WPA Gdańsk - po staremu

Moderator: Moderatorzy WBP

umberto22
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 41
Rejestracja: 03 października 2014, 16:36
Tematy: 2
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: umberto22 »

Jest okres urlopowy, więc pewnie będą drobne opóźnienia.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: KG92RS »

K.B. pisze: a dzielnicowy jeszcze mnie nie odwiedził.
Warto się odezwać do dzielnicowego wcześniej. Ja tak zrobiłem, odwiedziłem swoją na komisariacie, chwilę pogadaliśmy. Jak przyszło "zlecenie", to tylko do mnie zadzwoniła z informacją, że już jest i że odsyła do WPA :)
meca66
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 26 października 2017, 05:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: meca66 »

Ner0n pisze:
meca66 pisze: I jak wyrobili się z pozwoleniem? Ja nadal czekam, nie dostałem żadnej odpowiedzi!
Pozdrawiam.
A gdzie tam. Na szczęście termin przedłużenia upływa w tym tygodniu.

Przez ten miesiąc dzwoniłem średnio raz w tygodniu do prowadzącego sprawę (tak się ugadaliśmy) ale nie miał nigdy dobrych wieści :). Trzeba mieć na uwadze że to jednak w wakacje i urlopy.
No i stało się, otrzymałem pismo informujące o przedłużeniu postępowania o kolejne 30 dni, oj te okresy urlopowe!
Pozdrawiam.
meca66
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 26 października 2017, 05:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: meca66 »

Koledzy,
mam pytanie, będę wdzięczny za odpowiedź.
Otrzymałem z WPA informację o wyznaczeniu nowego terminu załatwienia sprawy z uwagi na konieczność zachowania wymogów formalnych w zakresie umożliwienia stronie zapoznania się z materiałami zebranymi w toku prowadzonego postępowania. We wniosku napisałem, że w przypadku pozytywnego rozpatrzenia mojego wniosku rezygnuję z przysługującego mi prawa do zapoznania się z aktami sprawy.
Czy w związku z powyższym mam rozumieć, że nastąpiły zmiany, co do ilości wnioskowanej broni (sport/kolekcja) i taki jest powód?
We wniosku podawałem nr telefonu, ale w trakcie postępowania nie miałem żadnego telefonu z WPA!
W drugim piśmie, które było w kopercie informuje się mnie, o zakończonym postępowaniu przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w sprawie ww. pozwoleń i prawie do zapoznania się z aktami sprawy.
Z góry dziękuję za podpowiedź, jak należy powyższe interpretować, czy najlepiej podjechać do WPA i sprawę wyjaśnić na miejscu. Może któryś z kolegów miał podobnie.

Pozdrawiam serdecznie.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: KG92RS »

meca66 pisze: Otrzymałem z WPA informację o wyznaczeniu nowego terminu załatwienia sprawy z uwagi na konieczność zachowania wymogów formalnych w zakresie umożliwienia stronie zapoznania się z materiałami zebranymi w toku prowadzonego postępowania. We wniosku napisałem, że w przypadku pozytywnego rozpatrzenia mojego wniosku rezygnuję z przysługującego mi prawa do zapoznania się z aktami sprawy.
Najprawdopodobniej przegapili to w Twoim wniosku. Możesz poczekać, aż minie termin, albo zajrzeć do WPA i "się zapoznać".
Sami nie mogli zmienić niczego w ilościach, o które wnioskowałeś. Gdyby chcieli - skontaktowaliby się z Tobą, wyjaśnili sprawę i poprosili o zmianę wniosku lub dodatkowe uzasadnienie.
Awatar użytkownika
Hoz85
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 26 czerwca 2018, 22:33
Tematy: 10
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Hoz85 »

Poruszyłem kiedyś kwestię wglądu w dokumenty i rezygnacji z tego prawa w celu przyśpieszenia procedury bezpośrednio z WPA.
Dostałem odpowiedź, że nie ma możliwości rezygnacji czy też zrzeknięcia się prawa to wglądu i wniesienia uwag. Jest to prawo, które Tobie przysługuje i umieszczenie krótkiej wzmianki w podaniu o pozwolenie nie powoduje automatycznego odfajkowania wglądu do akt. Wspomniana formułka jest podobno jedną z obiegowych bzdur przekazywanych sobie przez strzelców w internecie.
Akta będą czekały na Ciebie przez kilka dni do wglądu. Po tym czasie WPA uznaje, że nie masz uwag.

