WPA Olsztyn a wydruki

Moderator: Moderatorzy WBP

fafudrak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 41
Rejestracja: 29 listopada 2018, 18:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: fafudrak »

No to trochę uaktualnienia informacji na temat naszego WPA.

Wszystko ładnie pięknie, ale jest jeden mały minus - chyba jako jedyni w Polsce nie akceptują patentów i licencji w formie cyfrowej (czy to na płycie, czy na maila czy przez ePUAP). Tylko plastiki wchodzą w grę.

Pracownicy sami wysyłają zapytanie do PZSS (listownie) z prośbą o potwierdzenie naszych kompetencji. Ja wiem, nic strasznego, ale to zawsze strata czasu i opóźnianie wydania decyzji.

Poza tym wszystko ok :)
Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: Vantor »

Nie tylko plastiki, bo tak jak pisałem (mimo, że chyba zarzuca mi się kłamstwo) można wystąpić do pzssu z prośbą o wydanie oryginału. Składasz oryginał w wersji papierowej, z pieczecią i podpisem i nikt nic nie sprawdza i o nic nie pyta.

Bardzo przyspieszyło

A z epuapem to w ogóle śmieszna sprawa. Powiedzieli mi, że nie mają dostępu do systemu który to obsługuje. Wszystko idzie najpierw do wojewódzkiej, a potem listownie do nich. Patrząc na to, że dzielnicowy czekał na list z dokumentami jakieś 2 tygodnie, to tragedia, przedłużyłoby się mocno.
Ostatnio zmieniony 07 września 2019, 07:47 przez Vantor, łącznie zmieniany 1 raz.
fafudrak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 41
Rejestracja: 29 listopada 2018, 18:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: fafudrak »

Vantor pisze:Nie tylko plastiki, bo tak jak pisałem (mimo, że chyba zarzuca mi się kłamstwo) można wystąpić do pzssu z prośbą o wydanie oryginału. Składasz oryginał w wersji papierowej, z pieczecią i podpisem i nikt nic nie sprawdza i o nic nie pyta.
Od prawie miesiąca PzSS nie wydaje potwierdzen. Ty się załapałes jeszcze na końcówkę. Pani Aneta mówi że PDF są podpisane i to już problem Policji a nie jej.
Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: Vantor »

Ja nie prosiłem o potwierdzenie... Poprosiłem o przesłanie mi oryginału mojego dokumentu ;x
I taki też dostałem.
fafudrak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 41
Rejestracja: 29 listopada 2018, 18:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: fafudrak »

Vantor pisze:Ja nie prosiłem o potwierdzenie... Poprosiłem o przesłanie mi oryginału mojego dokumentu ;x
I taki też dostałem.
O tym mówię. Pzss nic już nie wysyła.
Mikun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 221
Rejestracja: 21 sierpnia 2016, 21:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: Mikun »

Witam :-D i co kolego Vantor, miałem racje że tylko plastik :) pozdrawiam
HW 100 FSB. FX WILDCAT. KANDAR CP1 :-D Daystate Pulsar
fafudrak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 41
Rejestracja: 29 listopada 2018, 18:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: fafudrak »

Mikun pisze:Witam :-D i co kolego Vantor, miałem racje że tylko plastik :) pozdrawiam
Do połowy sierpnia kolega Vantor miał racje, bo nie było problemu żeby pani Aneta z PZSS przysłała wydrukowana i podstęplowaną licencje czy patent. Teraz w naszym WPA zostaje tylko składać plastiki, lub czekać jak sami sobie potwierdzą w PZSS.

PS. Może gdyby ktoś napisał skargę do KGP to by zmienili swoje podejście.
gniwko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 17 października 2016, 18:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: gniwko »

Zgadza się bo sam i wydruk podpisany przez Pzss wysyłałem. Dostali ode mnie papier 01.08.

Ile promesy do was szły listownie?
Na miejscu wydają od ręki?

Nasze WPA na tle innych nie jest takie złe wręcz nieźle ale fakt faktem gdyby zmienili parę rzeczy... Wtedy byliby zajefajni
Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: Vantor »

gniwko pisze:Zgadza się bo sam i wydruk podpisany przez Pzss wysyłałem. Dostali ode mnie papier 01.08.

Ile promesy do was szły listownie?
Na miejscu wydają od ręki?

Nasze WPA na tle innych nie jest takie złe wręcz nieźle ale fakt faktem gdyby zmienili parę rzeczy... Wtedy byliby zajefajni
Mikun pisze:Witam :-D i co kolego Vantor, miałem racje że tylko plastik :) pozdrawiam
I co kolego Mikun, czyli miałem rację że można było poprosić o papier
:wink:

I nie mów że nie, bo w momencie naszej dyskusji sam to zrobiłem, sam go dostałem, sam go złożyłem i dostałem na nim pozwolenie w 20 dni od złożenia wniosku.

