Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: adnikauto »

Glupi problem ale... problem - odnosnie strzelania dystansowego.

Niech mi jakas madra glowa doradzi - co mam zrobic...?!?

Zgodnie z tym co pisalem powyzej chce strzelac z wiatrowki a konkretnie z AA 200HC na dluzsze dystanse, powyzej 50 yardow i wlasnie z tym mam problem!

Przy domu max. moge "wymeczyc" dystans 35- 37 yardow i koniec kropka wiecej sie nie da bo teren zarosniety gesta roslinnoscia, drzewami, paprociami na 2+ metry jak w parku jurajskim, nie da sie i kropka.
Nawet nie ma co marzyc...

.........................................................

Znalazlem strzelnice obok pracy w doslownym tego slowa znaczeniu. :roll:

O 5pm koncze prace, 12 minut jade autem i jestem na ladnej, nowej strzelnicy zamknietej /krytej/ - w lecie klimatyzowanej w zimie ogrzewanej... czynnej do 7pm ... 6- dni w tygodniu - link ponizej:
https://www.safeshootny.com/

Czyli moge po pracy kazdego dnia strzelac przez prawie 2 godziny... bez wzgledu na to czy wieje, czy pada, czy juz sie ciemno robi, czy cos innego sie dzieje...

Wiec, zapytacie sie w czym problem?
Ano w tym, ze strzelnica dysponuje osiami tylko do 25 yardow...!!!

:583: :109: :( :-/

Bylem, rozmawialem, nie ma problemu, moge wpasc kiedy zechce ale to jest tylko 25 yardow, przy domu mam bez napinki 33 yardy....

Przemyslalem i niby rozwiazaniem byloby zeskalowanie tarcz na 50 yardow czy nawet 100 yardow.... ale balistyki nie oszukam - inaczej leci srut do nawet malej tarczy /50- yardowej/ na 25 yardow a inaczej ten sam srut leci pokonujac faktyczna odlegosc 50 yardow!

I w sumie to bedzie nieuczciwe jak napisze, ze strzelalem na 50 czy 75 yardow i dolacze tarczki w stosunku do goscia, ktory fizycznie strzelal na ten dystans... :-/ :roll:

Z drugiej strony, pod moja szerokoscia geograficzna dnia ubywa w zastraszajacym tempie, pozniej bedzie padac, wiac i... znowu bede kombinowal i w domu os na 15 yardow rozkladal.... :090:

Inne miejsca zamykaja wczesnie np. kolo 4pm a przeciez dojechac tez trzeba....


Poza tym, przy wykupie rocznego membership mam nielimitowany czas korzystania ze strzelnicy a rowniez w kazdej chwili moge wziac na "przewietrzenie" moje .22LR lub nawet .308 - to jest najwyzszy dopuszczalny kaliber na tym obiekcie... :roll:


Jak Bozie kocham, niech mi ktos doradzi co z tym fantem zrobic...???
:piwo:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 15 sierpnia 2019, 03:13 przez adnikauto, łącznie zmieniany 1 raz.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Spinner
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8164
Rejestracja: 23 sierpnia 2003, 21:52
Tematy: 242
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: Spinner »

Chcesz mieć balistykę taką jak na dłuższym dystansie? Zmniejsz limit energetyczny sprzętu lub używaj innej wiatrówki o niskiej energii.
Awatar użytkownika
Spinner
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8164
Rejestracja: 23 sierpnia 2003, 21:52
Tematy: 242
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: Spinner »

Chcesz mieć balistykę taką jak na dłuższym dystansie? Zmniejsz limit energetyczny sprzętu lub używaj innej wiatrówki o niskiej energii.
Awatar użytkownika
Wiecho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 869
Rejestracja: 28 stycznia 2006, 23:10
Tematy: 10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: Wiecho »

adnikauto pisze:...Z drugiej strony, pod moja szerokoscia geograficzna dnia ubywa w zastraszajacym tempie, pozniej bedzie padac, wiac i... znowu bede kombinowal i w domu os na 15 yardow rozkladal.... :090:

Inne miejsca zamykaja wczesnie np. kolo 4pm a przeciez dojechac tez trzeba....

...Jak Bozie kocham, niech mi ktos doradzi co z tym fantem zrobic...???
:piwo:
Przede wszystkim nie dramatyzuj :wink:
U Ciebie najkrótszy dzień jest o ok. 2h dłuższy niż u Spinnera.

