Pierwszy karabin long

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

wandzolor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 25 marca 2013, 20:58
Tematy: 19
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy karabin long

Post autor: wandzolor »

adnikauto pisze:Fajnie piszecie tylko - cholernie monotematycznie.... jak Rem 700 byl modny to cala Polska kupuje klony Rem 700, jak Tikka to tak samo, Bergara a toz to prawie Rem 700 wiec nie moze byc zle.... tez wszyscy kupuja ... itd.

Nudne to jest... dlaczego nikt z Was nie mysli "out of the box" tylko kazdy kopiuje poprzednika...
Nie trzeba kupowac "byle czego" pozniej dokladac za $750 stock McMillan... zeby bylo "cos"... :roll: :)

Jest tyle fajnych karabinow fabrycznych, ktore maja i dobre 26" lufy z szybkim gwintem i fajna fabryczna regulowana osade z pistoletowym gripem i doskonale pracujacy zamek.... i nie kosztuja ceny nowego auta, ... dobrze, nie marudze wiecej tylko chce Wam przedstawic np. nowy model Browninga na 2019...

Obrazek
Browning® X-Bolt® Max Long-Range Bolt-Action Rifle

Cena na dzisiaj wersji 6.5 Creedmoor $1,099.99 w Cabelas minus kupon rabatowy na $50, minus znizka w Cabelas i mozemy zejsc ponizej 1000 USD.... i mamy super fabryczny karabin dla poczatkujacego na dlugi dystans. https://www.cabelas.com/product/BROWNIN ... 263426.uts

https://www.browning.com/news/articles/ ... Rifle.html
https://www.gunsamerica.com/digest/brow ... ll-review/

..........................

W Long Range Hunting Online Magazine jest watek na 10 stron, wypowiadaja sie pozytywnie na temat tego karabinu goscie, ktorzy faktycznie strzelaja long range ....
https://www.longrangehunting.com/thread ... er.212818/


Mialem gdzies magazyn American Hunter ale nie moge go teraz znalezc - w kazdym razie wszystkie cztery kalibry w/w karabinu sa w tej samej cenie... $1,099.99

I jeszcze video review na koniec...
Jeżeli w Polsce ktoś zdecyduje sie na wporowadzenie do swojej oferty tego karabinu w co wątpie, to dolicz min 1000$ do ceny którą podałeś i wtedy nawet nikt oka na nim nie zawiesi...
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy karabin long

Post autor: franek »

adnikauto pisze:Nudne to jest... dlaczego nikt z Was nie mysli "out of the box" tylko kazdy kopiuje poprzednika...
Nie trzeba kupowac "byle czego" pozniej dokladac za $750 stock McMillan... zeby bylo "cos"... :roll: :)
No niektórzy próbowali tej metody, kupili Marlin X7 VH ... i zostali z ręką w nocniku jak Remington wygasił produkcję.
W Polsce nie ma 500 małych warsztatów robiących popierdułki do broni.
A prosić aby ktoś przywiózł byle sprężynkę czy pazur do karabinu out of the box ... to jest wkurzające.

Kupować należy sprzęt typowy, z dostępem do części zamiennych ... czyli nie karabin Ruger RPS bo ta firma ma w czarnej dziurze klientów spoza USA.
Tikka - fabryka po sąsiedzku. Tylko magazynki nietypowe, drogie i trudne do zamówienia.
Bergara - fabryka w EU ... i masa akcesoriów na rynku ..., magazynki AICS ... wrzucić w jakąś europejską osadę ...
Sabatti - fabryka w EU.
Na niemiecko/austriackie wyroby mnie nie stać. Nie zarabiam w EUR tylko w PLN.
Ostatnio zmieniony 21 sierpnia 2019, 11:44 przez franek, łącznie zmieniany 1 raz.
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy karabin long

Post autor: adnikauto »

No coz, chcialem Wam uswiadomic, ze sa fajne konstrukcje fabryczne "prosto z pudelka" ... za ktore nie trzeba sprzedawac nerki... ale wyszlo, ze jednak marudze.... :-/

Coz moge powiedziec... chyba sie poddam.

