Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Moderator: Moderatorzy WBP

jkp44jkp
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Postautor: jkp44jkp » 2019-09-03, 08:10

"... prepare a restriction proposal..." - Przepraszam co tu jest nie zrozumiale? Jak byk napisane w tytule dokumentu; przygotowanie propozycji dla restrykcji dostepu do olowianego ammo. Gdzie tu panika i straszenie? Wdaje mi sie ze to panskia pro unijnosc nie pozwala panu dostrzec to co jest wyraznie napisane juz w tytule dokumentu.
Ostatnio zmieniony 2019-09-03, 08:30 przez jkp44jkp, łącznie zmieniany 1 raz.

Spyderco

Postautor: Spyderco » 2019-09-03, 08:45

Fokat pisze:Na tą chwilę policjanci nie mogą korzystać ze strzelnic policyjnych, nawet posiadając własną broń i amunicję. Jak chcą się doszkalać, to muszą dylać na ogólną strzelnice, tak jak my.
Taką wersję znam, jak się mylę, to poprawcie mnie proszę

Znasz dobrą wersję. Strzelania policyjne to ogólnie dramat, stawia się policjanta, pokazuje tarczę i każe strzelać, obowiązkowo jeden magazynek na stojąco i drugi w postawie klęczącej. Z dowolnej jednostki znajdzie się naprawdę skromna garstka chłopaków którzy ogarniają o co chodzi i strzelają poprawnie, reszta "odwala" z konieczności strzelanie i zapomina o temacie, część woli oddać amunicję kolegom. Gdy przypadkiem trafi się strzelanie z elementami dynamiki to zaczynają się schody, "motanie się" a ew. zacięcie generuje kompletny paraliż i błagalne spojrzenia na prowadzącego.

Duuuużo brakuje to nazwania policjantów z ulicy "profesjonalistami", przykre to lecz prawdziwe.
P09, G17

Awatar użytkownika
Serex

Postautor: Serex » 2019-09-03, 21:48

No niestety to prawda, strzelał kiedyś obok mnie jeden chłopak, akuratnie w szkole policyjnej był, w Pile czy gdzieśtam - przygotowywał się do egzaminów. I teraz uwaga - zaczął ambitnie z dalszej odległości, potem instruktor zbliżał tarczę aż stanęło na 5 (słownie: pięciu) metrach, więc już widziałem przestrzeliny a raczej ich brak. Gość nie mógł trafić w TS-2 z 5 metrów :shock: i nie piszę tu o czarnym polu ale nawet w białe nie wpadał. Nie wiem co tam za program szkolenia mają, czy jaką kadrę instruktorską ale to był dramat. Jakoś niedługo później okazało się że to znajomy ziomka i poprosił go o pomoc, wzięliśmy go na tą samą strzelnicę i po 4-5 paczkach, na tej ich odległości 15 m, praktycznie nie wychodził z czarnego, niby potem te egzaminy pozaliczał i służy obecnie w Policji.

Bonus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: Bonus » 2019-09-04, 21:52

Ostatnio zmieniony 2019-09-04, 21:53 przez Bonus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Garfield
Status: Online

Postautor: Garfield » 2019-09-11, 15:17

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... oxNewsImg3

W skrócie - myśliwy wyjmował broń z samochodu i przy tej czynności postrzelił śmiertelnie kolegę. Nawet nie wiem jak to skomentować bo słów nie znajduję.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."

hubertg

Postautor: hubertg » 2019-09-11, 15:36

https://lubuskie.onet.pl/gorzow-wielkop ... ca/h5x5kgl

Młody mężczyzna zastrzelił kobietę, więcej szczegółów na razie brak.

Za to poznałem nowe słowo "kontrterroryści".

LARPAK

Postautor: LARPAK » 2019-09-11, 15:55

hubertg pisze:Za to poznałem nowe słowo "kontrterroryści".

Tutaj pewnie napisane omyłkowo, ale kiedyś przy pisaniu jednej pracy w dość obszernej dwutomowej publikacji nt. terroryzmu spotkałem się z określeniem "antyterroryzm" i "kontrterroryzm" - pierwsze to były działania związane z zapobieganiem i zwalczaniem ataktów, a drugie ze zwalczaniem jeszcze przed atakiem - coś na wzór działań wyprzedzających lub też odwetowych, ale to podaję z pamięci bo nieco lat już upłynęło.