Gniwko - ja się umówiłem telefonicznie że wpadnę po robocie po 5 promes - dostałem na miejscu od ręki
Mikun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 221
Rejestracja: 21 sierpnia 2016, 21:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: Mikun »

Vantor pisze: I co kolego Mikun, czyli miałem rację że można było poprosić o papier
:wink:

I nie mów że nie, bo w momencie naszej dyskusji sam to zrobiłem, sam go dostałem, sam go złożyłem i dostałem na nim pozwolenie w 20 dni od złożenia wniosku.
Nie będziemy się kłócić o dzień,czy dwa od kiedy wszedł plastik :one: pozdrawiam
HW 100 FSB. FX WILDCAT. KANDAR CP1 :-D Daystate Pulsar
gniwko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 17 października 2016, 18:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: gniwko »

Zaświadczenia uprawniające do nabycia doszły.

01.09 WPA dostało pismo
10.09 Otrzymałem zaświadczenia

Wniosek o zaświadczenia jak już było mówione ze strony WPA OLSZTYN należy pobrać

Wszystko pięknie sprawnie
mxostry
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 29 września 2017, 12:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: mxostry »

Jest tu jakis kozak , który dla dobra warmińsko-mazurskiego środowiska strzeleckiego zlozy skargę do KGP lub chociaż jakieś pismo u ustosunkowanie się do tej samowoli WPA Olsztyn? Przecież to nienormalne , ze wszyscy honorują wydruki patentów i licencji a w Olsztynie taka szopka . Mimo , ze sam mam pozwolenie od 2 lat to sam bym złożył takie pismo do KGP ale nie mam aktualnie takiej możliwości bo nie ma mnie w PL , może znajdzie się odważny , to nic nie kosztuje tylko znaczek lub pismo przez ePUAP
fafudrak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 41
Rejestracja: 29 listopada 2018, 18:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: fafudrak »

mxostry pisze:Jest tu jakis kozak , który dla dobra warmińsko-mazurskiego środowiska strzeleckiego zlozy skargę do KGP lub chociaż jakieś pismo u ustosunkowanie się do tej samowoli WPA Olsztyn? Przecież to nienormalne , ze wszyscy honorują wydruki patentów i licencji a w Olsztynie taka szopka . Mimo , ze sam mam pozwolenie od 2 lat to sam bym złożył takie pismo do KGP ale nie mam aktualnie takiej możliwości bo nie ma mnie w PL , może znajdzie się odważny , to nic nie kosztuje tylko znaczek lub pismo przez ePUAP
Na Olsztyn skarg składać nie będziemy. To że oni nie honorują wydruków z portalu PzSS, to nie znaczy że nie dają pozwoleń (9+30 bez niczego) . We wniosku napisz ze zalaczasz wydruk (plastików nie masz i nie będziesz miał) i jeżeli to nie wystarczy, to niech sami sobie to potwierdza w PZSS. Na ogół robią to od razu i decyzje masz w ciągu miesiąca. Ostatnio był przypadek że pani pod koniec decyzji terminu pierwszej decyzji zadzwoniła z zapytaniem o plastik, dostała odpowiedź że ich nie ma i nie będzie. Na to stwierdzenie poinformowała że potwierdzi, ale musi przedłużyć postępowanie.
mxostry
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 94
Rejestracja: 29 września 2017, 12:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: mxostry »

Ja osobiście zawsze mam i miałem dobrą opinie o WPA Olsztyn , zawsze tez uważałem, ze jest to najbardziej przyjazny z wydziałów w całym kraju dlatego zadziwiło mnie to co się wyprawia Odnośnie tych plastików z PZSS . Może zle to ująłem , nie chodzi mi o typowa skargę , raczej o ustosunkowanie się do postawy wymagania oryginałów , skoro w całym kraju tego nie wymagają
fafudrak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 41
Rejestracja: 29 listopada 2018, 18:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Olsztyn a wydruki

Post autor: fafudrak »

mxostry pisze:Ja osobiście zawsze mam i miałem dobrą opinie o WPA Olsztyn , zawsze tez uważałem, ze jest to najbardziej przyjazny z wydziałów w całym kraju dlatego zadziwiło mnie to co się wyprawia Odnośnie tych plastików z PZSS . Może zle to ująłem , nie chodzi mi o typowa skargę , raczej o ustosunkowanie się do postawy wymagania oryginałów , skoro w całym kraju tego nie wymagają
Na moim przykładzie z września - wysłałem podanie wraz z wydrukiem i płyta CD na której był plik pds z licencją. Za 3 dni pani z WPA zadzwoniła do mnie i powiedziała że ona nośnika (CD, pendrive) nie ma prawa wsadzić do kompa, na maila nie bo też może wirus (w sumie chyba nawet wspomniała że nie mają maila do takich spraw), a na ePuap też nie, bo oni gdzieś tam drukuja i przynoszą (czyli to już nie oryginał). Pani poinformowała że potwierdzi to w PZSS i tak zrobiła. Decyzję dostałem w terminie.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”