WPA Poznań

Moderator: Moderatorzy WBP

Maniusel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 811
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 11:13
Tematy: 13
Lokalizacja: Swarzędz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Maniusel »

No patrz! A jeszcze dwa tygodnie temu nie honorowali.
Compro...
Awatar użytkownika
Stefan12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 lipca 2016, 11:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Poznań

Post autor: Stefan12 »

Dwa tygodnie temu PZSS nie wystawiał licencji z podpisem elektronicznym.
zbrojownia.org
Maniusel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 811
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 11:13
Tematy: 13
Lokalizacja: Swarzędz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Maniusel »

Jestes pewien ? Bo 20 czerwca o 14 z minutami pobrałem licencje z podpisem i im następnego dnia wysłałem.
Compro...
Awatar użytkownika
Stefan12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 lipca 2016, 11:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Poznań

Post autor: Stefan12 »

Z 20 czerwca powinna być już z podpisem kwalifikowanym.
Wysyłałeś epuapem?
zbrojownia.org
gregg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 24 kwietnia 2015, 09:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: gregg »

Znowu Poznań przy okazji kontroli szafy przysyła pisma o dostarczeniu licencji i nowość - przynależności do klubu o charakterze sportowym.
Zrobiło się to nudne już.
Postanowiłem "porozmawiać" z panią od której dostałem pismo przez telefon, tak dla beki. Na pytanie o podanie dokładnego paragrafu ustawy nakazującej przesłanie tego, "pod rygorem cofnięcia pozwolenia" zachowanie pani z łagodnego obróciło się o 180 stopni i przystąpiła do ataku :-D
Cóż, znowu będę musiał odpisać że nic nie muszę im dostarczać :mad:
Ostatnio zmieniony 10 lipca 2019, 09:22 przez gregg, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Stefan12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 lipca 2016, 11:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Poznań

Post autor: Stefan12 »

Ćwiczyłem to niedawno. Po odmowie wszczynają postępowanie administracyjne o cofnięcie pozwolenia. Jako uzasadnienie piszą, że strona nie dostarczyła dokumentów świadczących o istnieniu ważnej przesłanki do wydania pozwolenia na broń.
zbrojownia.org
gregg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 328
Rejestracja: 24 kwietnia 2015, 09:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: gregg »

Stefan12 pisze:Ćwiczyłem to niedawno. Po odmowie wszczynają postępowanie administracyjne o cofnięcie pozwolenia. Jako uzasadnienie piszą, że strona nie dostarczyła dokumentów świadczących o istnieniu ważnej przesłanki do wydania pozwolenia na broń.
Ale nie dostarczyłeś? Co było po wszczęciu postępowania?
Awatar użytkownika
Stefan12
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 lipca 2016, 11:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: WPA Poznań

Post autor: Stefan12 »

Po wszczęciu postępowania dostarczyłem. Postępowanie umorzono.
zbrojownia.org
romuch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 25 marca 2019, 20:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: romuch »

Koledzy. Dzisiaj odbyłem badania i tym samym chyba mam wszystko co potrzebne do złożenia wniosku. Mam w związku z tym kilka pytań.
Chcę wystąpić na jednym wniosku o pozwolenie na broń sportową i na broń sportową do celów kolekcjonerskich oraz od razu o część promes. Czy do każdego pozwolenia i do każdego kompletu promes robić osobny przelew w tytule informując za co jest ? Czy mogę zrobić przelew przez internet i PDF z potwierdzeniem wygenerowany z banku zadowoli WPA, czy jakoś bardziej tradycyjnie, na karteczce z pieczątką z poczty ?
Mam jeszcze kilka pytań odnośnie samego wniosku.
1. Przeglądałem kilka gotowców i widzę dużą różnorodność, niektórzy mocno się rozpisują w uzasadnieniu, ja chcę krótko napisać np w przypadku broni sportowej mniej więcej tak:
"Chcę startować w zawodach w konkurencjach pistoletowych i karabinowych." - za mało ?
2. Pisanie o tym, że mam ważną przyczynę posiadania broni, nie stanowię zagrożenia dla siebie.... , że jestem zwolniony z egzaminu itd, według mnie bez sensu - to WPA o tym decyduje na podstawie otrzymanych dokumentów ?
3. Czy na końcu formułka o zrzeczeniu się odwołania w przypadku pozytywnej decyzji ma znaczenie ?