Chcesz strzelać po ciemku na zewnątrz, podaruj sobie porządną latarkę. Słyszałeś chyba o NHFT?
Masz dwumetrowe chaszcze - umieść cele/tarcze wyżej, np na drzewach. Pomyśl o celach i tarczach obsługiwanych zdalnie (cele reaktywne, prosty tarczociąg itp. itd). Założysz je raz, jesienią.
Wieje? - poćwicz poprawki na wiatr. Pada? Chyba nie pada każdego zimowego wieczoru?
Twoja wiatrówka wygląda bardziej na sprzęt terenowy, niż benchrestowy.
Więc mierz się z terenem i z naturą. Jak wielu z nas :one:
LG300 Dominator, AirArms FTP900, FWB P44
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: adnikauto »

Kolega @Wiecho najlepiej mnie zalatwil... bez mydla ;laughing: :)

Tak jest Panie Sierzancie, odmeldowywuje sie... w "plenery"... :wink:

:one:

P.S. Post szczery bez cienia ironi z mojej strony! Tak gwoli wyjasnienia.... :103:
Ostatnio zmieniony 15 sierpnia 2019, 11:57 przez adnikauto, łącznie zmieniany 1 raz.
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
krystianzach
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 196
Rejestracja: 23 lipca 2014, 19:49
Tematy: 2
Lokalizacja: Zachełmie/Goleniów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: krystianzach »

Może warto byłoby poświęcić kikla godzin i wykarczować sobie okienko od 37 do 50yardów? zrobisz to raz i będziesz miał spokój. Chyba że teren zaraz za strefą strzelania nie jest Twój, to wtedy gorzej.
Było: Hatsan 90 --->Daystate X2 -->HW97--> Walther Lg Dominator
Jest: Diana 75 03'82 i coś jeszcze 8-)
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: adnikauto »

Wiecho pisze:.......
Twoja wiatrówka wygląda bardziej na sprzęt terenowy, niż benchrestowy.
Więc mierz się z terenem i z naturą. Jak wielu z nas :one:

Oj mierze sie, Kolego mierze sie.... :wink:

Dzisiaj zeszlo mi 4 godziny:

- na przestrzelaniu karabinka przez chrono, na ustawieniu zera w optyce, na postrzelaniu... i to wszystko w temperaturze odczuwalnej 33*C... pot mi lecial po plecach i nie tylko :evil: w taki dzien chetnie bym sie zamienil na klimatyzowana strzelnice... :-D

Z tym, ze to sprzet terenowy to masz jak najbardziej racje - takie bylo zreszta zalozenie przy zakupie, glownie do tzw. "pest control"... zeby w zimie nie operowac PCP.

krystianzach pisze:Może warto byłoby poświęcić kikla godzin i wykarczować sobie okienko od 37 do 50yardów? zrobisz to raz i będziesz miał spokój. Chyba że teren zaraz za strefą strzelania nie jest Twój, to wtedy gorzej.

Widzisz, zeby wykarczowac teren trzeba wyciac sporo drzew, do tego trzeba ciezki sprzet z wysiegnikami - bo trzeba zaczac wycinke od gory drzewa i ciac segmentami... by calosc nie runela na dom, do tego jest duze nachylenie terenu i na dodatek do skalnej skarpy to tzw. "teren niczyi" ... ale sprobuj chlopie zaczac cokolwiek robic to zaraz sie ruch zrobi.... plus to sa duze koszta - sama wycinka i wywozka drzew to bedzie z 5 tys. USD... a za 2K mam dozywotnie membership na strzelnicy... :)

W sumie nie bardzo sie to kalkuluje...

Osobiscie wykarczowalem teren pod krotka os pistoletowa ale sprobuj tak ze dwa tygodnie nie kosic trawy, i nie wycinac chwastow... :roll: to nie poznasz terenu...

Dokola poppera wypalilem wszystko co roslo do golej ziemi srodkami chemicznymi, bo kosiarka ciezko sie tam operuje...

.............................................


Wracajac do tematu.... pomierzylem sprzet i wyszlo na to, ze mam FAC-a... :shock:

Obrazek Obrazek Obrazek

Przy skorzystaniu z forumowego kalkulatora wychodzi:
17.0468 J lub 12.5731 foot-pound (ft.lbf)

Trzeba zauwazyc, ze srut byl smarowany Napierem i bylo 33*C - to nie Co2 ale jednak mechanizmy w takiej temperaturze tez pracuja inaczej /sprzet nie byl wystawiony na bezposrednie dzialanie slonca ani przez chwile/...

