Arsenal Firearms Strike One -wszystko o pistolecie

Moderator: Moderatorzy WBP

ChriS_
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 17 sierpnia 2018, 08:14
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal Firearms Strike One -wszystko o pistolecie

Post autor: ChriS_ »

Kto ma, kto strzela, kto coś nowego powie?

Zakupiłem SOSa i dla mnie bardzo dobry sprzęt, wcześniej strzelałem z klubowych P99, CZ, Glock, Beretty itp.

Ktoś poleci jakąś kaburę?
Awatar użytkownika
FranekDolas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 461
Rejestracja: 24 października 2011, 10:21
Tematy: 2
Lokalizacja: Straża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal Firearms Strike One -wszystko o pistolecie

Post autor: FranekDolas »

taleon pisze:
FranekDolaspisze:
Nie mogę zrozumieć jak komuś mogła wypaść szczerbinka - to już jakaś bujda na resorach...
W wersji AS Speed jest to możliwe, szczerbinka jest regulowana, wystarczy, że się wystarczająco mocno poluzyje.
Przepraszam z góry za odkopywanie staroci ale istotnie w SO Speed może obluzować się szczerbinka LPA gdy za słabo jest skontrowana dwoma śrubkami imbusowymi o rozmiarze klucza 1,5. Wystarczy dokręcić solidnie albo jakiś locktite zastosować. Pisze o tym bo naprawiałem koledze a właściwie wymieniłem tę szczerbinę na nową. W ogóle Speed sprawia wrażenie znacznie delikatniejszego pistoletu, osobiście wolę zwykłego.
KKS PERKUN :) .38Spl ; 6,35x15,5 ;9x19 ; .22 LR ; 7,62x39 ; .22 SHORT ; 7,62x25 ; 12/76 ; 9x18 ; 6,5x55 SE ; 7,62x54R ; 7,65x17SR ; .223REM ; 5,56x45 ; 5,45x39 ; 8x57IS ; .45ACP
http://www.kksperkun.pl
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal Firearms Strike One -wszystko o pistolecie

Post autor: LARPAK »

Hmm, odpadające szczerbinki to bujda na resorach?

WIST 94 - potrzymaj mi piwo ;)

Tam szczerbinka jest wklejona!
Awatar użytkownika
FranekDolas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 461
Rejestracja: 24 października 2011, 10:21
Tematy: 2
Lokalizacja: Straża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal Firearms Strike One -wszystko o pistolecie

Post autor: FranekDolas »

LARPAK pisze:Hmm, odpadające szczerbinki to bujda na resorach?

WIST 94 - potrzymaj mi piwo ;)

Tam szczerbinka jest wklejona!
Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi, przecież zweryfikowałem swój poprzedni post. Mam zwykłego SO i w nim jest to niemożliwe istotnie.
KKS PERKUN :) .38Spl ; 6,35x15,5 ;9x19 ; .22 LR ; 7,62x39 ; .22 SHORT ; 7,62x25 ; 12/76 ; 9x18 ; 6,5x55 SE ; 7,62x54R ; 7,65x17SR ; .223REM ; 5,56x45 ; 5,45x39 ; 8x57IS ; .45ACP
http://www.kksperkun.pl
brogo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 06 października 2019, 21:01
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal Firearms Strike One -wszystko o pistolecie

Post autor: brogo »

Witam, dla zainteresowanych tematem napisze o moich doświadczeniach ze strike one speed.

Jest to mój pierwszy pistolet, którego nie miałem w dodatku w planie kupować. Decyzja zapadła w sklepie,
w trakcie macania wielu modeli. Koncepcji na pierwszy pistolet miałem kilka, wystarczy powiedzieć, że
rozważałem glocka 19 FS gen4, CZ P10C, Siga P320 X-Carry, BUL SASII EDC. Ostatecznie po wymacaniu
kilku modeli (bez bula i Siga) wybrałem Strike One'a. Z modeli które przyszło mi porównywać wnioski
są następujące:
- glock- nowy bez tuningu spustu, polerowania, daje odczucia jak odpustowy korkowiec
- CZ P10C- fajna cena, fajny fabryczny spust, agresywny grip, trytowe przyrządy w cenie (mój drugi faworyt)
- było jeszcze kilka modeli, których tu nie opisze

Co do strike one,a: sprawiał najlepsze wrażenie jeśli chodzi o jakość wykonania, dobrze leżał mi w ręku,
spust fabryczny: długi, gładki, praktycznie bez resetu- trzeba odpuścić niemal do końca (to akurat wada choć nie na moim poziomie), dość lekki, bez
"chropowatości", fajne przyrządy no i oczywiście system ryglowania zamka.
Powyższe to moje wrażenia ze sklepu.

