co roku wiesza się 6000 osób , a tylko 3000 ginie w wypadkach . Dlaczego rząd nie robi coś z tymi tysiącami którzy targają się na swoje życie ?
Pozdrawiam was serdecznie waszym narodowym pozdrowieniem stada . Beeeeeee, beeeee, beeeeee :516:
Ciekawe kiedy władza wprowadzi obowiązkowe kopanie w dupę baranów w imię bezpieczeństwa ? Pozdrawiam jeszcze raz ...... Beeee, Beee, beee.
Jestem zdecydowanym zwolennikiem proponowanych zmian.
Generalnie Ci współczuję - bardzo mi Ciebie żal , jako osoby która żeby się normalnie zdroworozsądkowo zachowywać .... musi mieć nałożone na siebie przepisy rządowe . Proponuję niech nasz cudowny rząd obostrzy ci nawet wydalanie z siebie ekstramentów . Sranie 2 razy dnia obowiązkowo a sikanie 5 razy dnia . A jak nie to mandat i tyle .
Beee, beee, beee
Ostatnio zmieniony 15 grudnia 2019, 18:32 przez slaw2, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pozatematyczny”