Patent strzelecki

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
rafaello19742
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 03 lipca 2019, 02:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Stara Kiszewa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: rafaello19742 »

Jak miałem poprawkę również z pistoletu to nie musiałem mieć pieczątki od lekarza.Badania ważne są 3 miesiące.
KSK SKORPION JUSZKI

:502:
Kudlaty77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 23 maja 2019, 08:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Kudlaty77 »

rafaello19742 pisze:Jak miałem poprawkę również z pistoletu to nie musiałem mieć pieczątki od lekarza.Badania ważne są 3 miesiące.
A wpis od klubu miałeś?
Awatar użytkownika
rafaello19742
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 03 lipca 2019, 02:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Stara Kiszewa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: rafaello19742 »

Oczywiście. Wpis od klubu każdorazowo.
Ostatnio zmieniony 03 września 2019, 19:13 przez rafaello19742, łącznie zmieniany 1 raz.
KSK SKORPION JUSZKI

:502:
BartekGz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 20 czerwca 2019, 21:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: BartekGz »

Miałem poprawkę w 27 czerwca, pierwszy egzamin 15 maja, na moje pytanie czy potrzebuje lekarza oraz pieczątkę z klubu odpowiedzieli że tylko wniosek.
Awatar użytkownika
rafaello19742
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 03 lipca 2019, 02:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Stara Kiszewa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: rafaello19742 »

Na poprawce na patent w Miszewku widziałem wnioski z pieczątkami klubowymi i bez pieczątek. Ja osobiście dostarczałem wnioski z podpisem i klubową pieczątką. I to trzy razy. 8-)
KSK SKORPION JUSZKI

:502:
mickel98
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 08 czerwca 2019, 12:58
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: mickel98 »

Regulamin patentu strzeleckiego

§ 12
1) Egzamin poprawkowy przeprowadza się nie wcześniej niż po upływie 5 dni od dnia
egzaminu.
2) Wnioskodawca przystępujący do egzaminu poprawkowego jest obowiązany złożyć
wniosek o nadanie patentu, nie są jednak wymagane kolejne badania lekarskie
i potwierdzenie przynależności do klubu.

https://www.pzss.org.pl/assets/files/li ... 1_2018.pdf
Ostatnio zmieniony 03 września 2019, 22:45 przez mickel98, łącznie zmieniany 1 raz.
K.B.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 287
Rejestracja: 05 maja 2008, 11:39
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: K.B. »

Gdy przystępowałem do egzaminu poprawkowego (Pomorski ZSS), musiałem przynieść formularz bez pieczątki z klubu i bez zaświadczenia od lekarza. Dzwoniłem nawet do Warszawy i tak mi powiedzieli. O ile pamiętam, na wniosku z pierwszego egzaminu jest rubryka "poprawkowy". Ten drugi kwitek przynosimy tylko tak dla porządku. Wystarczą pieczątki z pierwszego. Jak macie wątpliwości, zadzwońcie do centrali PZSS.

Nie wiem natomiast jak załatwić sprawę z plastikowym dokumentem. Otrzymałem patent ograniczony pomimo zaliczenia wszystkich trzech dyscyplin. Zaktualizowanego dokumentu nie przysłali.
FIGA1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 118
Rejestracja: 13 lutego 2010, 13:10
Tematy: 0
Lokalizacja: S-C
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: FIGA1 »

@K.B. o plastikową kartę patentu musisz (ponownie) sam wystąpić do PZSS i ją opłacić. Piszesz maila na patenty[at]pzss.org.pl i tam prosisz o wydanie plastikowej karty patentu. W załączniku podeślij potwierdzenie przelewu na 60 PLN. To tyle - po czasie powinna dotrzeć przesyłka z kartą.
FIGA1
Jula
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 21 października 2019, 10:48
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Patent

Post autor: Jula »

Witam
Jestem nowa na forum . Podzielę sie wrazeniami z egzaminu na patent strzelecki, ktory zdałam 19.10.2019 r. w Zielonej Górze. Przed egzaminem sama szukalam takich wiadomości i nie było ich wiele , wiec może komuś będą pomocne. Egzamin zaczął się z niewielkim poslizgiem czasowym , zaczelismy (ok.40osob)testem teoretycznym - 10 pytan potem strzelanie z karabinu pneumatycznego i pistoletu pneumatycznego na 10 m w sali do tarcz , nastepnie strzelba gladkolufowa (turek) .Na wszystkich stanowiskach panowie egzaminujacy bardzo uprzejmi , ptofesjonalni i pomocni. Wyjasnili i odpowiedzieli na pytania dotyczące broni (pierwszy raz widzialami trzymalam taka bron).Najważniejsze to bhp z bronią.
Stres ogromny ale obsluga egzaminu i atmosfera którą stworzyli egzaminujacy, nastawieni na pomoc i zdanie bardzo pomogło. Podsumowując egzamin przeprowadzony sprawnie i profesjonalnie z nastawieniem na pomoc wyrozumiałość.
Awatar użytkownika
Abad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 211
Rejestracja: 19 grudnia 2017, 22:08
Tematy: 6
Lokalizacja: ELE
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent

