Savage seria MDT- nowe karabiny precyzyjne.

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Savage seria MDT- nowe karabiny precyzyjne.

Post autor: adnikauto »

Savage wchodzi na rynek z seria karabinow precyzyjnych pokrywajacych nieomal wszystkie kalibry.

Info ogolne:
https://www.americanrifleman.org/articl ... paign=1019


110 ELITE PRECISION
https://www.savagearms.com/content?p=fi ... ry&s=57557

B22 MAGNUM PRECISION
https://www.savagearms.com/content?p=fi ... ry&s=70548

A22 PRECISION
https://savagearms.com/content?p=firear ... ry&s=47248


Na zdjeciu model 110 Elite Precision.

Obrazek
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Savage seria MDT- nowe karabiny precyzyjne.

Post autor: Spitfire24 »

Robią fajne i celne karabiny, mam dwa w swojej kolekcji. Ciekawe jakie będą ceny w Polsce.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
.TT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 07 października 2016, 23:45
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Savage seria MDT- nowe karabiny precyzyjne.

Post autor: .TT »

Ten elite w 338 to chyba mój następny karabin.

Pozdrawiam
Sławek
Awatar użytkownika
Kraku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 06 sierpnia 2013, 17:12
Tematy: 16
Lokalizacja: Świętochłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Savage seria MDT- nowe karabiny precyzyjne.

Post autor: Kraku »

A jaką precyzję gwarantują? (oczywiście nie mówię o g...o amunicji)
Ostatnio zmieniony 09 października 2019, 02:30 przez Kraku, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Savage seria MDT- nowe karabiny precyzyjne.

Post autor: adnikauto »

Obrazek

Mnie w kontekscie nowych karabinow Savage zastanawia wybor osady pomiedzy tradycyjna a "podwoziem" calkowicie aluminiowym oraz plusy i minusy powyzszych rozwiazan:

- Chassis vs. Stock
https://modularrifle.com/chassis-vs-sto ... e-chassis/

Powyzej jest podana krotka chrakterystyka obydwu systemow... a w "ogolnosci" temat robi sie jeszcze bardziej zlozony patrzac na niektore systemy karabinow F-Class :shock: :roll: to jest po prostu "mind boggling" :651:


Nie wyobrazam sobie ile taka sama osada moze kosztowac... :052:

Obrazek
Obrazek


Przyklady osad karabinow F-Class:
https://www.google.com/search?hs=uRi&q= ... 26&bih=626


Cholera jasna, to jest po prostu mocno frustrujace... tak jak spiewac kazdy moze - tak samo strzelac tez kazdy moze tylko jest jednak "mala" roznica pomiedzy sprzetami sklepowymi a Customami po kilka-nascie tys. USD :583:


Skadinad to jest rowniez zabawne na swoj sposob... jak tylko postawie sobie "granice marzen" to sie okazuje, ze dalej jest jeszcze lepszy i piekniejszy Swiat :one: to tak odnosnie budowy mojego malego, prywatnego karabinu customowego... i znowu jestem daleko z tylu...


.........................................................
Kraku pisze:A jaką precyzję gwarantują? (oczywiście nie mówię o g...o amunicji)
Kraku, to jest kompletna nowosc- jeszcze nie dostepna na rynku detalicznym...

Obrazek

....."The announcement of the new series came last week at the 2019 GAP Grind/Bushnell PRO/AM, which is a two-day match pitting individuals and teams against each other in a unique match designed to test their skills and introduce amateur shooters to the world of professional competition"....
https://www.ballisticmag.com/2019/10/08 ... es-launch/
Ostatnio zmieniony 09 października 2019, 03:04 przez adnikauto, łącznie zmieniany 1 raz.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
DaimonWawa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 214
Rejestracja: 15 lutego 2016, 20:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Savage seria MDT- nowe karabiny precyzyjne.

Post autor: DaimonWawa »

adnikauto pisze:Kraku, to jest kompletna nowosc- jeszcze nie dostepna na rynku detalicznym...
Nieprawdą to jest.
- system savage - dostępny i używany od bardzo dawna
- lufy savage - dostępne i używane od bardzo dawna
- osady mdt - dostępne i używane od dość dawna

Jedyna różnica to to że savage wrzucil w zestaw coś co inni składali sobie po swojemu. Jedyne co może być inne to dodatkowe QC w tej serii ale w to wątpię
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6032
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Savage seria MDT- nowe karabiny precyzyjne.

Post autor: ravkill »

Jak znam życie, będzie kosztować tyle co zakup "w normalnej osadzie" + zakup MDT + marża za złożenie..... Przynajmniej u nas zazwyczaj da się taniej..
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 25 września 2012, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Savage seria MDT- nowe karabiny precyzyjne.

Post autor: SpaceDog »

Na ostatniej fotce świetnie widać, że system Savage ,,du** nie urywa" z tym kątem otwarcia zamka... :roll:
Znowu będą się paluchy o lupki tłukły przy szybkim przeładowaniu... :-?
Za to osada mi się podoba - chętnie wziąłbym taką do T3x varmint ale cena ze wszystkimi opłatami wychodzi podobnie jak za osadę cadexa. :roll:
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Savage seria MDT- nowe karabiny precyzyjne.

