Parker Hale cal 451 i Gellager

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Parker Hale cal 451

Post autor: Toost »

Marek- pisze:Za to jakie doświadczenie zdobędzie :one:
Prawie wszystko będzie znał.
Taaa...
z widzenia.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Re: Parker Hale cal 451

Post autor: Willie357 »

Jamniczku ,Ty chyba sarkazmu jeszcze nie widziałeś .
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
Awatar użytkownika
kukulka00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 190
Rejestracja: 17 października 2013, 18:43
Tematy: 6
Lokalizacja: ŚWIDNICA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Parker Hale cal 451

Post autor: kukulka00 »

Kol. Toost- dlaczego szkoda dobrej sztuki , bo na sprzedaż ? A może trafi w ręce kogoś, kto przez cierpliwość i staranność pokaże światu możliwości tej broni ? Z drugiej strony nie ma chyba takiej broni którą właściciel posiada całe życie i z przekrwionymi oczami, spoconymi dłońmi lubieżnie głaska osadę w oczekiwaniu na ponowne użycie. To jak z kobitą - jest okres odkrywania , fascynacji , próbowanie możliwości- a po latach pozostaje sporadyczna eksploatacja lub pa ,pa :wink:
Ostatnio zmieniony 04 listopada 2019, 23:34 przez kukulka00, łącznie zmieniany 1 raz.
Derek Mak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 998
Rejestracja: 18 stycznia 2014, 21:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Parker Hale cal 451

Post autor: Derek Mak »

Kolego Jamnik nie unoś się tak na. 44 on nie tylko uratował swoje życie ale oszczedził Ci długoletniej odsiadki. Weź też pod uwagę, że poinformowanie innych strzelnic o Twoim braku umiejętności posługiwania się bronią również działa na Twoją korzyść. Nikomu nie zrobisz krzywdy i tym samym sam nie będziesz cierpiał. Teraz pozostaje Ci tylko iść na kurs prowadzącego strzelanie i tym papierkiem udowodnisz sobie i innym, że przebywanie z Tobą na strzelnicy jest bezpieczne. Zapewne bez takiego kursu lub bez patentu będziesz mógł strzelać ale tylko z instruktorem co jest kosztowne.
Lorenz, Podewils-Lindner 0,56"
Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Parker Hale cal 451

Post autor: Darlon »

chłopaki, ale to jakiś troll jest albo nie interesuje go to co mówicie. kilka osób powiedziało mu że stanowi zagrożenie dla innych na co on jak przedszkolak odpowiada że przecież nic złego nie zrobił bo nie zabił nikogo. wszyscy się zgadzamy że przez takich ludzi mamy problemy z naszym hobby ale chyba nie ma sensu mu tłumaczyć że wszystko przebiegło prawidłowo bo on i tak tego nie zrozumie. wyzywa nas tylko od "konfidentów" i "kablarzy". normalny człowiek podkulił by ogon i przeprosił, a nie kłócił się że go ktoś źle potraktował. strzela od kilku miesięcy i zdaje mu się że strzelnica to piaskownica i nic się nikomu stać nie może. myślę że ten temat raz na zawsze można skończyć. jamnik, ja cię proszę, skończ pieprzyć i zacznij strzelać, przestań gryźć ludzi dookoła i miej więcej pokory. może dzięki temu poznasz ludzi tak jak ja poznałem, mistrzów w tej dziedzinie, życzliwych, którzy mi pomogli w doskonaleniu i zawsze dadzą dobrą radę. jest takie stare przysłowie że jeśli kilka osób mówi że coś z tobą jest nie tak to nawet jeśli myślisz inaczej to się nad sobą zastanów bo może jednak mają racje
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
Max Schreck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 180
Rejestracja: 23 września 2009, 09:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Parker Hale cal 451

Post autor: Max Schreck »

A może trochę grzeczniej wobec nowego? Jamnik, padłeś ofiarą tego forum; zapomniał wół jak cięlęciem był. Każdy kiedyś zaczynał i nie ma potrzeby wysyłać wilczego biletu do wszystkich strzelnic w Polsce, bo ktoś złamał zasady. Jasne - nawet raz to jest za dużo jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, ale to nie powód żeby gnoić świeżaka. Kurs na patent lub kurs prowadzącego od serca polecam, można wyrobić dobre nawyki i nauczyć się strzelać i to wszystko za niewygórowane pieniądze. Znajdź najlepiej kolegów od CP z okolicy i wszystkiego się dowiesz.
Tomek_J
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 29 lipca 2008, 22:38
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Parker Hale cal 451