Post autor: Abad »

Gratuluję i mam nadzieję, że u mnie będzie podobnie.
Dobrze czasem postrzelać...
Mako75
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 24 września 2019, 17:50
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent

Post autor: Mako75 »

Wczoraj zdałem egzamin na patent Warszawie na ZKS odczucia podobne :-D Egzaminatorzy nastawieni pozytywnie :-D Tylko zdających więcej co nieco bo chyba ok. 100. Pistolet Margolin albo Ruger był chyba jeszcze GP, pompki 2 ja zdawałem na mossbergu i karabin BZ. Ponieważ kilka wiosenek już mam to mogę powiedzieć tylko, że żałuję, że wszystkie egzaminy nie wyglądały właśnie tak :-D
Tomtap
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 622
Rejestracja: 31 października 2018, 09:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent

Post autor: Tomtap »

Jula pisze:Witam
egzaminu na patent strzelecki, ktory zdałam 19.10.2019 r. w Zielonej Górze.
dobrze rozumiem, że ten egzamin odbył się w Gwardii? czy tam też należysz do klubu, czy do jakiegoś innego?
Ramesses
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 425
Rejestracja: 03 listopada 2018, 21:45
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent

Post autor: Ramesses »

To może opiszę dla porównania młodszym stażem kolegom jak to drzewiej bywało. Zdawałem w 1999 roku na licencję strzelecką typu B. Patentów jeszcze wówczas nie było, wprowadzono je w 2002 r. i dostałem go już z automatu. Najpierw pisemny test , chyba 16 pytań o ile dobrze pamiętam. 15 pytań z przepisów sportowych , ustawy i bezpiecznego posługiwania się bronią oraz jedno pytanie z pierwszej pomocy. Dla tych co zaliczyli dalej był egzamin ustny przed szanowną komisją w której zasiadało dwóch sędziów strzeleckich, policjant, prawnik i lekarz. Sędziowie zadawali 2 pytania a policjant , prawnik i lekarz po jednym. I na końcu strzelanie z karabinka BZ , 10 strzałów do TS1 z 50 m. Na wynik patrzono przez palce , najważniejsze żeby nie złamać zasad bezpieczeństwa , jeśli z tym było ok. każdy zaliczył. Wówczas nie były to tak liczne grupy, nas dotarło do egzaminu 12 osób jeden nie zdał ale miał potem poprawkę i już było ok. Co ciekawe trzem gościom z tej grupy psychiatra później nie stwierdził zdolności do posiadania broni. Podobno odwoływali się , walczyli ale nic chyba nie wygrali i tylko stracili kasę. Wtedy badania były przeprowadzane bardziej dociekliwie.
9x19/357mag/45ACP/.22 LR/223rem
Awatar użytkownika
Bezimienny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 294
Rejestracja: 29 sierpnia 2009, 18:51
Tematy: 22
Lokalizacja: Torzym
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent

Post autor: Bezimienny »

Dobrze wiedziec ze w ZG na egzaminie jest ok, dopiero co zostałem przyjety do Klubu celem uzyskania pozwolenia (Snajper Lubrza) i za jakieś pół roku czeka mnie to samo w tym samym miejscu :)
Ostatnio zmieniony 21 października 2019, 21:10 przez Bezimienny, łącznie zmieniany 1 raz.
VIS 100 M1 (9x19), AKM (7,62x39), JW25(TU-KKW 22lr), Mossberg Maverick 88 (12ga), Taurus 90 (22lr), KK-150 (22lr), Ermox X9 (12ga), ZKK600 (30-06), Norinco NP29 (9X19)
Pozdrawiam Łukasz Kliszewski
Awatar użytkownika
Focus2018
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 119
Rejestracja: 25 grudnia 2018, 12:19
Tematy: 28
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Patent strzelecki

Post autor: Focus2018 »

Jakby ktoś chciał to 29 marca jest egzamin na Patent Strzelecki w Żyrardowie (woj. mazowieckie):
https://strzelec-zyrardow.pl/patent-strzelecki-2/

Zdawałem tam w zeszłym roku, polecam, wszystko ok :-D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”