Ja udałem się osobiście do WPA gdy dobiegał końca pierwszy miesiąc trwania procedury w mojej sprawie.
Dokumenty były akurat do wglądu. Podpisałem kwity o zapoznaniu się z aktami i nie wniosłem uwag.

W kwestii kontaktu telefonicznego: WPA nie musi się z Tobą kontaktować telefonicznie. Droga kontaktu z obywatelem to kontakt listowny. Jeżeli któryś z urzędników WPA dzwoni do petenta to tylko i wyłącznie jego dobra wola.

Ogólnie nastaw się, że procedura uzyskania pozwolenia w WPA to dwa miesiące. Mamy też okres wakacyjny. WPA będzie wyciskać terminy rozpatrywania spraw na maksa.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: KG92RS »

Hoz85 pisze: Wspomniana formułka jest podobno jedną z obiegowych bzdur przekazywanych sobie przez strzelców w internecie.
Może i tak. Niemniej jednak, ja miałem we wniosku tę formułkę i nie dostałem zawiadomienia o możliwości wglądu do akt -> od razu przyszły decyzje. Ale to było jeszcze przed zmianami w KPA, więc może to miało jakiś wpływ.
meca66
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 26 października 2017, 05:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: meca66 »

Panowie,
serdecznie dziękuję za informacje.
Jutro odwiedzę WPA i zapoznam się z aktami.
Pozdrawiam.
Vantor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 300
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 20:20
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Vantor »

Hoz85 pisze:Wspomniana formułka jest podobno jedną z obiegowych bzdur przekazywanych sobie przez strzelców w internecie.
A ja z kolei umieściłem na wniosku podobną formułkę i nikt mi dokumentów do wglądu nie wciskał, a pozwolenie ogarnęli w 20 dni od złożenia wniosku, czyli dokładnie w momencie spłynięcia raportu od dzielnicowego.

Co prawda nie WPA Gdańsk, ale jak widać co WPA to obyczaj.
meca66
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 26 października 2017, 05:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: meca66 »

Już po wizycie w WPA.
Napisałem oświadczenie o rezygnacji z prawa wglądu do akt sprawy. Obecnie pozostaje mi czekać na list polecony z dokumentami. Zapytałem przy okazji o "formułę" we wniosku, niestety nie ma to znaczenia, czy ją umieściłem, czy też nie. Niczego to nie zmienia!
Generalnie wszystkie przedłużenia terminów są związane z okresem urlopowy i bramkami kadrowymi, takie mam odczucie.
Pozdrawiam.
Ner0n
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 81
Rejestracja: 01 kwietnia 2019, 13:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: Ner0n »

Dziś telefon z WPA, decyzja do odbioru. Przy odbiorze złożyłem wniosek o promesy.
meca66
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 26 października 2017, 05:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: meca66 »

Ner0n pisze:Dziś telefon z WPA, decyzja do odbioru. Przy odbiorze złożyłem wniosek o promesy.
Gratuluję!
Ja niestety nadal czekam.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
rafaello19742
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 03 lipca 2019, 02:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Stara Kiszewa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: rafaello19742 »

No cóż..I na mnie przyszła pora.
Jutro jadę do WPA Gdańsk z papierami.
Składam wniosek o pozwolenia sportowe , kolekcjonerkę sportową i dopuszczenie .
Ilość ; 8 S/15 K
Osobo starty mam.
Chyba za dużo to nie jest?
Życzcie mi powodzenia. :-D
Ostatnio zmieniony 08 września 2019, 15:46 przez rafaello19742, łącznie zmieniany 1 raz.
KSK SKORPION JUSZKI

:502:
marco polo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 16 sierpnia 2019, 20:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Pomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: marco polo »

Moim zdaniem lepiej wnioskować o 10 sztuk i bez zbędnych dyskusji otrzymać zgodę a jeśli wyczerpiesz "sloty" wnioskować o zwiększenie tej liczby bo i tak nie kupisz odrazu 20 czy 30 sztuk broni! Może nigdy tyle nie kupisz
Awatar użytkownika
rafaello19742
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 03 lipca 2019, 02:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Stara Kiszewa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Gdańsk - po staremu

Post autor: rafaello19742 »

Papiery poszły.
Czas oczekiwania to ok 2 miesiące...Trochę długo.
Kobieta przyjmująca wniosek całkiem spoko. Trochę marudziła ,że 15 sztuk na kolekcję broni sportowej to trochę dużo. Ale i tak nic nie zmieniałem z ilością.Zostało jak było.
Teraz trza czekać...
KSK SKORPION JUSZKI

:502:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”