Początki dalekiego dystansu od końca.

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

HelloZeep
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 09 września 2019, 20:56
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Początki dalekiego dystansu od końca.

Post autor: HelloZeep »

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Za sugestią z początku dyskusji, rozmawiałem z Panem Rafałem z Team99. Bardzo sympatyczny człowiek. Czuć, że pasjonat. Umówiłem się na sobotni kurs. Być może sugestie większości z Was, iż mój pomysł na dystans i kaliber jest nieco odrealniony się potwierdzą. Jedno jest pewne - blisko rok czasu jaki zleci mi na załatwienie papierów w międzyczasie bawiąc się w team99, pozwoli mi na wyrobienie własnego zdania w tym temacie. Nie sądziłem, że są takie miejsca w Polsce, gdzie można w zasadzie wypróbować wszystko co mnie interesuje (karabiny, odległości, amunicje). Zdam relację, jak wrażenia po sobotnim kursie.
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Początki dalekiego dystansu od końca.

Post autor: Spitfire24 »

zoom2 pisze:@spitfire24
nieśmiało myślę, że Michał Dudzik to celowniki.com.pl a nie celowniki24.pl ale może to zbieżność nazwisk albo i cuś....
Masz rację. Mea culpa, pisałem późno i stąd pomyłka.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 19
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Początki dalekiego dystansu od końca.

Post autor: GreenHeart »

Sorki ale temat elaboracji na dystanse 1000+ jakoby to byla bulka z maslem to juz jakas farsa jest. Rok przygotowywalem sie do tematu a teraz po kolejnym roku elaboracji dopiero moge powiedziec ze moje ammo cos soba reprezentuje. Czlowiek pewnie jeszcze w reku 388 nie mial a wy juz nakrecacie go ze niedosc ze strzelanie z tego to luz bluz a elaboracja to jakis pikus. Sorry ale miejmy jakies standardy nawet w doradzaniu.
Qubis
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 308
Rejestracja: 15 lipca 2018, 09:22
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Początki dalekiego dystansu od końca.

Post autor: Qubis »

Dajcie spokój panowie.
Teraz mamy takie pokolenie, które uważa że jak ma parę złotych w kieszeni to kasa załatwi wszytko.
Z drugiej strony jeśli się chłopaczek zdecyduję to fajnie będzie można się pośmiać ;laughing:
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 954
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Początki dalekiego dystansu od końca.

Post autor: Ultra3000 »

fakt ze dluga droga przed nim ale moze kupi te .338, zacznie strzelac i bedzie robil dobre wyniki, kto wie... no ale najpierw pozwolenie :)
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 954
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Początki dalekiego dystansu od końca.

Post autor: Ultra3000 »

jkp44jkp pisze:Najpierw trzeba mu sprzedac uzywany karabin za nascie tysiecy ;laughing:
i to bez promesy... :)
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Awatar użytkownika
larky
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 205
Rejestracja: 28 listopada 2016, 23:16
Tematy: 13
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Początki dalekiego dystansu od końca.

Post autor: larky »

Nie wiem, czy autor wątku ma mniemanie o swoich umiejętnościach zaczerpnięte rodem z gier komputerowych ale z tego co pamiętam nikogo tu nie obrażał więc podśmiechujki w stylu "chłopaczek", do faceta w wieku 32 lat są nie na miejscu. Ja kolego qubis, gdybyś to skierował do mnie to chętnie bym ci to wytłumaczył w cztery oczy.
Nadwiślańskie Towarzystwo Strzeleckie
HelloZeep
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 09 września 2019, 20:56
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Początki dalekiego dystansu od końca.

Post autor: HelloZeep »

Temat stał się zbyt emocjonalny. Niepotrzebnie pisałem o swoich preferencjach. Trzeba było ograniczyć się do pytania o klub, w którym można postrzelać na długim dystansie. Kilka postów jest co najmniej niemiłych. Daruję sobie cytowanie, ale ja w portfel nikomu nie zaglądam, nie dyskryminuję wieku, umiejętności, zapału ani nie wyśmiewam. Nie życzę sobie, więc takich reakcji w moim kierunku. Mam nadzieję, że to co tu zobaczyłem nie świadczy o środowisku strzeleckim jako całości. Z mojego punktu widzenia temat do zamknięcia.
Qubis
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 308
Rejestracja: 15 lipca 2018, 09:22
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Początki dalekiego dystansu od końca.