Teraz napisze z perspektywy 2 miesięcy użytkowania i ok 400 sztuk amunicji:
1Zalety:
- strzela się z niego fajnie i myślę że całkiem celnie
- dobrze leży w ręce
- nic się nie zacina, magazynek nie wylata
- wygodne przyrządy światłowodowe
2Wady:
-ciężko kupić do niego dodatki, wymaga to strasznyc poszukiwań:
-- pewien włoski sklep sprzedaje do niego magwele, stopki do magazynka +2 naboje, montaż pod kolimator w miejsce szczerbinki,
-- kabure można kupić w ViSMAGu ale był jeden typ, taką jak mi pasuje zamówiłem w USA
-tuningowy spust z lepszym resetem i lżejszy wymagał poprawek: szlifowanie + polerka , wysoka cena zestawu?
-póki co nie znalazłem do niego trytowych przyrządów celowniczych- pewnie trzeba będzie coś przerabiać
-fabryczna szczerbinka- regulowana była ustawiona tak że celując w środek tarczy trafiałem w górną krawędź- przestawienie wymagało szlifowania śruby regulacyjnej gdyż byłą już wkręcona na maksa
(o 1mm)
-patrząc na stronę producenta można odnieść wrażenie że nikt tego nie prowadzi- odnośniki nie działąją nie ma aktualizacji, a sama konstrukcja wygląda jakby ją ktoś porzucił na rzecz stryka B

To tyle pozdr
Daniel D
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 216
Rejestracja: 26 marca 2018, 15:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal Firearms Strike One -wszystko o pistolecie

Post autor: Daniel D »

brogo pisze: 2Wady:
-- pewien włoski sklep sprzedaje do niego magwele, stopki do magazynka +2 naboje, montaż pod kolimator w miejsce szczerbinki,
-- kabure można kupić w ViSMAGu ale był jeden typ, taką jak mi pasuje zamówiłem w USA
-tuningowy spust z lepszym resetem i lżejszy wymagał poprawek: szlifowanie + polerka , wysoka cena zestawu?
-póki co nie znalazłem do niego trytowych przyrządów celowniczych- pewnie trzeba będzie coś przerabiać
-fabryczna szczerbinka- regulowana była ustawiona tak że celując w środek tarczy trafiałem w górną krawędź- przestawienie wymagało szlifowania śruby regulacyjnej gdyż byłą już wkręcona na maksa
(o 1mm)
-patrząc na stronę producenta można odnieść wrażenie że nikt tego nie prowadzi- odnośniki nie działąją nie ma aktualizacji, a sama konstrukcja wygląda jakby ją ktoś porzucił na rzecz stryka B
Jak startujesz w IPSC Produkcja lub PIRO to nie zamontujesz magwela ani nie jest potrzebna stopka +2 bo ładujesz albo 15 albo 10 szt.Zresztą dół rękojeści i tak jest podcięty aby łatwiej było wsadzić mag.

Dodatki praktycznie nie istnieją na rynku w Polsce. Kabure albo wypiekasz albo szukasz. Mi się udało znaleźć ghosta dla leworęcznych :) i to była jedyna kabura dostępna dla leworęcznych.

Tuningowy spust jest faktycznie lepszy(choć sam język spustowy o wiele bardziej mi się podobał oryginalny) ale taka dobra rada: jak już ustawisz reset spustu na minimalny to zalej najsłabszym loktajtem tą regulację bo możesz mieć problem. U mnie po 50 strzałach wkręcała się lub wykręcała i cuda się działy.

