Najtanszy pistolet do tarczy?

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 606
Rejestracja: 14 marca 2014, 08:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Janówek Pierwszy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Najtanszy pistolet do tarczy?

Post autor: Ślubek »

Pokazałem tylko przykład, że da się z niego strzelać celnie. Ale to trzeba umieć. Ja np. nie umiem. :^(

Łucznik wz. 70 to nie jest pistolet tarczowy w obecnym, wyczynowym znaczeniu. Nie wybacza żadnych błędów strzelca. Wszystkie od razu zobaczysz na papierze. Dlatego jest dobry do treningu. Zresztą, w takim celu był wykorzystywany w LWP.

Natomiast, jeśli go opanujesz, to nie będziesz mieć problemów z żadnym innym, włącznie z palnymi. To (moim zdaniem) właśnie taki odpowiednik Margolina, o którym pisałeś na początku. Tylko z tym "dobrym opanowaniem" możesz mieć problem.
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Najtanszy pistolet do tarczy?

Post autor: mildot »

Łucznik zły nie jest, ale bardzo trudny do opanowania. No i oczywiście dużo zależy czy ktoś nim wcześniej gwoździami nie strzelał, czy dbał.... i czy modyfikował z sensem czy bez sensu... ;)

Jak chcesz tanio i celnie to wybór dość wąski. HW40 i podobne, LOV21.

Ewentualnie PP700.

Wszystkie powyzsze są spoko jak za ta kasę chociaż w porównaniu z matchowym pistoletem to lipa.

Z egzotycznych modeli to np. AirMatch600 jest super. Polecam, ale nie wiem czy uda się upolować.
Strzelam... bo lubię. ;)
Awatar użytkownika
GreedyDuck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 05 września 2019, 11:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Najtanszy pistolet do tarczy?

Post autor: GreedyDuck »

Dzięki za rady. Postanowiłem zapolować na któryś egzemplarz Diany. Póki co dochodzę do wniosku, że te fajne pistolety co polecacie bardzo zbliżają się do 1000zł, a liczyłem na coś w okolicach 500. Dam sobie spokój i jak przyjdzie czas na pistolet to chapnę coś sensownego, zamiast półśrodków. No chyba, że się okazja trafi typu Łucznik za 200 lub LOV21 lub CP1M. :D
Ostatnio zmieniony 12 listopada 2019, 15:53 przez GreedyDuck, łącznie zmieniany 1 raz.
Walther LG 210 / FWB 65 / FWB 150 // Walther Terrus / Beeman P-17 // Crossman Vigilante.
jakiii
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 984
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 18:12
Tematy: 0
Lokalizacja: O-c
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Najtanszy pistolet do tarczy?

Post autor: jakiii »

Na Gamo Compact zerknij.

Pozdro.
Dzień bez pykania to dzień przepykany - Zuka Mikume
Awatar użytkownika
piotreK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1098
Rejestracja: 16 grudnia 2002, 20:48
Tematy: 32
Lokalizacja: Przemysl
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Najtanszy pistolet do tarczy?

Post autor: piotreK »

Wkrótce pod młotek pójdzie mój Walther CPM-1 na CO2. Cena będzie w okolicy 1600 złotych wraz z walizką i butlą na CO2. Gdybyś był zainteresowany daj znać.
Awatar użytkownika
GreedyDuck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 05 września 2019, 11:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Najtanszy pistolet do tarczy?

Post autor: GreedyDuck »

A o tym co myślicie? Opłaca się?
https://www.olx.pl/oferta/wiatrowka-cp1 ... b7f45bb34d

Na razie i tak strzelam w lesie, rekreacyjnie, gdy strzelnica lokalna jest zamknięta, a tam trenuję z karabinem. Chociaż zezowałem na Walthera CP1 to 1500zł za okazyjne strzelanie na dworze mi się jawi jako niezły overkill.
Ostatnio zmieniony 13 listopada 2019, 18:42 przez GreedyDuck, łącznie zmieniany 1 raz.
Walther LG 210 / FWB 65 / FWB 150 // Walther Terrus / Beeman P-17 // Crossman Vigilante.
Awatar użytkownika
sirwolf78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 299
Rejestracja: 19 grudnia 2016, 19:51
Tematy: 5
Lokalizacja: Jabłonna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Najtanszy pistolet do tarczy?

Post autor: sirwolf78 »

To kup sobie Beemana P17 lub jego oryginalny odpowiednik w HW, albo to, co już wcześniej proponowałem, czas już skończyć tę sagę, tak bez uszczypliwości. Pewną granicę dla matchowego strzelania musisz przekroczyć, jeśli myślisz o tym poważnie, a przy Twoim budżecie i podejściu okazjonalnym to i tak będzie wystarczające.
Ja też chcę do Twa. Albo nie, hipokryzja się szerzy... I cenzura.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1947
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Najtanszy pistolet do tarczy?

