Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Moderator: Moderatorzy WBP

surval
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 122
Rejestracja: 29 marca 2012, 13:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: surval »

Wojsko Polskie jako całość formacji nie jest wcale lepsze od Policji, a jeśli chodzi o strzelania z broni krótkiej jest nawet gorsze i to w zakresie ilości strzelań jak i technik strzeleckich począwszy od postawy a na pracy na spuście kończąc. Nie licząc spec. jednostek i to też nie wszystkich gdzie strzela się bardzo dużo, przeciętny żołnierz strzela tyle co kot napłakał i to głównie z broni długiej bo krótkiej po prostu nie ma na wyposażeniu a przeciętny oficer ze swojego slużbowego pistoletu w roku oddaje zaledwie kilka strzałów co stanowi ułamek ilości amunicji jaką np. w tym roku szkoleniowym oddaje przeciętny policjant. Co do samych żołnierzy spec. jednostek to ich strzelania zwłaszcza z broni krótkiej są dość specyficzne i o ile na bliskich odleglościach do sylwetek jeszcze sobie radzą to niejednokrotnie widziałem na zawodach jak wyniki strzelania do tarczy TS- 2 na 25m potrafiły rozczarować kolegów ze spec. jednostek. Co śmieszne pracując jako instruktor wielokrotnie szkoliłem żołnierzy przygotowujących się do różnych służbowych egzaminów strzeleckich czy to z broni krótkiej czy długiej bo w swojej jednostce nie mieli takiej możliwości bo np. nie mieli danej broni na stanie a np. na szkółce mieli z niej do zaliczenia strzelanie. Więc przyjeżdzali na komercyjną strzelnicę i kupowali sobie szkolenie z instruktorem żeby się przygotować do egzaminu a ich poziom wyjściowy często był bardziej niż słaby.
surval
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 122
Rejestracja: 29 marca 2012, 13:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: surval »

Na strzelnicach policyjnych można strzelać tylko z broni służbowej, tylko amunicją służbową i tylko strzelania przewidziane do realizacji na dany rok szkoleniowy. Nie ma i nigdy nie było dowolności w tym zakresie. Jeśli np. Policjanci jadą na jakieś zawody i mają tam konkurencje strzeleckie to mogą się przygotować ale takie dodatkowe strzelanie musi mieć oparcie w kwitach czyli zgoda przełorzonego, konspekt itp. itd.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: KG92RS »

surval pisze:Na strzelnicach policyjnych można strzelać tylko z broni służbowej, tylko amunicją służbową i tylko strzelania przewidziane do realizacji na dany rok szkoleniowy.
To jest tak głupie, że aż trudno uwierzyć...
romuch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 25 marca 2019, 20:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: romuch »

Zmienię temat. Nikt jeszcze nie wrzucił. Nie znałem pani Kasi ale byłem tam przygotować się do egzaminu na patent i mam nadzieję jeszcze postrzelać w Niuetoperku.
https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/z ... 98198.html
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: KG92RS »

"Jak dowiedzieli się dziennikarze RMF FM, po godz. 9 doszło do awantury na terenie fermy drobiu w Zadowicach w powiecie kaliskim. Pracownik sezonowy postrzelił 34-letniego właściciela fermy w głowę."

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news- ... Id,3181506

Edit:

Zobaczcie to:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... =BoxOpImg7

A w szczególności - filmy, które są pokazywane przy tym materiale...
Ostatnio zmieniony 02 września 2019, 14:39 przez KG92RS, łącznie zmieniany 1 raz.
oldtimer
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 439
Rejestracja: 28 września 2005, 09:02
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: oldtimer »

romuch pisze:Zmienię temat. Nikt jeszcze nie wrzucił. Nie znałem pani Kasi ale byłem tam przygotować się do egzaminu na patent i mam nadzieję jeszcze postrzelać w Niuetoperku.
https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/z ... 98198.html
"Udało nam się porozmawiać z matką Maksymiliana S.

- Był spokojny, cichy. W pokoju zawsze siedział sam. W domu nic nie musiał robić, jedynie grał na komputerze. Nie miał kolegów."

takie są skutki bezstresowego wychowania...... :-/
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: KG92RS »

Kiedyś próbowali zakazać myśliwym - teraz chcą całkowitego zakazu dla osób prywatnych...

"EU goes again for an All-Out lead ammunition ban!"

https://www.gunsweek.com/en/ammunition/ ... nition-ban
Piotr_JG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 990
Rejestracja: 25 listopada 2003, 22:16
Tematy: 7
Lokalizacja: Jelenia Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: Piotr_JG »

Kolega Bardzozly tutaj przybliżył temat
Piotr
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: Hoz85 »

Niektórzy jak tylko mogą to sieją panikę przemycając dodatkowo swoje anty unijne poglądy.

