Laugo Arms Alien

Moderator: Moderatorzy WBP

krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1054
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Laugo Arms Alien

Post autor: krzychu22lr »

Ja mam takie pytanie natury techniczno-regulaminowej, może ktoś będzie w stanie odpowiedzieć. Pistolet ten jest dopuszczony do dywizji Production w IPSC. Jeśli dobrze rozumiem wymogi techniczne, które ta dywizja stawia przed bronią, to pistolety do niej dopuszczone nie mogą mieć mechanizmu spustowo-uderzeniowego kurkowego pojedynczego działania (single action) - wyklucza to choćby wszelkie klony 1911. Tymczasem Alien ma właśnie mechanizm spustowo-uderzeniowy pojedynczego działania z kurkiem zakrytym. Jak więc został dopuszczony do Production? Przez sam fakt posiadania zakrytego kurka?
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1407
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 119
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Laugo Arms Alien

Post autor: zoom2 »

Niezwykle celne pytanie.
Ja mam pewne przemyślenia na, w ten sposób postawiony problem ale podzielę się swoimi refleksjami w miarę rozwoju wątku
Ostatnio zmieniony 07 października 2019, 20:56 przez zoom2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Laugo Arms Alien

Post autor: montrala »

krzychu22lr pisze:Jak więc został dopuszczony do Production?
Bo tak postanowiły władze IPSC. Te same władze kiedyś nie dopuściły do Production HK USP Custom Sport bo miał fabrycznie powiększony otwór gniazda magazynka, ani oryginalnych magazynków 16 nabojowych do HK P2000 bo miały pudełko dłuższe niż chyt, a chwilę portem dopuścili SIG P226 Blackwater Tactical z powiększonym gniazdem magazynka i przedłużanymi magazynkami na 20 nabojów (to było w czasach przez ograniczeniem ilości amunicji w magazynku w Production). Nie szukaj tam logiki ani nawet przestrzegania własnych reguł.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1407
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 119
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Laugo Arms Alien

Post autor: zoom2 »

Myślałem, że się trochę polansuję w tym wątku a tu Montrola celnie pozamiatał. I wszystko w temacie.
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1054
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Laugo Arms Alien

Post autor: krzychu22lr »

Czyli jak zwykle jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze? :wink:
Ostatnio zmieniony 09 października 2019, 14:20 przez krzychu22lr, łącznie zmieniany 1 raz.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1407
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 119
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Laugo Arms Alien

Post autor: zoom2 »

@krzychu22lr,
może i masz rację, ale.... to, że Alien jest drogi jednostkowo wcale nie znaczy, że stoją za tym duże pieniądze. A nawet jestem w stanie twierdzić iż nieduże. Odwrotnie proporcjonalne do ceny pistoletu.
Ale co do meritum to zgoda.
Ostatnio zmieniony 09 października 2019, 15:54 przez zoom2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
longer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 504
Rejestracja: 02 kwietnia 2007, 11:19
Tematy: 4
Lokalizacja: zDragona
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Laugo Arms Alien

Post autor: longer »

Wrzucę w ten wątek swoje dwa grosze.
Za firmą są duże pieniądze i konkretna wizja rozwoju. Bez wysiłku poczytacie u wujka googla z kogo składa się ten biznes. Same patenty na EVO3 kosztowały CZ trochę pieniędzy. Natomiast główny inwestor wyłożył też kilka mln euro. LA jasno określiła swoją strategię jako "premium firearms manufactur". Co do ceny jednostkowej nie będę dyskutował. Zależy co z czym porównujemy. Jeśli do Tary lub Canika. To tak . Jest przepaść. Jeśli porównujemy do Panther, SPS, STI, Bul'i, Infiniti i itp to nie jest tak źle. Pamiętajmy, że każdy z wymienionych tez kiedyś zaczynał. I tak trzymam za nich kciuki. Trochę nowości (odświeżanych) jest potrzebnych w naszym środowisku. Żebyśmy się nie zanudzili:)
Rule #4 – Identify your target, and what is behind it.
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1054
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Laugo Arms Alien

Post autor: krzychu22lr »

@zoom2:
Ja nie piję do ceny Aliena (dopóki nie pojawią się zwykłe Alieny nie będę dywagować nt. polityki sprzedażowej Laugo), ale do jego konstruktora, Jana Lucanskiego.

Mam wrażenie, że facet ma straszny zawód do swojego byłego pracodawcy, Ceskiej Zbrojovki, i nie szczędzi sił ni środków, by pokazać kto jest lepszy. A nic nie udowodni jego wyższości niż pokonanie CZ właśnie w IPSC Production, które (przynajmniej dla laików) zdaje się być zdominowane przez Shadowki. Stąd też niekonwencjonalny Alien - sęk w tym, że tak bardzo niekonwencjonalny, że łamie przepisy swojej dywizji. A nawet dwóch, bo początkowo Alien został dopuszczony i do Production, i do Production Optics. Z tej drugiej został wykluczony po protestach teamu CZ - merytorycznie słusznych, bo przepisy dosyć jednoznacznie wskazują jak powinien być zamontowany celownik w pistoletach Production Optics (takiej jednoznaczności brakuje w wymogach Production, więc pewnie tam Alien już zostanie).