@Franek, wandzolor... dzieki Wam bardziej rozumiem realia polskie... troche do kitu to jest ale widac, ze pewnych spraw nie idzie przeskoczyc... ehhh.
:583: :roll:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Pierwszy karabin long

Post autor: Shooter7 »

franek pisze:...Tylko magazynki nietypowe
Temat to Long Range a malo kto LR z magazynkiem szczela :)

Prawda jest taka, ze obojetnie co nowego by sie nie pojawilo, to zawsze ktos to kupi, pod warunkiem, ze jest tani !

Cema Panie czyni cuda ! :)

:wink:
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy karabin long

Post autor: adnikauto »

adnikauto pisze: Mialem gdzies magazyn American Hunter ale nie moge go teraz znalezc - w kazdym razie wszystkie cztery kalibry w/w karabinu sa w tej samej cenie... $1,099.99

Znalazlem!

Obrazek Obrazek


Napisze tak, nie jestem zbyt dobrym strzelcem. W zwiazku z tym staram sie wazyc cene sprzetu vs. moje skromne umiejetnosci. Kupowanie wyspecjalizowanych customow w moim przypadku jest calkowicie nieuzasadnione umiejetnosciami oraz ekonomicznie... ale...

... gdy nadejdzie mnie ochota na "prawdziwe" LR ... oraz uzyskam wieksza "plynnosc finansowa" :-D to wlasnie ten model Browninga w 6.5 Creedmor bedzie moim pierwszym wyborem - jestem swiadomy, ze ten karabin niczego nie robi "najlepiej" ale jako suma zalet vs. cena vs. moje umiejetnosci - jest nie do pobicia... i tak jak Kolega Franek pisal... to sprzet produkowany w USA wiec nie mam problemu z serwisem czy czesciami... dla mnie! :101:

BTW- dzieki Koledze autorowi za zalozenie tego watku, czytajac Wasze wypowiedzi i krzyzujac z moimi realiami ucze sie czegos nowego przyznaje z pokora!

Dla wszystkich duze :piwo:

BTW 2- na 85% stock w/w Browninga jest produkowany w Japonii...
https://www.fieldandstream.com/photos/g ... tory-tour/ wiec, moze nie bedzie sie wyginal na wszystkie strony... :)
Nie pamietam gdzie slyszalem te informacje... :wink:
Ostatnio zmieniony 22 sierpnia 2019, 15:16 przez adnikauto, łącznie zmieniany 1 raz.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy karabin long

Post autor: franek »

adnikauto pisze:@Franek, wandzolor... dzieki Wam bardziej rozumiem realia polskie... troche do kitu to jest ale widac, ze pewnych spraw nie idzie przeskoczyc... ehhh.
:583: :roll:
Ja rozumiem czemu Ameryka lubi "platformę AR" również do w miarę precyzyjnego strzelania.
Tylko dla nas każdy upper == jedna promesa, więc nie wezmę .223Rem, .224 , .308 i jeszcze jakieś 6.5Creedmor i na czubek jakiś w kalibrze .300
Mogę kupić jeden, góra dwa to zostaje .223 na dystans krótki i .308 na dłuższy. Gdzie dłuższych strzelnic jest bardzo mało.
żeby nie było że malkontent jestem. Bardzo podoba mi się amerykański zwyczaj inwestowania zwrotu nadpłaty podatku w jakiś karabin ... :-D
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy karabin long

Post autor: adnikauto »

franek pisze: ..... żeby nie było że malkontent jestem. Bardzo podoba mi się amerykański zwyczaj inwestowania zwrotu nadpłaty podatku w jakiś karabin ... :-D
Ciii... a niech Cie cholera..... :) :one: teraz juz wszyscy wiedza, gdzie kasa idzie.... :103:

:piwo:

jkp44jkp pisze:Ten zloty jest u nas za 9k do kupienia.
Ja jutro odbieram swoje 308 i juz sie nie moge doczekac.
Nie chce bic piany bezpodstawnie... ale jak tylko przeczytalem Twojego posta to za 1.5 h mialem w skrzynce artykul wychwalajacy Browning X-Bolt Hell’s Canyon Speed :651:
https://www.grandviewoutdoors.com/big-g ... nyon-speed



@Franek- Ty jestes chlopie "komputerowy" - powiedz czy to mozliwe, ze kazde slowo napisane/przeczytane w internetach jest dolaczane do profilu delikwenta i za tym idzie niemal natychmiast sprofilowana reklama- notabene, ktora nie wyglada jak reklama...???