Post autor: adnikauto »

DaimonWawa pisze:
adnikauto pisze:Kraku, to jest kompletna nowosc- jeszcze nie dostepna na rynku detalicznym...
Nieprawdą to jest.
- system savage - dostępny i używany od bardzo dawna
- lufy savage - dostępne i używane od bardzo dawna
- osady mdt - dostępne i używane od dość dawna

Masz racje oczywiscie jesli chodzi o poszczegolne komponenty. Przyznaje, ze wyrazilem sie bardzo nieprecyzyjnie w dodatku uzywajac skrotu myslowego, moja wina, przepraszam. :shame: :-D


Mialem na mysli piszac te slowa, ze cala seria karabinow biorac pod uwage rowniez mniejsze jednostki nazwijmy je treningowe czyli modele B22 MAGNUM PRECISION; A22 PRECISION sa jeszcze niedostepne w sprzedazy detalicznej jako, ze Savage oficjalnie je przedstawil srodowisku strzeleckiemu w ub. tygodniu - dokladnie.


Kolega Space Dog poruszyl bardzo frapujacy problem czyli "kat otwarcia zamka"...

Szczegolnie dla strzelajacych w rekawiczkach przy szybkim przeladowaniu, niestety z tym wiaze sie jeszcze jeden klopot/problem- mianowicie strzelajac w zimie w grubszych rekawicach robi sie za malo miejsca dookola spustu do tego spust ustawiony na "lekki" - ponizej 1 lbs i mozemy miec klopot.

Ostatnia uwaga dotyczy glownie mysliwych niekoniecznie dotyka w takim samym stopniu strzelcow jednostek wyborowych, oni juz na samym poczatku startuja z innego pulapu oraz maja mozliwosc uzywania najlepszych dostepnych "resources".

Taki tok myslenia powoduje, ze czlowiek rozglada sie na boki :wink: myslac a moze by jakis "customowy" zamek zalozyc...?

I tutaj przychodzi z pomoca porownanie- jakie zamki uzywaja najlepsi?
Odpowiedz ponizej:
https://precisionrifleblog.com/2014/11/ ... -pros-use/

... oraz customowy trigger?
https://precisionrifleblog.com/2015/12/ ... e-trigger/

... i jestesmy w domu! :one:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 25 września 2012, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Savage seria MDT- nowe karabiny precyzyjne.

Post autor: SpaceDog »

,,Panowanie" na forum możemy sobie darować :wink:
Nie chodzi o ,,niechęć wydawania" - kupiłbym ją chętnie gdyby była łatwiej dostępna. Sam nie mam możliwości zrobienia zakupu w USA :-/ To całkiem spora kasa... więc jednak wolałbym przed zakupem mieć możliwość jej pomacania (nigdy nie widziałem w PL na żywo tej osady).
Mam CDX-33 i Sako w osadzie Cadexa - to fantastyczne osady... opatentowany system mocowania oparty na rolkach, beznarzędziowa obsługa regulacji stopki, baki, długości kolby - za to trzeba zapłacić i ja się z tym godzę. W Sako TRG22 do szewskiej pasji doprowadzał mnie sposób regulacji za pomocą podkładek, które zawsze były ,,odrobinę" za duże lub za małe... :-? Osady Cadexa mają pełen handguard - który w założeniu częsciowo osłania od mirażu z lufy przy szybkim strzelaniu - na zimowym snajperze bardzo mi się przydał. Mam też gdzie oprzeć kciuk po prawej stronie... Osad tych dostarczał Cadex do programu Remington MSR - przynajmniej do czasu kiedy Remington podpierdzielił projekt, co kosztowało go ładnych parę dolców po przegranym procesie sądowym...
No i rzecz najważniejsza - zwyczajnie mi się podobają ;laughing:
meiss
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 282
Rejestracja: 07 stycznia 2015, 17:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Savage seria MDT- nowe karabiny precyzyjne.

Post autor: meiss »

adnikauto pisze:
Powyzej jest podana krotka chrakterystyka obydwu systemow... a w "ogolnosci" temat robi sie jeszcze bardziej zlozony patrzac na niektore systemy karabinow F-Class :shock: :roll: to jest po prostu "mind boggling" :651:


Nie wyobrazam sobie ile taka sama osada moze kosztowac... :052:
Szczerze to nie wiem, o czym teraz kolega rozmawia. Myślałem, że będzie wątek o nowych Savage, a przypomina coś na kształt "wrzućmy zdjęcie czegoś co fajnie wygląda".
Przecież osady taktyczne, klasyczne i fclassowe to różne światy i różne cele. Nikt z fclassem nie pójdzie na polowanie, tak jak raczej nikt od lekkiej kolby bez beddingu nie będzie wymagał sztywności aluminium.

Chyba, że zmieniamy nazwę wątku na "Zdjęcia osad" ;)
Ostatnio zmieniony 09 października 2019, 20:16 przez meiss, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Savage seria MDT- nowe karabiny precyzyjne.