Ta muszka i szczerbina jest ok, ja bym jej nie zmieniał tylko dla trytu. Jak by były skopane to tak, przy okazji fajnie by było jak by miało tryt, ale specjalnie dla tego ficzeru to bym nie zmieniał.

Skoro masz regulację to kupiłeś wersję speed. - u mnie ustawiony był idealnie. nic nie musiałem kręcić. Pierwszy strzał i 10. Ktoś inny strzelał, żeby potwierdzić, że jest źle ustawione? może jakiś błąd robisz czy coś?

Prawa do produkcji przechodzą z rąk do rąk - Strike One - made in italy, StrykB - Germany. Więc nie wiem kto prowadzi tą stronę.

Gratuluje zakupu. Ja ze swojego cieszyłem się bardzo i ciesze się nadal.
brogo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 06 października 2019, 21:01
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal Firearms Strike One -wszystko o pistolecie

Post autor: brogo »

Dzięki za odpowiedź:
- śrubkę zabezpieczyłem klejem do gwintów bo rzeczywiście się wkręca i można się zdziwić
- kaburę zamówiłem sobie robioną w USA https://stealthgearusa.com/arsenal-stri ... re-holster
- magwell i tak sobie kupie bo wzrasta coolfactor http://www.tonisystem.it/arsenal-firearms-.html
- ze strzelaniem zawsze może być opcja że coś źle robiłem ale wątpie bo z innych pistoletów z których strzelałem nigdy problemu góra dół nie miałem,
na początku zrywałem ale to szło w lewo, teraz mam tak ustawiona że celując pod czarne wchodzi w 10 z 25m i to niezależnie czy oburącz czy np z jednej ręki

Pistolet jest fajny, cieszę się z zakupu itd. , na pewno jest to konstrukcja niedoceniona przez rynek. Słabe jest natomiast to, że ciężko jest dostać
do pistoletu cokolwiek, nawet u dystrybutora, a sami Włosi zapytani o Tritium sights odpisuje lakonicznie że nie ma. Tyle. Mam nadzieje że to co napisałem
się komuś przyda, bo trochę tych rzeczy znalazłem w czeluściach netu
Awatar użytkownika
FranekDolas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 461
Rejestracja: 24 października 2011, 10:21
Tematy: 2
Lokalizacja: Straża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal Firearms Strike One -wszystko o pistolecie

Post autor: FranekDolas »

Z akcesoriami rzeczywiście lipa ale z USA coś tam idzie ściągnąć. Tak to już jest z niszowymi konstrukcjami, ja tam swojego uwielbiam a zainwestowałem jedynie w sprężynę DPM (nie licząc kilku kabur i sterty magów) . Strzela toto szybko, celnie i niezawodnie. Duży do noszenia ale za to leży mi w ręce jak odlew i ciął mi się tylko raz w życiu jak trzeci raz z rzędu nie wyczyściłem...
Ileż to się nasłuchałem po zakupie ( mam jednego z pierwszych w PL) - rozleci się, rusko-włoskie gówno itp. a tymczasem wypluł już pewnie z 10k i NIC mu nie jest :)
Pistolet jest wykonany bardzo starannie i solidnie i faktycznie też uważam, że jest niedoceniany przez rynek. Może gdyby faktycznie udało się go wepchnąć do rosyjskiej armii inaczej by to wyglądało a tak jakaś rzeźba jest i walka o byt.
A szkoda.
KKS PERKUN :) .38Spl ; 6,35x15,5 ;9x19 ; .22 LR ; 7,62x39 ; .22 SHORT ; 7,62x25 ; 12/76 ; 9x18 ; 6,5x55 SE ; 7,62x54R ; 7,65x17SR ; .223REM ; 5,56x45 ; 5,45x39 ; 8x57IS ; .45ACP
http://www.kksperkun.pl
Daniel D
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 216
Rejestracja: 26 marca 2018, 15:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal Firearms Strike One -wszystko o pistolecie

Post autor: Daniel D »

