WPA Warszawa po nowemu

Moderator: Moderatorzy WBP

zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1414
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 118
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warsposwiadczenie na kopiachzawa po nowemu

Post autor: zoom2 »

@KG92RS
a wysyłając pocztą nie obawiałeś się, że może "zaginąć" któryś z załączników?
Składając osobiście i nie dyskutując w okienku, mam szanse na poświadczenie na kopii.
No chyba, że wyegzekwowanie parafki WPA na kopiach, jest tylko mirażem mojej wyobraźni.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warsposwiadczenie na kopiachzawa po nowemu

Post autor: KG92RS »

zoom2 pisze:@KG92RS
a wysyłając pocztą nie obawiałeś się, że może "zaginąć" któryś z załączników?
Nie. Załączyłem poświadczone notarialnie kopie tego, czego nie dałoby się łatwo odtworzyć. Taka usługa u notariusza kosztuje grosze (w porównaniu z całością kosztów) i zabezpiecza przed wszelkimi "zakusami" drugiej strony.
Wiele rzeczy trzymam w takiej formie i w bezpiecznym miejscu - na wszelki wypadek. Przy drugim rozszerzeniu kolekcjonerskiego okazało się, że WPA ma bałagan i w swoich "zbiorach" zgubili rejestrację jednej sztuki -> poprosili o skany książeczek. Zrobiłem, wysłałem, sprawy więcej nie podnosili. Wiesz, co by było, gdybym tę właściwą wcześniej stracił (przecież się je nosi ze sobą, więc wszystko może się zdarzyć)? Zarzut braku rejestracji w ustawowym terminie... Na szczęście, stosuję zasadę całkowitego braku zaufania do "organu" i mam poświadczone kopie wszystkiego. Jak rejestruję cokolwiek, to zawsze z pisemkiem przewodnim, którego przyjęcie poświadczają na kopi... Listy też: polecone z poświadczeniem odbioru.
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1109
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: m2c »

Ktoś mnie wprowadził w błąd jak składałem wniosek mówiąc że dają tylko na 10 sztuk bez względu ile startów się ma. Dosyć szybko naprawiłem ten błąd, teraz mam chyba 26 na sportowe ;) Za każdym razem piszę jakieś proste uzasadnienie w stylu że jak chcę osiągać dobre wyniki i konkurować z innymi to muszę mieć broń tylko do tej konkretnej konkurencji gdyż przed zawodami nie da się na przykład regulować celownika lub też konkurencja wymaga innego kalibru :P
3 razy już przeszło bez problemu.
WPA KSP nie otrzymało ode mnie żadnego oryginału. Za każdym razem dawałem kopię, pokazywałem oryginał i kazałem poświadczać za zgodność. Dokumenty składałem w dniu 1 czerwca 2017 i musiałem poinformować o zmianach w KPA w tym względzie wchodzących w tym właśnie dniu o czym nie za bardzo wiedzieli :P W każdym razie problemów nie robili.
Ostatnio zmieniony 12 sierpnia 2019, 19:43 przez m2c, łącznie zmieniany 2 razy.
cunnilingus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 21 października 2017, 09:18
Tematy: 9
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: cunnilingus »

Dostalem telefon z WPA Wwa, ze nie dostane rozszerzenia ilosci broni w pozwoleniu (sportowe), bo mam wolne promesy jeszcze z poprzedniego rozszerzenia. We wniosku uzasadnialem, ze chce dokonac hurtowego zakupu docelowej ilosci broni, aby skorzystac z rabatow cenowych. Nie zgodzilem sie z tezami WPA i poprosilem o pismo. Co radzicie dalej?
5.56x45 : .380 Auto : 9x19 : 38 Spec : 357 Magnum : .45 ACP : 12/76
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: KG92RS »

cunnilingus pisze: Nie zgodzilem sie z tezami WPA i poprosilem o pismo. Co radzicie dalej?
Poczekaj na pismo i zobacz, co w nim będzie.
cbrwaw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 48
Rejestracja: 09 listopada 2016, 17:31
Tematy: 3
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: cbrwaw »

A z ciekawości ile masz jeszcze wolnych promes i o ile chciałeś rozszerzyć?
22, 9, 45, 308, 338
cunnilingus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 89
Rejestracja: 21 października 2017, 09:18
Tematy: 9
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: cunnilingus »

Na c.z. mam jeszcze wolnych ok. 5, na strzelbe 1, na boczny chyba 4. Wnioskowalem o ok +10 w rozbiciu na c.z. i strzelbe.
5.56x45 : .380 Auto : 9x19 : 38 Spec : 357 Magnum : .45 ACP : 12/76
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1388
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: rokada »

Nie jestem pewien, czy dobrze Cię zrozumiałem: masz jeszcze 10 niewykorzystanych promes i prosiłeś o roszerzenie o 10 sztuk? Jeśli tak, to się trochę nie dziwię, że WPA ma obiekcje.