Post autor: adnikauto »

@Meiss

Masz racje! Nie powinienem rozwadniac tematu. Mial byc o nowych karabinach Savage i niech tak zostanie.
:one:

P.S.
Na swoja obrone powiem tylko, ze brakuje mi strasznie w Dziale BP tematu "Tuning Centralnego Zaplonu" czy cos w tym guscie....

I bynajmniej nie chodzi o jakas kosmetyke ale zasadnicze zmiany w broni jak np. zmiana zamka, zmiana dlugosci lufy, zastosowanie luf o roznej dlugosci w jednym systemie, wydajnosc lufy FPS w zaleznosci od dlugosci, osady typy, bedding, free float the barrel, itd. stad biora sie moje "wrzutki" w roznych tematach co niektorych Kolegow pewnie doprowadza do szalu, Modowie i Admini tez ze mna lekko nie maja....


Wiem juz, w Polsce sa inne przepisy i nikt nie ma 5 luf o roznej dlugosci do jednego karabinu czy 7 upperow czy czego tam jeszcze.... z kolei ja wiecej sie grzebie niz strzelam, czasami brne w slepa uliczke czasami mi cos wychodzi... duzo zalezy tez od stanu moich finansow.

Jak skoncze moj projekt "Sztucera z "aspiracjami" do LR" to pewnie taki temat zaloze i tam sie bede "uskutecznial".... poki co bede trzymal gebe zamknieta!
:516:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6032
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Savage seria MDT- nowe karabiny precyzyjne.

Post autor: ravkill »

jkp44jkp pisze:5.5k złotówek . Kurde chce zamówić taką do mojego Savage 110. Gdybym wiedział że wyjdzie taki model od Savage z ta acc osadą to może bym poczekał. Heh, życie.
Widziałeś tanie osady MDT z serii oryx? 399 dolców za oceanem.
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Savage seria MDT- nowe karabiny precyzyjne.

Post autor: adnikauto »

By nie zakladac nowego tematu... jako ze jestesmy przy karabinach precyzyjnych firmy Savage z pewna doza zdziwienia odkrylem, ze mozna stac sie posiadaczem fabrycznego budzetowego bez cudzyslowu- karabinu precyzyjnego za 800 USD... :shock: :roll:

Niech bardziej zorientowani koledzy sie wypowiedza, czy to jest na tyle kiepski karabin, zeby mozna go bylo kupic w takich malych pieniadzach... /dla zobrazowania to jest rzad wartosci slabej tygodniowki/ :suprise:


Zdaje sobie sprawe z faktu, ze w Ameryce bron jest tania ale dobra bron jednak kosztuje jakies pieniadze a "tanie mieso psy jedza".... wiec jak to jest naprawde...???



Savage 10 Ashbury Precision Bolt Action Rifle 6.5 Creedmoor 24" Barrel 5 Rounds Collapsible Folding Stock.

Obrazek

Oferta ponizej za 8 stowek:
https://www.budsgunshop.com/product_inf ... s_id/24706


W video ponizej gosc jest albo troche kretynem albo innym "nieumialkiem" bo do w/w kolby mozna kupic za pare groszy na eBayu check-piece o roznej wysokosci na 4 zaczepy, sam mialem w posiadaniu dwa takie jeden niski i drugi sredni... :) nie trzeba niczego oklejac tasma /BTW- typowy Amerykanin wszystko "naprawia" tasma szczegolnie uzywajac "duck tape".../

Obrazek Obrazek

Wspomniane video:


Opis karabinu:

...."M-10 SAVAGE ASHBURY PRECISION
Savage® has teamed with Ashbury Precision Ordnance (APO) to expand its line of long-range chassis rifles for recreational shooting, hunting and tactical competition. The Model 10 APO rifle features a factory-blueprinted model 10 barreled action mated to the new APO SABER MRCS-AR folding chassis
"....
https://www.savagearms.com/content?p=fi ... ry&s=22631


No wiec Ci z Was ktorzy w szczegolnosci uzywaja karabiny Savage prosze o opinie... :101:


P.S. Szukam gotowego/fabrycznego karabinu o dobrych parametrach i umiarkowanej cenie /ponizej 1000 USD/ do strzelania powyzej 600 yardow w kalibrze 6.5 Creedmoor a poniewaz wpakowalem sie w upgrady taniego sztucera .308 z ktorego chce zrobic "cos" wiec budzet przestal mi sie chwilowo domykac... :103:


BTW - jesli ktos wie jaki jest kat otwarcia zamka to chetnie sie dowiem... :wink:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
JAC72
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 759
Rejestracja: 11 września 2009, 20:36
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Savage seria MDT- nowe karabiny precyzyjne.

Post autor: JAC72 »

Na fotkach widać - 90 stopni. Zamek Savage, rygle 2 i bez zmian, więc wiele nie wymyślisz. Kiedyś chyba Sako albo Tikka chwaliła się kątem 70 stopni mimo dwóch rygli.
JAC72
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”