Sprzet jest po pelnym tuningu, cykl pracy jest krotki, kulturalny ale czuc "powera"... :) :one:
Dzieki tlumikowi jest super cichy, najwiekszy halas powoduje uderzenie srutu w cel....

BTW- nie wiem, skad wzial sie spadek predkosci przy strzale #9 - moje przypuszczenie to "luzniejszy" srut, jednakze ten wynik psuje calosc odczytu....


Testowalem rozne opcje podstawek, mam ich troche na rozne okazje i do roznych sprzetow...

Obrazek Obrazek Obrazek


Dzisiaj "meczylem" odleglosc 33 yardy... to prawie moj max. limit odleglosciowy i takze ustawilem zero w optyce. Scope Bushnella spisuje sie dobrze, jak to mowia: "so far so good" strzelalem "ze sloncem" wiec bylo mi latwiej dostrzec szczegoly na tarczy...

Zaczalem ok. 12 pm a skonczylem ok. 4 pm... ostatnia godzine wlasciwie to "przepykalem" bez wiekszej koncentracji... rezulatay sa widoczne na tarczach... /musze na cos zwalic - co nie...???/ :one:

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek



Podziekowania dla Kolegi LARPAK - za jego zeskalowane tarcze na 25 metrow :piwo: beda podziekowania w osobnym watku... :516:

Obrazek Obrazek


I to by bylo na tyle mojej "epopei" sprezynowej.... jak sie zatelepie z wiatrowka na strzelnice to bedzie nastepna relacja....

Pozdrawiam wszystkich, ktorzy dobrneli ze mna do konca...!!!
:piwo:
:one:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
dolech
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 79
Rejestracja: 30 lipca 2006, 05:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubliniec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: dolech »

adnikauto pisze: P.S. Kazde opakowanie srutu jest wsypane do woreczka, nasmarowane Napierem, "przemiachane" i wsypane z powrotem do pudelka.... :wink:
Masz efekt diesla, coś dymi?
Jak się zmienia prędkość początkowa? I czy poprawiła się celność względem niesmarowanego?

Pozdrawiam
HW98 + IOR 6x42
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: adnikauto »

@Dolech

Nie, nie ma zadnego dymienia czyli diesla. Wiatrowka jest po tuningu, umyciu i prawidlowym przesmarowaniu.
Jesli chodzi o smarowanie srutu Napierem - to daje 3- 4 krople na opakowanie, olej nie kapie z woreczka ani nic w tym guscie...

Jedynie co moge zrobic, to przestrzelac przez chrono ten sam srut z nastepnego opakowania /mam 3 pudelka z tej samej partii/ .... czyli niesmarowany by sprawdzic czy faktycznie smarowanie moze byc przyczyna zwiekszenia predkosci srutu az do uzyskania "efektu" FAC-a... ???

Jak to mowia: "Kto smaruje ten jedzie".... ;laughing: :one:
dolech pisze: Jak się zmienia prędkość początkowa? I czy poprawiła się celność względem niesmarowanego?
Pozdrawiam
Odnosnie predkosci poczatkowej masz wyniki kazdego strzalu z chrona... tak jak pisalem powyzej- strzal #9 jest sporo ponizej predkosci pozostalych odczytow, obstawiam ze to "wina" tego konkretnego srutu... ale dla uzyskania pewnosci warto byloby porownac z nastepna seria 10 strzalow z niesmarowanego...

Odnosnie celnosci - moge tylko powiedziec, z opini innych wiatrowkowiczow /dopoki sam tego nie stwierdze/ zwieksza sie szybkosc srutu smarowanego, wiem ze na Forum sa koledzy ktorzy stosuja takie sztuczki.... nie sadze zas by zwiekszala sie celnosc, ale jako ze to pierwsze strzelanie ze "smarowanego" wiec moja opinia nie jest miarodajna.... tym bardziej, ze za kazdym strzelaniem zmieniam kierunek strzelania, rodzaj i wielkosc celow, stosuje rozny srut o roznej gramaturze, itd.

Jak bede mial wiecej danych do porownania to wtedy chetnie sie wypowiem, teraz tak naprawde nie ma o czym gadac... :one:

Pozdrawiam
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: adnikauto »

Dobra, dzisiaj bedzie malo gadania duzo liczenia....