U mnie w klubie ktoś ściągnął go z USA , jeden z pierwszych w Polsce i po kilku użyciach pękł zamek. Taką historyjkę z przed lat słyszałem.
Może stąd ta legenda?
Awatar użytkownika
FranekDolas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 461
Rejestracja: 24 października 2011, 10:21
Tematy: 2
Lokalizacja: Straża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal Firearms Strike One -wszystko o pistolecie

Post autor: FranekDolas »

StrikeOne z USA ? Na początku chyba tylko z Włoch, potem jakieś tam Archony czy jakoś tak się coś tam ulęgło. Zamek to w nim raczej pęknąć nie ma prawa, wróżyli na początku różni znaffcy, że rygiel będzie nietrwały i bzdury choć kolega sprawdzał twardościomierzem i wcale nie jest z jakiejś kosmicznej stali ani spieku.
KKS PERKUN :) .38Spl ; 6,35x15,5 ;9x19 ; .22 LR ; 7,62x39 ; .22 SHORT ; 7,62x25 ; 12/76 ; 9x18 ; 6,5x55 SE ; 7,62x54R ; 7,65x17SR ; .223REM ; 5,56x45 ; 5,45x39 ; 8x57IS ; .45ACP
http://www.kksperkun.pl
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1947
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 8
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal Firearms Strike One -wszystko o pistolecie

Post autor: Dexter »

Ja tylko co do ostatniego: pracujące elementy nie mogą być za twarde. W całym przemyśle po spawaniu spoiny się wyzaza dla zmniejszenia twardości. Aby były trwalsze. Podobnie i lufy i zamki wcale nie mogą być z bardzo twardej stali. Ale to tylko taka dygresja bo o samej klamce chętnie poczytam ale nic nie napiszę.
Awatar użytkownika
50BMG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 15:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal Firearms Strike One -wszystko o pistolecie

Post autor: 50BMG »

brogo pisze:Dzięki za odpowiedź:
[...]
- kaburę zamówiłem sobie robioną w USA https://stealthgearusa.com/arsenal-stri ... re-holster
- magwell i tak sobie kupie bo wzrasta coolfactor http://www.tonisystem.it/arsenal-firearms-.html
[...]
Zaskakujące jest jak niezależnie od siebie przeszliśmy podobną drogę ze Strike'm. Kabura jest bardzo fajna do noszenia, tylko na zawody kupiłem sobie wieszak od chińczyka (bo chciałem przetestować) i bardzo fajnie się sprawdza.
Od Toni System kupiłem płytkę pod kolimator. Po zakupie i rozmowie z nimi wydaje mi się, że gniazdo szczerbinki jest w takim samym standardzie jak do Glocka wiec jak by ktoś szukał to ja bym poszedł z zamkiem do jakiegoś sklepu i sprawdził czy da się dobrać zanim sprowadzał bym to z zagranicy.
Awatar użytkownika
50BMG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 15:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal Firearms Strike One -wszystko o pistolecie

Post autor: 50BMG »

Mam pytanie do ludzi posiadających i używających Strike One.

Mam Strike One Speed wystrzelane max 1500 - 2000 kulek no i zauważyłem że mi się trochę polimer wykruszył w szkielecie.
W miejscu łączenia polimerowego szkieletu z metalowym wejściem dla magazynka polimer mi się wykruszył. Wygląda to jak by zamek przy strzale uderzał o ten polimer przez co polimer był miedzy metalowym zamkiem i metalowym gniazdem magazynka. Zmieniłem jakiś czas temu sprężynę na ten lepszy DPM ale nie wydaje mi się żeby to było to. (DPM oryginaly pod Strike)
Obrazek
Obrazek

Czy to tylko u mnie czy to normalka?
Ostatnio zmieniony 30 listopada 2019, 17:59 przez 50BMG, łącznie zmieniany 1 raz.
Daniel D
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 216
Rejestracja: 26 marca 2018, 15:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal Firearms Strike One -wszystko o pistolecie

Post autor: Daniel D »

Zdjęcia się nie wyświtlają
Awatar użytkownika
50BMG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 15:15
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Arsenal Firearms Strike One -wszystko o pistolecie

Post autor: 50BMG »

Dzięki poprawiłem, na Incognito już je widać więc mam nadzieje że nie tylko ja:)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”