Awatar użytkownika
Yurko

Postautor: Yurko » 2019-09-11, 16:23

Zaciekawiło mnie określenie użyte an stronie policji "typowanego przez kryminalnych do tego zabójstwa", Czyli policjanci uznali, że podejrzany jest ktoś statystycznie prawdopodobny, kwalifikując np. to jako tzw. zabójstwo "rodzinne" (mąż, konkubent). Z drugiej strony dziennik napisał "trwają ustalenia, jakie relacje łączyły go z ofiarą". Poza tym, "Lubuska Policja sporządza rysopis 26-latka." - ciekawe, czy będzie on sporządzony na podstawie zeznań świadków, czy "typowania"?
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)

Maniusel

Postautor: Maniusel » 2019-09-11, 16:47

Kontrterroryzm to ani omyłka ani nowomowa tylko prawidłowa nazwa które funkcjonuje po zmianach już oficjalnie https://www.prawo.pl/prawnicy-sady/boa- ... 44232.html
Czarny proch i czarna kawa,
Opętani samotnością...

Awatar użytkownika
biper

Postautor: biper » 2019-09-11, 17:21

To teraz BOA powinni nazwać BOK :)
W sumie.. jest to jakaś metoda..

ŁUP! ŁUP! w drzwi o 06:00
- Kto tam?
- BOK!! Otwierać!
- Łoooo.. Biuro Obsługi Klienta w końcu zareagowało na moje skargi i nawet sami się pofatygowali. Cóż za wzorowa obsługa w tej sieci komórkowej ;laughing:
Ogólnopolska Giełda Wymiany Magazynków Do Broni Kolekcjonerskiej - wpisz czego szukasz lub pomóż innym znaleźć ich trofea.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"

lemuchr

Postautor: lemuchr » 2019-09-11, 17:22

Midland Gun 30-06, Mosi OWG .308Win, AKM "strzałka w trójkącie" 1974, S&W MP15 .223Rem, Uzkon AS16 12Ga, Fair Sport 2x12Ga, CZ Brno ZH 301 2x16 Ga.

Szafa na broń jest jak telewizor. Nigdy za duża :D

Awatar użytkownika
Yurko

Postautor: Yurko » 2019-09-11, 18:53

Wygląda na to, że nie zginął w obławie, tylko w czasie rutynowej kontroli niemieckiej "drogówki" (puściły mu nerwy). Albo to rzeczywiście taki rodzaj samobójstwa, wyciągnąć broń przy niemieckim policjancie...
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)

Awatar użytkownika
noel
Status: Online

Postautor: noel » 2019-09-11, 21:23

Awatar użytkownika
FranekDolas

Postautor: FranekDolas » 2019-09-12, 08:29

Nie zastanawia was, że nie podają skąd miał broń? Na Facebooku ktoś napisał kto go znał a nawet podał nazwisko. Szybko usunęli.
KKS PERKUN :) .38Spl ; 6,35x15,5 ;9x19 ; .22 LR ; 7,62x39 ; .22 SHORT ; 7,62x25 ; 12/76 ; 9x18 ; 6,5x55 SE ; 7,62x54R ; 7,65x17SR ; .223REM ; 5,56x45 ; 5,45x39 ; 8x57IS ; .45ACP
http://www.kksperkun.pl

LARPAK

Postautor: LARPAK » 2019-09-12, 08:36

Bo informacja o nielegalnej broni nie za bardzo wpisuje się w trendy ograniczania dostępu do niej, a do tego świadczy źle o pracy policji - bo jak to może być, że jest nielegalna broń.

Ostatnie zabójstwo w Zadowicach: tylko raz w radiu podali, że broń widniała jako zarejestrowana zagubiona czy skradziona (ale "zarejestrowana") i dalej cisza.
Szukałem jakiś informacji czy gdzieś podadzą konkretnie co to za broń lub zdjęcie policyjne, ale nie trafiłem zbytnio na jakieś wzmianki o broni (chociaż zbyt długo nie szukałem).
Jednakże jestem skory wysunąć twierdzenie, że jeżeli broń była by legalna to wtedy trąbili by o tym na lewo i prawo.

Wróć do „Prawo i broń - WBP”