Zakup pierwszej długiej wiatrówki.

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

zukennuken3d
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 03 września 2019, 00:12
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Zakup pierwszej długiej wiatrówki.

Post autor: zukennuken3d »

Witam. Widziałem, że tematów tego typu jest tutaj, na forum, przynajmniej pierdyliard ale postanowiłem, że nasmaruje swojego posta gdyż zastanawiam się nad Diana Stormrider. Nie znalazłem żadnych opinii, recenzji, testów. Zastanawiam się nad zakupem wiatrówki długiej, zależy mi na możliwości ewentualnych modyfikacjach prędkości wylotowej w celu niszczenia coraz to dziwniejszych przedmiotów domowego użytku i nagrywania tego w slow motion :) Budżet na dzień dzisiejszy max 700 zł za sam karabinek i właśnie znalazłem tą Dianę ale nic a nic opinii ludzi którzy mieli i strzelali nie mogę znaleźć. Ktoś coś?
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 609
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup pierwszej długiej wiatrówki.

Post autor: Łysy »

Chyba sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie, skoro nic o niej nie ma to znaczy, że chyba nikt jej nie ma albo nie ma co o niej pisać. Wnioski wyciągnij sam i zamiast pisać nowy temat jednak przestudiuj ten pierdylion postów kolegów którzy już szukali wiatrówki w podobnej cenie. Myślę, że od kilku lat nic się nie zmieniło i śmiało możesz wykorzystać te "stare" tematy.
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1416
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup pierwszej długiej wiatrówki.

Post autor: Yurko »

Jeśli nie możesz znaleźć nikogo z osobistymi doświadczeniami z Dianą Stormrider, może poszukaj PR900W (Artemis, Kandar...). To chyba prawie to samo. Nie wiem jak jest z regulacją energii w tych karabinkach, ale na pewno lepiej niż wiatrówkach sprężynowych :-D Łatwe są pod tym względem wiatrówki Kral Puncher, ale nawet one trochę wystają podany limit finansowy..
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
MRPaczus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 11 listopada 2019, 21:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Goszczyno
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup pierwszej długiej wiatrówki.

Post autor: MRPaczus »

Też mam problem z pierwszą wiatrówka.
Napaliłem się w zeszłym roku na chinola z gratisami. Na szczęście poczytałem trochę. Postanowiłem trochę poczekać, odłożyć trochę grosza i jeszcze poczytać. No i wybrałem hatsana95 po czarach. No i jak teraz uzbierałem to się dowiedziałem że szkoda kasy. Że lepiej Hw50. I znowu brakuje.
moje pytanie: Czy rzeczywiście nie warto kupować Hatsana? I czy Hw50 to jest to?
Nie chcę jeździć na zawody ale chcę postrzelać na dalsze odległości i chcę wiedzieć że jak spódłuję to moja wina.
Nie chcę za pół roku szukać czegoś lepszego. Wolę następny rok zbierać na dobrą optykę
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3028
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup pierwszej długiej wiatrówki.

Post autor: jurek40b »

Kupiłem już któryś tam karabinek, spotkała mnie niespodzianka. Polecam Walther Terrus. Na forum kupiłem trochę taniej niż w sklepie. Karabinek naprawdę celny, dobrze wykonany, nie za ciężki. No i cena w sklepie 599zl. W tej cenie jest bezkonkurencyjny.
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
Awatar użytkownika
wooden
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 11 października 2018, 06:56
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup pierwszej długiej wiatrówki.

Post autor: wooden »

zukennuken3d pisze:... zależy mi na możliwości ewentualnych modyfikacjach prędkości wylotowej w celu niszczenia coraz to dziwniejszych przedmiotów domowego użytku i nagrywania tego w slow motion
Jeżeli chodzi Ci o limit to raczej karabinek 5,5mm ustawiony na 16-17J i nie trzeba nic regulować. Jeżeli zamierzasz kombinować coś więcej to nie ta droga :090: i nie te forum.

