Szafa na broń

Moderator: Moderatorzy WBP

KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: KG92RS »

Może to są kolejne etapy sztuki "upychowywania"...
Najpierw mieszczą się magi i wszystko da się ładnie poustawiać.
Potem nie mieszczą się magi, ale broń da się jeszcze ładnie poustawiać.
Ostatni etap: nic się nie mieści i cała broń jest "na kupie" w takich wielkich skarpetach, żeby się nie obijała...
Awatar użytkownika
Lutobor
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 07 marca 2018, 08:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Opole
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Lutobor »

Mam kilka typów, muszę zdecydować się w dwa tygodnie a ciekaw jestem Waszej opinii.
Co wybrać z rodzimej produkcji ???
Zewnętrzne wymiary, nieprzekraczalne: 205 x 82 x 54
Do włożenia:
- ar 15 21' lufa + hamulec 89 mm
- ar 15 16' lufa 22 lr
- savage 22 lr
- 1400mm c.z. jednotaktowiec z lunetą ze światłem 50mm
- dobry anschutz 22 lr
- dobrze by było 1 zapas
- skarbczyk na 2 szt pistolców
- półki na 8 szt pistoletów z czego 2 wysokie z kolimatorami
Nie piszę o modelach, celownikach i tym o czym jeszcze nie wiem, mam tylko kilka pistoletów , kilka typów na sportową i bojową długą, potrzebny zapas miejsca na amo i przybory do czyszczenia, chemię, ewentualnie na magi. Miejsce na dwa pasy do krótkiej z wieszakami i ładownicami, torby, tarcze i szpej na strzelnię oczywiście na zewnątrz.
Jak pisałem, mam typy tylko to wszystko ogarnąć... trzeci dzień siedzę a czas nagli...
Proszę o pomoc, czytałem naprawdę wszystkie posty.

A jednak jest edycja:
skarbczyk niezbędny, mam pistolety do ochrony osobistej a szafa ma być współdzielona z połowicą na pozwolenia sportowe, 2 pistolety z kolimatorami i hamulcami na lufach, magi 21 szt. czyli 170 w gnieżdzie
Ostatnio zmieniony 18 września 2019, 21:48 przez Lutobor, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
Lutobor
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 07 marca 2018, 08:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Opole
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Lutobor »

Jest edycja, sorry...
Ostatnio zmieniony 18 września 2019, 21:25 przez Lutobor, łącznie zmieniany 1 raz.
tribal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 09 grudnia 2009, 14:58
Tematy: 11
Lokalizacja: podlaskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: tribal »

Jeśli szafa którą masz jest fabryczna , najlepiej z zachowaną tabliczka znamionową to spróbuj ją recertfikować koszt 395zł.
Mikun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 221
Rejestracja: 21 sierpnia 2016, 21:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Mikun »

Sporo gratów chcesz tam upchnąć... tarcze, plecaki, pasy i ? na jasną cholerę po co to tam pchać :-D wybierz taką szafę co broń pomieści z półkami na amo i tyle.
Ja mam taką https://sklep.konsmetal.pl/pl/p/Sejf-MLB-150D6-4/101
nie trzymam w niej takich szpejów co nie wymagają przechowywania, po co ? no chyba że chcesz wydać ze 4 klocki to już można coś znaleźć na plecaki,kurtki i tarcze :-D
HW 100 FSB. FX WILDCAT. KANDAR CP1 :-D Daystate Pulsar
Awatar użytkownika
Lutobor
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 07 marca 2018, 08:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Opole
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Lutobor »

Kontrola w październiku a ja mam szafę na akta z MONozy z lat 80' tych, nie przejdzie...
Jestem na starych przepisach, do końca października mam luz ale, potem...
Żle napisałem, reszta czyli: tarcze, torby i szpej na zewnątrz...
Jeden z moich 3 typów :) ta szafka... Nie podaję moich typów, żeby nie sugerować porad.
Ostatnio zmieniony 18 września 2019, 22:32 przez Lutobor, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: kuras999 »

Skarbczyki same w sobie nie spełniają normy S1 więc jeśli chcesz być ok wg starych interpretacji dotyczących użyczania to tak nie do końca. Jest jednak nowa interpretacja z kgp, która mówi że każda broń można użyczać sportowcowi.
Awatar użytkownika
Lutobor
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 07 marca 2018, 08:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Opole
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Lutobor »