Jestem leniwy sukin...n, powinienem to zrobic juz rok temu... :090:


Wzialem sie za testy srutu na chrono, zeby zobaczyc jakie sa odchylki predkosci oraz by chrono "powiedzialo" mi co najlepiej lata w lufie mojego TX-a...


Na zdjeciu pudelka ze srutem sa ustawione od najlzejszego od lewej do najciezszego po prawej.
Jak skonczylem testowac "normalne" sruty dla normalnych strzelcow to poszedlem i wyciagnalem z zapasow Exact Jumbo Monster o gramaturze 25.39 grain przypominajacy bardziej mini pociski niz srut z ktorym na codzien obcuje... :651:

Na razie zdjecia pogladowo-rozpoznawcze omowie kazdy srut po kolei...

Obrazek Obrazek Obrazek


Dzieki wielkosci Monstera bardzo latwo go sie laduje do portu, nie gubi sie, nie wyskakuje z palcow - sama kurna przyjemnosc... ;laughing: :)

Obrazek Obrazek


Teraz zaczynamy rachowac...


Exact Jumbo Express Diabolo 14.35 grain + smarowany Napierem
Obrazek

Srutu tego kupilem 3 opakowania z mysla o strzelaniu na 50 + yardow - nic z tego... srut ma najgorsze parametry, najwiekszy rozrzut predkosci co bedzie rzutowalo na celnosc, musze go zuzyc na innym sprzecie...

Energia:
16.5656 J lub 12.2182 (ft.lbf) Limit


Exact Jumbo Diabolo 15.89 grain + smarowany Napierem
Obrazek

To jest najlepszy jak na razie wynik ze wszystkich srutow, trzyma stala predkosc, odchylki na poziomie
8.99 fps w wiatrowce sprezynowej to jest bardzo dobry wynik!

Energia:
18.0372 J lub 13.3036 (ft.lbf) FAC


AA Diabolo Field 16.0 grain + smarowany Napierem
Obrazek

Srut dokladnie "posrodku" tak jak i na zdjeciu... srednie parametry w stosunku do ceny za opakowanie -doopy nie urywa...

Energia:
17.0379 J lub 12.5665 (ft.lbf) FAC


Exact Jumbo Heavy Diabolo 18.13 grain + smarowany Napierem
Obrazek

Mamy "vice- mistrza", srut nieznacznie/minimalnie "gorszy" niz Exact Jumbo Diabolo 15.89 grain - "lata" rowniez dosyc stabilnie odchylka w predkosci to 9.21 fps

Energia:
18.8158 J lub 13.8778 (ft.lbf) FAC


Exact Jumbo "Monster" Diabolo 25.39 grain bez smarowania Napierem /prosto ze swiezo otwartego pudelka/ ... czyli czym strzelaja "Kosmici"... :651:
Obrazek

W tym przypadku ciezko jest cos powiedziec oprocz tego, ze energia wiatrowki jest zbyt mala by rozpedzic ten srut do naprawde duzych predkosci...

W stosunku do poprzednich srutow spadek predkosci jest bardzo duzy, taki sam bedzie zapewne opad tego pocisku srutowego...
Zastosowanie w moim TX-e to raczej destrukcja kazdego mozliwego obiektu na niewielka odleglosc, zakladam z gory do ok. 25 yardow...
/nigdy z tego srutu wczesniej nie strzelalem/ wiec to raczej rozwazanie teoretyczne... duza zaleta to- ladowanie - latwo sie laduje ze wzgledu na podwojna wielkosc niz regularny srut.. :one:

Energia:
15.9674 J lub 11.7769 (ft.lbf) Limit prosze Panstwa... ;laughing: :)


Wniosek, moj TX200 HC jest ustawiony w taki sposob, ze najlepsze efekty daje kombinacja srednio-ciezkiego srutu oraz energii na poziomie 18 Julianow!
Trzeba bedzie przystapic do drugiej tury testow czyli celnosci na 50 yardow tym razem juz z wybranych dwoch rodzajow srutu z obecnego testu i sprawdzic zalozenia teoretyczne praktycznie...
:one:

I na zakonczenie...