Co do Diany Stormrider to jest - jak wspomniał Yurko - PR900W wypuszczone pod brandem Diany. Poszukaj tematów o Artemisach/Kandarach to będziesz miał obraz co to za wiatrówka.

Zewnętrznej regulacji energi w wiatrówkach poniżej 1000zł raczej się nie spodziewaj. Co do samej regulacji to raczej będzie wyglądało tak:
w wiatrówkach PCP będziesz miał regulację poprzez dostosowanie wymiaru transferportu i regulację napięcia sprężyny zbijaka/sprężyny zaworu, dobranie masy zbijaka etc.
w wiatrówkach sprężynowych regulacji będziesz dokonywał poprzez dobranie mocniejszej/słabszej sprężyny.

Jedno i drugie w tym budżecie będzie się wiązało raczej z rozebraniem karabinka więc głównie od Twoich manualnych możliwości i wiedzy zależy czy będzie to łatwe i przyjemne.

Co do budżetu na samą wiatrówkę, do Stormridera dolicz jeszcze przynajmniej ok 200zł na pompkę, bo PCP musisz jakoś zasilić. Nie wiem czy planujesz jeszcze jakąś optykę do tego.
No i jeżeli zamierzasz sam się bawić w regulację energii to polecam jeszcze zakup chrono.

Generalnie polecam - jak wyżej... do niszczenia celu karabinek 5,5mm ustawiony pod limit - bez zabawy w regulacje.
Awatar użytkownika
GreedyDuck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 05 września 2019, 11:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup pierwszej długiej wiatrówki.

Post autor: GreedyDuck »

jurek40b pisze:Kupiłem już któryś tam karabinek, spotkała mnie niespodzianka. Polecam Walther Terrus. Na forum kupiłem trochę taniej niż w sklepie. Karabinek naprawdę celny, dobrze wykonany, nie za ciężki. No i cena w sklepie 599zl. W tej cenie jest bezkonkurencyjny.
Też mam, chociaż wybrałem polimer i jest aż za lekki. Tak czy kwak jest bardzo celny, osobiście poluję na lunetę bo mam problem z przyrządami otwartymi, więc warto doliczyć sobie jakąś optykę do tego.
Walther LG 210 / FWB 65 / FWB 150 // Walther Terrus / Beeman P-17 // Crossman Vigilante.
onet12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 23 grudnia 2015, 22:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup pierwszej długiej wiatrówki.

Post autor: onet12 »

chociaż wybrałem polimer i jest aż za lekki.

dlatego polecam dociążyć kolbe.
Odkręcasz stopke, w srodku sa trzy komory, w srodkową wkladasz foliowa reklamówkę, wypełniasz suchym piaskiem, potem lekko ubijasz piasek, dosypujesz jescze piasku z górka, zawiazujesz worek i zakrecasz stopke. Ma byc piasku tyle zeby było ciasno i żeby sie nie przesypywał.

Po takim zabiegu masz karabinek o duzo lepszym wyważeniu, mniej kopie, piasek też wygłusza - same plusy i nie trzeba żadnego żelastwa w środek pchac, albo wypełniać pianką.
jurek40b
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3028
Rejestracja: 09 marca 2007, 20:24
Tematy: 113
Lokalizacja: Otmuchów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup pierwszej długiej wiatrówki.

Post autor: jurek40b »

Czy Terrus, który kupiłem od Ciebie jest dociążony? Bo cały czas twierdzę, że tak tani karabinek, nie może mieć takiej kultury strzału. Powiem, tak kto nie kupił od kolegi Onet 12, tego Terrusa niech żałuje :-D
Kruszynka na sterydach jest ok.Marksman też daje radę.
onet12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 23 grudnia 2015, 22:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup pierwszej długiej wiatrówki.

Post autor: onet12 »

Dzięki :piwo:
Nie ma dociazonej kolby, bo nie chciałem płacić dodatkowo za wysyłkę piasku, ale polecam to zrobić we własnym zakresie
Dodatkowo ww. Terrus ma obciety jeden zwój sprężyny, co pomogło zdecydowanie zredukować kopniaka.
Ostatnio zmieniony 16 listopada 2019, 14:27 przez onet12, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Linek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1003
Rejestracja: 02 czerwca 2011, 00:11
Tematy: 10
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup pierwszej długiej wiatrówki.