Post autor: Tomek_J »

I to jest własnie problem dzisiejszego środowiska strzelców...
Kupił CP, inny zrobił tyle co pozwolenie, bez ŻADNEGO sensownego przeszkolenia chodzą na różne strzelnice i stanowią realne zagrożenie dla innych użytkowników, bo nikt im nie wpoił zasad bezpieczeństwa.
Jak myślicie, dlaczego dotychczas pomimo dużej ilości strzelnic i strzelców wypadki typu postrzelenie na cywilnych strzelnicach to incydentalne przypadki? BO LUDZIE SĄ PRZESZKOLENI W ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA.
Mamy teraz napływ świeżych strzelców, dla których udział w kursach na patent czy prowadzącego to "zdzieranie kasy na wstępie". Im więcej ludzi typu jamnik22, tym większe prawdopodobieństwo tego, że w końcu ktoś komuś na cywilnej strzelnicy przez nieuwagę zrobi dużą krzywdę... Takie zdarzenia powinno się dusić w zarodku, może wlepianie koledze wilczego biletu na wszystkie strzelnice w okolicy to przesada, ale jednak kolega jamnik powinien się POWAŻNIE ZASTANOWIĆ nad opłaceniem kilku godzin instruktorowi. Może mistrzem olimpijskim nie zostaniesz, ale nauczysz się kilku właściwych nawyków, bo jednak wziąłeś się pan za hobby znacznie bardziej ryzykowne niż zbieranie znaczków.
KPN60, KDW60, KDW3x40.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Parker Hale cal 451

Post autor: Marek- »

.Kupił CP, inny zrobił tyle co pozwolenie, bez ŻADNEGO sensownego przeszkolenia chodzą na różne strzelnice i stanowią realne zagrożenie dla innych użytkowników, bo nikt im nie wpoił zasad bezpieczeństwa.
Oj, nie zgadzam się.
Zasady i regulamin jest prosty i znany prowadzącemu strzelanie.
Taki neofita nie może sam strzelać !
Jest osoba odpowiedzialna za jego zachowanie i tu dochodzimy do sedna.
Kto był odpowiedzialny za kolegę Jamnika ?
Kto był prowadzącym strzelanie ?
Ktoś go zostawił bez opieki, a teraz cała wina na niego.
Podpisał znajomość regulaminu?
No nie podpisał, jak z tego wynika co tu napisane.
Może właśnie dlatego nie podpisał, ze nikt nie zadbał żeby się z nim zapoznał.
Tez zobaczyłem kiedyś naładowany rewolwer przed nosem, nic fajnego, wkurzyło mnie to jak 44, prowadzący po fakcie, nie miał nic sobie do zarzucenia, a to tylko jego wina bo na to pozwolił, ale to już historia. Nikt nie linczował winowajcy z rewolwerem, dziś strzela i zachowuje się bezpiecznie, wiec może i Jamnik powinien dostać szanse, jak napisałem wcześniej, taka nauka zostanie mu do końca życia :one:
A dla mnie prowadzący strzelanie powinien od 44 dostać z kopa w dupę.
Tomek_J
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 29 lipca 2008, 22:38
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Parker Hale cal 451

Post autor: Tomek_J »

Marek- pisze:
.Kupił CP, inny zrobił tyle co pozwolenie, bez ŻADNEGO sensownego przeszkolenia chodzą na różne strzelnice i stanowią realne zagrożenie dla innych użytkowników, bo nikt im nie wpoił zasad bezpieczeństwa.
Zasady i regulamin jest prosty i znany prowadzącemu strzelanie.
Taki neofita nie może sam strzelać !
Jest osoba odpowiedzialna za jego zachowanie i tu dochodzimy do sedna.
Kto był odpowiedzialny za kolegę Jamnika ?
Kto był prowadzącym strzelanie ?
Ktoś go zostawił bez opieki, a teraz cała wina na niego.
Podpisał znajomość regulaminu?
No nie podpisał, jak z tego wynika co tu napisane.
Słuszna uwaga, z kimś ten człowiek był na strzelnicy i ten ktoś powinien go zdrowo zrypać, no ale nawet najlepszy prowadzący strzelanie nie jest w stanie w porę zareagować na wszelkie niebezpieczne zachowania, dopóki one defacto nie nastąpią. Dzięki Bogu nikomu nic się nie stało, a wszyscy uczestnicy zdarzenia na pewno tę cenną lekcję bezpieczeństwa zapamiętają długo. (oby)
KPN60, KDW60, KDW3x40.
jorge
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 366
Rejestracja: 03 lutego 2007, 19:38
Tematy: 14
Lokalizacja: Cieszyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Parker Hale cal 451

