Parker Hale cal 451 i Gellager

Moderator: Moderatorzy CP

Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Volunteer .451 Parker Hale

Post autor: Marek- »

. Posiadam jeszcze Gallagera po tiuningu powiększona komora na grubsze gilzy w zestawie kokilla sporo kul i 35 nowych gilz raz przestrzelanych
A co to za patent ?
A może po co to ?
Już tak fabrycznie zrobiony czy jakiś rusznikarz coś poprawił ?
Bo przypuszczam, że to powód, że z niego taki siewnik jak widać na tej tarczy którą wkleiłeś.
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 888
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Volunteer .451 Parker Hale

Post autor: Irek M »

W moim przypadku naważka 30...33gn i pocisk ok. 510gn. Trzeba bardzo chcieć by efekt wystrzału nazwać odrzutem. Gilza wchodzi tylko do przewężenia więc nie ma możliwości by ją rozdęło gdy jest cienkościenna. Na próbę strzelałem z cienkościennych , szyjka 0,2mm reszta jakieś 0,4mm.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Volunteer .451 Parker Hale

Post autor: Marek- »

jamnik22 pisze:Przeróbkę robił (kolega) 44 ale jak ktoś wspomniał nie ma to wpływu na rozrzut .
To słabo, nawet nie rusznikarz :-/
To punce ciśnieniowe też mógł pilnikiem spiłować powiększając tą komorę, chyba Ci popsuł fajny karabin.
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 888
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Volunteer .451 Parker Hale

Post autor: Irek M »

Kolego Jamnik - a skąd Ty możesz wiedzieć, że w oryginałach gilza "zacina" się w komorze - nie tak jak u Ciebie oczywiście - skoro nigdy nie strzelałeś z oryginalnych? Do typowego karabinka - nie takiego okaleczonego na jaki zdecydowałeś się - gilzy wchodzą, a co najważniejsze wyjmuje się bez jakiegokolwiek problemu. Nawet nie są potrzebne przewężenia mające ułatwić wyjmowanie. Pisałem Ci, że gdy przesuniesz muszkę to będziesz niwelował "zniesienia".
slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Volunteer .451 Parker Hale

Post autor: slaw2 »

.Krzysiek, jesteś w porządku...
On może i tak ale ten co go ze strzelnicy wy***rdolił to już chyba nie :)
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 888
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Volunteer .451 Parker Hale

Post autor: Irek M »

No i wyszła słoma z butów kolegi .44 A tylko dlatego, że słowo " okaleczony" nie wziąłem w cudzysłów i nie dodałem uśmiech . Jak nie ma się argumentów to wyciąga się cokolwiek - jak dziecko w piaskownicy. Twoja propozycja jest tak głupia, że nie chce mi się jej komentować ale zrobię dla Ciebie ten wyjątek - może zrozumiesz. Piszesz, że strzelasz z Gallaghera od 11 lat ja od ...września tego roku. Gdybyś to Ty był na moim miejscu to o jaki czas prosiłbyś na przygotowanie się - miesiąc, pół roku, pare lat?
Tak, strzelam z pocisku "choinkopobobnego" i jestem zadowolony. Siewnik mam ( o ile można to nazwać siewnikiem ) dużooooooooo mniejszy, niż kolega Jamnik strzelając pociskami z Twojej cudownej kokili. S koro ona jest taka ekstra i właściwa to dlaczego sieje? A może jest tak dobra jak Twoje wydumki o rozwiercaniu komory? Jak piszesz nie jestem autorytetem to może nich koledzy z dużo większym doświadczeniem wypowiedzą się na ten temat. Oj, sorry przecież już wypowiedzieli się...to jak naniosłeś nowe punce ostrzału czy nie?
Rozumiem, że masz papiery rusznikarza, a jeśli tak to nie terminowałeś u mistrza ze Spisza? Bo jak to powiedziałeś - rozwierciłeś komorę by poprawić osiowość???? ;laughing: Ilu jest w Polsce posiadaczy tego karabinka, ilu z nich wpadło na tak genialny pomysł by oddać swe karabinki Tobie celem poprawienia osiowości?? ( nawet nie wspominam, że proponowałeś mi to samo jednak miałem dużo więcej rozumu i doświadczenia niż nasz kolega i nie zgodziłem się na to).
Jak tylko będę miał ochotę i postrzelam trochę dłużej z tej broni to na 100% podejmę rękawicę. Może też udzielę Ci pewnych wskazówek co do efektów strzelania z Sharpsa bo to co prezentowałeś jakiś czas temu to zwykła żenada.
I na koniec, nie odpisuj od razu. Przetraw to przemyśl - może nasuną się jakieś refleksje.
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 888
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Volunteer .451 Parker Hale

Post autor: Irek M »

Oczywiście miałem na myśli mistrza z Pisza/Piszu, a nie ze Spiszu :-/
Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Parker Hale cal 451 i Gellager

Post autor: Darlon »

ale ja cię proszę... idź sobie gdzie indziej ludzi straszyć obijaniem gęby. jeśli na krytykę reagujesz agresją to i dobrze że się pozbywasz broni bo widocznie nie powinieneś jej posiadać. trochę strach się odezwać do ciebie. okropnie brak ci atencji i na siłę jej szukasz
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Parker Hale cal 451 i Gellager