Matrix jakis kur...a czy cos...???
:651:
Ostatnio zmieniony 23 sierpnia 2019, 01:01 przez adnikauto, łącznie zmieniany 1 raz.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy karabin long

Post autor: Spitfire24 »

Shooter7 pisze:
franek pisze:...Tylko magazynki nietypowe
Temat to Long Range a malo kto LR z magazynkiem szczela :)
:wink:
Niekoniecznie, taka LR Mykita bez magazynka to udręka. Ze mną w składzie strzelał człowiek z broni myśliwskiej z 3 nabojowym magazynkiem. Potem ładował do okna pojedynczo. Męczył się strasznie, aż nam go było szkoda.
Drugi przypadek to mad minute na "zimowej ofensywie" :).
adnikauto pisze:No coz, chcialem Wam uswiadomic, ze sa fajne konstrukcje fabryczne "prosto z pudelka" ... za ktore nie trzeba sprzedawac nerki... ale wyszlo, ze jednak marudze....
Spoko, nie marudzisz. Savage 12 BVSS to karabin z którym pojechałem na pierwsze w życiu zawody Longshot mając tylko zrobione zero na fabrycznej ammo i jeden trening w Skarżysku na 300/600/800. I dzięki szczęściu początkującego (i całkiem fajnemu karabinowi) byłem finalnie bodajże 20 w kategorii standard. Do 600 m byłem nawet wyżej, ale 800 m mnie wtedy pokonałó ;laughing: . Więc są takie konstrukcje tylko u nas w kraju mało popularne.
wandzolor pisze:Jeżeli w Polsce ktoś zdecyduje sie na wporowadzenie do swojej oferty tego karabinu w co wątpie, to dolicz min 1000$ do ceny którą podałeś i wtedy nawet nikt oka na nim nie zawiesi...
Niestety jest to smutna prawda. Taki przykład trochę z innego podwórka - PCC.
W stanach FM Products/PWS sprzedaje w kompletny karabinek 1 16" lufą w cenie ok. 995 USD. W PL Besthunters sprzedaje w cenie 6990 zł z promocją do 5.900 zł :cry: .
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy karabin long

Post autor: franek »

adnikauto pisze:@Franek- Ty jestes chlopie "komputerowy" - powiedz czy to mozliwe, ze kazde slowo napisane/przeczytane w internetach jest dolaczane do profilu delikwenta i za tym idzie niemal natychmiast sprofilowana reklama- notabene, ktora nie wyglada jak reklama...???
Teoretycznie możliwe, jak ISP przepuści cały twój ruch przez proxy to można jak w korpo poanalizować co czytasz.
Tylko aż tak szybkie i precyzyjne profilowanie za dużo kosztuje.

Z drugiej strony na tym forum masz w boxach reklamy i tam się gdzieś x-bolt pojawiał (tak mi się wydaje), odnotowano że czytasz jeszcze sporo broniowych serwisów i już jesteś w grupie do której szeroko należy wysyłać reklamy sprzętu ...

Prędzej uwierzę że jesteś wrzucony do koszyka podobnych "targetów" niż w pełni indywidualne podejście w reklamie.
to się nie opłaca.
No, chyba że jesteś tak bogaty/wpływowy albo masz dostęp do takich sekretów że jakiś wywiad przygotował indywidualne podejście. Przygotuj się na tabuny super agentek rzucające się i na szyję ... ;-)
Ostatnio zmieniony 26 sierpnia 2019, 19:04 przez franek, łącznie zmieniany 1 raz.
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Pierwszy karabin long

Post autor: Shooter7 »

Spitfire24 pisze: Niekoniecznie, taka LR Mykita bez magazynka to udręka. Ze mną w składzie strzelał człowiek z broni myśliwskiej z 3 nabojowym magazynkiem. Potem ładował do okna pojedynczo. Męczył się strasznie, aż nam go było szkoda.
Drugi przypadek to mad minute na "zimowej ofensywie" :).
Z Twoja wypowiedzia moge sie calkowicie zgodzic ale bardziej chodzilo mi o Miedzyrzecz. Dynamika i Taktyka rzadzi sie troche innymi prawami.