Skoro rosyjsko-czeskie szefostwo IPSC dopuściło Aliena do obu tych dywizji, mimo tych mniej, lub bardziej jawnych problemów, to albo Jan Lucansky ma odpowiednio głębokie kieszenie, albo w samym IPSC komuś nie podoba się wysoka pozycja CZ.

Tak na marginesie, to sam pistolet bardzo mi się podoba, a IPSC, jako sport, mnie ni to ziębi, ni to grzeje. Ale polityka tej organizacji jest fascynująca!
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1407
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 119
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Laugo Arms Alien

Post autor: zoom2 »

ale ja sie z Tobą generalnie zgadzam. I co do IPSC i co do samego Aliena. Ja tylko ma takie przeczucie, że ten pistolet podzieli losy Hudsona.
A myślę tak gdyż coś długo trwa wprowadzanie go na salony. Ale pożiwiom uwidziom, jak mawiają starzy anglicy
Hornet_AW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 354
Rejestracja: 15 lipca 2016, 08:09
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Laugo Arms Alien

Post autor: Hornet_AW »

Krzychu22lr ... pierwszy sukces sportowy Alena to Jano Pavlik który zdobył pierwsze miejsce w IPSC 2019 European Handgun Champion w Belgradzie w Production Optics Senior Division :one:
Piotr_JG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 989
Rejestracja: 25 listopada 2003, 22:16
Tematy: 7
Lokalizacja: Jelenia Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Laugo Arms Alien

Post autor: Piotr_JG »

Wybaczcie niemerytoryczny wpis
krzychu22lr pisze: Pistolet ten jest dopuszczony do dywizji Production w IPSC. Jeśli dobrze rozumiem wymogi techniczne, które ta dywizja stawia przed bronią...
Miło się czyta twoje treściwe wypowiedzi, ale wyjaśnij, proszę, co takiego strasznego jest w słowie klasa bądź kategoria, że używasz takich potworków językowych jak powyżej?
Piotr
Awatar użytkownika
sql
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1321
Rejestracja: 03 listopada 2014, 21:00
Tematy: 19
Lokalizacja: Łom-Janki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Laugo Arms Alien

Post autor: sql »

W IPSC na kategorie dzielą się zawodnicy, a nie broń. Lady, Senior, Super Senior czy Junior.
...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...
poeta
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 878
Rejestracja: 02 czerwca 2015, 09:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Laugo Arms Alien

Post autor: poeta »

I na klasy sprzętowe
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1054
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Laugo Arms Alien

Post autor: krzychu22lr »

Piotr_JG pisze:co takiego strasznego jest w słowie klasa bądź kategoria, że używasz takich potworków językowych jak powyżej?
Nic strasznego, jeśli ktoś zna polskie przepisy IPSC i wie, które pojęcia czemu odpowiadają. Ja IPSC nie strzelam, interesuje mnie tylko polityka tej organizacji, a przepisy dt. parametrów technicznych broni czytałem po angielsku. Tam używa się pojęcia division, które w swoim pierwotnym, wojskowym znaczeniu, tłumaczy się jako dywizja. Oczywiście jest to tłumaczenie (w kontekście sportu) błędne, ponieważ jednak nie znałem zgodnego z przepisami odpowiednika, postanowiłem tej dywizji użyć, pisząc ją kursywą, by zaznaczyć niepoprawność owego tłumaczenia. Widać to nie wystarczyło.

Podoba mi się jednak czujność kolegi i mam nadzieję, że nie ograniczy się ona tylko do tego wątku, ale też do innych, gdzie pełno jest aper i lołer risiwerów, bajpodów, dekokerów czy (moich ulubionych) pływających luf (do dziś nie wiem, czy te lufy pływają żabką czy motylkiem). :-D
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Awatar użytkownika
ROBERTOS-R2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 109
Rejestracja: 12 stycznia 2016, 19:54
Tematy: 0
Lokalizacja: Trojmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Laugo Arms Alien

Post autor: ROBERTOS-R2 »

Niby nic nowego, polaczenie istniejacych rozwiazań majacych na celu zmniejszenie podrzutu, obnizenia lufy jak w rewolwerze rhino, sprężyna powrotna rodem z ak107 oraz nieruchome przy strzelaniu przyzady jak w margolinie. Moim zdaniem bedzie hit, i producenci broni szybko wprowadzą podobne konstrukcje.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”