Wykaz posiadanej broni

Moderator: Moderatorzy WBP

LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wykaz posiadanej broni

Post autor: LARPAK »

Skoro zarejestrowali Ci broń to nie wiedzą jaką masz?
Czy liczą na to, że wykażesz coś nielegalnego albo CP?

Olej to i jak napiszą drugi raz to wtedy odbij piłeczkę o podstawę prawną.
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wykaz posiadanej broni

Post autor: Toost »

WPA dostało pewnie zlecenie na kontrole bo kończy sie okres przejściowy na wymianę szaf. Nie mają mocy przerobowych, zeby te kontrole wykonać więc się wysługują pisemkami.
W sumie można olać, ale można odpowiedzieć, ale lakonicznie.

W odpowiedzi na pismo informuję co następuje.
Szafa - podać dane z tabliczki znamionowej
Miejsce przechowywania - zgodnie z rozporządzeniem w urządzeniu spełniającym wymagania conajmniej S1 podanym w pkt 1
Wykaz broni - zgodny z dokumentami przedłożonymi w momencie rejestracji, komplet dokumentów posiada WPA

z powazaniem ...
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Awatar użytkownika
PANPADRE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 329
Rejestracja: 30 sierpnia 2018, 09:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wykaz posiadanej broni

Post autor: PANPADRE »

Toost pisze: W sumie można olać, ale można odpowiedzieć, ale lakonicznie.
Z WPA tylko i wyłącznie na piśmie i bardzo, ale to bardzo lakonicznie. Wysłać ksero faktury zakupu szafy, wydrukowane zdjęcie certyfikatu z hologramem z drzwiczek szafy i już.

Z WPA NIGDY NIE MOŻNA BYĆ WYRYWNYM W UDZIELANIU INFORMACJI
nzpetter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 211
Rejestracja: 08 października 2016, 02:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wykaz posiadanej broni

Post autor: nzpetter »

Wrzucisz skan tego pisemka?
Ostatnio zmieniony 23 września 2019, 15:58 przez nzpetter, łącznie zmieniany 1 raz.
-----------------------------------------
Obrazek
Awatar użytkownika
fusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1412
Rejestracja: 03 lutego 2009, 11:40
Tematy: 10
Lokalizacja: GD/NO
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wykaz posiadanej broni

Post autor: fusz »

PANPADRE pisze: Wysłać ksero faktury zakupu szafy, wydrukowane zdjęcie certyfikatu z hologramem z drzwiczek szafy i już.
A ww. fakturę to w jakim celu im wysyłać? Żeby się pochwalić ile szafa kosztowała?
SG3M, SKS Ardea, a zabawki różne, małe i duże...
Burzany
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 13 listopada 2015, 23:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wykaz posiadanej broni

Post autor: Burzany »

A co w przypadku gdyby to jednak osiedlowe lumpy spreparowały i wysłały do Ciebie to pismo celem rozpytania o stan posiadania ? .... i tak dalej. Dalsze scenariusze do wyboru...
Awatar użytkownika
jasiu226
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 85
Rejestracja: 12 lutego 2009, 14:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Szamotuły
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wykaz posiadanej broni

Post autor: jasiu226 »

Burzany pisze:A co w przypadku gdyby to jednak osiedlowe lumpy spreparowały i wysłały do Ciebie to pismo celem rozpytania o stan posiadania ? .... i tak dalej. Dalsze scenariusze do wyboru...
I odeśle ten papier na adres "osiedle Jana III Sobieskiego 21/37 00-001 Warszawa" czy na adres WPA? :roll:
XD-9 TACTICAL MOD.2 9x19
CZ P-10F
Savage MSR-15 Recon .223REM
Typhoon Ataman XP-02
Awatar użytkownika
rybek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 747
Rejestracja: 14 września 2004, 14:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wykaz posiadanej broni

Post autor: rybek »

Zgłosić do prokuratury, że WPA ma bałagan w papierach i nie wie kto jaką ma broń. :mad:
Dlatego wysyłają te pisma, bo po cichu chcą uzupełnić kartoteki.
"Nigdy nie jest po wojnie. Zawsze jest przed wojną."
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wykaz posiadanej broni

Post autor: Toost »

nie. Skończył się okres przejściowy dotyczący szaf. WPA dostały zlecenie przeprowadzenia kontroli, a że nie mają kim to wpadli na pomysł, żeby ludzie "sami się skontrolowali" przysyłając oświadczenia. Wrzuci się w papierki i załatwione.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wykaz posiadanej broni

Post autor: franek »

rybek pisze:Zgłosić do prokuratury, że WPA ma bałagan w papierach i nie wie kto jaką ma broń. :mad:
Dlatego wysyłają te pisma, bo po cichu chcą uzupełnić kartoteki.
Przy okazji wniosku o zmianę decyzji ... przyszedł dzielnicowy na wywiad + kontrolę przechowywania broni.
Dostał zlecenie to przyszedł.
Jak zobaczyłem listę wydrukowaną "z systemu komputerowego" tego co mam mieć jak nie pogubiłem ;-)
to :651: "Producent nieznany" , "model nieznany" , w paru miejscach kolumna Kaliber pusta.
Chyba przejdę się do nich specjalnie aby to wyprostować ...
A najgorsze jest to że pomimo kolumn rodzaj broni gdzie wpisany pistolet, karabin ....
posortowali to po pierwszej kolumnie czyli "Numer seryjny" :090:

Może magazynierzy policyjni w większości mają F48 według ICD-10 i układają w magazynie po numerach seryjnych.
Strach się bać, bo mają dopuszczenie do sporej ilości broni.
A może ograniczony autor ww programu nie wpadł na to że lista może być dłuższa niż 5 pozycji ?
Niezbadane są założenia projektowe w projektach informatycznych.
Ostatnio zmieniony 25 września 2019, 16:37 przez franek, łącznie zmieniany 1 raz.
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wykaz posiadanej broni

Post autor: KG92RS »

franek pisze: Jak zobaczyłem listę wydrukowaną "z systemu komputerowego" tego co mam mieć jak nie pogubiłem ;-)
to :651: "Producent nieznany" , "model nieznany" , w paru miejscach kolumna Kaliber pusta.
Miałem już raz "kontakt" z tym ich bałaganem. Jak rozszerzałem kolekcjonerskie, to - po złożeniu wniosku - zadzwonili z WPA z tekstem "Bo Pan napisał, że ma X sztuk broni, a my mamy zarejestrowane X-1...". Skończyło się na wysłaniu skanów wszystkich legitymacji.
Awatar użytkownika
rybek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 747
Rejestracja: 14 września 2004, 14:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wykaz posiadanej broni

Post autor: rybek »

KG92RS pisze:Miałem już raz "kontakt" z tym ich bałaganem. Jak rozszerzałem kolekcjonerskie, to - po złożeniu wniosku - zadzwonili z WPA z tekstem "Bo Pan napisał, że ma X sztuk broni, a my mamy zarejestrowane X-1...". Skończyło się na wysłaniu skanów wszystkich legitymacji.
Masakra, chociaż:
- z jednej strony mogłeś mieć broń, której nikt Ci nie zarekwiruje, bo nie ma jej w wykazie. :-D
- z drugiej strony, pora zacząć zbierać potwierdzenia wysłania faktury i książeczki do rejestracji, bo może trzeba będzie udowadniać, że ten wpis w książeczce i ta broń, to wszystko legalne :evil: . Do tej pory po zwrocie książeczki wywalałem potwierdzenie wysłania dokumentów.
"Nigdy nie jest po wojnie. Zawsze jest przed wojną."
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wykaz posiadanej broni

Post autor: KG92RS »

rybek pisze:Do tej pory po zwrocie książeczki wywalałem potwierdzenie wysłania dokumentów.
Ja zbieram wszystko. Co więcej, do każdej rejestracji przygotowuję pisemko przewodnie, w którym jest informacja co i jak ma być zarejestrowane (dostaję potwierdzenie wpłynięcia na kopii). Sama legitymacja nie jest wystarczającym dowodem, bo może zaginąć - w końcu się ją nosi...
Awatar użytkownika
Leśny Dziadek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2307
Rejestracja: 15 października 2012, 14:01
Tematy: 0
Lokalizacja: zDolnegoŚląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Wykaz posiadanej broni

Post autor: Leśny Dziadek »

KG92RS pisze:

Miałem już raz "kontakt" z tym ich bałaganem. Jak rozszerzałem kolekcjonerskie, to - po złożeniu wniosku - zadzwonili z WPA z tekstem "Bo Pan napisał, że ma X sztuk broni, a my mamy zarejestrowane X-1...". Skończyło się na wysłaniu skanów wszystkich legitymacji.
Standard. Pewne WPA na widok Excela z wykazem broni i podziałem co jest kolekcjonerka, a co szkoleniowe, rozpromieniło się jak słoneczko i powiedziało "no nareszcie będę wiedziała co konkretnie pan na chwilę obecną ma"

Podobno opanowali w 99% burdel z wykazem, a tej chwili nawet policjant z drogówki widzi w KSIPIE (jak mu się chce grzebnąć głębiej) co konkretnie posiadasz. Tekst podczas jednej kontroli drogowej "ło, panie, u pana więcej broni niż w całym naszym komisariacie mamy!"
Awatar użytkownika
Markm
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 113
Rejestracja: 04 kwietnia 2015, 15:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wykaz posiadanej broni

Post autor: Markm »

.44 pisze:otrzymałem pisemko z zapytaniem o miejsce przechowywania broni, wykaz broni i dane szafy(numer certyfikatu, nazwa producenta, typ szafy i datę ważności certyfikatu i kserokopię certyfikatu
Jak sytuacja się potoczyła? O szafę te manewry?
Leśny Dziadek pisze: Tekst podczas jednej kontroli drogowej "ło, panie, u pana więcej broni niż w całym naszym komisariacie mamy!"
Jak rejestrowałem broń kupioną od Ciebie (z Twojego prywatnego zbioru), policjant po wpisaniu Cię do bazy z postawy luźnej spiął się, przybliżył do ekranu i zaczął scrollować szukając jednostki ;laughing:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”