Obrazek Obrazek Obrazek

:piwo:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: adnikauto »

@ Mc Gyver

Dzieki! Szczerze mowiac to strasznie nie lubie tego rozkladania klamotow, rozkladania chrona /mam zlozone/, ustawiania wszystkiego... a pozniej - nie ma zadnej nawet najmniejszej przyjemnosci tylko uwazne i powtarzalne przepuszczanie srutow przez lufe i chrono z unikaniem bledow - co doprowadza mnie do szewskiej pasji... :090: :one:


Wiesz, siedze i porownuje wyniki z chrona: tego samego srutu, z tego samego pudelka tylko strzelane w innym dniu przy innej temperaturze otoczenia...

Pisalem o tym powyzej, ze wiatrowka sprezynowa to nie PCP i nie powinno byc duzej roznicy w zaleznosci od temperatury... a jednak jest roznica, napisze jeszcze raz: ten sam srut z tego samego pudelka i spojrz:


Obrazek

17.0468 J lub 12.5731 foot-pound (ft.lbf) przy temperaturze otoczenia 33*C
FAC



Oraz z wczoraj:

Obrazek

16.5656 J lub 12.2182 (ft.lbf) przy temperaturze otoczenia 23*C a wiec 10 *C mniej....
Limit


Niby nie duze zmartwienie.... bo:

- nie mieszkam w Polsce, nie biore udzialu w zawodach, nie obowiazuje mnie zadne limity energii wiatrowkowej ale.... to mi sie nie podoba to raz, wiatrowka bedzie strzelala w rozny sposob - czyli POI bedzie sie zmieniac w zaleznosci od temperatury, ustawienie optyki tez nie bedzie "stale" w tym przypadku... chcac strzelic "10"-ke trzeba praktycznie przestrzelic karabinek i ustawic optyke w danym dniu... bo to co bylo kiedys a nie jest - nie pisze sie w rejestr...


Ciekawe jak czolowi zawodnicy bioracy udzial w zawodach w Polsce to rozwiazuja... ???


Widzisz, mialem odpowiedziec na Twoje pytania... tymczasem sie zamotalem :P z tymi pomiarami ale obiecuje wroce do nich... a i jeszcze odnosnie testowania srutu....

Mam pare roznych opakowan, ktorych cecha wspolna jest to, ze sa niesmarowane Napierem !!!
Chcialbym rowniez i je przetestowac i opisac wydruki bo pamiec szczegolnie w moim wieku zaczyna byc zawodna... :)

Obrazek

Zadne z tych pudelek nie bylo otwierane wiec chyba bedzie pretekst zeby je otworzyc w celach "badawczych"... :one:

/na pudelkach zawierajacych smarowany srut stawiam literke "S"/ zeby sie samemu nie pogubic.
:568:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Leon83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 482
Rejestracja: 28 listopada 2014, 21:24
Tematy: 1
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: Leon83 »

To jest aż 10’C i tylko ok 3m/s różnicy. Wpisz w streloku prędkości dla danej temperatury i tyle. Sprawdź poprawki w danej temperaturze i masz po problemie. No chyba, że 2mm na 30m robi różnice....

Leshiy I Razor HD LHT
FX Panthera Mini Stryker HD
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: rokasa58 »

Do chronowania przeważ śrut,wystarczy podzielić na trzy grupy.
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: adnikauto »

Mc Gyver pisze:Trochę się pobawiłeś :) , ciekawy test. Zastanawiam się jak wyjdą testy skupienia. Wstrzelałeś się już trochę w swojego TX-a? Myślisz, że dasz radę zrobić miarodajne testy skupienia?

I z innej beczki. Jakie masz odczucia strzelając śrutem smarowanym Napierem i takim prosto z pudełka?

......................................

Według mnie śrut smarowany wylatuje szybciej z lufy i zbiega się to idealnie w czasie z wyhamowaniem tłoka na poduszce powietrznej. Natomiast śrut prosto z pudełka dłużej pozostaje w lufie i tłok odbija się od poduszki powietrznej, zanim śrut opuści lufę, i to odbicie się tłoka i ponowne dobicie powoduje wibracje. Dla jasności sytuacji dodam, że używam tylko JSB Exact.

Ciekaw jestem jak to jest u Ciebie.

Odpowiem tak, caly czas sie w niego "wstrzeliwuje"... co troche postrzelam to pozniej mam przerwe i zaczynam od nowa... plus jest taki, ze jestem w stanie szybciej go opanowac niz na poczatku...

Odnosnie testow skupienia na 50 yardow - musze spelnic dwa warunki, pierwszy- pojechac na strzelnice /dookola domu mam 30 pare yardow i koniec/ oraz regularnie strzelac przynajmniej przez tydzien by miec wyczucie bo kazda przerwa w strzelaniu to niweluje...