Dobrze, że są na tym forum osoby, które poświęcają swój prywatny czas, aby znaleźć źródła i je przedstawić tym samym obnażając obłudę i wymyślanie "faktów". Do tych osób wędruje ode mnie wirtualne :piwo:

Sam pamiętam jak parę miesięcy temu pojawił się na forum temat o hucznym brzmieniu "UE skonfiskuje nam broń". Początkowo pomyślałem "WTF", ale po dotarciu do źródeł w j. angielskim i przeczytaniu ich treści okazało się, że był to tylko i wyłącznie dokument potwierdzający stanowisko UE ze stanowikiem ONZ w kwestii konfiskaty nielegalnej broni no ale po co sprawdzać - lepiej było zasiać panikę.
Ostatnio zmieniony 03 września 2019, 01:49 przez Hoz85, łącznie zmieniany 1 raz.
panKompot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 170
Rejestracja: 20 września 2017, 14:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: panKompot »

Dzięki tej właśnie panice ludzie zaczynają się interesować. A anty UE to powinni być wszyscy na całym świecie. Ale to nie miejsce na takie dyskusje.
Ten niżej śmierdzi rybką...
Spyderco
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 428
Rejestracja: 15 listopada 2018, 10:27
Tematy: 13
Lokalizacja: Opole
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: Spyderco »

Fokat pisze: Na tą chwilę policjanci nie mogą korzystać ze strzelnic policyjnych, nawet posiadając własną broń i amunicję. Jak chcą się doszkalać, to muszą dylać na ogólną strzelnice, tak jak my.
Taką wersję znam, jak się mylę, to poprawcie mnie proszę
Znasz dobrą wersję. Strzelania policyjne to ogólnie dramat, stawia się policjanta, pokazuje tarczę i każe strzelać, obowiązkowo jeden magazynek na stojąco i drugi w postawie klęczącej. Z dowolnej jednostki znajdzie się naprawdę skromna garstka chłopaków którzy ogarniają o co chodzi i strzelają poprawnie, reszta "odwala" z konieczności strzelanie i zapomina o temacie, część woli oddać amunicję kolegom. Gdy przypadkiem trafi się strzelanie z elementami dynamiki to zaczynają się schody, "motanie się" a ew. zacięcie generuje kompletny paraliż i błagalne spojrzenia na prowadzącego.

Duuuużo brakuje to nazwania policjantów z ulicy "profesjonalistami", przykre to lecz prawdziwe.
.22, .223, 9x19, 12GA
Awatar użytkownika
Serex
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 24 czerwca 2015, 14:42
Tematy: 1
Lokalizacja: Świebodzin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: Serex »

No niestety to prawda, strzelał kiedyś obok mnie jeden chłopak, akuratnie w szkole policyjnej był, w Pile czy gdzieśtam - przygotowywał się do egzaminów. I teraz uwaga - zaczął ambitnie z dalszej odległości, potem instruktor zbliżał tarczę aż stanęło na 5 (słownie: pięciu) metrach, więc już widziałem przestrzeliny a raczej ich brak. Gość nie mógł trafić w TS-2 z 5 metrów :shock: i nie piszę tu o czarnym polu ale nawet w białe nie wpadał. Nie wiem co tam za program szkolenia mają, czy jaką kadrę instruktorską ale to był dramat. Jakoś niedługo później okazało się że to znajomy ziomka i poprosił go o pomoc, wzięliśmy go na tą samą strzelnicę i po 4-5 paczkach, na tej ich odległości 15 m, praktycznie nie wychodził z czarnego, niby potem te egzaminy pozaliczał i służy obecnie w Policji.
Bonus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 02 listopada 2018, 20:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: Bonus »

Ostatnio zmieniony 04 września 2019, 21:53 przez Bonus, łącznie zmieniany 1 raz.
Ten post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: Garfield »

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... oxNewsImg3

W skrócie - myśliwy wyjmował broń z samochodu i przy tej czynności postrzelił śmiertelnie kolegę. Nawet nie wiem jak to skomentować bo słów nie znajduję.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
hubertg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 04 lipca 2012, 12:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Ostrołęka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ciekawostki z portali informacyjnych - część IV

Post autor: hubertg »

https://lubuskie.onet.pl/gorzow-wielkop ... ca/h5x5kgl

Młody mężczyzna zastrzelił kobietę, więcej szczegółów na razie brak.

Za to poznałem nowe słowo "kontrterroryści".
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”