Post autor: jorge »

Rewolwer źle skierowany wywołał - i słusznie- tyle postów postulujących bezpieczeństwo, ale co powiecie Koledzy na taką sytuację : byłem 22 czerwca tego roku w Krakowie na zawodach cp. Oprócz wrażeń strzeleckich miałem też na wejściu takie, że nogi się pode mną ugięły i przez dobre parę minut byłem osłupiały . Jest tam strzelnica komercyjna GrotGun. Klienci tej strzelnicy w liczbie kilkunastu paradowali przed wejściem swobodnie z bronią i z taką samą swobodą celowali: najpierw w samochody a po chwili i w ludzi, w tym we mnie dwóch gości, jeden z Berylem, drugi z MK4, co mieli pozostali z tej grupki to nawet nie patrzyłem, bo tych dwóch miało mnie na muszce ze dwie minuty najmniej. Akurat szedłem na stanowisko, nie miałem już czasu poszukać opiekunów tej wesołej grupy, poprosiłem Kol. Marka P o interwencję, sam sprawę zgłosiłem sędziemu na stanowisku. Nie chcę o tym więcej pisać, wspominam tylko po to, żeby unaocznić, co się zdarza na komercyjnych strzelnicach.
user
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Parker Hale cal 451

Post autor: Marek- »

ale co powiecie Koledzy na taką sytuację.
Omijać z daleka
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Parker Hale cal 451

Post autor: Toost »

Jak widać są strzelnice i strzelnice.
U mnie w klubie neofita CP musi przejść przeszkolenie teoretyczne i praktyczne, które trwa prawie cały dzień. Na osi zawsze jest prowadzący. Na osiach nitro komercyjni strzelają tylko z instruktorem przy boku. Członkowie klubu przechodzą 3 miesięczny staż przed wstąpieniem z wymaganą ilością strzelań stażowych, potem na koniec jest mini egzamin z najważniejszych zasad bezpieczeństwa. Można się z tego śmiać, ale stanowi to pewien odsiew "zapaleńców".
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
BISKUPKING61
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1350
Rejestracja: 19 grudnia 2004, 00:07
Tematy: 110
Lokalizacja: POZNAŃ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Parker Hale cal 451

Post autor: BISKUPKING61 »

Też byłem świadkiem, a właściwie uczestnikiem sytuacji, jaka miała miejsce na strzelnicy koła łowieckiego na zach. Polski.
Delikwent , podczas gdy jego koledzy zrobili sobie przerwę na posiłek, a moja ekipa krzątała sie przy organizacji stanowisk, postanowił naładować CP Smitha za plecami wszystkich. Po czym założył kapiszon :shock: i udał się na linię ognia.
Obecny przy tym był myśliwy pełniący dyżur gospodarza obiektu. Po tym jak zje..łem cwaniaka, myśliwy podziękował mi za "obywatelską postawę". Nikt, prócz moich kumpli i myśliwego nie widział w tej sytuacji niczego złego :evil:
Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Parker Hale cal 451

Post autor: Darlon »

jamnik, prowokujesz, ale odpowiem ci po raz ostatni.

"Jednak nikogo nie było w pomieszczeniu ale (...) Natomiast sposób w jaki zostałem potraktowany..." - ALE, ALE, ALE. nie rozumiesz nic kompletnie co się do ciebie mówi. zrób patent, albo lepiej kolekcjonerkę z egzaminem policji i skieruj broń o milimetr nie w stronę osi. przetestuj gliniarza jak będzie sam w pomieszczeniu z tobą. zrozum raz na zawsze - NIE ISTNIEJE RELATYWIZM PRAWA. nie ma czegoś takiego że prawo ustanowione działa teraz a za minutę już nie bo się lekko otoczenie zmienia. to typowo polskie myślenie i sugeruję się tego oduczyć bo reszta świata tak nie funkcjonuje. nie ma ALE. prawo to prawo. łamiesz je, licz się z konsekwencjami. złamałeś przepisy i oczekiwałeś że ktoś cię za to ładnie poprosi żebyś nie zagrażał jego życiu. chyba jednak to do ciebie nie trafi.