Post autor: Qubis »

larky pisze:Nie wiem, czy autor wątku ma mniemanie o swoich umiejętnościach zaczerpnięte rodem z gier komputerowych ale z tego co pamiętam nikogo tu nie obrażał więc podśmiechujki w stylu "chłopaczek", do faceta w wieku 32 lat są nie na miejscu. Ja kolego qubis, gdybyś to skierował do mnie to chętnie bym ci to wytłumaczył w cztery oczy.
Nie rozśmieszaj mnie. Spójrz jeszcze raz na swój awatar i jeśli to ty to żyj spokojnie ;laughing: i nie próbuj do nikogo pyszczyć bo kiedyś trafisz na mniej łagodnego i połamie ten wielki kinol :090: ;laughing:
Hyouka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 282
Rejestracja: 15 maja 2017, 14:42
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Początki dalekiego dystansu od końca.

Post autor: Hyouka »

A ja dodam od siebie, że zakup samego karabinu do strzelania LR to jest najmniejszy problem, do tego dochodzi jeszcze masa innych akcesoriów. Jak pieniądze nie są problemem, to na początek zainwestuj w dobrą lunetę, przyzwoity karabin w .308 lub 6.5 CM (albo 6.5x55) i ciężarówkę amunicji.
Porównując ceny amunicji zauważysz, że ww. amunicja tego samego producenta kosztuje 25-50% tego, co .338 LM. Czyli za tą samą kwotę kupisz co najmniej dwa razy tyle amunicji, a więc i więcej potrenujesz.
Nie chodzi o patrzenie do portfela, tylko jeżeli pieniądze nie są problemem, to i zakup dwóch karabinów nie powinien być problemem. Na początek kup sobie coś słabszego, z czego będziesz mógł strzelać więcej i częściej.

Jeżeli koniecznie chcesz coś w .338 i nie może być inaczej, to polecam coś co pozwala na stosunkowo łatwą i szybką zmianę kalibru we własnym zakersie, np. Accuracy International AXMC.
Ostatnio zmieniony 11 września 2019, 15:41 przez Hyouka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 954
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Początki dalekiego dystansu od końca.

Post autor: Ultra3000 »

Panowie, badzmy dorosli i na spokojnie. Kolega potrzebowal opinii na temat poczatkow strzelania z .338, dostal troche informacji i przemyslen innych Uzytkownikow. Jedne odpowiedzi byly konstruktywne, inne o zabarwieniu humorystycznym z przymruzeniem oka a inne moze troche "inne". Uwazam ze teksty o "lamaniu kinola" sa, ze sie tak wyraze delikatnie, nie na miejscu. Mimo tego mam nadzieje ze Kolega ostrzymal choc garstke przydanych informacji a moze przy okazji tez i usmiechnal sie pod nosem i juz na wstepie nie zrazil sie do srodowiska strzeleckiego :-D
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 25 września 2012, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Początki dalekiego dystansu od końca.

Post autor: SpaceDog »

Qubis pisze:i nie próbuj do nikogo pyszczyć bo kiedyś trafisz na mniej łagodnego i połamie ten wielki kinol :090: ;laughing:
Sugeruję, żebyś na początek sam zastosował się do własnych rad...
A najlepiej przyjedź kiedyś na jakieś zawody - np. za 2 tygodnie do Zielonki - szybko przekonasz się, że z takim nastawieniem ,,kariery" w środowisku nie zrobisz... :027:
Dariusz DC
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 930
Rejestracja: 09 lipca 2015, 20:54
Tematy: 34
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontakt:

Re: Początki dalekiego dystansu od końca.

Post autor: Dariusz DC »

 ! Message z: Dariusz DC
użytkownik qubis otrzymał dwutygodniowy przymusowy urlop ale sugeruję, aby nie podpuszczać nikogo zaczepkami, dlatego udzieliłem jeszcze po drodze ostrzeżenia
DC jeszcze nie 9
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”