Jakieś dobre rady na koniec ? Może ktoś jest krótko po złożeniu wniosku i podpowie jeszcze coś ważnego.
Z góry serdecznie dziękuję.
Faklasz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 02 kwietnia 2019, 18:42
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Faklasz »

Osobne przelewy z odpowiednim tytułem, może być przez internet i wygenerowany pdf jako potwierdzenie. Zawsze mniejsze szanse na jakąś pomyłkę że strony WPA.

Moim zdaniem lepiej szerzej uzasadnić, pokazać, że wiesz w czym chcesz startować, że te 5 jednostek jest Ci potrzebne. Inaczej równie dobrze mogą wydać decyzję na 2 jednostki - na pistolet i karabin do zawodów.

Warto we wniosku zaznaczyć, że masz patent i licencję i jesteś zwolniony z egzaminów dla własnego bezpieczeństwa. Gdzieś im wydruk patentu albo licencji zaginie w akcji i Cię na egzamin wyślą. Wszystko się może zdarzyć - ostatnio na forum ktoś przecież pisał, że dostał decyzję o wydaniu pozwolenia a dopiero chciał się na egzamin zapisać.

Warto formułkę dopisać. Mi kiedyś przedłużyli postępowanie, bo w okresie na zapoznanie się z zebranym materiałem tego nie zrobiłem, "a może chciałem i nie zdążyłem" i cyk +1 miesiąc.
romuch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 25 marca 2019, 20:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: romuch »

Wybaczcie, że zadam jeszcze jedno amatorskie pytanie.
Mam już pozwolenia i promesy, jutro planuję zakup pierwszej broni i chcę od razu podjechać do WPA w celu rejestracji. Jak zwykle przeglądam wzory wniosków o rejestrację z internetu. Pytanie - czy jest sens dopisać na końcu wniosku formułkę o tym, że mam warunki do przechowywania zgodne z rozporządzeniem....itd ?
To będzie pierwsza rejestracja więc może dopisać, dołączyć ksero certyfikatu szafy, zdjęcie naklejki z szafy i dzięki temu uniknąć następnych formalności i kontroli przechowywania ?
Tomtap
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 622
Rejestracja: 31 października 2018, 09:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Tomtap »

wniosek o rejestrację? po prostu idziesz z dwoma egzemplarzami faktury, czerwoną książeczką i dowodem osobistym, mówisz że zgłaszasz zakup, wpisują Ci w książeczkę, sprawdzasz z fakturą czy nie ma błędów, prosisz o datownik i podpis na Twoim egzemplarzu faktury i idziesz do domu. to potwierdzenie na Twojej fakturze jako własny dupochron jedynie.

a poprawka - skoro pierwsza rejestracja to zapewne książeczka czeka na Ciebie w Wydziale. reszta jak wyżej.

i pierwsze słyszę, żeby dodatkowo przy zgłoszeniu zakupu spowiadać się samemu z przechowywania. to albo jak w ramach "badań przesiewowych" wydział sobie kiedyś tam zrobi wizytację w miejscu przechowywania, albo przy okazji rozszerzenia takie sprawdzenie niemal pewne.
Ostatnio zmieniony 01 września 2019, 09:25 przez Tomtap, łącznie zmieniany 2 razy.
romuch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 25 marca 2019, 20:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: romuch »

Dziękuję.W takim razie nic nie będę kombinował.
Thrud
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 963
Rejestracja: 07 października 2012, 19:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: Thrud »

Przy pierwszej sztuce dostaniesz do podpisania oświadczeniem, że przechowujesz broń zgodnie z przepisami. Możesz podpisać, możesz zignorować - nie istnieje przepis który wymaga podpisania takowego oświadczenia.
To nie karabin czy broń palna. To jednosuwowy silnik cieplny spalania wewnętrznego ze swobodnym tłokiem.
romuch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 25 marca 2019, 20:24
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Poznań

Post autor: romuch »

Jeśli tak będzie to nie widzę przeszkód aby podpisać takie oświadczenie.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”