"Nazywasz mnie trollem a z tego co piszesz nie przeczytałeś nawet połowy wątku" - przeczytałem. cały. nawet kilka razy. czytanie ze zrozumieniem to część mojej codziennej pracy.

" Raz jeszcze chyba już ósmy mówię że źle zrobiłem i nie powinno tak być co będę pamiętał na przyszłość" - no i na tym dobrze by było poprzestać a nie tłumaczyć się więcej i walczyć o swoje "racje"

"Najpierw przeczytaj wszystko a potem rób ze mnie żula" - ja ci nie mówię jak żyć. rób jak chcesz, byle byś takich zachowań nie powtarzał przy ludziach na strzelnicach.

"Kwestia jak to nazwałeś kablowania tak mnie w domu wychowali że donoszenie to świństwo co prawda była komuna i w tamtym czasie kogoś takiego linczowano teraz mamy inne czasy ale gardzę donosicielstwem w każdej postaci" - sam podkreśliłeś absurd tego faktu - czasy. minęły. współczuję jeśli kierujesz się na co dzień prawem historycznym. tu zresztą znowu kłania się twoja interpretacja świata - "donoszenie". to nie donoszenie a zwyczajne zasady bezpieczeństwa. zostałeś zgłoszony opiekunowi strzelnicy jako osoba niebezpieczna, nie zachowująca się zgodnie z zasadami. chcesz to zmienić? idź na kurs, albo chociaż krótkie szkolenie z bronią, przynieś papier i pokaż że się nauczyłeś czegoś. na strzelnicy na której obecnie czasami trenuję, nie wszedł byś nawet na nią z bronią (CP) bez papierów albo przeszkolenia kierownika sekcji cp lokalnego klubu sportowego.

"Gdyby ta sama sytuacja tylko inna przyczyna np ktoś by doniósł na Ciebie w urzędzie skarbowym że robisz kasę i nie płacisz podatków czym by to było donosem obywatelską powinnością czy ???" - znowu "gdyby". raz, że ja płacę podatki. nawet te które uważam za niespecjalnie sensowne. właśnie zapłaciłem prawie 2000 zł za grunt pod moja nieruchomością bo mi ten grunt samorząd postanowił wcisnąć na siłę albo bym płacił podatek od tego przez lata. a dwa, co do niepłacenia podatków to śpieszę cię poinformować, że wiąże się to z wykroczeniem bądź przestępstwem, więc jeśli popełniam czyn takowy, nie mam pretensji że ktoś na mnie "doniósł" bo jak by ktoś ci ukradł samochód to co? nie "doniesiesz"? obudź się, niepłacenie podatków to nie tyle okradanie państwa ale okradanie innych jego obywateli więc i mnie i ciebie. za takie rzeczy grozi grzywna lubi kara pozbawienia wolności.

@jorge - tak, te prywatne strzelnice to była patologia. pasternik jednak teraz jest zamknięty i wygląda na to że między innymi z powodu tych "firm".
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2770
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Parker Hale cal 451

Post autor: kewalsPL »

Marek- pisze:Ktoś go zostawił bez opieki, a teraz cała wina na niego....Tez zobaczyłem kiedyś naładowany rewolwer przed nosem, nic fajnego, wkurzyło mnie to jak 44, prowadzący po fakcie, nie miał nic sobie do zarzucenia ....A dla mnie prowadzący strzelanie powinien od 44 dostać z kopa w dupę.
...Też miałem niedawno takie spojrzenia w lufę :shock: , prowadzący strzelanie zaprosił dwóch wnuków i po załadowaniu rewolweru strzelali na zmianę po trzy strzały a on gadał przez telefon. Jak widziałem lufę w naszym kierunku (reszta strzelców) podczas zmiany strzelających nastolatków tylko zawołałem "lufa na tarczę", facet złapał za lufę i ich zbeształ a mnie wyprosił. Z tym bractwem już nie chcę strzelać, papier nie zmusi do myślenia.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”