Post autor: Marek- »

. Ilu jest w Polsce posiadaczy tego karabinka, ilu z nich wpadło na tak genialny pomysł by oddać swe karabinki Tobie celem poprawienia osiowości?? ( nawet nie wspominam, że proponowałeś mi to samo jednak miałem dużo więcej rozumu i doświadczenia niż nasz kolega i nie zgodziłem się na to).
Cenna uwaga Irku, pewnie tego po Polsce trochę się rozsiało, tylko czekać aż komuś w gębę wywali. Jak kominek z kulką.
Tu widać na przekroju jak niewiele „mięsa” jest na tej komorze.
http://www.cartridgecollector.net/50-gallager-carbine
Tym bardziej, że co jakiś czas trafia się jakiś geniusz sypiący nitro do wszystkiego co ma i to jak leci.
Jak z tego wynika musimy pilnować dodatkowo kto i z czego obok nas strzela.
Na zawody takie przerabiane karabinki nie będą dopuszczane.
Co do drugiej części, którą zacytowałem, wiemy ze 44 poluje na forum na naiwniaków i neofitów, zgłaszano nam już ten problem, jak tylko ktoś o coś zapyta to już jest od niego PW gdy poczuje okazje zarobku, oficjalnie ogłosić się nie może to kombinuje.
Dopóki robi kokile to sprawa jest bezpieczna, jak rozwierca komory to zaczyna być do bani.
Rozwinął by produkcje kokil to wszyscy by na tym skorzystali.
Awatar użytkownika
mar_kow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 305
Rejestracja: 23 września 2012, 11:11
Tematy: 4
Lokalizacja: Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Parker Hale cal 451 i Gellager

Post autor: mar_kow »

Marek- pisze:
. [...]
Rozwinął by produkcje kokil to wszyscy by na tym skorzystali.
I tu się podpisuję "obydwoma rękoma"... :piwo:
Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 18 listopada 2006, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Parker Hale cal 451 i Gellager

Post autor: kozichwost »

Mnie kolega. 44 robił kalibratory. Jestem zadowolony. Musiałem jeden troszkę zmodyfikować, ale tylko dla mojej wygody użytkowania.
Kolego Jamnik - pisałeś, że tenże kolega cię kierował jako neofitę w strzelectwie czarnoprochowym. Konsultowałeś z nim może dobór amunicji do volunteera?
Przepraszam - pan tu nie stał
Derek Mak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 998
Rejestracja: 18 stycznia 2014, 21:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Parker Hale cal 451 i Gellager

Post autor: Derek Mak »

jamnik22 pisze:Macie jaja stańcie twarzą w twarz i mówcie co mówicie tutaj bezpieczni przed kompem. Na żywo takie teksty mogły by zaowocować solidnym kopem i obitą gębą...
A Moderator gdzieś tu jest? Bo zdaje się, że kolega Jamnik naruszył solidnie regulamin forum.
Lorenz, Podewils-Lindner 0,56"
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1676
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 37
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Parker Hale cal 451 i Gellager

Post autor: stangret »

Derek Mak pisze:
jamnik22 pisze:Macie jaja stańcie twarzą w twarz i mówcie co mówicie tutaj bezpieczni przed kompem. Na żywo takie teksty mogły by zaowocować solidnym kopem i obitą gębą...
A Moderator gdzieś tu jest? Bo zdaje się, że kolega Jamnik naruszył solidnie regulamin forum.
Zgłoś do Hejt Stop. Może pomogą, ale miej na uwadze, że koleś sp...ł bodaj do Szwecji bo w Polsce gnoju narobił :wink:
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Parker Hale cal 451 i Gellager

Post autor: Marek- »

Derek Mak pisze:
jamnik22 pisze:Macie jaja stańcie twarzą w twarz i mówcie co mówicie tutaj bezpieczni przed kompem. Na żywo takie teksty mogły by zaowocować solidnym kopem i obitą gębą...
A Moderator gdzieś tu jest? Bo zdaje się, że kolega Jamnik naruszył solidnie regulamin forum.
W regularnie nic nie pisze na temat „obiecanki cacanki”

Jak to jamnik straszy już z daleka ... przejdzie mu.

Trzeba chłopa zrozumieć, prowadzący strzelanie zamiast go pilnować i uczyć to wywołuje aferę za która sam odpowiada, jak dla mnie to powinni mu zabrać uprawnia, jak się podjął pilnowania to ma być przy niepewnym pacjencie od A do Z tłumaczyć i pilnować żeby było bezpiecznie w okolicy.
Derek Mak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 998
Rejestracja: 18 stycznia 2014, 21:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Parker Hale cal 451 i Gellager

Post autor: Derek Mak »

Moderatorze masz swój Regulamin:
2. Na Forum niedopuszczalne jest:
a) zamieszczanie wypowiedzi sprzecznych z obowiązującym prawem, lub takich, które mogą być tak zrozumiane,
Groźba użycia przemocy fizycznej narusza obowiazujące prawo tak nie bagatelizuj wypowiedzi kolegi Jamnika jako szczekania jamnika.
Ostatnio zmieniony 09 listopada 2019, 10:58 przez Derek Mak, łącznie zmieniany 1 raz.
Lorenz, Podewils-Lindner 0,56"
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”