Odnosnie smarowania srutu- sadze, ze strzela sie szybciej, tzn. cykl strzalu i... jeszcze ciszej niz poprzednio, delikatny kopniaczek "twang" jest w koncu bylo nie bylo moj TX generuje ponad 18J energii /w zaleznosci od srutu/...

Nie udalo mi sie z braku czasu potestowac srutow z mojego ostatniego posta... bede probowac ogarnac temat. :-D


Leon83 pisze:To jest aż 10’C i tylko ok 3m/s różnicy. Wpisz w streloku prędkości dla danej temperatury i tyle. Sprawdź poprawki w danej temperaturze i masz po problemie. No chyba, że 2mm na 30m robi różnice....
Rozumiem. Dziekuje za sugestie. Na moim smartfonie ze wzgledow bezpieczenstwa nie instaluje zadnego dodatkowe oprogramowania ale wyprobuje na innym sprzecie...
Dobry pomysl! :wink:


rokasa58 pisze:Do chronowania przeważ śrut,wystarczy podzielić na trzy grupy.
No tak, wiem ze dobrze radzisz ale przy chronicznym braku czasu to jest dokladnie to czego mi potrzeba... :) :one: wazenie srutu... !


...........................................


Jeszcze poki pamietam..... w zwiazku ze zmiana optyki na "troche" drozsza i lepsza niz poprzednia postanowilem pojsc w kompleksowa ochrone lupki przed kurzem, wilgocia, przypadkowym obijaniem jej... itd.

Zakrywki "butlerki" ciagle sa popularne ale nie do konca zdaja egzamin- do dokladnego ustawienia scopa i tak je sciagam, itd. a "body" optyki nic nie chroni....

Nabylem:

Vortex Optics Sure Fit Riflescope Covers



Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek


Pokrowiec jest wykonany z rozciagliwego Neoprene, jest wyposazony w uchwyty do latwego nakladania/zdejmowania, chroni nie tylko lunete ale i montaz oraz gorna czesc wiatrowki...

Jest naprawde super wykonany.... zreszta Vortex jak zawsze daje wieczysta gwarancje :-D jest takze jedna z nielicznych kompani, ktora podaje nie tylko do jakiego modelu optyki dany pokrowiec pasuje ale na jakiej dlugosci lupke i wielkosc obiektywu bedzie pasowal....

Dzieki czemu wystarczy zmierzyc dlugosc naszej lupki i dopasowac w/g tabelki Vortexa i.... MUSI pasowac nie ma innej opcji!
Ja wybralem najwiekszy pokrowiec, ktory pieknie chroni wieze i "obejmuje" dlugosc lupki wraz z "sunshiderem" .... powiem tyle - jestem super zadowolony z zakupu i polecam Wam wszystkim...!!!


Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek



I jeszcze dla potomnosci:

Obrazek
Obrazek

:one:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2537
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 214
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Air Arms TX200 HC - Modyfikacje...

Post autor: adnikauto »

Witam ponownie... :one:

Nastapila "mala" zmiana w oprzyrzadowaniu czyli w... optyce :wink:

Bushnell Nitro powedrowal na moj sztucer w kalibrze .308 gdzie jego mozliwosci beda duzo lepiej wykorzystane... :103: a "biedny" TX dostal na otarcie lez Vortex Diamondback...

Obrazek
Obrazek

... z Dead-Hold BDC Rectile - prosto z polki /mam wiecej niz jeden od innych sprzetow/ :wink:

Mialem dzisiaj ciutke czasu wiec zanim zaczelo sie sciemniac o 7pm zaczalem ustawiac "zero" i... ciekawa sprawa - jak tylko ustawilem idealnie - pare strzalow i zaczelo sie samoistnie przestawiac pokretlo "elevation". :shock: :roll:

Musz spojrzec do instrukcji - jak w tym konkretnym przypadku zapobiec samoczynnemu przestawianiu "sight adjustment"...

Pare fotek z dnia dzisiejszego a prawda... jako montazu uzylem Dampe na tubus 1- calowy.

Obrazek Obrazek Obrazek

Dzieki brakowi oslony przeciwslonecznej ladowanie srutu nabralo nowego przyjemnego wymiaru... :one:

Obrazek Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek Obrazek


Na razie to tyle w temacie... :one:
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”