:wink:
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy karabin long

Post autor: Spitfire24 »

Ja zacząłem od tarczy i jak chciałem przejść na "wyższy" poziom czyli do taktyki to mój Savage 12 BVSS okazał się nieprzydatny. Więc mając teraz takie doświadczenie od razu brałbym "magazynkowy" karabin bo będzie uniwersalny. No chyba że kolega tylko do tarczy będzie strzelał :).
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2541
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy karabin long

Post autor: adnikauto »

franek pisze: No, chyba że jesteś tak bogaty/wpływowy albo masz dostęp do takich sekretów że jakiś wywiad przygotował indywidualne podejście. Przygotuj się na tabuny super agentek rzucające się i na szyję ... ;-)

Schlebiles mi i polaskotales mile moje Ego, jednak nic z tych rzeczy..... pewnie jednak pierwsza opcja o ktorej wspomniales ma zastosowanie...

Dziekuje za wyjasnienie!
:piwo:

Spitfire24 pisze:Ja zacząłem od tarczy i jak chciałem przejść na "wyższy" poziom czyli do taktyki to mój Savage 12 BVSS okazał się nieprzydatny. Więc mając teraz takie doświadczenie od razu brałbym "magazynkowy" karabin bo będzie uniwersalny. No chyba że kolega tylko do tarczy będzie strzelał :).

Super, ze to napisales! Dzieki Twojemu doswiadczeniu byc moze zaoszczedzilem troszke kasy.... i nabralem "szerszej perspektywy"!

Duze piwo: :piwo:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Navigare
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 427
Rejestracja: 17 kwietnia 2014, 09:34
Tematy: 32
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy karabin long

Post autor: Navigare »

jkp44jkp pisze:Ten zloty jest u nas za 9k do kupienia.
Ja jutro odbieram swoje 308 i juz sie nie moge doczekac.
Koniecznie napisz swoje wrażenia - możliwe, że pójdę podobną drogą przy składaniu lekkiego, precyzyjnego i uniwersalnego karabinu. Wybrałeś Savage Tactical .308 z krótszą lufą? - tam jest bardzo fajna waga coś ok 3,6kg, po zmianie osady będzie jeszcze lepiej - może nawet w okolicach 3kg.
Ostatnio zmieniony 27 sierpnia 2019, 15:06 przez Navigare, łącznie zmieniany 1 raz.
Incoming fire has the right-of-way.
Awatar użytkownika
compare
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 08 lipca 2018, 21:58
Tematy: 6
Lokalizacja: Mława
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy karabin long

Post autor: compare »

Od dawna myślałem o Long Range i w końcu kupiłem coś "na początek". Zobaczymy jak będzie się zestaw sprawował, na razie wystrzelone może ze 20 kulek na 100m. Najgorsze to, że tak naprawdę mam dostęp do strzelnicy max 300m, ale na początek popróbuję na tym co mam w zasięgu, potem się zobaczy.
Jak widać moje zabawki to:
Bergara B14 BMP 6,5 Creedmor
luneta Sig Sauer Tango4 6-24x50
Obrazek
Obrazek
Wszyscy bardziej doświadczeni koledzy twierdzą, że jak się wkręcę w Long Range to nieunikniona będzie elaboracja amunicji, na razie strzelam z fabrycznej amunicji
KS Garda
JAC72
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 762
Rejestracja: 11 września 2009, 20:36
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy karabin long

Post autor: JAC72 »

Przepiękna broń i nabój! Gratuluję!
JAC72
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”