Post autor: Linek »

Ja mam piękne HW80
Kurtz i nie żałuję że nie kupiłem tego turasa czy tam taurusa.
Ostatnio zmieniony 16 listopada 2019, 16:10 przez Linek, łącznie zmieniany 1 raz.
Shadow, CZP10F, CeGlock 19 PH5, Tanfoglio, Luger P08, VIS ,TT Radom, S&W 38 spec, Rak, Tikka Sporter, Stag, Mauser 1939, 2xSzwed 6,5x55, Bock Fair ,Mosin Buss, CZ457. CZ557, ATA Sporter UZI.Sporo tego było
MRPaczus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 11 listopada 2019, 21:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Goszczyno
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup pierwszej długiej wiatrówki.

Post autor: MRPaczus »

Watlher Terrus - niestety w drewnie ceny ponad 1000zł. TRU-GLO też nie bardzo bym chciał. Chociaż w hatsanie95 tak bardzo mi nie przeszkadzało.
A tak same pozytywy znalazłem.
Awatar użytkownika
Leon83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 482
Rejestracja: 28 listopada 2014, 21:24
Tematy: 1
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup pierwszej długiej wiatrówki.

Post autor: Leon83 »

Nie za bardzo rozumiem świerzaków forumowych. Jest mnóstwo tematów o wiatrówkach w danym przedziale cenowym. Można kupić wiele karabinków do 1000,- ale najlepszym wyborem w tym przedziale cenowym będą karabinki ze stajni HW. I na razie się to nie zmienia. Można oczywiście kupić wszystko w tym zakresie cenowym ale jeśli można poczekać i dozbierać 100 czy 200 złotych to uważam że warto. W zeszłym tygodniu można było kupić hw50s po tuningu Hogana za 800 czy 850 pln. Ja jakiś czas temu kupiłem HW30s także po tuningu Hogana za 650,- wiec można i przede wszystkim warto - począwszy od jakości wykonania celności a kończąc na małej utracie wartości przy kupnie używki i późniejszym jej odsprzedaniu.
Co do rady kolegi wooden to byłbym sceptyczny jeśli chodzi o limit 17J i kaliber 5,5mm. Do polowań może się sprawdza tam gdzie jest to legalne i to tak do 30m ale do tarczy niepotrzebnie ogranicza zasięg. Pozostałbym przy 4,5mm.
Ostatnio zmieniony 16 listopada 2019, 15:33 przez Leon83, łącznie zmieniany 1 raz.

Leshiy I Razor HD LHT
FX Panthera Mini Stryker HD
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1416
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup pierwszej długiej wiatrówki.

Post autor: Yurko »

MRPaczus pisze:Watlher Terrus - niestety w drewnie ceny ponad 1000zł. TRU-GLO też nie bardzo bym chciał. Chociaż w hatsanie95 tak bardzo mi nie przeszkadzało.
A tak same pozytywy znalazłem.
Kolba ma w wyprzedaży: Walther Terrus WS za 799zł, ale niestety tylko kaliber 5,50mm:

Obrazek
https://kolba.pl/product/27044,wiatrowk ... -ws-5-5-mm
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2010
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakup pierwszej długiej wiatrówki.

Post autor: Dexter »

No i wybrałem hatsana95 po czarach. No i jak teraz uzbierałem to się dowiedziałem że szkoda kasy. Że lepiej Hw50. I znowu brakuje.
Bo to tak już jest. Masz jakiś zakładany budżet i wybrany model i ZAWSZE, ale to absolutnie zawsze jest opcja, że gdybyś dołożył tylko parę zł możesz kupić coś trochę lepszego :). I tak w kółko aż z 500zł robi się 5000. I dalej gdybyś dołożył jeszcze tysiaka to byś mógł kupić coś trochę fajniejszego... To nie ma końca :).
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”