Brak dostępu osób trzecich, szafa S1 - norma prawna spełniona, w przestrzeni szafy broń na sportówkę , mamy dwoje żona i ja, tak że normy prawne spełnione, użytkowanie bez terminu na kwicie mojej sportówki dla niej i jej dla mnie - wszystko OK. Sejfik WEWNĘTRZNY w szafie S1 - brak dostępu zony do broni do ochrony osobistej - OK normy prawne spełnione, a jak byłby sąd to mam dobrą obronę za free :)
To stanowisko prokuratora i adwokatki z Opola, znajomi.
Użyczać można nadal wyłącznie w ramach uprawnień czyli posiadanego pozwolenia (literki).
Ostatnio zmieniony 18 września 2019, 22:45 przez Lutobor, łącznie zmieniany 2 razy.
Raffael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 186
Rejestracja: 09 czerwca 2009, 13:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Raffael »

Lutobor pisze:Użyczać można nadal wyłącznie w ramach uprawnień czyli posiadanego pozwolenia (literki).
Zgodnie z literą prawa uzyczać można każdy legalny posiadacz broni każdemu mającemu pozwolenia na broń do celów sportowych/mysliwskich o ile uzyczana broń spełnia wymagania (rejestracji) broni do celów sportowych/mysliwskich. Takie stanowisko ma tez (wreszcie) policja.

Jeżeli twoja broń do celów ochrony osobistej spełnia wymogi broni do celów sportowych, to możesz ja uzyczyć żonie.

Skarbczyk sam w sobie nie spełnia normy S1, więc nie jest żadnym zabezpieczeniem. Równie dobrze możesz położyć pistolet na dnie szafy, przykryć kartonikami po amunicji i twierdzić, że żona nie ma dostepu do niego :wink:
Obrazek
IA Hawken .45 - pierwsza miłość nie rdzewieje
Mikun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 221
Rejestracja: 21 sierpnia 2016, 21:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Mikun »

Lutobor pisze:Brak dostępu osób trzecich, szafa S1 - norma prawna spełniona, w przestrzeni szafy broń na sportówkę , mamy dwoje żona i ja, tak że normy prawne spełnione, użytkowanie bez terminu na kwicie mojej sportówki dla niej i jej dla mnie - wszystko OK. Sejfik WEWNĘTRZNY w szafie S1 - brak dostępu zony do broni do ochrony osobistej - OK normy prawne spełnione, a jak byłby sąd to mam dobrą obronę za free :)
To stanowisko prokuratora i adwokatki z Opola, znajomi.
Użyczać można nadal wyłącznie w ramach uprawnień czyli posiadanego pozwolenia (literki).
Moim zdaniem pie... od rzeczy ,więc po co zawracasz du.. ?
HW 100 FSB. FX WILDCAT. KANDAR CP1 :-D Daystate Pulsar
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: KG92RS »

Lutobor pisze: To stanowisko prokuratora i adwokatki z Opola, znajomi.
Wybacz, ale moje doświadczenie wskazuje, że nie należy kierować się opiniami znajomych -> oni zazwyczaj nie są obiektywni...
KGP jasno określiło swoje stanowisko co do tego, jak interpretować określenie "broń odpowiadająca celom", więc nie szukaj problemów tam, gdzie ich już nie ma...
Revolut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 426
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 15:03
Tematy: 17
Lokalizacja: RSA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: Revolut »

Skarbczyk nie spełnia S1. Najprościej i najtaniej to będzie dać jakiegoś Kolibra na dno szafy/na szafę i tam dać tą sztukę do obrony.
Wiatr, CP, Nitro.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: KG92RS »

Revolut pisze:najtaniej to będzie dać jakiegoś Kolibra na dno szafy/na szafę i tam dać tą sztukę do obrony.
Tyle, że nie ma takiej potrzeby. Broń zarejestrowana do ochrony osobistej jest bronią "odpowiadającą celom sportowym", więc może zostać użyczona posiadaczowi pozwolenia na broń sportową. Chyba, że pytający ma gazówkę -> ale to w obecnych czasach jest tak rzadko spotykane...
K.B.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 287
Rejestracja: 05 maja 2008, 11:39
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: K.B. »

Mam dobre pytanie. Jaki jest sens kupowania szafy ze skarbczykiem, jeżeli szafa jest przeznaczona do użytku domowego? Jeżeli jest to szafa znajdująca się w jakimś klubie, czy firmie ochroniarskiej, gdzie zazwyczaj więcej niż jedna osoba ma dostęp do zawartości, to skarbczyk może mieć sens. Ale jeżeli szafa znajduje się w domu, to jakie są przesłanki do kupowania takiej szafy?
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7511
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szafa na broń

Post autor: LARPAK »

Bo takie zazwyczaj sprzedają i nie biorą za to dodatkowej kasy.
Do tego mogą się zmienić przepisy i skarbczyk może być wymagany.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”