Jeśli naprawdę chcesz jednorazowo kupić ponad 10 sztuk, to na Twoim miejscu opisałbym to konkretnie - co, gdzie, jak. To może zwiększyć szanse na roszerzenie.
A jeśli planujesz zakup większej (ale mniejszej od 10) liczby sztuk centralnego zapłonu lub gładkiej lufy, to może po prostu wystąp o zniesienie podziału i wtedy zużyjesz te promesy, które jeszcze Ci zostały. No i wtedy przy rozszerzaniu zniknie argument niewykorzystanych promes...
Plastek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 161
Rejestracja: 22 czerwca 2008, 20:35
Tematy: 10
Lokalizacja: Góra Kalwaria
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Plastek »

Koledzy od dziś wejście do WPA wróciło po remoncie na stare miejsce. Już nie trzeba pytać kto ostatni w kolejce do broni, pobierasz numerek z maszynki i czekasz aż na monitorze wyświetli się twój numerek wraz numerem stanowiska do którego masz się zgłosić.
KKL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 307
Rejestracja: 07 listopada 2012, 10:27
Tematy: 0
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: KKL »

Koledzy, planuję rozszerzyć pozwolenie do celów sportowych o kolejne sztuki. Strzelam różne nowe konkurencje w różnych klubach. Jak aktualnie WPA KSP chce mieć w tego typu sytuacjach potwierdzone starty?

Gdy parę lat temu składałem wniosek o pozwolenie, oczekiwali startów podbitych przez klub. Teoretycznie mogę sobie wyobrazić, że jeżdżę po wszystkich klubach, w których strzelałem zawody (w tym roku 6 klubów z całej Polski) i proszę ich grzecznie o wydruk moich startów z czyimś podpisem. Ale wolałbym nie być do tego zmuszonym.

Stąd pytanie, czy komuś wystarczyły wydruki elektronicznych wersji komunikatów, dostępnych na stronach klubów?
Awatar użytkownika
Matthius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 24 sierpnia 2014, 20:41
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Matthius »

Moja legitymacja nie ma już miejsca na nowe wpisy. Kilka miesięcy temu, składając wniosek o wydanie promes, złożyłem też na WPA wniosek o przysłanie nowej legitymacji (do wniosku dołączyłem zdjęcie).
Czy ktoś rejestrował broń za pośrednictwem poczty w sytuacji, gdy nie było już miejsca na nowe wpisy w legitymacji?
Czy w takiej sytuacji trzeba poinformować WPA, że nie przysyłam im legitymacji, bo skończyło się w niej miejsce i proszę o wyrobienie nowej? Czy też będą na tyle ogarnięciu, że sami zauważą, że potrzebna jest nowa legitymacja?
Democracies have ever been spectacles of turbulence and contention;
have ever been found incompatible with personal security, or the rights of property;
and have, in general, been as short in their lives as they have been violent in their deaths
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: KG92RS »

Matthius pisze: Czy też będą na tyle ogarnięciu, że sami zauważą, że potrzebna jest nowa legitymacja?
Nie będą. Do faktury dołącz pisemko, a w nim: "Proszę o poświadczenie faktu rejestracji powyższej broni w nowej legitymacji posiadacza broni, o której przygotowanie prosiłem w piśmie z dnia xxxxx. Wspomnianą legitymację posiadacza broni (odbiorę osobiście, w siedzibie WPA KSP) / (proszę przesłać na mój adres stałego pobytu za pośrednictwem Poczty Polskiej).".
Sprawdzone, działa.
Awatar użytkownika
Matthius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 24 sierpnia 2014, 20:41
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Matthius »

Dzięki!
Swoją drogą, tyle zachodu, aby zarejestrować nowy zamek do AR-15...
Democracies have ever been spectacles of turbulence and contention;
have ever been found incompatible with personal security, or the rights of property;
and have, in general, been as short in their lives as they have been violent in their deaths
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: KG92RS »

Matthius pisze:tyle zachodu, aby zarejestrować nowy zamek do AR-15...
Jak będziesz chciał zezłomować/sprzedać stary i zrobić komplet z karabinu i nowego, to dopiero będzie sporo zachodu. Będziesz musiał "sprzedać" wszystko rusznikarzowi (i wyrejestrować), a potem "odkupić" od rusznikarza nowy komplet (i zarejestrować). I jeszcze zapłacisz za to kilka stówek... Sama rejestracja zamka przy tym, to małe piwko :)
Awatar użytkownika
Matthius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 24 sierpnia 2014, 20:41
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Warszawa po nowemu

Post autor: Matthius »

Wiem, robiłem rozpoznanie tematu zanim zdecydowałem się na zakup gołego zamka.
Dopóki mam wolne promesy, wolę oszczędzić gotówkę. Jeśli znów zamek pęknie, zezłomuję sam zamek, odzyskam promesę i kupię nowy. Jeśli szlag trafi całość, zezłomuję obie pozycje.
Democracies have ever been spectacles of turbulence and contention;
have ever been found incompatible with personal security, or the rights of property;
and have, in general, been as short in their lives as they have been violent in their deaths
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”