Post autor: Dexter »

Nie ma maczówy bez 1500. Zaufaj mi, sprawdzałem, kombinowałem, na głowie stawałem i nie chce być inaczej- 1500 za używkę to minimum na maczówkę. Poniżej zwyczajnie nie ma modeli maczowych (używanych, o nowych nawet nie mówię). Nie ma więc możesz nie szukać. Ostatecznie wydałem chyba 1700 i mam własną :). I tak- do strzelania bardzo okazjonalnego, nie trenuję strzelectwa. Po prostu zawsze chciałem mieć takie coś.

Poniżej 1500 możesz próbować szukać jakiejś wiatrówki nadającej się do strzelania do tarczy, przedmówcy wymieniali i polecali różne modele. Ale na pewno nie będzie to "match". Niemniej z pewnością strzelanie z takich modeli tez może cieszyć.
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Najtanszy pistolet do tarczy?

Post autor: Zbigniew Rybka »

Bierz tego cpm-1, za te pieniądze nic lepsze
go (i nie tylko za te) nie znajdziesz. Mam taki sam, mimo wieku nadal wycina jedną dziurę z wiekszości śrutów meczowych.
Ostatnio zmieniony 13 listopada 2019, 19:56 przez Zbigniew Rybka, łącznie zmieniany 1 raz.
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Awatar użytkownika
Abad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 205
Rejestracja: 19 grudnia 2017, 22:08
Tematy: 7
Lokalizacja: ELE
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Najtanszy pistolet do tarczy?

Post autor: Abad »

Jeśli to ma być prawdziwy pistolet match to tańszą opcją jest CO2. Sam tak kupiłem Walthera CP2 na eGun.de bo nie byłem pewny czy mi się to spodoba. Jak dobrze poszukasz (nie spiesząc się) to trafisz coś taniej.
Dobrze czasem postrzelać...
Awatar użytkownika
piotreK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1098
Rejestracja: 16 grudnia 2002, 20:48
Tematy: 32
Lokalizacja: Przemysl
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Najtanszy pistolet do tarczy?

Post autor: piotreK »

Zbigniew Rybka pisze:Bierz tego cpm-1, za te pieniądze nic lepsze
go (i nie tylko za te) nie znajdziesz. Mam taki sam, mimo wieku nadal wycina jedną dziurę z wiekszości śrutów meczowych.
Hexer tutaj na forum opisywał taką przygodę, gdy przyjechał do niego doświadczony strzelec, pojechali postrzelać, koledze przypadł sprężynowiec FWB65, z którego po kilku próbnych i ustawieniu przyrządów strzelił 96 :)

Miałem podobną przygodę z moim CPM-1. Odkąd kupiłem FWB P8X z mojego CPM-a strzela klubowy kolega. Któregoś dnia - dla zabawy - zaproponowałem zamianę pistoletami na jedną serię. On sobie strzelił z P8X, a ja sobie przypomniałem jak się strzela z mojego CPM-a. Strzeliłem z marszu, bez przygotowania, bez próbnych. Wynik: 97
To naprawdę dobry pistolet ;)
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1947
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Najtanszy pistolet do tarczy?

Post autor: Dexter »

A kolega ile strzelił z FWB a ile strzelał z CPM? :D

Ja mam CP-3 MV Match od niedawna. 1700zł, dwa kartusze, przejściówka do strzelania z kapsuł, jakieś drobne części zapasowe, przetoczka do ładowania, kluczopokrętło do dokręcania kartuszy...
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Najtanszy pistolet do tarczy?

Post autor: Zbigniew Rybka »

Moim pierwszym pistoletem tarczowym był Crosman 1377 :-D , na zawodach klubowych uzyskałem nim w pierwszym roku startów 352 pkt, w następnym miałem już CPM-1 i wynik 376. Potem nie miałem kiedy trenować i życiówka to tylko 377. Ale pistolet pozwala na znacznie więcej :), znam kolegów, którzy wracali do tego pistoletu po krótkiej przygodzie ze steyerami i morinimi :) .
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Awatar użytkownika
mari0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 152
Rejestracja: 25 lutego 2017, 20:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Chorzów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Najtanszy pistolet do tarczy?

Post autor: mari0 »

Najtaniej to wyjdzie pistolet PCA lub sprężyna np FWB65. Nie musisz nic dodatkowo kupować (kartusze co2 lub butle na powietrze). Po prostu naciągasz ładujesz i strzelasz. Jak coś to mam zbędny Pardini P10 bo zmieniłem na Morini 162EL
Steyr EVO10
Walther GSP .22 LR + .32 S&W
Morini 162E - już w innych dobrych rękach
Pardini P10 - już w innych dobrych rękach
Awatar użytkownika
GreedyDuck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 05 września 2019, 11:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Najtanszy pistolet do tarczy?

Post autor: GreedyDuck »

Chapnąłem tego Kandara z ogłoszenia. W paczce mi przyszedł z takim oto bonusem.

Obrazek
Obrazek

Według opisu sprzedającego:
Zmodyfikowany i uszczelniony zawór strzałowy pozwala zamontować dodatkowy kartusz z kalamitką i ładować go z butli.
Ktoś poratuje wytłumaczeniem z czym to się je?
Walther LG 210 / FWB 65 / FWB 150 // Walther Terrus / Beeman P-17 // Crossman Vigilante.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”